Založ si blog

Jeden deň nášho premiéra

To viete, parafráza v tom titulku celkom jednoznačne je, aj keď tá mladšia generácia, či iba len „vlažní“ milovníci klasickej literatúry s prívlastkom antikomunistická, ktorým knižočka Jeden deň Ivana Denisoviča od  Alexandra Solženicyna nehovorí nič nech mi odpustia, lebo to všetko je iba zhoda náhod. Iba nedávno som v antikvariáte objavil jej vydanie z roku 2002, bola zachovalá a dlho som premýšľal, či si ju nekúpim, hoci doma mám jej pôvodné vydanie u nás, ešte z tých dávnych dôb prvého zmúdrenia národov Československa a keďže ma vari rovnako presvedčivo zaujal aj denný program nášho vládcu slovenskej prítomnosti Róberta Fica, už aj tu bola ponuka dobrej voľby názvu pre tento blog. Viete porovnávať akurát zážitky Ivana v gulagu, ako to bolo v tých spomienkach útlej knižočky a bohatierske chvíle opisujúce povinnosti a „historické dielo“ činov nášho premiéra je vlastne celkom neadekvátne, ale s odpustením, asociácia spomienok a  spätosť s voľačím súčasným, celkom osobným, alebo ak chcete tak dokonca rodinným, napokon všetko, takto citom podmienené, schválila.

Už som naznačil, ako ten neborák Ivan Denisovič cez príbeh spisovateľa prežíval deň v gulagu, čo bol výmysel moci štátu s prívlastkom socialistická šestina sveta. Celkom iste   to v svojej podstate s povinnosťami nášho premiéra nesúvisí ani len náhodou – teda obsahom a dosahom udalostí na priebeh jeho bytia naozaj nie, ale nič sa nedá robiť, je v tom celkom iste cítiť to hlavné – zodpovednosť myslenia a činov s ohľadom na budúcnosť! Ako sa rozhodovať, čo treba nahlas povedať a vykonať, ako to zdôrazniť a umocniť, ako neobíditeľnú axiómu a popritom zostať presvedčivo ľudským. V tej histórii gulagu bolo treba prežiť, dožiť sa zajtrajška, alebo teraz sa stať aspoň interesantným, ak nie celkom celkom slávnym, lebo takáto priorita je pri našom súčasnom hrdinovi jasná!

Na prvý pohľad to však naozaj nie je nič jednoduché, rozdiely v čase a v životných osudoch sú predsa len neuveriteľne iné, lenže verte mi, vtedy, keď sa to najviac hodí, vtedy je náhoda naozaj dobrý kamarát a všetko sa potom poukladá do podoby ako keby senzačne vymyslenej historky. Pochopiteľne, znalec premiérovho myslenia a účelovosti rozhodnutí vie, že je to premyslená réžia, aby to malo vždy svoju silu a pečať jeho vôle, ale pekne po poriadku, aby ste mali zo všetkého rovnaké potešenie ako som prežíval ja, lebo čo sa dá robiť, takéto „životné chvíle občianskeho šťastia“ spoznávania „vodcu národa“  si treba zapamätať!

Róbert Fico si svojim spôsobom skúseného taktika počkal na chvíľku, keď ukrajiinský parlament rozhodol, ako sa bude brániť pred tlakom Moskvy a keď v tom verdikte objavil aj správu o možnosti zastaviť tok dodávaného ruského plynu na západ, ako sankciu naozaj zásadnú a rozhodujúcu, dal nám na vedomie, že Ukrajinci Slovensko a jeho bezpečnosť radikálne ohrozujú, lebo veď my sme presne tou prvou krajinou na ceste plynu do sveta, do ktorej nepríde a bude nám chýbať! Bolo to klasické nonono, ba ani neviem, či tam ten vztýčený ukazovák nebol tak naozaj a nedalo mi v tej istej chvíli nespýtať sa sám seba – do čerta, to prečo tomu dal takúto podobu, má nás za nepoučených či priamo sprostých, alebo je to iba vymyslené na efekt, aby tá chvíľa stála za to, aby v tom bolo dosť dramatičnosti!?

Viete, možnosť absencie plynu v tom potrubí z Ukrajiny k nám už sme prežívali, odvtedy sme sa nielen my, ale veru aj Ukrajina a Západ na to pripravili, všetko sa vymyslelo, realizovalo a hotové dielo je pripravené slúžiť a tá, v priamom televíznom prenose realizovaná výčitka ťažko skúšaným Ukrajincom, mi v tomto ohľade pripadala byť teatrálna. Akože pozrite sa, čo to v tom Kyjeve vyvádzajú, na čo sa to tam hrajú, veď nás tým svojim rozhodnutím ohrozujú celkom bytostne a pritom už je dávno všetko potrebné realizované spoločne, aj preverené a to rozhodnutie ukrajinského parlamentu je vlastne len prihlásením sa tej nešťastnej krajiny k sankciám, čo v iných krajinách sveta už dávno majú práve takúto, oficiálnu podobu rozhodnutia štátu!

Hovorí sa tomu skvelá propaganda, šikovný ťah, stratégia z mála dosiahnuť veľa a zaujať za každú cenu a presne to mi presne v ten istý deň premiér Fico dokázal ešte raz. V inej podobe a z iného súdka ponuky, ale aj tak dokonale, ba v svojej podstate ešte aj tak, že to bolo v spojení s rodinnou históriou nášho klanu, lebo štadión Spartaka v Trnave spätosť s nami nemôže zatajovať! Presne tam, kde vlastne už v modernej dobe pribudla posledná časť hľadiska, oproti starej hlavnej tribúne, odkiaľ som sa na futbal mohol pozerať z našej záhrady, teda presnejšie, z pozemku strýca Ruda, čo bol brat môjho deda Jána a mal presne tam dom takže uznajte, také voľačo sa z histórie rodiny nedá vygumovať. „Bílí andělé“ boli odvždy naši, ten pozemok sa predal pre ich potreby takpovediac samozrejme a teraz, keď to všetko konečne dostáva tú správnu podobu svetovej slávy, lebo ten priestor sa mení na najkrajší slovenský futbalový štadión, o čom sa už teraz spievajú ódy, prišiel tam náš premiér aj osobne!

Veď pochopte, je to ním vymyslená aktivita, tie malé ihriská s všestranným použitím, čo otvára po Slovensku vybudované za štátne, teda v jeho myslení s osobnou zásluhou, dostanú práve teraz konečne význam voľačoho celkom extra originál –  v Trnave bude stáť štadión s prívlastkom najkrajší, najdokonalejší, taká voľajaká výkladná skriňa vlády a skúste hádať, koho je to zásluha?! Ak by ste nevedeli, tak nehádajte, už v roku 2013 dala vláda Smeru dotáciu 45 miliónov eur na opravu futbalových štadiónov a najviac z nich, celých 13 miliónov pôjde do Trnavy, kde tú avizovnú prestavbu celého areálu klubu Vladimíra Poora teraz teda spolufinancuje aj štát!!! Bomba, čo poviete, tá troška nášho bývalého rodového majetku sa teraz neuveriteľne zveľadí, lebo po osobnej obhliadke sám Fico Slovensku odkázal – bomba, bude to nádherné, chcem zablahoželať Trnavčanom, že sú na polcete k nádhernému futbalovému štadiónu, na ktorom sa budú dať organizovať najúžasnejšie medzinárodné zápasy.  Má pravdu, vraj to bude hotové presne do roka a už v septembri tu bude zasa čas, keď budeme mať u nás arénu hodnú obdivu a slávy!

Teda tak, to bola, ako som naznačil, popri iných, tiež iba denná povinnosť nášho premiéra a aby ste nemali voľajakú utkvelú predstavu, že je v tom predsa len viac ako náhoda investovania štátnych zdrojov do súkromného majetku, rozptýlim vaše pochybnosti celkom ľahko a spoľahlivo. Vladimír Poor tvrdí, že dotácie vôbec nesúvisia s jeho vzťahom k strane Smer a k premiérovi už vôbec nie, vraj sa spolu síce naozaj poznajú, aj sa stretávajú, vari tak trikrát ročne, ale to vôbec nesvedčí o tom, že je jeho sponzorom, alebo dokonca akcionárom Smeru???! Píše sa to vraj v Gorile, a hoci to nie je pravda, on  sa za autora tých klebiet aj pomodlí, lebo hľa…

Trnavská City  aréna bude mať hodnotu viac ako 70 miliónov eur, väčšina tých nákladov pôjde vari úplnou náhodou na výstavbu priľahlého nákupného centra a samotný pozemok pod výstavbu všetkého, o čom je tu reč, predalo mesto investorovi za 1 euro! Veľkorysé, čo poviete, skvele vymyslené, hovoria príslušní experti na takéto kšefty, ale to ešte aj tak nie je všetko! Štadión aj tak zostáva jeho majetkom a spoločnosť City aréna ho bude môcť prevádzkovať celých 30 rokov a dobre sa držte, tiež iba za jediné euro za rok, takže podoba geniálnych objavov je hodná závisti vlastne celkom všetkých!   A potom že iba jeden jediný deň…

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Extrémy v sfére vzdelávania detí strašia, musíme byť naozaj múdrejším národom!

17.07.2018

Budem zodpovedným v každom ohľade naozaj všetkého, čo som sa rozhodol opísať v svojej reakcii na udalosti v svete vzdelávania, lebo s výnimkou času po anexii ČSSR armádami Varšavskej zmluvy, viac »

Verejná ochrankyňa ľudských práv u nás to nemá jednoduché. . .

16.07.2018

Ombudsmanka Mária Patakyová je oficiálna súčasť, po voľbách víťaznej hierarchie strán Smer, SNS a Most –Híd a v kontexte s tými základnými povinnosťami jej právnej zodpovednosti voči viac »

podpis, závet, zmluva, dedičstvo

Premlčané právo zo spotrebiteľskej zmluvy nebude možné vymáhať

18.07.2018 10:29

Úprava neprináša automatické oslobodenie dlžníka od plnenia záväzku, ale má vytvoriť priestor na to, aby nebol povinný zaplatiť dlh po dlhom čase.

Rusko raketa balistická skúška

Rusko ukončilo ďalšiu etapu skúšok balistických rakiet Sarmat

18.07.2018 10:27

Tento rok by sa malo uskutočniť záverečné testovanie novej rakety. V roku 2020 by sa mali dostať do výzbroje ruskej armády.

thajsko, jaskyňa, musk, záchrana

Musk sa ospravedlnil britskému jaskyniarovi

18.07.2018 10:07

Musk Brita v tweete označil za pedofila. V ospravedlnení uviedol, že sa tak vyjadril v hneve, lebo jaskyniari odmietli použiť jeho miniponorku.

thajskoo

Chlapcov zachránených z thajskej jaskyne prepustia z nemocnice

18.07.2018 10:05

Dvanásť mladých futbalistov a ich tréner následne predstúpia pred novinárov. Nebude to však bežná tlačová konferencia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,574
Celková čítanosť: 2709976x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie