Založ si blog

Plánovanie povinností parlamentných poslancov podľa Pašku!

Celkom netrpezlivo očakávaným verejným vystúpením predsedu nášho parlamentu Pavla Pašku, sa ako keby definitívne uzavrela kapitola legislatívnej aktivity Slovenska na celý rok 2014, lebo už v poriadnom predstihu nám dal vedieť, že 31. októbra sa parlamentné brány takpovediac zatvoria s vedomím všetkých zainteresovaných. Budú prázdniny, dovolenky, tie najrôznejšie akcie a čas predvianočný i vianočný a potom aj silvestrovský a novoročný a potom už tu bude rok 2015, čo sa stane celkom iste už celkom novou kapitolou v živote našej spoločnosti. Tá predposledná kapitola plenárnej schôdze, s prívlastkom septembrová, bola tak akosi skôr fiaskom než hodným zapamätania si, poslanecké spory dostali nezmieriteľnú podobu kontaktov či podôb spolužitia, medzi ľavicovým a parlamentu vládnucim Smerom a „roztrieštenou pravicou“, ako to opakovane a s narastujúcim akcentom definoval a aj teraz opakuje Pavol Paška a  svoju tlačovú konferenciu, venovanú avizovanému koncu parlamentnej práce v tomto roku presne takto aj odštartoval. Stalo sa mu to krédom a mottom – pravica je spolok „trojchlapových politických strán“, čo sa stretávajú v bratislavských kaviarňach, alebo v prítmí rozsvietených monitorov počítačov a vymýšľajú jednoducho všetko tak a v takej podobe, aby verne národu slúžiacim poslancov Smeru „hádzali pod nohy zodpovednej legislatívnej práce  polená prekážok v tej najhoršej možnej podobe“!

Ak si pamätáte, práve vtedy, keď sa v septembri v našom parlamente naozaj iskrilo, padali výroky a reči patriace do tretej  cenovej skupiny našich pohostinstiev, na všetkých stranách širokého „bojového poľa“ a Pavol Paška si nedokázal v našom poslaneckom pléne nielenže udržať poriadok a príslušnú úroveň, teda predovšetkým kultúrnu, ba ak si dobre spomeniete, čo ako sa usiloval, on nedokázal svetu ani len pomenovať, čo to vlastne opozícia voči diktátu podmienok od strany Smer na svoju obranu podniká! Zdalo sa mu nelogické, keď vytiahla na svetlo sveta prerokovávanie desať poslaneckých návrhov a neodradilo ju ani odmietnutie programu schôdze s takým programom, veď uznajte, to nemalo nádej na realizáciu a potom zvolala mimoriadnu schôdzu!  S návrhom na prerokovanie piatich z nich a keďže tá sa už odvolať nedala, predsa len aj v takejto diktatúre aj „psí hlas príde do neba“, penil zlosťou a jedom, že tí ignoranti v sále ani nesedeli, hoci boli na programe ich aktivity!

Nuž a práve vtedy som mu verejne pripomenul, že je to forma čestnej obrany, to aby si ten, čo diktuje podmienky výhradne silou a nie v demokratickom porozumení a spolupráci, ako by to malo medzi reprezentantmi slovenských voličov byť tak akosi naozaj a prirodzene, volá sa to obštrukcia a je to také dobromyseľné gesto upozornenia, že náš parlament naozaj nie je diktátorskou ustanovizňou! Tá technika a taktika obrany má teda naozaj meno, je to skutočne obštrukcia – teraz už to Pavol Paška aj pomenoval a po rokovaní poslaneckého grémia, pred októbrovou, teda poslednou tohtoročnou plenárnou schôdzou parlamentu, ako voľačo neuveriteľne ho pohoršujúce aj definitívne upresnil. Tú informáciu zo seba opovržlivo doslova vypľul a čo ako to znie neuveriteľne, aj tak to svedčí výhradne iba o tom, že opoziční poslanci si svoje povinnosti plnia aktívne!

Všetci vieme, že podávať legislatívne návrhy je tým celkom prvoplánovým, čo majú poslanci dané obsahom svojich povinností a jeho šok, s ktorým sa na Slovensko a jeho občanov po rokovaní grémia obrátil, bol pre jeho psychiku ťažkou skúškou odolnosti. Dobre ma počúvajte, tí kaviarenskí povaľači a počítačoví maniaci na mňa vyrukovali s podaním 73 poslaneckých návrhov zákonov, počujete dobre – 73  a hoci to možno nemalo presne takúto podobu urážok, ten odkaz čo nasledoval už nepotrebuje zmeniť ani čiaročku! Nič také im nedovolíme, buďte si všetci na 100% istí, že program schôdze zrejme bude vo dne v noci, ale aj tak bude mať definitívu konca tak, ako sme si to naplánovali, 31. októbra, lebo práve takto ich presvedčíme, aký je rozdiel medzi nami a nimi! To sa rozhoduje vo voľbách, s nami si volič rozumel, s nimi si ani len netľapne a podľa toho sa v parlamente bude naša práca riadiť! Ani si neškrtnú!!!

Teda, čo poviete, sebaistota až nebetyčná a potom už to dostalo priestor aj pre otázky mediálnej sféry. Ten duch prejavov moci, väčšiny, nadradenosti a nedotknuteľnej prevahy pokračoval, otázky, dosť podráždené v svojej bezmocnosti o veciach polemizovať, lebo Pavol Paška to jednoducho nedovolil – povedal som to predsa celkom jasne, obštrukcie nedovolíme, zamietneme, v programe  síce schválime,  ale je nemysliteľné, aby sa 73 návrhov zákonov zmestilo do programu schôdze s trvaním do 31. októbra  a ja vám všetkým, čo sa na to pýtate fandím, že ste naklonení pravici, ale všetko je aj tak márne a zbytočné! Najskôr budeme rokovať o našich návrhoch a už teraz to vyzerá tak, že viac o ničom! Je to jasné!? No a bolo tak povediac „definitívne vymaľované“ a predsa len, jedna výnimka potvrdzujúca biedu ducha diktátorského Smeru sa ešte našla! Otázočka, mierna v svojej podstate, ale s dosahom celkom radikálnym – čo poviete pán predseda parlamentu, ako sa ako strana konečne zachováte  pri riešení kauzy predseda NKÚ!?   

Je vám to predpokladám chronicky známy problém, v tak samozrejme  jednoduchej veci, ako je dodržiavanie pravidiel a morálnych úzusov partnerov v politickom dianí, naozaj celosvetovo a je daný pravidlom, že hlavou najvyššieho kontrolného úradu býva menovaný zástupca opozičnej politickej strany. Už sme zrejme držiteľmi svetového rekordu v presluhovaní predsedu NKÚ, člena už nejestvujúcej strany HZDS Jasovského v tomto úrade a tá informácia z ponuky Pavla Pašku má charakter nielen „nekonečnej piesne“, ale veru aj účelovosti hodnej verejného odsúdenia!

Vysvetlil, samozrejme všetkým, že predseda NKÚ Jasovský je pre stranu Smer bezproblémová persóna, nie je členom ich strany a hoci nie je ani opozičníkom, žiadna galiba v tom nie je, vari bude najskôr nezávislým!    A koniec koncov, tá neschopná pravica nie je schopná nikoho zo svojho prostredia navrhnúť, takže uznajte, to je naozaj ich zodpovednosť! Bože, má hrošiu kožu a nemá hanby, ako sa medzi ľudom hovorí, pokojne to vypovedal akurát v takejto podobe, je v tom stále ten diktát ich 83 poslaneckých mandátov, ako keby mali oni povinnosť kádrovať kohokoľvek z tých, ktorých opozícia kedy navrhovala a svojim spôsobom ma potešila priama otázka – a čo tak kandidatúra Pavla Hrušovsského z KDH, ako sa na to pozeráte??

Pavol Paška sa nám predviedol v podobe nedostižného protagonistu, v ktoromkoľvek divadle, ako prototyp fabulátora výmyslov, teda klamára, čo nemá so žiadnym slovíčkom nádeje či sľubu, alebo ilúzie žiaden problém! Vraj áno, on Hrušovského dobre pozná, má s ním, ako tiež dvojnásobný šéf parlamentu nadštardandné vzťahy, to by naozaj mohlo byť a pritom už celé Slovensko opakovane počulo, napríklad aj pohoršenie predsedu Fica o takejto nominácii – vylúčené, nepripadá do úvahy!!  A s prepáčením, tak akosi na margo všetkého nevypovedaného dal k lepšiemu vedomosť, že v tých stranách sa na žiadnom mene nedohodnú, bijú sa o posty a mená  a vlastne aj v tom KDH je to tak, veď uznajte, ani len podpredsedu si nedokážu zvoliť!

Zvláštna doba, ak budete meditovať nad tým, či sa dá voľačo v tomto bludnom a začarovanom kruhu nájsť ako východisko musím vás sklamať, v ponuke niet veru celkom ničoho! Pravica sa samozrejme bude musieť poliečiť, veď to nie je žiadna ebola, či ešte voľačo horšieho, zdravý rozum by sa mal stať tým „kameňom mudrcov“, čo do toho prinesie poriadok a potom už treba vydržať iba do volieb v roku 2016, keď zasa o všetkom podľa Smeru rozhodne volič!

Pamäť nám ešte slúži, pamätáme sa na rok 2010, keď Smer voľby vyhral, ale nemal s kým vládnuť a dovolím si vysloviť ešte aj trošku optimistickejšiu prognózu. V tej podobe, ako sa správa jeho vláda teraz, kam vedie našu krajinu a s akými viditeľnými prejavmi zlých rozhodnutí a očakávaných dôsledkov, sa podpora obyvateľstva a voličov nebuduje! Naopak, ako sa hovorí, je to skôr ako cesta do pekla a práve teraz tomu v Žiline nasadil premiér Fico korunu národnej trpezlivosti! Stretol sa s primátorom mesta a poslancmi, potešilo ho, že si navzájom dobre rozumejú a Slovensku oznámil, nech nehádajú prečo je to tak!? Sme v strane Smer, všetci, ako sme tu a zdá sa to byť voľakomu málo záruk a jednotného úsilia??!!

Teda tak, tomu už celkom iste porozumie každý, nepochybujem a pripomínam, je to voľačo v slobodnej demokratickej krajine celkom neprístojné!

 

Už v novembri budú komunálne voľby, Pavol Paška ich vyhlásil na 15. deň v tom mesiaci venovanom spomienke na mŕtvych a pozostalým smútiacim a rád prorokujem, že presne v taktomto duchu sa očakávanie víťazstva kandidátov strany Smer aj naplní,  lebo slovenský volič jednoducho už prestane byť slepý, či hluchý. A už vôbec sa nebude chcieť stať judášskym zapredancom, čo za štátu ukradnuté prostriedky zapredá Smeru svoju česť a dušu lebo nepochybujte, už to nie je tajomstvo! V Žiline to povedal Róbert Fico jasne, zreteľne, nahlas a bez hanby – veď komu dáme, ak nie prednostne svojim! 

Tomu sa hovorí dokonalosť super extra. . .

20.09.2018

Rozdelenie takého územia na mape sveta, akým je na jeho východnej pologuli teritórium Kórejského poloostrova po skončení bojov 27.VI. 1953 pozdĺž 38. rovnobežky je dodnes svetovým unikátom, viac »

Po Lajčákovi sú tu veľké ambície Maroša Šefčoviča. . .

19.09.2018

Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov presne v pondelok 17. septembra ukončilo rok svojej činnosti pod vedením ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava viac »

10. novembra, desať kandidátov a jediný post primátora. . .

18.09.2018

Nuž čo, je sa na čo tešiť, milí voliči v našom hlavnom meste Bratislava a keď som sa nad tým hlavolamom, čo nás v kontexte s tým, čo predstavuje očakávaný súboj medzi koalíciou a opozícou viac »

Pjotr Verzilov NEPOUŽÍVAŤ

Pussy Riot: Otrava Verzilova súvisí so smrťou novinárov v Afrike

20.09.2018 10:48

Podľa dostupných informácií novinári natáčali reportáž o ruských žoldnieroch bojujúcich v Sýrii a Iraku.

farská, šeliga, pellegriny, za slušné slovensko

Iniciatíva Za slušné Slovensko: Rozhodnutia vo veci trestného oznámenie na Fica sa ešte nedočkali

20.09.2018 10:32

Na expremiéra Roberta Fica podala iniciatíva Za slušné Slovensko trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy a ohováranie 15. júna.

ruské prezidentské voľby

Ruské úrady zrušili voľbu gubernátora, ktorú vyhral prokremeľský kandidát

20.09.2018 10:05

Hnutie Golos (Hlas), ktoré monitorovalo voľby v Prímorskom kraji, uviedlo, že počas hlasovania zaznamenalo mnoho prípadov porušenia volebného zákona.

Kórea, prehliadka

Kim sľubuje mier. A kladie si podmienky

20.09.2018 10:00

Kórejský polostrov má byť bez jadrových zbraní. KĽDR k tomu prispeje ústretovými krokmi, ale má svoje podmienky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,639
Celková čítanosť: 2895014x
Priemerná čítanosť článkov: 1766x

Autor blogu

Kategórie