Založ si blog

Švindel a podvod je mu danosťou

Slovenská politická scéna je svojim spôsobom ešte mladá, ak sa dá voľačo na tento spôsob prejavu ľudských aktivít, v ich mnohorakosti a špecifikách hodnotiť v plynutí času, ba on sám – reč je Igorovi Matovičovi, v súčasnosti šéfovi politického združenia OĽaNO – je jej viditeľným prvkom iba od volieb v roku 2010, keď svoj vstup na takéto javisko zinscenoval viac ako mimoriadne. Možno si pamätáte, s označením Obyčajní ľudia, po dohode s SaS, predovšetkým s jej šéfom Richardom Sulíkom prijal miesto na jeho listine parlamentých kandidátov  na posledných štyroch miestach, spolu so svojimi spoločníkmi, vtedy ešte vlastne celkom neznámymi, lebo verejne známym bol naozaj iba on sám!

Majiteľ vydavateľstva regionálnej reklamy a autor stĺpčekov v každom ich vydaní, vo všetkých regiónoch a ak pripustíme jeho výklad ich zamerania, bol to boj proti tým čo zneužívajú rodinkárstvo a korupciu na okrádanie nás všetkých. Ak si uvedomíte, že takáto ponuka sa kontinuálne dostáva do všetkých domácností Slovenska, bola to neuveriteľne vynaliezavá reklama, na ktorej sa zarába svojim spôsobom naozaj aj nechtiac a tak sa  všetci štyria Obyčajní ľudia do parlamentu na chrbte SaS prekrúžkovali – národu a voličovi zaimponovala „akurátnosť a nezmieriteľnosť“ takejto kritiky. O Igorovi Matovičovi naozaj nikto nič nevedel – veď načo, zaňho hovorili jeho srd a kritické slová  – a tak akosi potroške a nebadane sme o ňom získavali predstavu až potom, keď sa stal „ozdobou“ rokovania novozloženého parlamentu.

Bol svojský, nonšalantný, vždy nad vecou a obsah svojich politických myšlienok a úvah verejnosti nikdy a ničím nepribližoval, ale ak sa naskytla príležitosť voľačo, komukoľvek vyčítať, alebo nebodaj priamo kritizovať, bolo ho vždy nielen plno v rokovacej sále parlamentu, ale veru aj vo všetkých  médiách a ak nie, tak na seba upozornil vlastnou hlavou vymysleným príbehom. A veru nie voľajakým jednoduchým, kdeže, ten úplatok, ktorý mal dostať za zradu vlastných partnerov a svojho svedomia stál naozaj za to, bol taký „mastný“, že ho ako po naolejovanej koľajnici odviezol až medzi klamárov a nemohol už nič iné, iba sa k tomu vymýšľaniu priznať. A potom sa pohádal s Kaliňákom, už už sa zdalo, že prežijeme v priamom prenose parlamentnú „férovku“, ale až neskôr konečne dostal „po hube“ naozaj, od Anny Belousovovej a na chvíľu bol pokoj. A mohol byť aj dlhšie, lebo Sulíkova SaS Obyčajných ľudí zo svojich radov vylúčila, ale prišli mimoriadne voľby a Matovič znova zabodoval! Pravicovú politickú scénu upútal vyhlásením, že jeho kandidáti budú verifikovanými osobami vo voľbách až po previerke na detektore lži a ak si dobre pamätáte, bol to nielen škandál, ale aj rozpad kandidátky, ale jej konečná podoba predsa len mala úspech!

Práve preto je teraz OĽaNO súčasťou nášho parlamentu, celkom špecifickým, tak trošku už rozglejeným, bez Alojza Hlinu, ktorý odišiel a akurát teraz sa hotuje zaregistrovať si vlastnú stranu, ale ako všetci viete, tak ako vždy, tých málo ľudí vie narobiť poriadny rachot! Jasné, nebudem nič zveličovať, nie sú to žiadne katastrofy, ale vždy je v tom „voľačo z tej vynaliezavosti vodcu strany“ a keď už sa skončil ten viacmenej dobrý účinok spolupráce s vládnucim Smerom – ak si pamätáte, člen OĽaNO Peter Pollák, sa stal poverencom vlády vo veciach rómskeho etnika, ale keď už sa nebolo čím chváliť, Igor Matovič vyrukoval s extra príbehom zrady poslaneckého kolegu Rada Procházku! Presne toho, čo svoju mladosť a kredit odbornosti i profesionalitu vo veciach ústavného práva demonštroval ako poslanec strany KDH, ale dobrovoľne sa s ňou rozišiel, naozaj až prekvapujúce úspešne absolvoval prezidentské voľby ako vyrovnanú súťaž o priazeň občana a teraz už je predsedom, ešte tak celkom „nedokončenej politickej strany“ Sieť, čo sa vari zázrakom  v hodnotení občanov stala lídrom pravicovej politiky!

Výsledky anketových prieskumov verejnej mienky všetkých agentúr sú v tomto ohľade šokujúce, celé spektrum pravicovej politiky cíti nedôveru voličov a veď je veru aj prečo, čo poviete?! No ako vyšlo celkom prekvapujúco najavo, Sieti neublížili ani podozrenia, že pravdu o cene predvolebnej kampane nehovoril ani Procházka! Mali to na svedomí experti, čo veciam predovšetkým reklamy rozumejú, do posledného, v nej viditeľného centíka a vyslovili podozrenia, ba ponúkli odhady násobku odhadovaných nákladov na reklamu, ale šokujúce bolo, že ako keby sa nič zlého nestalo, dôvera voliča sa nestrácala!

A akurát vtedy vyrukoval so svojim geniálne vymysleným projektom Igor Matovič, vraj mám k dispozícii nahrávku, ako ma Procházka nahovára na podvod v sfére daňových odvodov, v podobe podielovej platby keš, bez dokladu, jednej polovičky účtu za reklamu a iba s polovičkou dokladovaných nákladov a to je dôkaz, že v prezidentskej kampani minul viac peňazí ako priznal! Dlho po voľbách, už takmer vyšumeli všetky pochybnosti o tom, kto koľko minul, odkiaľ na to vzal a či klamal, alebo bol korektný a Matovič ten oznam urobil s patričným scenárom znalca reklamy! Vidieť, že má reklamnú agentúru, že tomu rozumie, že mu to zrejme vynáša a že sa naučil všetky potrebné finty, aby to malo vždy čo najlepší účinok!

Iba hovoril, naznačoval, záhadne sa usmieval a keď už bola zvedavosť naozaj ako natiahnutá gumka zvedavosti pridal informáciu, že ju uverejní až potom, keď na to bude vhodný čas! Ten prišiel, prekvapujúco, „neočakávane“, dalo by sa povedať, unikla na verejnosť z neznámeho zdroja, Procházka na nej svoj hlas spoznal, ale doplnil to o oznam, že reč je zostrihaná, lebo tá, ktorá sa vtedy medzi ním a Matovičom ralizovala bola  o voľačom celkom inom! A dnes, to hovorím o strede 23. júla, sa Igor Matovič postavil pred kamery a mikrofóny  novinárov a predviedol sa v plnej paráde, ináč to pomenovať neviem!

Teda, ľudkovia, to malo teda „grády“, to bola fantázia a úžas i šoky, Matovičov výkon bol tak ako vždy bezchybný akurát v tom, že on nikdy nebol Procházkov kamarát, že ten rozhovor bol podmienený jeho interesom, v praxi ten podvod s platením u neznámej reklamnej  agentúry dohadovala žena s Procházkovým mandátom,ale má prísľub, že to konateľ tej firmy dosvedčí, on si to všetko, na čom mal osobnú účasť nahrával uvedomele, lebo nenávidí korupčných politikov, ktorí využívajú peniaze tajných sponzorov, čo nás všetkých potom okrádajú a nie je to jednoduché, lebo keď dal oznámenie o svojej nahrávke na GP dozvedel sa vraj presne to isté, čo mu povedal aj Procházka a zatiaľ aj všetci dobrí právnici, s ktorými sa rozprával, že takýto dôkazový materiál má nulovú hodnotu, je nepoužiteľný, irelevantný, ba až trestný.

Mal z toho svojim spôsobom potešenie, vysvetľoval, že chybou je vraj to, že keby sa bol k nahrávaniu rozhovoru Procházkovi priznal, bolo by všetko OK, ale keďže to urobil tajne, je to nezákonné a basta! A vraj si – tak akosi pre istotu – urobil skrátený záznam z viac ako hodinovej nahrávky, uznáva, že Procházka má pravdu, keď tvrdí že to bolo zostrihané, ale prisahá, že to bolo vždy iba v ucelenom bloku, ak bola reč o tom, čo súviselo s platbou za služby.   A žiaľ, akurát to, ktohovie ako uniklo na verejnosť, nevie, kto je za tým, alebo či náhodou ten neznámy nemá aj celý záznam rozhovoru a ani to, čo s ním neskôr urobí, ale on  by sa s tým vyrukovať teraz vôbec neodhodlal, to mu musíme veriť, veď je to svojim spôsobom nezákonné a jemu nebezpečné, potvrdzuje to aj GP! Ale predsa len, voľakedy v septembri by sa bol k tomu odhodlal, lebo čo už, skorumpovaný politik si zaslúži, aby o tom vedel celý národ!!!

Na ražni novinárskych impertinencií sa opekal viac ako výdatne, bol síce naoko pokojný a zdanlivo seriózny, ale v konečnej podobe a vo výslednom dojme iba taký, ako naozaj je – vypočítavý, zákerný, verejnej služby ľuďom nehodný výmyselník, čo má odpoveď celkom na všetko aj napriek tomu, že je to účelovosť a klamstvo. Najlepšie vraj bude, ak Procházka nielen potvrdí, že ten hlas je naozaj jeho, ale nech povie aj celú pravdu, kto je tajný sponzor jeho volebnej kandidatúry, aby sa konečne vedelo, kto nás ako národ tak naozaj okráda a bolo to celkom úsmevné, lebo ako všetci viete, Procházka sa napokon neposunul do druhého kola volieb a všetky tie orácie boli márnymi rečami zastierajúcimi realitu. .

Ale aj tak, najsamozrejmejšími pochybnosťami sa stalo meditovanie nad možnosťou, čo sa stane, ak ten „neznámy zlodej jeho majetku“, ten voľajaký gauner počítačovej krádeže uverejní všetko, teda celý záznam, nielen to ním zostrihané „poučenie“ o Procházkovej vypočítavosti a návode na kradnutie. A aby bolo jasné, je tam toho viac ako veľa, je tam postoj k osobnostiam Slovenska, v mnohom celkom extrainteresantný, napríklad o Kiskovi, Radičovej a … môžete si domýšľať, že to bude celkom iste voľačo dych vyrážujúce, ba vari ešte aj viac a bolo vidieť, že hoci má Matovič svojim spôsobom „srdce v gatiach“ je už dávno rozhodnutý – ten rozhovor ten zlodej, čo uverejnil jeho zostrihanú časť, zrejme uverejní celý! Ale on naozaj nikdy, iba ak vtedy, ak mu aspoň jedna renomovaná právna agentúra zaručí, že uverejnenie tajnej nahrávky nie je trestné a nič  mu nehrozí, až vtedy!!! Ináč nikdy a ani za nič na svete!

Teda tak, Slováci, Slovensko a ešte tak ako keby mimochodom uznal, že veru je to celkom zvláštne, že aj keď sa o Procházkovi a jeho strane Sieť už pochybovalo, na výsledkoch prieskumov verejnej mienky to nič nezmenilo, kradla hlasy veru aj OĽaNO a radikálne, ale treba mu veriť, že nič s takýmto  výsledkom nie je príčinou zverejnenia nahrávky, lebo to by on veru nikdy neurobil, je to iba zhoda náhod a nie okolností!

Viac už nič, je to aj tak dlhé ako rebrík do najhlbšieho pekla a tešme sa teda, čo všetko náhoda a osud spunktuje presne tak, aby nám to mág reklamného sveta v ilegalite Matovič zasa raz mohol zodpovedne vysvetliť, bude to celkom iste zasa voľačo hodné všeobecného interesu.

Hľadanie pravdy ako nadplán a márnosť

14.12.2017

Potreba predsedu Národnej rady SR Andreja Danka, definitívne vyriešiť kauzu, vyvolanú rozhodnutím prezidenta Andreja Kisku vymenovať troch chýbajúcich sudcov Ústavného súdu v tej réžii a viac »

Rozhodnutie Maďariča odísť z funkcie v strane je správne. . .

14.12.2017

Aby bolo jasné už od prvého riadku tejto úvahy, ten výrok nie je v žiadnom prípade môj, upútal ma v hodnotení tejto udalosti jednou zo špičiek vedenia strany Smer – podpredsedu strany a ministra viac »

Tieto oslavy štvrťstoročia boli a sú raritou

13.12.2017

Celkom rád by som vedel tak akosi z prvej ruky údaj, koľko mojich rodákov sa v pondelok usilovalo zistiť, čo za seminár to v novej budove Národného múzea v Prahe organizuje Inštitút Václava viac »

Salzburg, advent, vianočné trhy,

Čertov v Piešťanoch má zastaviť primátor Tamajka

14.12.2017 18:02

Nepredpokladali sme, že nevinné detinské divadielko môže vyvolať takú vlnu emócií, uviedli organizátori prvého ročníka Pochodu čertov.

Miloš Klátik

Podporí evanjelická cirkev Istanbulský dohovor?

14.12.2017 17:59

Istanbulský dohovor, ktorého hlavným cieľom je ochrana žien pred násilím, sa dočkal zatiaľ jedinej oficiálnej podpory z náboženských radov.

Šajgal

Odvolali zatykač na Igora Šajgala

14.12.2017 17:39

Spis v kauze Polomka sa vrátil na Okresný súd v Banskej Bystrici a sudca zrušil zatykač na Igora Šajgala.

dom, Nazaret

Nazaret pre Trumpovo uznanie Jeruzalema ruší vianočné oslavy

14.12.2017 17:21

"Rozhodnutie (Donalda Trumpa) nás pripravilo o radosť zo sviatkov, preto oslavy tento rok zrušíme," povedal starosta Nazaretu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,333
Celková čítanosť: 2167518x
Priemerná čítanosť článkov: 1626x

Autor blogu

Kategórie