Založ si blog

Predstavte si, čomu Harabín a Paška nerozumejú!

Viete, všetko čo už je na svete dlhodobo „takpovediac doma“, zabehané a svojim spôsobom naozaj všedné, sa stáva voľačím, čo prestáva vzbudzovať interes a ak sa predsa len stane, že to aj tak vyvolá pozornosť, bude v tom voľačo pravdepodobne účelové. Lebo nič sa nedá robiť, veci márne a zbytočné neprinesú žiadne poučenie a veru ani profit, ba pravdepodobnejšia bude predstava, že akurát ten, čo svoje aktivity buduje a stavia na voľačom takto pofidérnom, vzbudí interes o svoje podoby myslenia a takmer vždy je to potom o pochybnostiach, ako je na tom s vlastnou logikou a poznaním sveta vôbec.

Nikdy nezabudnem na chvíle, keď sa parlament, samozrejme ten náš, dlho a vážne zamýšľal nad podobou a obsahom ponuky printovej a médiálnej sféry všeobecne, predovšetkým s ohľadom vraj na pornografický obsah, čo mnohým „strážcom mravnosti“ u nás úprimne prekážalo a práve vtedy jednota rozhodnutia parlamentu a verejnej mienky dostala podobu kompromisu a  všetko sa vyriešilo logicky a rozumne. A verte mi, vždy je to presne takto, kompromis a nevyhnutnosť akceptovania status quo je viac ako osobný názor, lebo ten je okrem samozrejmej výnimočnosti a originality veru aj väčšinovo vylúčeným a ak sa mám vrátiť do sféry verejného života, napríklad priamo do nášho parlamentu, naozaj sa stáva, že to aj najväčším hviezdam a veľkým bossom v pamäti zapadlo prachom!

Taktika, nasledujúci scenár a realizácia parlamentnej iniciatívy je prirodzeným dielom poslancov všetkých politických strán, nielen u nás a vždy je to svojim spôsobom súboj intelektov, reálnych možností strán daných nielen pravidlami práce a prostých zákonov, ale aj schválnosťami v povolených medziach oponentúry a tak sme sa naučili spoznávať nielen spoluprácu – vynútenú, dobrovoľnú, uvedomelú, ale veru aj odpor, nesúhlas formálny či vypočítavý, lebo dohody sú občas  naozaj aj v podobe „tovarovej výmeny či priamo obchodu“ a celkom iste všetci viete a poznáte aj voľačo na spôsob obštrukcie, čo je poväčšinou kvapka blenu v kalichu radosti, ak voľakomu, ako sa povie priveľmi padá karta a nie je ochotný akceptovať to ináč, ako výhradne pýchou a absenciou veľkomyseľnosti pochopenia  neúspešného rivala.

Teda obštrukcia a keďže sa presne tomuto vysvetleniu páni Pavol Paška a Štefan Harabín pri svojej televíznej produkcii celkom náhodou, úmyselne či z neznalosti vyhli, po dôslednej úvahe považujem za potrebné sa k tomu ich „fó pa“ predsa len vrátiť, lebo to, čo oni považujú za smrteľný hriech a nedostatok dobrej výchovy je prirodzená obrana vlastná utláčaným, menšine, nesmelým. Fakt sa to volá obštrukcia, páni, je to dobre preštudovaná možnosť nesúhlasu daná pravidlami spoločnosti, akceptovaná, lebo svojim spôsobom upozorňuje akurát tých s mocou a bičom v ruke, že voľačo robia zle a hľa, tentoraz sa to dostalo až do takýchto sfér, že je tu  prirodzená ponuka pomôcť im to pochopiť.

Rokovanie parlamentu po prázdninách sa u nás stalo naozaj pamätným, väčšina Smeru daná osemdesiattrojkou poslaneckých mandátov sa premenila na diktovanie podmienok, korektnosť vzájomných vzťahov sa jednoducho z poslaneckej výbavy vytratila a pamätáte sa – všetky poslanecké návrhy zákonov z opozície boli vyradené z rokovania schôdze! Bolo to prijaté búrlivo, celkom iste v senzačnej podobe zúfalej obrany práv a cti za každú cenu a potom to prešlo do podoby celkom očakávanej – aj pre slabých tu má zákon možnosti brániť sa!

A stalo sa, k slovu prišla taktika slabších, čo musia byť naozaj vynaliezavými a chytrejšimi, lebo nedostatok počtov a sily si vyžaduje skôr múdrosť než aroganciu moci a predstavte si, hoci je aj u nás obštrukcia dávno využívanou parlamentnou taktikou, mocný Smer ako keby na tento spôsob prirodzenej obrany slabších zabudol! Vidieť predsedu parlamentu a podpredsedu strany Smer Pavla Pašku na obrazovke s pripraveným príspevkom pre verejnosť – to bolo veru extra prioritou. Bol presvedčený, že okrem škody a poníženia opozičným poslancom, lebo  Smer im nedal pri rokovaní parlamentného pléna vlastne ani dýchať, im to v priamom prenose spočíta aj morálne ma najskôr prekvapilo, potom, keď  som ho chvíľku počúval  tak trošku rozhorčilo, ale napokon rozosmialo a dobre pobavilo, lebo taktika slabých sa dočkala úspechu nad očakávanie!!! Zvolaná bola mimoriadna schôdza parlamentu, čo je vari jediný legálny spôsob, ktorým menšina preukázaním vôle potrebného počtu poslancov dokáže parlament prinútiť zasadať a program bol daný prerokovávaním 5 opozičných návrhov zákonov, čo Smer v riadnej schôdzi z programu vyčiarkol!

Prisahám, bolo mi celkom jasné, o čo opozícii ide, lebo uznajte, bolo nad slnko jasnejšie, čo sa od poslancov za stranu Smer dá očakávať, veď ak už raz svoju silu tým nímandom dali preukazne pocítiť svojim odmietnutím, celkom iste, ba možno aj s väčším nadhľadom to vykonajú aj na schôdzi mimoriadnej a bude to ešte poučnejšie! Lenže realita bola celkom iná, opozičná koalícia všetko na mimoriadnej schôdzi robila výhradne v celkom nevyhnutnej podobe účasti a iniciatívy, bolo jasné, že všetko je formálne pripravené presne tak, aby sa veci diali samospádom, podľa pravidiel obštrukcie a inciatíva diania musela byť výhradne na tej silovej mašinérii Smeru! Poslanci tam museli sedieť, bolo treba o veciach hlasovať z pozície sily a korunku všetkému tomu vynútenému divadlu potom v televízii nasadil Pavol Paška opisom konania opozície!

V sále ich sedelo  máličko, často tam neboli prítomní ani tí, ktorých návrhy zákonov sa mali prerokovávať a soptil a zúril presvedčivo, s vierou, že sa na tých nezodpovedných úbožiakoch vŕši, že je to spravodlivý hnev a zatiaľ si vyžieral tú misku pokory, čo mu opozičníci pripravili ako povolenú pascu márnej pýchy a prisahám, za celú dobu tej prezentácie mu ani len nenapadlo, že tým slabým, úbohým a vlastne bezprávnym sadol na lep! A ešte to má samozrejme aj pripravené pokračovanie, čo už bude mať samozrejme trošku iný scenár i pozadie, lebo v ponuke bude odvolávanie premiéra Fica z funkcie! Bože, veď dôvodov a príčin je veru aj rozdávanie, ba reči s takýmto obsahom sa šíria aj o ministrovi sociálneho rezortu Jánovi Richterovi, ale to už bude mať zasa celkom inú podobu! Opozícia tu  bude silná, prítomná, radikálna a svojim spôsobom celkom iste aj „hlučná“, ak mi budete chcieť rozumieť, lebo aj keď sa Smer a jeho presila aj rozleje na kolomaž, argumentovať bude výhradne menšina a bude to celkom iste preukazné! Nech národ vie, tak je to naozaj správne!

A takú bodku za pochybnosťami o dobrých manieroch a pochybnosti o rozhľadenosti mocných tomu všetkému dal ešte aj Štefan Harabín, keď svoje interné meditovanie o voľbách na post predsedu Najvyššieho súdu pretransformoval do pochybnosti ich oprávnenosti! Jasné svojsky, ani neviem, ako to pomenovať, lebo to malo takúto podobu argumentov! Bolo rozdaných 17 volebných lístkov, ale v urne ich bolo odvzdaných iba 15, no uznajte, čo je to za zodpovednosť, aká je to morálka, čo si to kto dovoľuje …Je vám dúfam celkom jasné, čo si tento právnik myslí o slobodnej vôli voliča, akú má predstavu o volebnej procedúre vôbec a aby to malo ešte aj pokračovanie v rovnakom štýle dôveryhodnosti, neúspešný kandidát na post predsedu Najvyššieho súdu – radšej ho ani nebudem menovať – sa vraj rozhodol na ÚS podať sťažnosť na už schválené výsledky voľby, lebo veď hľa, boli porušené zákony!

Teda tak, nič viac dodať netreba, jamu do ktorej Paška a Harabín spadli si vykopali individuálne, pre pýchu až nebotyčnú nedovidia na konček vlastného nosa a budem úprimne rád, ak si ich „špásovanie s vlastnou namyslenosťou“ všimne čo najviac Slovákov, to spoľahlivo pomáha pri návrate „ z nebies“ na pevnú zem!

Akým teda budeš rokom, ty s tou osmičkou v svojom rodokmeni

24.03.2018

Budem racionalista a práve preto si takéto veštenie nechávam závislé od decembrového stretnutia lídrov štátov EÚ v Bruseli, kde sa ich rokovanie dá charakterizovať ako voľačo celkom prirodzene viac »

Tak na toto sa naozaj nedá zabudnúť!

23.03.2018

Na jednu zo svojich prvých návštev v slovenskom parlamente, keď bol ešte v tej pôvodnej starej budove, za rohom už moderného ministerstva vlastne v samom centre Bratislavy zabudnúť nedokážem viac »

Nuž teda tak – radšej dám reč o vláde v Čechách

22.03.2018

Takéto vyznanie vôbec nie je náhodné, situácia na Slovensku si uvedomelú letargiu, či ničnerobenie v žiadnej sfére spoločenského diania v SR vlastne vôbec nemôže dovoliť, ba akurát naopak, viac »

Quantas, let, Perth, Londýn

14 498 km, 17 hodín. Aerolinky Qantas priamo spojili Perth s Londýnom

24.03.2018 22:05

Aerolinky Qantas v sobotu odštartovali prvý a jediný priamy pravidelný komerčný let medzi Austráliou a Britániou.

USA Washington Protest Zbrane Kontrola Sprísnenie

Státisíce ľudí v USA vyšli do ulíc, žiadali prísnejšiu kontrolu držby zbraní

24.03.2018 19:30

Protesty zvolali študenti, ktorí prežili februárovú masakru na strednej škole vo floridskom Parklande.

hodiny, stres

Problém s posunom na letný čas sa môže prejaviť u citlivých ľudí

24.03.2018 19:06

Upozorňuje na to odborník na zdravý spánok Ján Hronec.

Italy Politics

Aj Taliani majú svojho Roberta Fica. Bude šéfovať poslaneckej snemovni

24.03.2018 17:42

Roberto Fico je z Hnutia piatich hviezd, ktoré z parlamentných volieb vzišlo ako najsilnejší subjekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,444
Celková čítanosť: 2422385x
Priemerná čítanosť článkov: 1678x

Autor blogu

Kategórie