Založ si blog

Zásadný objav poslanca strany Smer

Práca poslancov v slovenskom parlamente je dôležitá vec, celkom prvoplánovo je spojená s podobou legislatívy v našej krajine, hovorí o zákonných normách u nás, je ich najdôležitejšou povinnosťou podľa potreby zákony pripravovať, prijímať, ale ešte predtým, v čo najkorektnejšej podobe ich celému  národu predstaviť, bezchybne opísať a do dôsledkov aj v širokej diskusii obhájiť, lebo výhradne takto sa na Slovensku dá dosiahnuť fungovanie právneho štátu. Tak ako to v demokracii býva naozaj zásadným pravidlom, je tu výnimka, čo takúto zásadu obchádza, svoj základ má daný príkazom – z vôle ľudu to môže byť aj ináč a v konečnom dôsledku rozhodovania je tu zákon z moci všeľudového referenda! Je to celkom iste najspravodlivejšia podoba demokratických volieb, o podobe zákonnej normy pravidiel svojim hlasom rozhodnú všetci voliči a presne v tej chvíli potom platí to úžasne znejúce konštatovanie – tento zákon je platný z vôle ľudu!

Uznávam, je to vrchol demokracie, lenže akurát u nás sa realizácii takejto podoby zákonodarstva tak akosi nedarí, referendá už sme na Slovensku realizovali v siedmych ponukách, úspešné bolo iba jedno jediné a zvyšok neuspel – jedno bolo zmarené a ostatné sa nepokonali s podmienkou 50 % účasti voličov a akurát to ma svojim spôsobom ako občana mýli! Pochopte, je tam ten predpis, tá garancia, z vôle ľudu a ako je potom možné, že je to voličom ľahostajná výsada a k volebným urnám neprídu? Tá ignorácia v človeku podmieňuje podozrenie, že všeľudové referendum je zneužité, predmet jeho rozhodovania je voľačo nepodstatné a ľudu tejto krajiny ľahostajné, preto tie katastrofálne výsledky a s odstupom času viem pochopiť aj obavy predsedu HZDS Vladimíra Mečiara, že Slováci o našom odchode zo zväzku ČSSR nerozhodnú všetci! Úprimne sa bál, že ich k volebným urnám nepríde požadovaný počet a radšej náš odchod zo spoločného štátu v podobe referenda nerealizoval!

Odvtedy sa o všetkom s referendom spojeným, predovšetkým v kuolároch parlamentu a politiky vôbec debatuje a poviem to skôr takto – medituje, lebo tie iniciatívy majú až doteraz prevahu v opozičných politických subjektoch a spravodlivo, najviac aktivít v tomto ohľade ponúklo OĽaNO a konkrétne Matovič a Viskupič, teraz sa dal počuť aj Daniel Krajcer, aby na jeho osobu verejnosť celkom nezabudla, ba zodpovedne pripomeniem, že to bolo „naozaj zodpovedné hľadanie možných východísk z toho začarovaného kruhu voličskej ľahostajnosti“. Predpis v podobe voličskej účasti, najmenej 50% zapísaných voličov, bol doteraz najväčšou prekážkou úspešnosti takejto voľby a je prirodzené, že predovšetkým jeho zrušenie je prvou a zásadnou navrhovanou zmenou v referendových pravidlách a v spojení s druhou zásadou, že o všetkom potom rozhodne nadpolovičná väčšina odovzdaných hlasov je daná istota, že výsledok referenda bude vždy definitívny! Žiadne pochybnosti, referendum bude mať vždy výsledok, vôľa voličov je preukazná, svoje postoje dajú najavo osobnou vôľou účasti či neúčasti a teraz už pôjde vlastne iba o to, či slovenský parlament nájde odvahu o tom akurát v takejto podobe rozhodnúť!

Lebo nič sa nedá robiť, dovtedy to bude vždy výhradne v podobe pochybností, dať slovenskému voličovi v referende takú otázku, o dôležitosti a význame ktorej nebude mať žiadne pochybnosti, ba naopak, výhradne zodpovednosť a voliť o nej príde naozaj s istotou a s presvedčením svojej občianskej povinnosti! Žiaľ, určiť, aká je to otázka, akú by mala mať podobu či znenie sa ešte doteraz nenašiel  nikto, ale hurá, bravó, vivat, teraz už tu predsa len máme takúto geniálnu osobnosť! Prekvapujúco, je to poslanec za stranu Smer Dušan Jarjabek, ešte v roku 2002 člen strany HZDS, človek z umeleckých kruhov, tak trošku voľnomyšlienkár, operetný tenor, teda vlastne frakman z veľkého sveta zábavy a keď v roku 2005 prestúpil do poslaneckého klubu strany Smer, ani som neskúmal, či sa potom stal aj jej členom, to viete, letora takýchto umelcov má celkom vlastné normy stálosti!

Odvtedy je však akurát tam spokojný, celkom írečitý, povedal by som nad vecou klasickej podoby vnímania sveta v jeho podobách mnohorakosti a predstavte si, akurát on našiel v sebe odvahu vysloviť predpoklad istoty výberu referendovej otázky, čo sa stane pre voľby voličským kánonom účasti! Vraj jedinou takouto otázkou je dilema vyjadrená v podobe – oddelenie vecí štátnych a cirkevných v definitíve jednoznačnosti a ak si to poctivo, v súboji s vlastným svedomím a s históriou tejto problematiky v našom štáte a v mysliach jeho občanov preberiete zistíte, že je prinajmenej odvážnym, až v podobe voľajakého samuraja bez bázne a hany!

Lebo predsa len, história Slovenska je v kontexte spolunažívania jeho ľudu s normami kresťanstva voľačo viac ako prirodzené, dané viacerými storočiami a prirodzenosťou viery i výchovy a naopak, so správou vecí verejných, ako sa dá charakterizovať svetská vláda v rôznych obdobiach našej histórie celkom nekompatibilných, to predovšetkým v čase 1948 -1989, keď vo všetkom dominovala komunistická ideológia a náboženstvo sa stalo „márnosťou a zbytočnosťou“,čo  podmienilo ľudový nesúhlas, ba priamo revoltu!

Ak pochybujete, tak vám všetkým pripomeniem štart národa do podoby našej súčasnej štátnosti, veriaci kresťania podali dôkaz o sile vlastných názorov na sviečkovej manifestácii, v účinkovaní širokej účasti občanov v tajnej cirkvi a ak by ste nechceli akceptovať akurát tieto predikáty obyčajných ľudí, tak si prečítajte našu Ústavu a zistíte, že akurát na to samozrejmé, nespochybniteľné a Slovensku dané sa v nej naozaj nezabudlo! Ba musíte mi veriť, že ešte aj ten Smer, čo je tu dnes „svetovládnym“ nesmie zabudnúť na medzinárodne platné a prioritné zmluvy s Vatikánom, čo je dnes reprezentantom svetového katolicizmu a je nám viac ako jasné, že ich a naše dohody sú zatiaľ nevypovedané, trvalo platné a záväzné!

A predstavte si, Dušan Jarjabek je predsa len presvedčený o tom, že cirkev a štát sa na Slovensku dá od seba oddeliť ako keby celkom prirodzená vec, napriek tomu všetkému, čím si veriaci a ich viera reprezentovaná katolíckou cirkvou vlastne až dodnes prešli a čím ešte stále aj prechádzajú, ako keby nemal žiadnu predstavu o tom, že to bola neustávajúca represia, násilie, okrádanie v podobe zoštátnenia majetkov a potláčanie osobných slobôd a to aj napriek tomu, že je tu široká ponuka dôkazov a veru aj stále žijúcich pamätníkov! Veď hovorím, voľnomyšlienkár, bohém, alebo aj celkom jednoznačne nezodpovedný človek, lebo takáto história sa naozaj nedá obísť a už vôbec nie zabudnúť, takže rozhodovať o tejto problematike v jednoduchosti ponuky toho áno, nie – to svojim spôsobom naozaj nie je samozrejmosť!!!

Pre jeho primitívnosť rozhodovania vo veci je smerodatné to, čo je teraz obsahom myslenia štátu, čo strana Smer v súčasnosti diriguje, predovšetkým v podobe nákladov! Tak trošku to majú zjednodušené, s majetkovým vyrovnaním medzi pôvodným vlastníkom a štátom, čo bola cirkev, sa už pokonali predchádzajúce vlády u nás, na rozdiel od situácie v „zemiach historických“, ako hovoríme Česku, ale v konečnom dôsledku to samozrejme nikdy nedostalo podobu dokonalej reciprocity. Majetok, ktorý štát cirkvi vrátil sa už nikdy nestal zdrojom zaručených príjmov, hospodárenie, predovšetkým s pôdou a výrobnými prostriedkami vôbec sa nikdy neobnovilo a pochopte, dlhé desaťročia zanedbávané stavby sú v súčasnosti pre cirkev skôr záťaž, než profit a rovnako tak je to aj v súvislosti s priamymi financiami potrebnými na chod normálneho života celého cirkevného systému!

Ak by ste náhodou chceli presne určiť, v akej podobe by chcel mať poslanec Jarjabek znenie referendovej otázky o odluke cirkvi od štátu tak vedzte, že jej obsahom bude voľačo také prízemné, či je ľud tejto krajiny ochotný odovzdávať štátom predpísanú čiastku svojich daní na funkčnú prevádzku svojich cirkevných ustanovizní, aby sa štát už naozaj v ničom nemusel podieľať na takejto povinnosti!!! Nepochybujem o tom, že každý občan, s výnimkou tých pomazaných „múdrosťou objavu“ Dušana Jarjabka vie svoje, cíti v tom všetkom celkom iné súvislosti a ak by mal vo veci rozhodovať referendom, otázka by musela mať naozaj celkom inú podobu a predovšetkým iný obsah! Teda jednoducho by to bolo o viere, o filozofii ľudského života a celkom iste nie o voľajakom judášskom groši!  Lebo nepochybujte, veriacim Slovákom nikdy nechýbala odvaha  a verte mi, že ani rozhľadenosť a prirodzená múdrosť tiež nie a čo ako tá Jarjabkova ponuka vyzerala byť prirodzenou voľbou, je to prejav stále tej istej dávnej zrady politickej nadradenosti a diktátu. S odpustením, samozrejme, veď je to naozaj o jeho viere –  tej komunistickej!

Na TA3 bola diskusná nedeľa v podobe mediálnej bomby

18.12.2017

Budem v prvom rade nedočkavým informátorom, lebo keď som sa v priebehu soboty dozvedal, koho si do svojej debaty v nedeľu do štúdia TA3 pozval moderátor relácie V politike Norbert Dolinský, ani viac »

Klasická výhovorka – vraj lebo medveď. . .

17.12.2017

Tento námet zo „všedného života strážcov a ochrancov zákona v spoločnosti“, teda našej polície, je priamo z ponuky ich šéfa, teda generála Tibora Gašpara a hoci je ako reálna príhoda viac »

Bola to parádna prezentácia, napriek tej mimoriadnosti

16.12.2017

Rozhodnutie prezidenta ČR Miloša Zemana, vymenovať konečne vládu, už pred týždňom ním na post premiéra nominovaného víťaza volieb Andreja Babiša ma prekvapilo nielen tým odkladom, ale z viac »

piloti, Rusko

Sýria: Rusi sa sťahujú, USA ostávajú

17.12.2017 20:06

Američania sa z blízkovýchodnej krajiny stiahnuť nateraz neplánujú, chcú najprv zničiť radikálov z Islamského štátu.

cert

Čerti pochodovali Piešťanmi, ľudia boli nadšení aj nahnevaní

17.12.2017 19:50

Približne štyridsať čertov v desivých maskách vykročilo Piešťanmi krátko po štvrť na šesť večer.

Rusko, FSB

Teroristický útok v Petrohrade zmarili informácie od CIA, Putin poďakoval Trumpovi

17.12.2017 18:07, aktualizované: 18:54

Atentátnici plánovali útok na katedrálu v druhom najväčšom ruskom meste, po informáciách od CIA ich ruské úrady zadržali.

lekaren, liek, choroba, lieky

Štátny ústav pre kontrolu liečiv sťahuje z trhu niektoré šarže lieku Endiex

17.12.2017 17:06

Dôvodom stiahnutia niektorých šarží lieku z trhu je podozrenie na možnú prítomnosť cudzorodých častíc v lieku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,337
Celková čítanosť: 2174685x
Priemerná čítanosť článkov: 1627x

Autor blogu

Kategórie