Založ si blog

Vraj opojenie mocou. . .

Diskusie o problémoch spolužitia poslancov v našom parlamente už prežili naozaj veľa kritických momentov, boli sme svedkami prudkých hádok, neuveriteľne banálnych obštrukcií, nehodných vzdelaných ľudí, bolo vyslovených naozaj veľa kritických slov, osobných urážok a pejoratívnych výrazov nehodných ani len do výbavy posledných primitívov a bolo tam veru aj voľačo v podobe náznaku inzultácie, ba padla aj regulárna facka a napriek tomu voľajaký útlm takéhoto vývoja, ani po kritike s podielnictvom všetkých poslancov, zlepšenia niet! Štart do prvého jesenného zasadania pléna bol v mnohom pamätný, pre mňa predovšetkým  návratom do dôb diktatúry komunistov a absenciou prirodzenej demokracie parlamentných rokovaní aj napriek tomu, že pravidlá našej Ústavy sú celkom jasné a predpokladám, že teraz nastal ten nevyhnutný čas čakania – čo príde, v akej podobe, s akými následkami a čo to tomuto národu prinesie, lebo nič sa nedá robiť, žiť sa naozaj musí!

Vládnuci Smer neváhal naozaj ani chvíľočku, nech už sa v rokovacej sále stalo čokoľvek, svoj scenár rýchlej zmeny obsadenia Súdnej rady vykonal bez bázne a hany a veru aj bez výčitiek svedomia iba vo vlastnej réžii. Odvolal jedného jej člena, Dušana Čimu, bez čo i len náznaku príčin a tak Slovenskom iba kolujú dohady, že to bol „príliš proreformný sudca, kritik Harabína, chýbala mu korektnosť vzťahu k vládnej problematike a nebolo možné ani len predpokladať, ako by sa rozhodoval vo veci voľby predsedov Súdnej rady a Najvyššieho súdu“. V spoločnosti politikov strany Smer prevláda názor, že riziko bolo potrebné celkom eliminovať, veď je to ochrana vlastných záujmov! V justíci je treba urobiť poriadok a udržiavať vysokú úroveň vlastnej bezpečnosti, takže – vraj pre istotu, sa jeho nástupca v parlamente bude voliť už vo štvrtok, presne v čase, keď o tom píšem! Nič sa nesmie nechať náhode a tak je viac ako isté, že tá voľba bude presne taká, ako to Čimovo odvolávanie – vo vlastnej réžii!

Nikto vraj nevie a nepozná meno žiadneho možného adepta na tento dôležitý post, poslanci Smeru vraj svoje návrhy iba viac menej osobne chystajú a fakt budem zvedavý, či sa s niečím originálnym predstaví aj opozičná sféra parlamentu, ktorá svoj podiel na práci parlamentu sľúbila, hoci volieb čo budú nasledovať sa nezúčastnia a uznajte, bude to neuveriteľne rýchla previerka sľubov a rozhodnutí. Jasné, neverím Smeru ani len slovíčko prednesené k tejto problematike, je mi celkom jasné, že ten ich kandidát je dávno reálnou osobou a istotou je veru aj fakt, že v tej tajnej voľbe, čo si výhradne sami zrealizujú, dostane všetky hlasy poslancov za Smer, lebo iné ani k dispozícii zasa nebudú a dobre sa zamyslite, Slováci, voliči, akú naozajstnú hodnotu z pohľadu demokratickej spravodlivosti má takýto volebný akt!!?

Viete, svoje názory uverejním až potom, keď už budú tieto voľby realitou a výsledok budeme poznať všetci, ba už celkom pohodlne budeme môcť meditovať nad tým, čo to pre koho znamená, aká je perspektíva voľby tých predsedov, čo dajú justícii „tvár a charakter“, lebo nič sa nedá robiť, presne takto nás to naučila prax z čias zvrchovaného pána v tomto smere Štefana Harabína. Ten si robil naozaj čo chcel a koniec koncov aj s kým chcel a keďže tam bol v tejto podobe z vôle strany Smer, bude jednoduchšie tipovať, čo to nové meno napokon Slovensku prinesie – či voľajakú nádej možných zmien k lepšiemu, tak ako o tom Slovensko v kontexte s kvalitou rezortu spravodlivosti sníva, alebo skôr iba recidívu starých spôsobov práce, v mene tých, čo tomu dávajú svoje požehnanie a podporu.

Pravda, teda jej podoba a obsah  je v svojej podstate viac ako problematická, Smer to ženie k definitívam rekordnou rýchlosťou a ak si voľakto naozaj myslí, že je to autorstvo vznikajúce „za chodu“ nech zabudne, lebo buďte si istí, že myslitelia a stratégovia tejto strany, čo je nositeľom zjednotenej podoby ľavicových princípov riadenia spoločnosti nikdy nič neponechávajú v takejto nezodpovednej podobe! Pri rokovaniach v parlamente sa teda akurát vo štvrtok poslanci opozície mohli presvedčiť, že vraj nepripravený Smer má v zálohe kandidáta za odvolaného Čima s dokonalými parametrami predpokladov, čo vyhovujú ich koncepcii volieb predsedov Súdnej rady aj Najvyššieho súdu, keby ste mali možnosť počúvať ich rozhorčenú diskusiu bolo by vám jasné, že ich meno kandidáta Jána Slovinského ani tak neprekvapilo, lebo je pre Smer dokonale vyhovujúci, ale tá utajovaná príprava jeho nominácie bola voľačo až z praxe tajných služieb. A finále je jasné – už ho veru aj zvolili, presne tak, ako Čima odvolali, ale pozor, ešte stále je v hre aj Štefan Harabín a verte mi, on sa ešte stále cíti byť v hre a budete sa možno čudovať, ale aj na koni! Nechcem maľovať čerta na stenu, ako sa hovorí chvíľam, keď sa všetko celkom psuje, ale keď som ho videl v televízii, ako sa škriepil s moderátorom Petrom Bielikom, aké má predstavy o podobe justície a ako sa to všetko bude podľa jeho predstáv vyvíjať, s odpustením, bolo mi jednoducho nanič, všetok optimizmus sa voľakde vyparil!

Lenže pozor, to jednoducho stále nie je všetko, čo je v ponuke ako problém celého Slovenska, kdeže ešte je tu voľačo, čo ako keby unikalo pozornosti a záujmu zodpovedných. Nemyslite si, že je to voľačo málo známe, nepoužívané a diplomaticky akceptovateľné,  naozaj nie, nikdy a v ničom a ak by som mal ponúknuť voľajaký dôkaz pre takéto tvrdenia, dobre mi poslúži aj problematika voľby predsedu Najvyššieho kontrolného úradu, kde parlament potrebuje pre všetkých akceptovateľné meno kandidáta z pravicovej koalície, vraj vlastné  a prijateľné všetkým, ináč ho Smer nepodporí!!

Vedzte, že vedenie NKÚ na čele s pánom Jasovským, z už zabudnutého HZDS je svetovou raritou a posledná nominácia Pavla Hrušovského voľačo ešte „skvostnejšie“, lebo komentáre Róberta Fica v tomto ohľade sú hodné stať sa skôr obsahom crazzy komédie než politickej debaty a na druhej strane je dobré pripomenúť si, že Pavol Hrušovský bude celkom  iste jediným pravicovým politikom, čo všetkých okolo seba presviedča, že bojkot Smeru v parlamente nie je dobré riešenie! Bože, znie to priveľmi účelovo, čo poviete, je v tom cítiť čertovo kopýtko vypočítavosti, lebo ak má mať tento politik KDH nádej dočkať sa pozitívnej rozlúčky s vlastnou kariérou na poste predsedu NKU, bude musiť tvrdiť, že napríklad odvolávať predsedu parlamentu Pašku je do neba volajúca zbytočnosť a dobré veru bude aj to, že so Smerom sa predsa len dá spolupracovať, veď čo ste už zabudli na ten úžasný úspech so zákonom o rodine a podobe justície??!

Veru tak, do jeho kariet sa nakúka celkom ľahko, v tej chvíli sa treba zamyslieť, aký pevný je postoj opozičných poslancov vydržať celú septembrovú parlamentnú schôdzu bojkotovať Smer a čo s tým urobiť v októbri, lebo aj to bude ešte pred komunálnymi voľbami a v konečnom dôsledku veru už poznáme aj postoj prezidenta. Má podobu priania obnovte dialóg, odstráňte  krízu panujúcu medzi Smerom a opozíciou a hoci sa nechcem pasovať za proroka som si istý, že istota postojov, minimálne poslancov KDH, nebude v tom zotrvaní na bojkote spoločných postupov nič železobetónového! Lenže ako vždy, ak sa jedná o veci tak ortodoxných politikov, ako sú členovia KDH, takmer vždy sa nájde voľačo v podobe košeľa je bližšia ako kabát a patrím k tým, čo za nich ruku do ohňa nedajú naozaj ani teraz, keď to opojenie Smeru mocou vyzeralo byť pre nich pevné ako jedenáste prikázanie.

Oficiálna aktivita Holandska a Austrálie – obvinenie Ruska zo zločinu

27.05.2018

Neuveriteľná tragédia leteckej dopravy, ktorá sa odohrala 17. júla 2014 nad východnou Ukrajinou, ktorá bola vtedy celkom presvedčivo pod kontrolu proruských separatistov, bola odvtedy prvoradým viac »

No čo poviete, budeme dostávať 13. dôchodok?

26.05.2018

Iniciatíva strany Smer, orientovaná celkom jednoznačne proti poklesu podpory volebnej obľuby pri prieskumoch verejnej mienky o jej obľúbenosti a čo je horšie, predovšetkým pri reálnej volebnej viac »

Je to voľačo skôr štátnej správy nehodné ako smiešne či tragické

25.05.2018

V parlamente SR je jednoducho priestor, dokonca celkom povinne určený, pre všetky oblasti riadenia štátnej správy v podobe komplexnej a tak sa teda k hodnoteniu roka 2017 v svojom vlastnom rezorte, viac »

George HW Bush

Georgea Busha staršieho opäť hospitalizovali

27.05.2018 21:20

93-ročný Bush starší trpí formou Parkinsonovej choroby a často ho trápia zápaly pľúc a ďalšie infekcie.

Giuseppe Conte

Populisti vládu v Taliansku nezostavia, prezident odmietol euroskeptika

27.05.2018 20:54, aktualizované: 22:00

Hovorí sa o predčasných parlamentných voľbách, ktoré by mohli byť už v októbri.

utečenci, Grécko

Španielsko počas víkendu zachránilo vyše 500 migrantov

27.05.2018 19:30

Počet migrantov, ktorí sa plavia cez Stredozemné more do Španielska, v posledných rokoch výrazne vzrástol, zatiaľ čo poklesol ich prílev do Talianska a Grécka.

Jemen, americké námorníctvo

Americké vojenské lode preplávali okolo sporných čínskych ostrovov

27.05.2018 18:31

Čína udalosť označila za provokáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,514
Celková čítanosť: 2589385x
Priemerná čítanosť článkov: 1710x

Autor blogu

Kategórie