Založ si blog

Hľadanie pravdy a politika v praxi

Možno to poznáte z vlastnej skúsenosti, zo zdanlivo náhodných záznamov, odložených paragónov z nákupov a zloženiek i účtov odvšelikiaľ, minimálne raz za mesiac, čo je taký viac ako prirodzený rozsah domáceho účtovníctva, ako keby z ničoho nič získate prehľad, ako je to v vašim účtom v banke a s hotovosťou v peňaženke, teda spoľahlivo zistíte, ako ste na tom reálne! Teda finančne, samozrejme, nič iné by som sa neodvážil ani len naznačiť, lebo posudzovať iné „kvality“ osobnosti by mohlo zaváňať impertinenciou, ak už nie priamo drzosťou, ale čo sa dá robiť, u nás to naozaj býva aj v takejto réžii!

Naozaj nikdy nezabudnem na chvíľky, keď sa pre mňa meno Igor Matovič stalo pojmom, ako sa začalo pod vplyvom jeho aktivít v tých tlačovinách komunálneho významu, čo vydávala jeho firma či spoločnosť, kde uverejňoval voľačo na spôsob krutej kritiky kohokoľvek a čohokoľvek, čo sa mu znepáčilo a znevidelo v takých ministĺpčekoch „nafukovať“ a jeho vstup do politiky na kandidátke Sulíkovho SaS bol celkom šokujúci! Ako alonž v podobe štyroch mien na konci zoznamu poslaneckých kandidátov získal preferencie ako dôkaz, že kto má informácie, najradšej kriminálnej, či ináč „šteklivej“ podstaty o svojich súperoch, ten má v rukách spoľahlivú taktiku upútať na seba pozornosť a vzbudiť vo verejnosti ilúziu, že pozor, konečne je tu voľakto ako nezávislý bojovník za česť a spravodlivosť bez výnimiek! 

Kto si politiku na Slovensku všíma, aspoň okrajovo a nepreferenčne aj tak spoľahlivo vie, že odvtedy tu meno Igor Matovič evidujeme a hoci to nie je v súvislosti s niečím všeobecne uznávaným, či nebodaj hodnotným, predsa len – už je to naozaj viac ako svojská  figúrka našej politickej scény. No, politickej, to som azda prehnal, lebo ešte aj vtedy, keď bol na listine poslancov za SaS sa na politika vari ani nehral, nič nepredstieral, bol skôr klaunom a harlekýnom voľajakej „verejnej mienky“, čo si sám vymýšľal, predstieral a z bubliniek výmyslov na všetky spôsoby produkoval a iné to nie je ani dnes, lebo OĽaNO, čo je dnes parlamentnou stranou ktorej šéfuje, sa na voľačo také dôležité ako je politická strana vôbec nepodobá!

Nechcem nikoho presviedčať, že som si dal za historickú povinnosť jeho „aktivity a zásluhy“ nebodaj zaznamenávať, archivovať a stať sa ich zberateľom, to naozaj nie, ale nič sa nedá robiť, kto netrpí zábudlivosťou či priamo Alzheimerovou chorobou, tie jeho prezentácie v neveľmi dlhej kariére „parlamentného politika“ zabudnúť nedokáže, je to vždy priveľmi exotické a exkluzívne, ak môžem takýto noblesný slovník pre jeho sprostosti, vtákoviny, somariny a kriváctva použiť. Ten príbeh o 20 miliónovom úplatku za „položenie Radičovej vlády“ sa napokon „stal iba vtipom“, čo však aj tak viedol k zlým koncom, nezmieriteľnosť postojov odporcu a kritika voči Kaliňákovi v parlamente a v priamom prenose iskrila potenciálom osobného súboja v klasickej férovke ostrých a česť si chrániacich chlapov, ale kto si pamätá vie, že si veru zaucho či kop do zadku ušetrili – zrejme preto, že žiadnymi naozajstnými chlapmi nie sú!

To až Anna Belousovová mu predviedla, ako to treba realizovať skutočne v správnej podobe, ak má človek presvedčenie, istoty, charakter, alebo aj ináč, „gule“ a tiež v priamom prenose mu „treskla po papuli“ aby nezabudol, že hovorí s dámou, čo si svoju česť vie chrániť celkom spoľahlivo a presvedčivo a hoci už je to „zapadané prachom“, iba máločo tak dokonale skutočnú podobu duše, hlavy a srdca Igora Matoviča dokumentuje! Akú hľadal, takú našiel a bez rečí ju akceptoval – nič menej a nič viac!

Pokračovanie jeho „politického rastu a vývinu“ bolo iba zdanlivo svojské, jeho stranícky šéf Sulík mu bol vzorom, ku ktorému sa síce voľajako presvedčivo či aklamačne nepriznával, ale robilo mu potešenie, ak sa mohol pasovať za verejného nepriateľa Róberta Fica, predsedu strany Smer, ktorá si nielen zo SaS, ale veru z celého pravicového politického spektra urobila trhací kalendár. Nikdy neskúmal, lepšie povedané ani len nenaznačil, kto má takúto realitu zlej chvíle vo vývoji Slovenska na „triku“, ale za výpovede na detektore lži sľuboval Ficovi – samozrejme v priamom prenose – najskôr cca 150 tisíc a potom až pol milióna eur a veru aj svoju abdikáciu, ak v súboji s polygrafom neuspeje a dokáže sa, že veru v tom byte na Vazovovej ulici v známej kauze Gorila nielen bol, ale že tam všetky tie špinavé kšefty súvisiace s jeho stranou prejednával a predovšetkým uzatváral!

Podľa jeho mienky hrdinstvo, žiaľ, márne a výhradne ostentatívne gesto, lebo Slovensko do nohy vie, že o kauze Gorila a o tom inkriminovanom byte, kde mal piť premiér Fico kolu sa reč nikdy nestane verejnou ponukou, lebo čo už, tento politik a právnik pravdu, teda slamu mlátenia prázdnych a zbytočných rečí o sebe jednoducho neuznáva! Ale ten „skvelý nápad“ so skúškou osobných charakterov na polygrafe sa mu neuveriteľne zapáčil, túžba prezentovať svojich poslaneckých kandidátov do parlamentu, už ako predseda toho spolku OĽaNO ako bezchybných a čestných ľudí mu však predviedla zlomyseľnosť osudových nevyhnutností – ľudia sú skôr nádoby hriechu než čistoty charakteru a jeho sľubná kandidátka, s „úžasnými menami“, sa mu roztrieskala ako krehký porcelán v tej chvíli, keď sa všetky tie slávne osobnosti – napríklad Vladimír Palko či Peter Zajac a aj iní z OKS a KDS odmietli k detektoru lži posadiť ako skúmané subjekty!!!

Bolo to svojim spôsobom zrežírované jednoducho, až primitívne, hoci tiež v priamom prenose a viete, tak akosi mi to pripomínalo to zaucho, čo Matovičovi struhla Belousovová, lebo pochopte, dať sa naťahovať na škripec bez príčiny, iba z plezíru voľakoho zaťaženého na moderné, aj keď ešte vôbec nie jednoznačné a spoľahlivé technológie určovania pravdy, je zbytočná lotéria a márne riziko. Ale všetka česť – Matovič si dal test na detektore lži urobiť až v Londýne a predložil svetu atest, že veru so cťou na ňom obstál! Nikdy úplatok nedal a ani nedostal, štát nikdy pri nákupoch neoklamal, ani len pri nákupe toho drahého tlačiarenského stroja, z čoho ho verejne upodozrievali  a je na každom z nás individuálne, či mu to bude veriť. Veď to poznáte, u nás je napokon všetko možné a čo ho to vôbec napadlo, hľadať pre seba pravdu  v cudzom svete, no, uznajte…?

A potom už tak trošku všetko okolo tohto svojrázneho občana s ambíciami politika stíchlo, strana OĽaNO, ako to svoje občianske združenie individualít nazýva, sa pomaličky otriasa v základoch a veru aj rozpadáva, ale v aktivitách neustáva. Všetci viete, ako doslova „geniálne sa vnútil Smeru ako partner vo veci rómskej problematiky“ a začal trpieť ilúziou akéhosi pobratimstva s jeho vládnou diktatúrou, ale ani to sa veru nevydarilo a dnes už naozaj vie – to mu pri sklamaní z takýchto aktivít odkázal kurátor rómskeho splnomocnenca vlády Polláka minister vnútra Kaliňák pokojne – tieto aktivity odkladáme a oči si nevyplačeme! Definitívne a bez výčitiek, sme sami sebe pánmi a hotovo!

Lenže Igor Matovič je nezmar, žiadne vákuum nezáujmu okolo seba neznesie a tak sa stal pre národ hrdinom, čo zasa raz a s prehľadom a s dôkazmi tomuto národu ponúka kauzu hodnú titulných strán vo všetkých printových médiách – poslanec parlamentu, neúspešný prezidentský kandidát a teraz už aj predseda novej politickej strany Sieť Radoslav Procházka svoju predvolebnú kampaň financoval ako podvodník! Obchádzal pravidlá stanovené volebným zákonom a na daniach podvádzal štát!

Zvláštne vypointovaný príbeh, má v ňom veru aj on hlavnú úlohu a keď si to reálne budete predstavovať, ako príbeh zo života, skúste si predstaviť všetky možnosti k jeho zmene a inému priebehu, ako by ho nepodplatiteľný občan Matovič mohol zrežírovať podľa čestného scenára a v podobe, ktorá je mu presvedčením? Nájdete ich niekoľko, celkom iste, ale akurát vtedy by sa z toho nestala kauza o Procházkovom občianskom zlyhaní a nepoškvrnenej cti Matoviča, takže pre poriadok fakty!

Procházka si objednal v Matovičom periodiku reklamný inzerát za 17 tisíc eur a požadoval vraj platbu na dva razy – oficiálne a s dokladom, menšiu časť a neoficiálne bez dokladu, ten väčší obnos a s tým vraj Matovič nesúhlasil! Napokon sa však dohodli na legitímnej platbe, no  Procházka to poprel aj s výhradou, že Matovičovu požiadavku skúšky na detektore lži pokojne absolvuje a hotovo!

Tvrdenie proti tvrdeniu, presne takto to v reálnej podobe vyzerá, ba Procházka to ani nehovorí sám, vždy iba cez hovorcu, ale svojim spôsobom sa mu ani nedivím, nech už to bolo v akejkoľvek podobe, ten kšeft dohadovali dvaja a ak nie je na svete žaloba o dlhu, potom mal čestný obchodník či podnikateľ a veru aj poslanec parlamentu Matovič všetko verejnosti predstaviť v serióznejšom balení, čo poviete!? Všetko naozaj vyzerá tak, že pravdu má Procházka a ak náhodou nie, potom „má maslo na hlave“ aj Matovič a je spoluvinníkom na tom podvode a  to je celkom neodškriepiteľná istota. Ako extra dodatok k týmto klebetám pridám aj správičku od predsedu SNS Andreja Danku, vraj Matovič radšej nech je ticho, lebo jeho výdavky v kampani naozaj neznesú žiadnu kontrolu, ani len revízorov so zaviazanými očami! No neviem, to už je vari aj priveľa exkluzivity, ale slovo  o ňom bolo pre Slovensko potrebné.

Ba ešte aj poučenie pre všetkých, na toho chlapa pozor, čo nevie nepovie, ba spoľahlivo si to aj vymyslí, aby bol v centre pozornosti a obdivu a verte mi, som viac ako zvedavý, čo to s jeho povesťou kvázi čestného občana a vraj politika urobí v reálnom živote!?

Partnerstvo v tejto vládnej koalícii je voľačo ako podvod. . .

19.07.2018

Nebudem v ničom extra originálnym, skôr naopak, iba celkom racionálnym, ale spoluvládnutie politických strán Smer, SNS a Most – Híd, ak vedome zabudneme na toho štvrtého partnera, čo už je viac »

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Extrémy v sfére vzdelávania detí strašia, musíme byť naozaj múdrejším národom!

17.07.2018

Budem zodpovedným v každom ohľade naozaj všetkého, čo som sa rozhodol opísať v svojej reakcii na udalosti v svete vzdelávania, lebo s výnimkou času po anexii ČSSR armádami Varšavskej zmluvy, viac »

Krym, Simferopol, vojsko, armáda

Na Krym sa chystajú niektorí poslanci, zrejme sa nevyhnú ukrajinskej odvete

19.07.2018 13:29

Poslanci NR SR, ktorí pôjdu v auguste na návštevu Krymu, porušia ukrajinské právo a pravdepodobne budú mať zákaz ísť na Ukrajinu.

Trump

Fínsky expert: Trump a Putin chcú oslabiť EÚ

19.07.2018 13:00

"Ak chce Trump skutočne lepšie vzťahy s Moskvou, robí veľa preto, aby to kazil,“ zhodnotil summit v Helsinkách bezpečnostný expert Charly Salonius-Pasternak.

Univerzitná nemocnica v Martine

Najlepšia nemocnica na Slovensku je podľa mamičiek v Martine

19.07.2018 12:35

V hodnotení expertov najlepšie obstáli Fakultná nemocnica v Trenčíne, Univerzitná nemocnica v Martine a Univerzitná nemocnica Bratislava Antolská.

Líbya, migranti

Líbyjská pobrežná stráž zastavila východne od Tripolisu gumenný čln so 156 migrantmi

19.07.2018 12:17

Celkovo 156 migrantov plaviacich sa na gumenom člne zadržala líbyjská pobrežná stráž pri pobreží východne od metropole Tripolis.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,575
Celková čítanosť: 2712584x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie