Založ si blog

Naša paralela s Pchong – jangom, pozdáva sa vám?

To viete, všetko vysvetlím, priblížim a vzťahy objasním presne tak, aby to malo nielen presné kontúry udalostí v Severnej Kórey, predovšetkým ich možný dosah na udalosti na domácej politickej scéne, ale veru aj na dianie v celom šírom svete a akurát tam si tie paralelne pôsobiace javy s našou  domácou adresou budete musieť trošku zredukovať. Lebo nič sa nedá robiť, čo ako je Štefan Harabín, naše, už všetkého možné aj vari nemožné v slovenskej justícii, významná, exkluzívna a známa osobnosť, v  porovnaní s vodcom režimu so sídlom v Pchong – jangu Kim – čong – unom sa  porovnávať tak celkom rovnocenne predsa len nedá! To viete, šéfovať KĽDR už v tretej generácii Kimov je voľačo naozaj s máločím porovnateľné, ale spravodlivo, naša domáca politická a predovšetkým justičná scéna sa už natoľko stotožnila s menom Štefan Harabín, že bez výhovorky a zaslúžene sa naozaj tie dlhočizné roky tiež dajú s jeho menom a vplyvom označiť a charakterizovať! Čo je v KĽDR Kim – čong – un, to je u nás pokojne Harabín a ruku na srdce, keď sa ktorýkoľvek z nich z verejného života „začal ulievať a nebolo ho vidieť a ani počuť“, bol to šok a fantázia občanov „na veľa spôsobov“ dostala krídla celkom slušných rozmerov.

O „neviditeľnosti“ Kim – čong- una to rýchlo dostalo podobu neuveriteľnej konšpirácie, od závažného ochorenia, potreby operácie a dlhodobého liečenia až po zosadenie z piedestálu šéfa štátu a strany, vraj už ho nahradila na tom „tróne moci“ vlastná sestra, teraz podporovaná tetkou, sestrou otca a najhororovejšiu podobu majú chýry v susednej Južnej Kórey, kde už sa vraj ani nepochybovalo o tom, že je to definitíva a éra Kimov sa zavŕšila akurát takto – svojim spôsobom pre dejiny KĽDR nekultúrne! Lebo uznajte, čo je to za prejav dokonalosti a moci komunistov v krajine, keď si svoju vlastnú kultúru a dejiny nedokážu usporiadať ako inscenáciu hodnú všeobecnej pozornosti a potvrdenia absolútnych istôt v každom ohľade a tak som sa vlastne ani nedivil, keď sa v utorok 14. októbra v ponuke všetkých svetových agentúr objavili fotografie Kima pri verejnej produkcii, keď chválil úspechy vlastných vedcov, ako voľačo celkom mimoriadne a nedostižné. A hoci kríval a pomáhal si paličkou, čo je pre tridsiatnika naozaj nič hodné obdivu, na druhej strane však na tých fotografiách vyzeral blahobytne – zrejme mu chutí a to vôbec nie je márna prezentácia spokojnosti na verejnosti, lebo Severná Kórea je veru podozrivá aj ako krajina s možným hladomorom, veď na prídel majú aj ryžu .

To viete, všetko dostane celkom iste mnoho nových rozmerov a podôb – rečí i vizuálu a táto, po dlhom čase prvá lastovička Kimovej prezentácie na verejnosti sa rozrastie do poriadnej propagandy a aby to dostalo ten správny rozmer porovnávania osudov Kima a Harabína, teraz už si budem všímať prednostne našu domácu politickú a justičnú scénu, kde je ten náš domáci geroj nielen prednostne doma, ale celkom jasne aj na čele, no presnejšie, v popredí rebríčka sledovanosti! Pamätáte si, nemal to v posledných dňoch jednoduché, do čela NS ho opätovne nezvolili, všetky tie šari vari politickej a odbornej bitky sa napokon skončili senzačnou voľbou žien na čelo NS aj Súdnej rady a poslednú podobu jeho nesúhlasu som zaznamenal v podobe pochybností, ktoré som samozrejme verejne na blogu odmietol!

Vraj pri tajnej voľbe šéfky NS bolo k dispozícii 17 volebných lístkov, v urne sa ich však našlo iba 15, čo síce potvrdilo víťazstvo Švecovej, ale jeho, teda Harabínova viac ako schizofrenická reakcia Slovensku oznámila, že je to jasný dôkaz manipulácie volieb! Žiadne veľké špekulácie som na spochybnenie jeho svojráznej logiky nepotreboval, stačila mi replika, že dvaja voliči zo Súdnej rady tam svoje volebné lístky jednoducho nevhodili a všetci overovatelia volieb  a veru aj Ústava urobili tiež iba to, čo bolo treba – schváliť to podpismi a súhlasným verdiktom! 

Štefan Harabín sa už potom celkom pochopiteľne odmlčal, bez argumentov sa nič vymýšľať nedá, ani s jeho fantáziou a originálnou filozofiou správy sveta a justície zvlášť a až potom, keď sa začalo zasa špekulovať o tom, kto sa stane deviatym členom Súdnej rady, nezaváhal! Všetkým v rezorte – to predovšetkým, ale aj Slovákom ako národu oznámil, že on ešte v justícii nekončí, kdeže, popri šéfovaní v trestnom senáte bude ešte aj členom Súdnej rady, lebo nič sa nedá robiť, on je najspravodlivejší, najodvážnejší a najzaslúžilejší zo všetkých čo sú v ponuke, všetci mu to permanentne tvrdia a on ich teda nesklame! Na papieri mu to podpísali iba desiati členovia NS, ktorému ešte len toť, nedávno šéfoval, ale tak ako to vie iba on sám – prehovárali ho vraj sudcovia celého Slovenska!!!  No čo už, je to na posúdenie každého z vás, čo je tak naozaj za tým, koľko má Harabín ešte vplyvu  a moci, čo všetko ešte vie ovplyvniť, ale keďže som ako sudca pôsobil v sfére kontaktného športu na najvyššej úrovni z praxe viem, že kto mal takýto „jedovitý kukuč a zazeral na takúto podobu zúrivosti“, zaslúžil si moju extra pozornosť! Lebo takýmto sa veriť nedalo, slabšie povahy sa ich obávali a ktohovie, ako sú na tom s vlastným hrdinstvom tí, čo napokon svojim hlasom vo voľbách rozhodnú!

Do dňa týchto volieb je ešte času dosť, budú až 25. novembra, konkurentom Harabína je predovšetkým Dušan Čimo, s viac ako logicky zdôvodneným úsilím vrátiť sa tam, odkiaľ ho vôľa strany Smer parlamentným verdiktom, ako „nepríjemnú smeť Harabínovi z cesty v Súdnej rade odpratala“ a prezradím, že v súčasnosti má oficiálne najväčšiu podporu profesionálov – pochopiteľne, okrem Harabína, lebo toho, ako už viete a on to vyhlásil,  podporujú všetci sudcovia Slovenska!

A pre úplnosť, je tu ešte trojica adeptov – jedna dáma z Krajského súdu v Bratislave, kde je podpredsedníčkou, Lenka Praženková a navrhla ju sudcovská rada jej materského súdu. Okrem nej ešte dvojica sudcov,  z Košíc Jozef Vanco a zo Žiliny Martin Bargel, ktorých tiež navrhli kolegovia vlastných sudcovských rád  a hoci sú obaja páni profesionálne neznáme persóny, nie som skeptik, lebo pod Harabínovou kuratelou sa naozaj extra aktivity nerozvíjali! Potvrdzuje to veru aj mlčanie Združenia sudcov Slovenska, čo je profesionálnym združením celej komunity a hoci to jeho predsedníčka Dana Bystrianska komentuje s veľkou skepsou, chcem jej dať nádej! Ešte sa všeličo môže stať, sudcovia sa preberú, rozhliadnu, uvedomia si, kto už nemá v ruke žezlo a bič a ak nič iné, tak sa k voľakomu, čo je k dispozícii ako kandidát pridajú a chcem veriť, že to celkom iste nebude Štefan Harabín!

Lebo vedzte, akurát on spoľahlivo vie, čo všetko by mal v justícii pod palcom akurát vtedy, ak by ho do Súdnej rady zvolili a pre istotu to prezradím, lebo celkom iste by to pre nás všetkých nebolo potom to dobré a pravé orechové! Súdna rada obhajuje záujmy sudcov, predkladá prezidentovi návrhy, kto bude sudcom, rozhoduje o ich preložení a vytvára právny kontakt s Ústavným súdom v konkrétnych kauzách, aj pri previerkach a ak by sa vám to zdalo byť málo tak vedzte, že sudcovia to ako profesia vnímajú ako voľačo celkom rozhodujúce!

Takže tak, Kim a Harabín je príbeh v mnohom porovnateľný, ten dosah moci na krajinu, jej občanov a jej osudy a budúcnosť je preukazný a hoci to naozaj nie je o tom istom rozmere reality tohoto sveta, dôsledky pôsobenia osobnosti na príslušnú politickú scénu  môžu mať v sebe naozaj gény katastrofy! Je dobré a správne už v predstihu takéto nebezpečie zažehnať, do tej Ázie, k 38 rovnobežke sa slovenský sudca asi naozaj nedostane, ale tu u nás, doma, nech to má veru naozaj iba v svojej vlastnej réžii!

Na TA3 bola diskusná nedeľa v podobe mediálnej bomby

18.12.2017

Budem v prvom rade nedočkavým informátorom, lebo keď som sa v priebehu soboty dozvedal, koho si do svojej debaty v nedeľu do štúdia TA3 pozval moderátor relácie V politike Norbert Dolinský, ani viac »

Klasická výhovorka – vraj lebo medveď. . .

17.12.2017

Tento námet zo „všedného života strážcov a ochrancov zákona v spoločnosti“, teda našej polície, je priamo z ponuky ich šéfa, teda generála Tibora Gašpara a hoci je ako reálna príhoda viac »

Bola to parádna prezentácia, napriek tej mimoriadnosti

16.12.2017

Rozhodnutie prezidenta ČR Miloša Zemana, vymenovať konečne vládu, už pred týždňom ním na post premiéra nominovaného víťaza volieb Andreja Babiša ma prekvapilo nielen tým odkladom, ale z viac »

piloti, Rusko

Sýria: Rusi sa sťahujú, USA ostávajú

17.12.2017 20:06

Američania sa z blízkovýchodnej krajiny stiahnuť nateraz neplánujú, chcú najprv zničiť radikálov z Islamského štátu.

cert

Čerti pochodovali Piešťanmi, ľudia boli nadšení aj nahnevaní

17.12.2017 19:50

Približne štyridsať čertov v desivých maskách vykročilo Piešťanmi krátko po štvrť na šesť večer.

Rusko, FSB

Teroristický útok v Petrohrade zmarili informácie od CIA, Putin poďakoval Trumpovi

17.12.2017 18:07, aktualizované: 18:54

Atentátnici plánovali útok na katedrálu v druhom najväčšom ruskom meste, po informáciách od CIA ich ruské úrady zadržali.

lekaren, liek, choroba, lieky

Štátny ústav pre kontrolu liečiv sťahuje z trhu niektoré šarže lieku Endiex

17.12.2017 17:06

Dôvodom stiahnutia niektorých šarží lieku z trhu je podozrenie na možnú prítomnosť cudzorodých častíc v lieku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,337
Celková čítanosť: 2174670x
Priemerná čítanosť článkov: 1627x

Autor blogu

Kategórie