Založ si blog

Ich zvedavosť, ba krajšie, ich interes ma prekvapuje!

Už viac ako polovičku leta ma moje informačné a veru aj rodinné zdroje z Prahy a Olomouca prekvapujú svojim stupňujúcim sa interesom o osobu ich ministra financií a podpredsedu vlády Andreja Babiša, pôvodom Slováka už s českým občianstvom, ktorý sa pre občanov nášho suseda stal celkom prekvapujúco „hrdinom sveta politiky, verejných činiteľov a veru aj osobnosťou vraj príslušnosťou do sveta čiernej kroniky“. Predovšetkým neter z Prahy, bankou, v ktorej pracuje na dôležitom poste dostatočne preverená v rovine dobrého úsudku je naozaj neodbytná!  Ujo napíš, informuj, zisti, čo je pravda, čo výmysel, aký má doma kredit?! Môžeme mu naozaj veriť!?

No teda, je to voľačo iba naoko jednoduché, u nás bol Andrej Babiš podľa životopisu iba vzdelanec, s dobrým pôvodom a preukazne šikovný a podnikavý, pre ktorého sa ten „americký sen z kamelota milionárom“ stal realitou, napriek všetkému, čo sa o takom úspešnom človeku v pospolitosti a predovšetkým v jeho okolí traduje a tak som sa radšej začal obzerať, informovať, porovnávať a tak trošku si aj domýšľať, lebo o „dobrotivých závistlivcoch“ viem svoje, predovšetkým o ich geniálnom talente klamať a vymýšľať si, ale verte mi, všetko podstatné bolo v ponuke internetu už vlastne od od tej chvíle, keď sa stal zakladateľom hnutia ANO 2011.Tak trošku som zaimprovizoval, našiel som si blogy Andreja Babiša, nielen tie čerstvé, ale aj staršie, s označením Denník nepolitika, keď za rieku Moravu  presídlil dobrovoľne a mal potrebu to vysvetliť či aspoň priblížiť a verte mi, bolo to ako kráčať po cestičke s jasným a konečným cieľom – žiadna pasivita, som sám sebe pánom a dokážem svoje okolie o svojich schopnostiach a kumšte presviedčať!

To bolo vôbec to prvé, na čo som  svojich blízkych žijúcich v Česku upozornil, potom som dal dokopy rešerš správ dotýkajúcich sa obvinenia zo spolupráce s ŠTB a keďže to chceli mať ako voľačo celkom nezávislé, úplne nepodobné tomu, aká je produkcia takejto informatiky v Česku, usiloval som sa, ale ako viete, vlastne celkom zbytočne! Tam a aj u nás je na jednej strane súdny verdikt a na strane druhej „reči, klebety, pochybnosti, zaručené informácie“, z ktorých sa nepoučíte a už vôbec nezmúdriete a v konečnom dôsledku je to napokon iba na individuálnom rozhodovaní. O mnohých eštébakoch sa vedelo, aktivity iných spoločnosť po prezradení zdrojov šokovali, boli prekvapením a veru bolo aj tak, že mená síce zazneli, stretli sa s odmietaním a čo ako sa to nebude zdať možné, naozaj sa nepotvrdili. Takže, ktohovie, veď v takomto stave ponuky dôkazových materiálov je všetko možné a už dávno som si povedal, veriť budem iba nespochybniteľným dôkazom. A presne taká bola moja informovanosť vo veci a radšej som im napísal o tom, ako sme na Slovensku vnímali jeho raketový vstup do sfér vysokej politiky až po dnešok, keď je jeho popularita a obľúbenosť v Čechách až neuveriteľná!

Vraj by dnes ANO mala v parlamente 31%-tnú podporu voličov, bola by stranou, čo menuje premiéra a verte mi, tento údaj je z mája 2014, keď už sa na kauzu Babiš – eštébák veru aj zabúdalo a dá sa tušiť, že mu medzi ľuďmi v popularite vôbec neublížila!  Je to svojim spôsobom prekvapujúce, voľačo na tento spôsob akceptácie Slováka vo verejnom živote u našich susedov, s prístupom, či skôr s podielom na moci v štáte sa „nikdy nenosilo“ a kto by sa chcel škriepiť, či je to pravda, mám  o tom stopercentné dôkazy! V tom najdôležitejšom je istota znalca života a dejín ČSR od ich prvých chvíľ, keď sa začali rodiť v USA, kde bol vtedy môj dedo Ján doma! Lebo nič sa nedá robiť, bratia za riekou Moravou, tatíček Masaryk bol podľa jeho tvrdenia synom otca, Slováka ako repa, z Kopčian, dedovho známeho  z civilného života aj v profesii a odbornosti, lebo verte – neverte, podľa jeho vedomostí bol znalcom koní a lichvy viac ako priemerným a až v Hodoníne predsa len prišiel k väčšiemu uznaniu! Jasné, to je iba klebeta na odľahčenie problematiky, ale ak si spomeniete na „lásku“ Čechov k inému „slávnemu prezidentovi“, Gustávovi Husákovi, vôbec sa nedivím, že si toho Masaryka napriek všetkému radšej privlastnili, lebo uznajte, dávať zakladateľovi štátnosti prívlastky v tej podobe, ako to postihlo prezidenta Husáka, to by naozaj nebol žiaden predikát!!!

Ale odbočil som, svojich priateľov a rodinu som rád upozornil na fakt, že Babiš to v svojej prezentácii mal vymyslené dobre, len si uvedomte, že hoci nie je žiaden politológ a politik je naozaj iba amatérsky, svoje kréda človeka, čo hľadá medzi spoluobčanmi porozumenie, si vymyslel dobre! Veď čítajte, sú to iba tri prezentácie presvedčenia, celkom iste osobné, no naozaj skvelé: 1./ Dáme ľuďom prácu, 2./ Zabezpečíme rovnaké pravidlá pre všetkých v systéme spolužitia, 3./ Veríme, že tu budú chcieť žiť naše deti a presne to som im do Čiech pripomenul, keby tak náhodou o tom nevedeli.

Nuž a najhoršie sa mi reagovalo na otázky, čo všetko viem o životopisnej knihe o Babišovi, ktorá je vraj už vytlačená, leží v skladoch a čaká na verejnú produkciu a vraj je to voľačo nielen banálne, ale vraj aj jeho kredit spochybňujúce a to bolo veru viac ako zlé – o tom som nevedel vôbec nič! Ako to však už býva pravidlom, zrejme škodoradosťou osudu, český novinár Tomáš Pergler, ktorý je autorom životopisu si vylial svoje žiale a bolesti v médiách, odkiaľ som sa dozvedel naozaj mnohé. Knihu naozaj napísal, bez osobného kontaktu s osobou, čo je jej hlavným hrdinom a budem patriť k tým jej kritikom, čo sa nikdy nebudú čudovať faktu, že aj ex post sa Andrej Babiš s autorom tej „literatúry“ odmietol stretnúť. Tvorcovi Babišovej „románovej histórie“ to prekáža, tvrdí že všetko získaval z dostupných prameňov celkom seriózne a vlastne viac ako opatrne, aby nebol ohrozený ako neseriózny informátor, lebo „opatrnosť matka múdrosti“, to platí aj v Česku a tak sa vraj v ničom neopieral o voľačo v svojej podstate rovnaké, teda negatívne,  s čím už pre 12 rokmi vyrukoval na Slovensku voľajaký Dušan Valko. Tiež to vraj bola autobiografia, jej vydanie súd jednoznačným verdiktom zakázal, ale Pergler sa priznáva, že si jej neoficiálnu verziu predsa len zohnal a prečítal. Predstavte si, je skoro ako keby „čestným“ kritikom toho zakázaného pamfletu, vraj autor nedobre vychádzal a hlavne nakladal s informátormi a zdrojmi, na čo  vraj doplatil a to bolo správne, lebo vraj nič nedokázal potom zdokumentovať ako pravdu! Bože, svätá prostota, teda pardon, do neba volajúca hlúposť a ak sú zdroje Perglerovho životopisu Andreja Babiša v takýchto intenciách, naozaj nie je o čo stáť!

V tej chvíli by si vypočul aj moju oprávnenú repliku, v čom bol jeho prístup nekorektný a pomýlený,  keď sa s hlavným hrdinom svojej „tvorby“ nepotreboval ani len zoznámiť, skôr než  začal „tvoriť“ a prečo sa mu zdá byť „normálne“, rozprávať sa s ním o živote samého seba až potom, keď už tomu dal podobu podľa svojho individuálne stvoreného  výmyslu, lebo uznajte, to nie je žiadna história, Andrej Babiš je reálny človek, dostatočne známa osobnosť a viac ako jednoznačne si zaslúži voľačo ako korektnosť a spravodlivosť!

A tak som im o tom aj napísal, ba veru aj s poučením, ktoré som v nedávnej dobre prežil, v súvislosti s podobným literátom. Rozpovedal som im o autorovi s takýmito ambíciami aj u nás, bol príslušný k politike Lipšicovej strany Nova, svoje dielo zatiaľ nešíri v podobe printovej, ale iba cez internet a tá primitívnosť a účel,  voľakoho zničiť stratou cti a vyslovením verejného obchádzania zákonných noriem ma natoľko znechutila, že som tú ponuku na vlastnej adrese neprijal, nečítal a vymazal, aby sa spravodlivosť naplnila! Lebo čo už, byť strážcom poriadku, stáť na strane pravdy a spravodlivosti si vyžaduje veru aj odvahu a akurátnosť, viem to, lebo takýchto úbožiakov poznám aj v svojom vlastnom okolí, aj tí sa hrajú na informovaných a spravodlivých bez toho, aby mali informácie aspoň z prvej ruky, ak už nie oficiálne potvrdené a hnevá ich, ak sa nedomôžu uznania a práve preto do Čiech pokojne odkazujem.

Slovenská vláda už potvrdila pre Duslo Šaľa, z portfólia Andreja Babiša daňové prázdniny vo výške takmer 60 miliónov eur a ak to potvrdí Brusel, bude to podľa zainteresovaných pomoc pre fabriku na výrobu čpavku, udržanie pracovných kapacít, ba ich nárast a zlepšenie kvality podmienok vo výrobe a za posledných 12 rokov je to tretia najvyššia stimulácia, čo celkom samozrejme dokumentuje, aká je hodnota investície Agrofertu. A ešte voľačo, dobre viete, všetci, v Česku a aj u nás, aké sú priority Babišových povinností a tak je nad slnko jasnejšie, že to všetko, čo vyvoláva až neuveriteľný interes sveta ekonomiky nie je Babišova iniciatíva, je to iba dôkaz, že aj veci iba rámcovo s ním spojené sú v dokonalej forme!

Radšej teda verte tomu, čo Babiš  hovorí sám za seba! Ako vidieť, voličovi to stačí, ANO má podporu, prezentované hodnoty sú príťažlivé a sľubujú pokrok spoločnosti a to je celkom iste viac, než voľajaká „zaručene dobrá“, aj keď „vraj opatrná“ a celkom neosobná životopisná tvorba, čo má byť vraj až senzáciou! Dokázal vám to aj teraz, keď sa zúčastnil na tom parlamentnom kabarete o „prijatí – neprijatí“ zákona o PHM, aj s jeho odkladom pre údajnú zmätočnosť a ruku na srdce, nikto vám to nevysvetlil tak jednoducho a vyčerpávajúco ako on! Tak toto pre mňa nie je politika, to je cirkus tých, čo tu majú svoju scénu pofidérnosti už dlho a na tom sa nebudem podieľať! Ak nájdem voľakoho šikovného, čo bude môcť prevziať môj zástoj a nahradiť ma, okamžite abdikujem! Presne takto to cítim, hlavou i srdcom!

Milí moji v Česku, zo Slovenska tentoraz iba toľko, ale je to celkom iste  presne to, čo potrebujete vedieť. Budete sa musieť rozhodnúť a držím vám všetkým palce, lebo čestné slovo, to by nemalo byť vôbec ťažké!

Verejná ochrankyňa ľudských práv u nás to nemá jednoduché. . .

16.07.2018

Ombudsmanka Mária Patakyová je oficiálna súčasť, po voľbách víťaznej hierarchie strán Smer, SNS a Most –Híd a v kontexte s tými základnými povinnosťami jej právnej zodpovednosti voči viac »

Iný už nebude, má to v krvi. . .

15.07.2018

Nič sa nesnažím zahovárať či kamuflovať, nemusíte vôbec hádať, o kom mám potrebu sa s verejnosťou porozprávať – uhádli ste, ak tipujete že naozaj o trojnásobnom expremiérovi Ficovi, viac »

Vzťahy USA verzus KĽDR dostali novú podobu aj garancie. . .

14.07.2018

Celkom iste to dobre poznáte z ponuky normálnych medziľudských vzťahov, ak sa pripravuje voľačo naozaj dôležité je celkom normálne, že sa o tom na mnoho spôsobov vopred špekuluje, prognózy viac »

peniaze, internet, banking, klávesnica, počítač, kalkulačka, odvody, dane

Zaviedli voči nám odvetné clá, sťažujú sa USA vo WTO

16.07.2018 23:37

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa podáva v rámci Svetovej obchodnej organizácie (WTO) námietku proti odvetným opatreniam iných štátov.

Maria butina

Američania zaktli ruskú občianku a obvinili ju ako agentku Moskvy

16.07.2018 22:59

Americké ministerstvo spravodlivosti ženu identifikovalo ako Mariu Butinovú.

Dan Coats

Tajné služby USA trvajú na závere, že Rusko podkopávalo voľby

16.07.2018 22:28

Dan Coats uviedol, že americké rozviedky budú naďalej poskytovať pravdivé a objektívne spravodajské hodnotenia.

andrej babiš

Po Malej Krčál. Ďalší člen Babišovej vlády má na krku plagiátorstvo

16.07.2018 21:59

Minister Petr Krčál v roku 2007 obhájil bakalársku prácu na Inštitúte medziodborových štúdií Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,572
Celková čítanosť: 2706870x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie