Založ si blog

Bol svojský, bude vraj aj naďalej a fakt mu to nezávidím!

Dnes je našťastie obyčajná sobota, ľudia sa budú môcť vrátiť k všednému tráveniu svojho voľného dňa, v ponuke bude printová informačná sféra a tak si budú môcť aspoň obsahovo pripomenúť, o čo všetko prišli tak naozaj, ak sa v priamom prenose nepozerali na oslavy sedemdesiatin slávneho SNP v Banskej Bystrici. Udalosť nesporne dôležitá, je pýchou histórie nášho národa a verte mi, pozeral som sa na to všetko od chvíle položenia prvého venca. Potešilo ma, ak som medzi hosťami vyjadrujúcim hold a vďaku voľakoho spoznal, ale samozrejme,  najviac pozornosti som potom venoval oficiálnym celebrantom tej slávy, od nášho prezidenta až po zástupcu Zväzu protifašistických bojovníkov a skôr, než budem adresnejší, iba slovíčko hodnotiace umeleckú hodnotu sprievodného programu hudby, piesne a umeleckého prednesu.

Odpustite, počasie nádherné, naozaj ako na objednávku, či celkom protekčne, ale nič viac sa z piatkovej ponuky osláv nedá považovať za možnú špičku, či dokonca vrchol ponuky nášho dostupného umenia! Aj toho lokálneho, vidieckeho, lebo s odpustením, bolo to naozaj viac amatérske než slávnostne pripravené a už dávno som necítil toľko pokory, pri takejto celkom nezodpovednej produkcii v priamom televíznom prenose a pred zrakmi prítomných občanov, lebo verte mi,  stačilo iba viac profesionality a samozrejmej náročnosti, lebo ponuka skvelého kumštu je štedrá naozaj aj tu!

Ale to najhlavnejšie prišlo samozrejme až potom, prejavy našich štátnikov naozaj „trojjedine“, lebo všetko odštartoval prezident Andrej Kiska, potom jeho jediný prezidentský hosť z Čiech, Miloš Zeman a v poradí stanovenom rebríčkom „hodností podľa pravidiel Ústavy“  Pavol Paška, predseda parlamentu a premiér Róbert Fico. Jasné, v tejto chvíli, keď svoje pocity premieňam na hodnotiace slová naozaj neviem, ako to kto na Slovensku, alebo aj vo svete – lebo celkom iste sa stane realitou aj voľačo na tento spôsob interesu – bude akceptovať, hodnotiť, chváliť či haniť, ale  keďže som už poznal obsah agentúrnych správ o udalostiach na Ukrajine, o postojoch Putina aj Lavrova, to moje hodnotenie je s odpustením sklamaním a nič sa nedá robiť, aj nesúhlasom, lebo zodpovedný štátnik si voľačo na tento spôsob prezentácie jednoducho nemôže dovoliť!

Pochopiteľne, hovorím o tom iba presne tak, ako to bolo v realite, lebo vlastne svoj prvý verejný prejav celému svetu a národu prezident Kiska zvládol obsahovo i verbálne dobre, nebol ničomu poplatný, naozaj prezentoval sám seba a svoje názory presne tak, ako ho poznáme a rovnako sa uplatnil aj český prezident Zeman. Ba spravodlivo, bol vynaliezavejší, mal širšie mantinely pre hodnotenie voľačoho takého mimoriadneho, ako je boj národa za vlastné šťastie, nezávislosť a národnú hrdosť a jeho svojrázny barytón, až javiskového účinku, to čo povedal ešte povýšilo na  nezabudnuteľný zážitok.

A potom prišiel naozaj šok, svojim spôsobom uvedený samotným Pavlom Paškom, ktorému sa „rozsypal“, ktohovie prečo, či z roztrasených rúk prejav a jeho svojrázny komentár – vôbec to nezačína dobre,  predznamenal všetko zlé, čo potom nasledovalo!!!

Jeho prejav bol z ničoho nič poplatný úlohe Sovietskeho zväzu nielen v Povstaní, svoju „prípravu“ nám odrecitoval ako keby z povinnosti, že presne toto sme dnešnej Ruskej federácii povinný zložiť ako vďaku a hold, ba nezabudol poriadne „hanbou omietnuť vedenie banskobystrickej župy“ a keď ho vystriedal Fico, ten bol v tomto prezentovaní „našej vďaky“ ešte adresnejší a onakvejší! Neuveriteľne mu prekáža dianie na Ukrajine a predovšetkým postoje sveta voči Rusku, všetky tie sankcie a kritika sú podľa jeho presvedčenia voľačo neuveriteľne nespravodlivé a oznamuje nám i svetu, že už od zajtra to bude na verejných fórach hovoriť nahlas, aby všetci vedeli, že Rusko za nič, z čoho ho obviňujú, nenesie zodpovednosť!

Viete, tomu sa hovorí poplatnosť názoru, ako voľačo v podobe splácania imaginárneho dlhu a naši štátnici sa jednoducho prepadli do sféry celkom nezodpovedných osôb hodných iba kritiky! Ba ešte viac, lebo to už svet a veru aj my sme vedeli, že ruská armáda prekročila hranice s Ukrajinou s bojovou technikou, otvorila vlastne druhý front, okrem toho pri Donecku, kde sa doteraz bojovalo na úkor obetí civilného obyvateľstva a šokujúce potom bolo, ako „naozaj veľkoryso“ do toho všetkého zasiahol prezident Putin! Vojská dostali pokyn vytvoriť koridor, ústupový koridor, aby sa ukrajinská armáda mohla z ohrozeného priestoru bez obetí stiahnuť, lebo bola v obkľúčení, ale premiér Lavrov, zrejme nepoučený a neinformovaný dal „k lepšiemu informáciu“, že to všetko sú iba reči, to by sa muselo dokázať, čo je, uznajte, horšie ako šliapať si po jazyku vojenskou čižmou! Výkričníkom za takouto prezentáciou ruskej moci je potom podoba ich reprezentácie v OSN, tam už to má podobu verejnej výzvy pre USA – nestarajte sa do vzťahov nezávislých krajín, nemáte na to žiadne oprávnenie, prekračujete hranice nezávislosti iných krajín sveta, vidieť to na vašom správaní sa všade na svete a „vidieť Vitalija Čurkina v priamej akcii“ bolo poučné, tam už nebolo nič predstierajúce pokoj a pohodu, kdeže, bola to skôr prezentácia bojových umení.

A vedzte, že patrične rozhorčene reagovali nielen v Kyjeve, ich odpoveď Putinovi „k vytvoreniu koridoru“ bola zamietavá a ponúkli stanovisko, „že je veru viac ako dobre informovaný“, keď nič také, ako je účasť ruských vojakov v konflikte ani len v náznaku nepripustil a tak akosi naviac, všetky vojenské spravodajské služby sveta informujú, že dôkazy o pohybe ruských vojsk a bojovej techniky  pri prekročení ukrajinských hraníc sú s použitím techniky celkom jednoznačné!!!  Viete, ten Ficov a Paškov prejav bol možno napísaný v predstihu, voľačo ich mohlo naozaj nútiť dať mu presne ten obsah a ducha, v akom to realizovali pred celým svetom, ale v kontexte s oficiálnou politikou krajiny, čo je členom EÚ a NATO sa im nedá rozumieť!!!

Uznajte, ako jednotlivci nie sú v tejto zemi nič, to si naozaj oni a ani tento národ neuvedomujú, že prekračujú všetky hranice a medze únosnosti??!  Je naozaj načase, aby sa reprezentácie toho, čo obchádzajú a neuznávajú najradšej dobrovoľne vzdali, lebo tej hanby môže byť k dispozícii ešte aj viac! Keď dnešnú prítomnosť Fica v Bruseli –mimochodom, ide tam predviesť svoje schopnosti „vybojovať“ čo najlepší post pre svojho favorita Maroša Šefčoviča –  kritizoval podpredseda SDKÚ DS Ivan Štefanec, ako prekročenie právomocí, lebo ho nedelegoval ako nášho reprezentanta parlament, vyzeralo to byť formálnym protestom, lebo väčšina hlasov mu v ňom schváli celkom všetko, ale teraz to má jednoducho celkom iný dosah!

Poviem to takto, na voľačo v takejto podobe nemá nárok, je zradcom dohodnutých postupov vlády a parlamentu, obchádza platnosť medzinárodných zmlúv a uznajte, čo ako je „zvrchovaným vládcom“, nič v takejto podobe mu nemôže, ba nesmie prejsť! SaS dala návrh na odvolanie ministra Richtera, ale uznajte, voľačo na tento spôsob verejného hriechu chce naozaj oveľa ostrejšiu techniku smerujúcu k náprave hanby celého národa!

Jasné, treba povedať ešte aj trošku z obsahu sprievodných komentárov. Pre Lavrova je to iba „počítačová hra“ a zdanie, Putin je na tom horšie, iba pred chvíľkou sa v Bielorusku prezentoval ako mierotvorca, čo vraj bude podporovať iba aktivity smerujúce k odstránenia konfliktu a ako vidieť, je klamár a účelovo zneužíva všetko to, čo malo znamenať pokrok v riešení problému!  Aliancia NATO sa dala počuť, že je tu naozaj čas „voľačo celkom reálne pre Ukrajinu urobiť čo najskôr“, v rovnakom duchu sa dali počuť zodpovední aj v USA, Nemecku, Veľkej Británii a Francúzsku a koniec koncov, aktivity samotnej Ukrajiny už dostali jasnú podobu volania SOS – chceme byť v NATO! Ak by ste hádali, k čomu to smeruje tak vedzte, že celkom jednoznačne k vyhláseniu vojny!

A aby to nebolo iba v podobe mojich hodnotení, svoje stanovisko nám a predovšetkým demokratickému ľudstvu ponúklo viac ako presvedčivo Poľsko. Jeho prezident  Bronislav Komorowski, ako pozvanie na oslavy SNP akceptujúci hosť, prišiel s viachodinovým meškaním a tie pripravené oficionality časovo nestíhal, ale dá sa povedať, že potom to už bolo v poriadku. S jedinou výnimkou, lebo všetci, predovšetkým novinári boli neuveriteľne zvedaví, prečo  to meškanie a či je pravdou, že sa nechcel stretnúť s ministrom obrany Ruska, ktorý na seba priťahoval pozornosť hostí predovšetkým preto, lebo v civile pôsobil ako v „maškarnom kostýme“, ale pán prezident Komorowski, s patričným nadhľadom žiadne špeciálne vysvetlenie nikomu nedal, iba sa tajomne usmieval.

Či predsa len a zasa presvedčivo, akurát tak, aby sa Fico a Paška mohli poučiť, lebo predstavte si, lietadlu, v ktorom sa chcel minister obrany Ruska Šojgu vrátiť domov, Poľsko nedovolilo prelet nad svojim územím! Viac hodín potom Šojgu a jeho sprievod strávili na bratislavskom letisku, kam sa musel vrátiť a hoci to malo jednoduchú príčinu, vraj zmena charakteru letu z civilného na vojenský, Poľsku na tie obštrukcie postačovala! Lebo presne tak to má byť, nech sa presne vie, čo si kto zaslúži!!!

No čo už, teraz už je to vyrieknuté bez obalu, presne to si náš premiér a predseda parlamentu vôbec neuvedomujú, už dnes, pri rokovaní členských krajín EÚ tomu svojmu svojmu „spravodlivému postoju“ môže „dať Fico zelenú“, ako to vykričal pred mikrofónom na slávnostnej tribúne osláv SNP a uznajte, mať vo vedení štátu akurát takýchto „majstrov svojho remesla“, je smrteľné nebezpečie pre nás všetkých.

3014
244
Posledný 31. 08. 2014, 09:35:58

Včera vylúčené, dnes nevyhnutné a je za tým Trump

18.01.2018

Ten titulok je špecifikovaný ako platná dogma našej vládnej filozofie súvisiacej s príchodom cudzej pracovnej sily na náš pracovný trh a nepochybujem vôbec o tom, že široká verejnosť sa viac »

Podľa mňa je táto cestička k cieľu dobrým nápadom. . .

17.01.2018

Pevne verím, že si celé Slovensko dokáže veľmi presvedčivo spomínať na prezentáciu ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Gašpara v reportáži z jednej mnohých rómskych viac »

Skúsim hádať, čo je pre nášho premiéra platná norma myslenia

16.01.2018

Po prvom kole prezidentských volieb sa situácia súvisiaca s udalosťami, čo ich sprevádzali viditeľne upokojila, všetko dostalo prijateľnú podobu viac či menej zodpovedných prognóz vecí spojených viac »

Bratislava, Bratislavský hrad, Dóm sv. Martina

Slovensko je 30. krajinou sveta v rebríčku kvality života

18.01.2018 22:21

Slovensko sa ocitlo sa medzi krajinami s "vysokým sociálnym pokrokom" pri skúmaní 50 ukazovateľov kvality života.

trump, duda

Poľský prezident Duda sa poďakoval Trumpovi, že bojuje proti falošným správam

18.01.2018 21:49

Trump ako "falošné správy" najčastejšie označuje informácie médií o sebe, s ktorými nesúhlasí. Duda sa zas sťažuje na údajné "falošné správy" šírené o poľskej vláde.

Porošenko

Rusko: Ukrajinský zákon o Donbase možno považovať za prípravu na novú vojnu

18.01.2018 20:15

Zákon vôbec nie je o reintegrácii, práve naopak, jeho cieľom je rozdeliť Ukrajinu ešte viac a odcudziť občanov žijúcich v Donbase, konštatovalo ruské ministerstvo.

Danko

Predseda NR SR sa na Bratislavskom hrade stretol s viac ako 50 diplomatmi

18.01.2018 20:04

Po 25 rokoch samostatnosti vie Slovenská republika ešte hlbšie oceniť postoj krajín, ktorého sa jej dostalo v čase, keď pomoc a ochranu najviac potrebovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,368
Celková čítanosť: 2240602x
Priemerná čítanosť článkov: 1638x

Autor blogu

Kategórie