Založ si blog

Program snemu strany Smer už nesľubuje vôbec nič!

Všetci so záujmom o veci súvisiace s politikou a správou vecí verejných na Slovensku vedia, že oznam o zvolaní pracovného snemu strany Smer, v tej chvíli, keď to takto, ako očakávaný vývoj v organizácii čo u nás zvrchovane vládne oznámil jej predseda a súčasne aj premiér vlády Róbert Fico, odštartoval neuveriteľne širokú, lenže žiaľ, celkom neurčitú diskusiu. O čom len chcete, ale malo to predsa len spoločný základ – z očakávania sa celkom vytratila samotná podstata problémov súvisiacich so súčasným vládcom Slovenska – čo sa to stalo, prečo sú tu starosti a problémy, prečo sa o nás pochybuje, kto je na príčine, že sa nám v širokom kontexte prestalo dariť, prečo už nemáme k dispozícii všetko to, o čo sa usilujeme??! Ak sa pamätáte, tak všetko naozaj odštartovali problémy s voľbami, najskôr tá hanba v Banskej Bystrici, keď sa županom stal namiesto Maňku voľajaký Kotleba a potom tá najväčšia hanba, voľby prezidentské, keď sa premiér Róbert Fico, napriek preveľkej angažovanosti a obrovskému úsiliu v širokom zábere aktivít nestal rovnocenným súperom takmer „zločincovi a nepriateľovi republiky“ Andrejovi Kiskovi a tie voľby hanebne prehral!

To viete, vždy je to napokon v širšej podobe ponuky,  lebo napríklad ten výsledok volieb do parlamentu EÚ sa dá šikovne obísť, ak sa viac preferuje ekonomika Slovenska, úspechy v kontrole rozpočtových prostriedkov a udržiavanie predpísaných limitov sú nespochybniteľné, o cenách služieb, tovarov si vie rozhodovať vláda cez svoje inštitúcie a štátne spoločnosti a presne táto sféra záujmov väčšiny obyvateľstva je pre Smer dobrodením!

Ak sa vám bude zdať, že si to vysvetľujem voľajako účelovo, neverte zdaniu, kdeže, ak sa propagande spoľahlivo podarí upútať záujem verejnosti akurát na túto problematiku, polovicu problémov, čo nepriaznivý vývoj situácie v Smere spôsobili, bude mať menežment strany vyriešený! Lebo vedzte, nič nie je také nebezpečné a v konečnom dôsledku aj boľavé a verejnosť zneisťujúce, ako sú personálne zlyhania celkom adresne určených osôb a nebolo žiadnym tajomstvom, že väčšina z vedenia strany to presne takto chápala. Lebo čo už, za všetkým je vždy aj osobná zodpovednosť, hoci to v pevnom kamarátstve ľavicovo orientovaných politikov, s preferenciou vzájomnosti a solidarity vôbec nie je jednoduché, veď uznajte, to si treba pripustiť reálne chyby, omyly, prešľapy a nezodpovednosť či priamo ľahostajnosť a nepripravenosť adresných persón!

Očakávanie verejnosti a predovšetkým znalcov, profesionálov a expertov boli a ešte veru aj sú naozaj „širokospektrálne“, očakávalo sa veľa zmien, lebo štatistika hriechov, omylov a neodbornosti má naozaj takto určenú podobu a tak sa našou krajinou šírili správy – často celkom „zaručené“, že už to má spočítané rezort obrany, hospodárstva, školstva aj viacnásobne a samozrejme zdravotníctva, aby som pripomenul tie najžeravejšie problémy a potom prišiel celkom opačný trend!

Nič sa nebude riešiť osobne! Sme kolektívne vedenie štátu, všetko sme predsa len vykonávali rukou spoločnou a podľa nami stanovených pravidiel a zákonitostí a keď to po prvý raz takto nahlas a radikálne Slovensku oznámil minister práce Richter, nebolo to akceptované bez pochybností, naopak, zosobňovanie nedostatkov je prirodzenou metódou zlepšovania riadenia krajiny, ale dnes, už ani nie tri dni pred pracovným snemom strany Smer je celkom isté, že všetko dostalo presný itinerár dohodnutého smerovania praktickej politiky. Všetko vyzerá naozaj presne tak, ako sa v ľavicovej filozofii riadenia vecí verejných i vnútrostraníckych predpokladá – kolektívne, v dobrom i v zlom, ale výhradne anonymne! Teda ani len náhodou sa nikto z „tej pracovne stanovenej náplne programu snemu“ nedozvie, prečo sa neplnia záväzné sľuby, nota bene dané ešte aj bývalým kabinetom, ako je teda možné, že zlyhanie straníckeho programu vedenia republiky – to hovorím o pláne komplexného ovládnutia Slovenska, aj s obsadením postu prezidenta sa nijako nerieši, ba ani len verejne neanalyzuje, prečo sa neuveriteľné chyby vo vedení jednotlivých rezortov v ničom neskúmajú a nehodnotia a prečo je všetko iba v podobe – toto sa nám vydarilo a toto žiaľ nie a hotovo!

Z toho celkom negatívneho – čo predstavuje DPH so sadzbou 20%, čo malo samozrejme zaniknúť v tej chvíli, keď sme splnili svoju povinnosť znížiť deficit verejných financií na 3% DPH, alebo aj nižšie, sa náš národ tešiť nebude! Premiér Fico oznámil, že by to naozaj nemalo pre nikoho žiaden význam! Ako radikálne sa mýli, už v svojom zdôvodnení tohto tvrdenia priblížil svetu osobne a verte mi, to nebude iba tak, ľudia si to všimli, experti zaregistrovali a škodoradostníci samozrejme pripísali na stále sa rozširujúci register jeho omylov a hriechov, lebo uznajte, po prečítaní jeho vysvetlenia sa ináč nedá!

Ak znížite DPH, nemá to absolútne žiadny vplyv na  ceny, lebo obchodníci ceny neznížia, čiže vlastne darujete 200 miliónov eur obchodníkom a to je nielen kvalifikovanosť veštca a nie premiéra, ale aj bieda ducha, lebo slovenská pospolitosť už je dávno v leveli vyššej sféry vnímania než je hodna takáto „múdrosť a iskrenie ducha“!

A potom už je ten návrh negatívne zameraných zmien v riadení spoločnosti biednejší, smiešnejší a ako keby málo závažnejší, veď uznajte – lekárom sa v ordináciách predpíšu registračné pokladnice, lekári budú odvádzať dane zo spolupráce s farmafirmami, ktoré im prinášajú profit, zavedú sa obmedzenia v úverovej politike rodinných príslušníkov z cudziny, s úmyslom nechať si ich úrokovať v našich bankových domoch a ešte smiešnejšie mi pripadli profity plynúce z daní za drahšie automobily, alebo zásah do sféry nákladov firmy, kam sa vraj už nebudú smieť zaviesť náklady na dovolenku! Je to zoznam skôr povinností byť normálnym správcom vecí verejných a dal by sa bagatelizovať, ak by zmeny navrhované k nášmu spoločnému prospechu boli voľajaké úžasné, alebo aspoň dobré a naozaj prinášajúce spoločný zisk všetkým, vedel by som sa nad ten „program“ povzniesť, lenže figu drevenú!

Veď počítajte a hodnoťte, čo je pravda a čo je kamufláž, pekne rad radom, ako to pripravuje pracovný snem strany Smer!

Ceny plynu sa znížia je na prvý pohľad dobrý predpoklad, ale verte mi, nie je to realita a pravda už vôbec nie, lebo štát si svoj podiel získal od ruskej spoločnosti naozaj nie za sľuby či pekné slovo, jasné že za peniaze, naše spoločné a celkom iste iba a len preto, že to bolo v súvislosti s našou bezpečnosťou v tejto sfére obchodovania s dovážanou surovinou celkom nevyhnutné! Aký ten sľub bude mať dopad na hospodárenie SPP radšej ani nehádam, lebo premiérov sľub znižovania cien, vraj až dvakrát lacnejší predaj pre bežných občanov, sa celkom iste prejaví v hospodárskych výsledkoch štátneho podniku.

Výška minimálnej mzdy stúpne a hoci je v tom niekoľkonásobné ale a preto, podnikatelia a zamestnávatelia budú za svojich pracovníkov odvádzať všetky odvody z nižšej sumy a predpoklad je, že by mali byť oslabené predovšetkým dôchodky! Podtrh a švindeľ, veď už ani dnes nie je táto oblasť v ažurite, deficit potrebných peňazí je hrozivý, vyžaduje si reformy systému a ak už nič iné, je to celkom krátkozraká úprava.  

 Zrušia sa zdravotné odvody z dividend je progres znejúci naozaj dobre, ale v podstate je to iba švindel v tabuľkovej sfére riadenia firiem, pre veľkých zamestnávateľov bezvýznamný a pre tých malých celkom iste s negatívnym dopadom, čo spoločnému hospodáreniu krajiny neprinesie osoh, naopak!

A potom už sú to iba naozajstné bludy a žiadna organizácia pomoci verejného profitu, veď čítajte! Asignácia dane 2% zostane v platnosti, veda sa bude podporovať reálne a aj vo výskumnej  sfére, daňová úspora pri sporení sa môže rozšíriť a výnosy z predaja akcií sa zvýhodnia – zdá sa vám to byť naozaj voľačo vážne pomáhajúce tejto republiky a jeho národu??!

Ak to bude akurát v tejto podobe, potom sa strana Smer s programom pracovného snemu vôbec neposošila, naopak, predviedla nám kabaret svojskej metodiky kamuflovania omylov, nedostatkov a predovšetkým osobnej nezodpovednosti a zlyhaní na mnoho podôb a verte mi, to sa v žiadnej spoločnosti netoleruje a  neobchádza! Lebo čo už, všetko má a musí byť v podobe osobnej zodpovednosti a ak to zodpovední v biede svojej osobnej výbavy nedokážu akceptovať a vyvodzovať zodpovednosť aj sami voči sebe, potom je namieste otázka pre verejnosť a voliča. Zaslúžia si dôveru, alebo je spravodlivejšie zabuchnúť pred nimi dvere k príležitosti zasa všetko iba pokaziť?! Aj keď je to predseda Smeru, lebo podľa jeho vlastných predstáv a presvedčenia už tu malo byť iba jeho zvrchované panstvo a hľa!? V ponuke je pracovný snem a tak ako sme naučení –  iba kamufláž, v podobe maliari a natierači a vôbec nie realisti! Hanba!

Teda do čerta, čo sme to za ľudia. . .

23.08.2017

Tej otázke, čo si zaslúži nekonečný počet otáznikov som dal radšej takúto podobu utajenej reality, lebo Bože môj dobrý, keď som si prečítal repliky mojich názorových nepriateľov na jednu viac »

Prečo s krížikom po funuse a nie ako o pravde?

22.08.2017

Dobrovoľne sa priznávam, že táto nedeľa sa mi stala voľačím ako „márnym pokušením“, lebo dlho predtým som sám seba prehováral, ako si sadnem k počítaču a pekne, alebo lepšie, s dôslednou viac »

Spytujte si svedomie všetci tí, čo chválite svoju politiku. . .

21.08.2017

To viete, napísať titulok je svojim spôsobom tak trošku fantázia, kumšt, šťastie, odvaha a v každom prípade predovšetkým drzosť a to prednostne akurát v takej situácii, ako som sa ocitol viac »

polícia, zásah, Belgicko

V Rotterdame našli dodávku s plynovými bombami, zrušili koncert

23.08.2017 22:47

Holandská polícia pre teroristickú hrozbu zrušila koncert v Rotterdame. Neďaleko miesta konania akcie polícia našla dodávku, v ktorej boli plynové bomby.

Lýbia, rebel

Uneseného líbyjského expremiéra Zajdána pustili

23.08.2017 22:35

Neznámi ozbrojenci ho deväť dní zadržiavali po tom, čo prišiel z Nemecka na návštevu do Tripolisu.

požiar, split, borovicovy les, Split, chorvatsko

Mladá Chorvátka priznala, že založila jeden z ničivých požiarov z pomsty Srbom

23.08.2017 22:13

Chorvátski hasiči pokračujú v boji s množstvom požiarov, ktoré v posledných dňoch ničí rozsiahlu oblasť pozdĺž jadranského pobrežia.

Peter Gajdoš

Pochybnosti o miliardovom nákupe na rezorte obrany

23.08.2017 20:00

Vynárajú sa špekulácie o privysokej cene bojových transportérov na ministerstve obrany a aj o vplyve niektorých zbrojárov, ktorí majú blízko k národniarom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,215
Celková čítanosť: 1958137x
Priemerná čítanosť článkov: 1612x

Autor blogu

Kategórie