Založ si blog

17. november sa bude oslavovať aj v parlamente a ešte post scriptum!

Celkom vedome som sa rozhodol svojich spoluobčanov o tejto aktivite nášho zákonodarného zhromaždenia informovať v sobotu, aby si uvedomili, že aj napriek všetkému, čo sa o jeho vedúcej a rozhodujúcej sile – poslancoch za stranu Smer traduje, možno to vôbec nie je pravda! Skôr zlomyseľnosť, klamstvo a v tom voľnom dni budú mať všetci príležitosť všetko si overiť a poriadne preskúmať. Aby sme si naozaj porozumeli, tak hovorím o tom štátnom sviatku SR, čo budúci víkend predĺži o pondelok s označením Deň boja za slobodu a demokraciu! Ten za všetko dôležité v svojom rodnom liste vďačí udalostiam na námestiach našich a českých miest v novembri 1989, keď sa pod tlakom vôle ľudu vtedajšieho Československa podarilo zlomiť a do zabudnutia poslať dominujúcu silu správy toho štátu, komunistickú stranu! Tá sila národa bola taká preukazná, že napriek všemocnosti KSČ – armáda, polícia a aj „ozbrojená päsť proletariátu – milície“ im bez výhrad podliehali, bola nedostatočná – lebo jednota národa, viera a presvedčenie väčšiny jeho občanov bolo jednoznačne viac!

A práve tam je treba o tejto problematike začať zodpovedne dumať! Lebo pochopte, aj policajti, vojaci a milicionári boli v svojej podstate iba občania, zamestnanci, deti, synovia, dcéry, otcovia a mamky a v taktomto kontexte nie je vôbec zložité pochopiť, čo im ten komunistický manifest vlastne predpisoval za neľudskosti –kódex budovateľa komunisitickej spoločnosti nebol o ľuďoch a ich potrebách, snoch a čistých predstavách lásky, humanizmu, spolužitia, osobnej slobody a o túžbe žiť v mieri na celej Zemi, kdeže, ten diktoval práva a možnosti výhradne vyvoleným, čo spolu s mocou nad všetkým „spravujú aj myslenie ľudí“.

Spravodlivo, keď študenti pochodovali Prahou, skandovali to svoje presvedčenie bezúhonnosti v podobe hesla „máme prázdne ruky“, teda bojujeme za čisté ideály a humánne myšlienky ešte dostávali pocítiť, že je tu tá sila ÚV KSČ, čo dala policajtom rozkaz biť a rozohnať ich, ale v priebehu niekoľkých hodín, keď už pochodovala s rovnakými heslami na perách celá republika, už to z ničoho nič bolo celkom ináč! Odvahu rozkazovať samozrejme tí s prívlastkom „zodpovedné kádre“ ešte stále mali, poznal som takých, čo ešte vykrikovali, že „nebojte sa, my si s nimi poradíme“, ba aj takých, čo ich vlastní držali pod zámkom, aby sa nestalo voľačo zbytočne strašné, lebo občianska vojna by znamenala aj tak koniec nadvlády komunistov a prinieslo by to zbytočné straty na životoch, ale potom sa celkom prirodzene do života spoločnosti dostalo presne to, čo v ňom doteraz chýbalo!

Demokracia, osobné slobody, nové zákony a ich veľkorysosť – z komunistov tá nová spoločnosť neurobila nepriateľov, žiadne procesy, nulová zodpovednosť, všetka tá hrôza žalárov, súdnych procesov, politických väzňov, ostnatých drôtov na hraniciach a streľba do bezbranných, čo v tej klietke neslobody stratili chuť živoriť, sa nestala dôkazom viny, ale gestom odpustenia. S úmyslom začať všetko radšej od čistého stola, než s prevahou víťaza v tej revolúcii bez streľby, čo dostala prívlastok nežná a  zamatová – všetkým sa zdalo, že tak je to správne a väčšina verila, že nič lepšieho sa nemohlo stať začiatkom novej histórie slovenskej demokracie!

Dnes, po štvrťstoročí, čo z hľadiska histórie národa naozaj nie je veľa, však už väčšina národa zasa vie svoje! Všetko sa začalo nenápadne, pomenujem to prirodzená transformácia základných poučiek myslenia, sa komunistická ideológia stala ľavicovou politikou vraj s prívlastkom celkom humánna a demokratická, s dodržiavaním všetkých zásad predpísaných slobodnej spoločnosti, lenže nedá mi o takejto poučke nepochybovať! Tomu sa ako čistej politike dá veriť výhradne iba v tých krajinách, kde komunisti ako vševládna sila nepanovali dlhé roky, kde sa nenaučili o sebe a svojich rozhodnutiach nikdy nepochybovať, čo ja viem v USA, Veľkej Británii, Austrálii, ale napríklad u nás už si na niečo také nebude môcť trúfnuť nikto!!!  Pamätáte sa, na to základné poučenie, čo svetu oznámili poslanci strany Smer v tej chvíli, keď ich parlamentné počty po voľbách v roku 2012 oprávnili prezentovať sa ako väčšinové zhromaždenie!?

Veru, teraz tu vládneme my, zvykajte si, ináč to nebude je odvtedy dogma ich vládnutia a nielen to, už sa to naučili prenášať do života aj v tej najvšednejšej podobe človečenstva! Ten posledný výrok predsedu parlamentu Pašku, čo slovenskému národa sprostredkoval ako svoje presvedčenie – kto vyhral voľby, ten môže všetko a my sme ich vyhrali to dokazuje vlastne iba „zo včera“ a ruku na srdce, spoluobčania, kam sa oko pozrie, nad čím sa treba zamyslieť, to je toho dôkazom! V tej ich správe vecí verejných dominuje výhradne ich filozofia a výklad ich pravidiel, nič nie je dôležitejšie ako preferencia kréda svoji svojim, korupcia sa pod pláštikom predpisov zaobstarávania tovarov a služieb stala ich náboženstvom a kto sa čo len trošku zamyslí objaví, ako je to tak naozaj všade okolo nás! Už vieme, že sa kradne, už chápeme, že je na to vymyslený systém a už nevieme iba jedno jediné – kto na tom bohatne, komu to všetko osobne slúži?! No, nevieme, to nie je celkom pravda, vlastne je to tak, že vieme, ale absencia dôkazov je skvelé dedičstvo tej komunistickej minulosti a zrejme sa budeme musieť uspokojiť s poznaním, že to všetko vyrieši naozaj až čas a smelí ľudia.

Tak trošku sa na tom chcem podieľať aj ja, akurát týmto zamyslením sa o sviatku 17. novembra, čo nás čaká, lebo ten Pavol Paška, o ktorom tu bola reč, ten čo je čistým produktom dedičných vlastností komunistov, jeden z tých, čo o udalostiach na novembrových námestiach v reálnom čase rozmýšľal ako o márnosti, zbytočnosti a oštare spôsobujúcej „strane a vláde“ výhradne problémy a nepríjemnosti, ktorý nikdy na žiadnej takejto „vôli ľudu“ nespolupracoval, ba vlastne to ako niečo dôležité ani nevnímal, lebo za dôležitejšie považoval urobiť obklad vo vlastnej kúpeľni, sa teraz, po tom štvrťstoročí, rozhodol stať sa  hlavným aktérom osláv tých čias!

Keby len to, on sa ako predseda parlamentu rozhodol tie oslavy 25. výročia zamatovej revolúcie u nás v parlamente organizovať, už si pozval aj hostí a treba uznať, že so znalosťou problematiky! Vraj pozvánky dostali Bútora, Mikloško, vtedy mladučká Zuzka Mistríková, nič som však nepočul o Fedorovi Gálovi, Milanovi Kňažkovi, Jánovi Budajovi, Petrovi Zajacovi, ale namiesto týchto hrdinov skvostných chvíľ našej histórie vraj pozval exprezidenta Schustera, čo má rovnaký pôvod ako on a keď som si čítal jeho vysvetlenie – prečo sa bude v našom parlamente oslavovať a predovšetkým fakt, že pod jeho záštitou,  utrpel som šok! Hovorí sa tomu farizejstvo najhrubšieho zrna, takýto človek nepozná hanbu, je vypočítavý a falošný, všetko predstiera, ako keby úprimne veril, že o ňom a jeho pravej podobe Slovensko nič nevie, no môže si byť istý, že hľa, vie a mlčať o nej nebudem!

To teátro hanby odmietam, pevne verím, že sa na tom nikto z pravice nezúčastní, že mu tí pozvaní hostia, čo si to všetko v svojom živote prežili osobnou účasťou a čistotou svojich presvedčení „dajú košom“ a to falošné pozvanie odignorujú, najradšej bez slovíčka vysvetlenia, nech premýšľa on – prečo! Lebo poznať pravdu by už mal konečne aj on, ako účastník nežnej revolúcie z druhej strany barikády, tej hriešnej, teda tých komunistov, čo v našich dejinách skončili, za ktorými sa vtedy zabuchli dvere histórie, tú pravdu by  mal nielen poznať, ale ju konečne aj akceptovať!  A už sa nikdy na voľakoho, kým nikdy nebude, ani len takýmto „švindel podnikom“ nehral!

A to avizované post scritpum má túto extra širokú podobu! V túto sobotu sa parlamente  bude odvolávať premiér, pre podozrenie z prešľapov riadenia štátu, skloňuje sa predovšetkým organizovaná korupcia a hoci je Pavol Paška naoko pokojný, lebo premiérovi podľa jeho slov naozaj, ani do tretice nič nehrozí, on od umeleckej scény Slovenska „zaucho“ už v predstihu dostal. Pripravoval koncert našich špičiek na Zimnom štadióne z príležitosti oslavy nežnej revolúcie, bolo to pripravené ako jeho akcia a ani nehádajte, aké to malo konce!? Umelci sa očakávane vzdávali účasti, hádajte, v kontexte s tým, čo som vám ponúkol, prečo a v piatok už celkom pokorne koncert odvolal. Dobre počúvajte, vraj spolitizovanie a hystéria – on už teda vie prečo a celkom iste to uhádnete aj vy! To sa iba spravodlivo urazili občania, čo o zástoji Pašku v revolúcii vedia svoje a uznajte, kto by mu už chcel slúžiť pri takom, vraj apolitickom podvode!?

A aj keď sa na tej večernej parlamentnej schôdzi pod premiérom stolička nezatrasie, to viete počty všetkému dominujú, sklamanie nepociťujem – ako tú diktatúru komunistických dedičov začína cítiť národ, to už sa celkom prirodzene a spoľahlivo v ponuke viditeľného nesúhlasu objavuje. Viete, až to bude tá správna väčšina! 

Štrajk vo Volkswagene je ekonomický problém s ničím neporovnateľný. . .

26.06.2017

Ten pohľad na priestranstvo pred bratislavským závodom automobilky Volkswagen bol už od utorka, keď slobodné odbory zamestnancov, po márnej snahe dohodnúť so zamestnávateľom svoje mzdové požiadavky viac »

Všímať si nešťastie ľudí, a spravodlivo ho hodnotiť treba bez výnimky. . .

25.06.2017

Nuž neviem, ako ktokoľvek z vás, čo je aspoň zvedavým účastníkom ponuky na tomto portáli – teda prednostne ako čitateľ, sám pre seba a svoje potreby vyhodnocuje obsah a potom aj dosah prečítaného viac »

Je tu rada pre Mariána Hossu – liek čo potrebuje máme v ponuke doma!

24.06.2017

Priateľstvo celej mojej rodiny s lekárom, čo sa voľakedy v šesťdesiatych rokoch minulého storočia prisťahoval na Slovensko priamo z Prahy, lebo v konkurznom konaní zdolal všetkých svojich konkurentov viac »

väzenie, väznica, mreže, plot

Čínskeho držiteľa Nobelovej ceny prepustili z väzenia po diagnostikovaní rakoviny

26.06.2017 10:35

Čínsky disident, básnik a literárny kritik Liou Siao-po bol podmienečne prepustený z väzenia po diagnostikovaní konečného štádia rakoviny pečene.

summit, bezpečnostné opatrenia, policia,

Rezort vnútra žiada verejnosť o pomoc pri vyšetrovaní incidentu, pri ktorom zomrel 17-ročný chlapec

26.06.2017 10:23

Inšpekcia ministerstva vnútra žiada verejnosť o pomoc pri vyšetrovaní prípadu streľby na auto, ktorý sa stal v skorých ranných hodinách v nedeľu 18. júna.

France Colombia

Macron je Európan, a čo ďalej?

26.06.2017 10:00

S príchodom Emmanuela Macrona do Elyzejského paláca sa potvrdzujú predvolebné očakávania, že nový francúzsky prezident sa bude jednoznačne prikláňať k prehĺbeniu fungovania Európskej únie.

Stalin

Stalin je podľa Rusov najvýznamnejšou historickou osobnosťou, predbehol Putina

26.06.2017 09:58

Za najväčšiu historickú osobnosť považujú Rusi komunistického diktátora Josifa Stalina, ktorému historici pripisujú milióny obetí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,148
Celková čítanosť: 1850391x
Priemerná čítanosť článkov: 1612x

Autor blogu

Kategórie