Založ si blog

Za všetkým sú ľudia, veď ani bez vetra sa listy nehýbu

To menšie zemetrasenie vo vševládnom Smere sa predsa len prejavilo nepríjemnými dôsledkami, lebo v tom prvom a celkom rozhodujúcom rozhodnutí jeho predsedu a premiéra vlády Róberta Fica sa riešila celkom prednostne osobná zodpovednosť tých dvoch zodpovedných osôb, o ktorých neboli žiadne pochybnosti o vine jednoznačne dokázateľnej. Podpredsedníčka parlamentu Zmajkovičová, ako predsedníčka správnej rady piešťanskej nemocnice o konkurzných ponukách rozhodovala naozaj celkom adresne a podpísala sa a ministerka Zvolenská,  ako šéfka zdravotníctva Slovenska sa tiež nemala ako  vyhovoriť, či zbaviť sa zodpovednosti a mohlo sa zdať, že všetko sa takto jednoducho uprace a bude svätý pokoj! Lenže opak je pravdou, verejnosť a naozaj nie iba tá s označením konkurenčná pravica, sa tentoraz rozhliadla pozornejšie, dovidela aj ďalej, nielen iba za prvý roh postavených paravánov kamufláže a aby ste nemuseli hádať, kto je tým Sherlockom Holmesom v službách spravodlivosti a práva tak vedzte, že chirurg z tej inkriminovanej nemocnice Alan Suchánek, člen správnej rady, ktorý bez ohľadu na možné následky voči svojej bezpečnosti Slovensku oznámil, že ten nákup CT prístroja bol predražený!

A nielen to, prezradil veru aj cestičku k takémuto riešeniu, čo zodpovední vymysleli naozaj kreatívne. To stačilo doplniť správnu radu o svojich troch nominantov, aby sa hlasovanie stalo istotou, odvolať riaditeľa nemocnice Róberta Mamrillu, čo už bol rozhodnutý kúpiť rovnaký prístroj  o trištvrte milióna eur lacnejšie, menovať novú riaditeľku Máriu Domčekovú a potom to dostalo scenár v tejto podobe, čo napokon znamenala  tento nepríjemný šok. Doktor Suchánek robil čo mohol, protestoval, upozorňoval, ba s kolegyňou, sestričkou , tiež členkou správnej rady  písali aj sťažnosti, ale poznáte to, takéto hlasy nebolo počuť!

To až teraz a iba ex post je jasné, prečo sa tak stalo, aká je naša spravodlivosť pod kuratelou vládnej sily Smeru bezmocná a ak by ste si to predstavovali tak, že ten odvážny doktor Suchánek je teraz už v pohode a spokojný, sklamem vás, mýlite sa! Spolu s personálom piešťanskej nemocnice presne vidí, že ich zdravotnícke zariadenie je v neudržateľnej situácii, v Sociálnej poisťovni majú polmilióvý dlh, veritelia sa vyhrážajú, pacienti  prejavujú nespokojnosť a teraz sa všetko skomplikovalo nákupom toho predraženého prístroja, o ktorom všetci vedia, že si na tom zodpovední dobre namastili vrecká a všetkým je jasné, že k náprave problémov je riešenie premiéra Fica nedostatočné! A dodatok, súd už medzitým rozhodol, že odvolanie pôvodného riaditeľa nemocnice bolo protizákonné, ale nič sa nedeje, tá nová riaditeľka, čo rozhodla o kúpe predraženého CT je stále vo výkone funkcie, ako sa hovorí, napriek všetkému, lebo ako všetci viete, tí správni ľudia sú nenahraditeľní!

Vyvodenie zodpovednosti je teda nepostačujúce, ministerka zdravotníctva a správna rada nemocnice, na čele so svojou predsedníčkou je iba jedna strana toho hanebného kšeftu, lebo ten košický Medical Group bol viac ako rovnocenným partnerom v tej „hre okrádajúcej občanov tohto štátu“ a celkom iste musí zodpovednosť znášať aj on! A šokujúco, ten doktor Suchánek jednoducho povedal nahlas, čo je verejným tajomstvom, že menšinový vlastník tejto spoločnosti Pavol Paška, ináč podprededa strany Smer a predseda parlamentu je ten dobre utajovaný režisér takýchto kšeftov a zodpovednosť za ne by mal samozrejme niesť aj on!

A nielen to, Suchánek s problémom naozaj včas oboznámil aj primátora mesta Piešťany Rema Cicutta, ten však naozaj „prekvapujúco“ oznámil, že o veci nevedel a vlastne keby aj, na probléme nebude môcť nič meniť, lebo do chodu nemocnice nemá ako zasiahnuť a o všetkom sa aj tak dozvedel až potom, keď mu informácie poskytoval až odvolaný riaditeľ Mamrilla a pochopte… Aj teraz kandiduje na primátorský post, pochopiteľne za Smer a svojim spôsobom sa ten informačný kruh mlčania  uzatvára.

Lenže pozor, pozor, to nie je vôbec všetko na tej kauze záhadné, alebo ak chcete, tak zásadné a dôležité! Kdeže, premiér Fico musí svoj kabinet skompletizovať a prvým riešením sa musí stať výkonný náhradník za ministerku Zvolenskú, rezort nemôže zostať bez právoplatného ministra. A pozor ešte raz, aby som potvrdil ten povzdych z titulku, kto bude novým ministrom namiesto Zuzany Zvolenskej? Všetci zodpovední začali skloňovať meno Richard Raši, primátor Košíc a poslanec parlamentu, ale potom to dostalo charakter pochybností. Veď on kandiduje na šéfa samosprávy za Smer aj v týchto voľbách, predpokladá sa jeho víťazstvo a vymenovať ho za ministra ani nie na rok a pol, lebo parlamentné voľby už budú v marci 2016, to by bol zbytočný krok, ba priamo hazard a celkom samozrejme sa rozkrútil kolotoč personálnych špekulácií. Ani nie prekvapujúco sa ukázalo, že možností je predsa len viac ako dosť, lebo včera podvečer sa stal ministrom štátny tajomník ministerstva zdravotníctva MUDr. Viliam Čislák, chirurg, etablovaný záchranár leteckej služby, osoba profesionálne pohotová a výkonná, z Košíc, čo sa viacerým tak akosi nepozdáva, vraj možná kontinuita podozrenia a prezident republiky Kiska to pri jeho menovaní, v prítomnosti premiéra Fica i exministerky Zvolenskej povedal takmer ako proroctvo!

Ak dokáže vláda odhaľovať podvody a krádeže v svete financií, cez známu kobru, nech sa konečne voľajaká kobra vzkriesi aj na ministerstve zdravotníctva, aby sa zabránilo kradnúť, osobne sa obohacovať a škodiť národu zaznelo z jeho úst jednoznačne, celkom iste nástojčivo a kto ten menovací akt sledoval, celkom iste nadobudol dojem, že to naozaj zaznelo ako nádej a presné poverenie!

No čo už, všetko sa celkom iste vyrieši, alebo aj ináč, bude sa musieť vyriešiť a a hoci sa všetci,  čo sa na finálnom riešení tejto kauzy strany Smer podieľajú zhodujú v jednom, že premiér to rieši dobre, exministerka z prvého jeho kabinetu a zakladajúca členka Smeru Viera Tomanová to predsa len vníma inou optikou. Povedala to celkom jednoznačne, aj keď skromne, nenapísala to na žiaden veľkoplošný bilboard, ale silu to aj tak má. Tento Smer už nie je tou stranou priateľov, ako v roku 2006, alebo ešte v roku 2000 a 2002, kdeže, vtedy sme boli priateľskí k sebe navzájom, jeden druhému sme pomáhali a kdesi v podvedomí bolo cítiť aj tú našu snahu úprimne pomáhať ľuďom.  Nepochybujem, že súčasnosť je v jej opise celkom iným ponaučením a malo by to mať podobu rady aj pre obyčajných občanov, napríklad už aj v týchto voľbách. Lebo to už nie je o dobrých a spravodlivých, hoci aj  v tých „historických časoch“ to boli skôr fámy, ale nechám znieť radšej jej hodnotenia.

Časom sa medzi nás nabrali ďaľší a ďaľší ľudia a začalo sa to vrstviť možno ani nie tak, ako si to predstavoval aj pán premiér a všetko vyzerá akurát tak, že zakladateľka strany Smer Tomanová má pravdu. Už naozaj nie je nič v tej kamarátskej podobe ako predtým, z ničoho nič je tých záujmov dať veciam podobu vyhovujúcu interesu viacerých skupín aj na rozdávanie a potom to celkom pochopiteľne dospelo až do tejto reality! Samá hriešnosť a zlo! Smer by naozaj mal mať inú podobu!

Nuž veru tak, to všetko teda ľudia, ale po pravde, poznáte to, bez vetra sa ani listy nehýbu a…

Tomu sa hovorí dokonalosť super extra. . .

20.09.2018

Rozdelenie takého územia na mape sveta, akým je na jeho východnej pologuli teritórium Kórejského poloostrova po skončení bojov 27.VI. 1953 pozdĺž 38. rovnobežky je dodnes svetovým unikátom, viac »

Po Lajčákovi sú tu veľké ambície Maroša Šefčoviča. . .

19.09.2018

Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov presne v pondelok 17. septembra ukončilo rok svojej činnosti pod vedením ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava viac »

10. novembra, desať kandidátov a jediný post primátora. . .

18.09.2018

Nuž čo, je sa na čo tešiť, milí voliči v našom hlavnom meste Bratislava a keď som sa nad tým hlavolamom, čo nás v kontexte s tým, čo predstavuje očakávaný súboj medzi koalíciou a opozícou viac »

palestína, izrael, dym, demonštrácia, protest

Izraelskí vojaci počas protestov smrteľne zranili 15-ročného Palestínčana

20.09.2018 11:05

V pásme Gazy sa od konca marca konajú protesty proti 11 rokov trvajúcej prísnej izraelskej blokáde.

Peking, Čína, zápcha

Čína plánuje niektoré dovozné clá znížiť

20.09.2018 11:01

Čína plánuje zníženie dovozných ciel, pričom tento krok by sa mal týkať väčšiny jej obchodných partnerov.

Pjotr Verzilov NEPOUŽÍVAŤ

Pussy Riot: Otrava Verzilova súvisí so smrťou novinárov v Afrike

20.09.2018 10:48

Podľa dostupných informácií novinári natáčali reportáž o ruských žoldnieroch bojujúcich v Sýrii a Iraku.

farská, šeliga, pellegriny, za slušné slovensko

Iniciatíva Za slušné Slovensko: Rozhodnutia vo veci trestného oznámenie na Fica sa ešte nedočkali

20.09.2018 10:32

Na expremiéra Roberta Fica podala iniciatíva Za slušné Slovensko trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy a ohováranie 15. júna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,639
Celková čítanosť: 2895074x
Priemerná čítanosť článkov: 1766x

Autor blogu

Kategórie