Založ si blog

A just to poviem!

No naozaj mi nedá čitateľom portálu PRAVDA nepripomenúť, ako najradšej Slováci reagujú na rozkaz o voľačom mlčať, teda nepodieľať sa na šírení voľajakých správ, informácií, alebo hoci aj klebiet a ak náhodou tipujete, že je to výraz z titulku, s príslušnou dikciou tvrdohlavosti, stotožníme sa. Už je to v ponuke mediálnej sféry  a občianskeho interesu verejnosti dlho, presne od tej chvíle, keď sa prevalila kauza nákupu CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu a udialo sa všetko to, čo prišlo „na svet“ ako prirodzená reakcia tých dvoch, bytostne na veci zainteresovaných strán a už iba táto spomienka vo mne evokuje takéto vizuálne i zvukové zážitky, ako keby v priamom televíznom prenose.

A vedzte, naozaj presných! Tá „partia zodpovedných a v tomto prípade aj na cti dotknutých“ sa dá charakterizovať na viacero spôsobov, ale keďže sa osobne prezentujú ako obrancovia – aj svojich široko koncipovaných rodinných záujmov, chcem byť veľkorysým, konkrétnym a menovitým. Predseda strany Smer, čo na Slovensku akurát teraz vládne a predseda vlády Róbert Fico, jeho stranícky podpredseda a predseda parlamentu Pavol Paška a tretím, najčastejším do partie je tiež podpredseda strany a minister vnútra Ficovho kabinetu Róbert Kaliňák a hoci celkom radi stoja pred mikrofónom spoločne, predsa len, ako originálne osobnosti sa cítia lepšie. Aby som to nezamlčal a nevyčítali ste mi zahmlievanie, kamufláž či opatrnosť faktografie tak uvediem, že je to celkom prirodzené – premiér a predseda strany je osobnosť s extra danosťami, najradšej sa prezentuje sám a ak je to v kolektívnej podobe, potom si tí náhodní partneri musia dávať obrovský pozor na každé slovo čo vypustia z úst, lebo uznajte, je v tom nebezpečie prerieknutia sa, zlého odhadu súvislostí a budúcej taktiky, čo sa takmer nikdy nedá celkom ustrážiť, lebo emócia a veru aj snaha byť originálom je priveľká túžba.

Trošku odbočím, aby som to celkom jednoznačne vysvetlil, odpustite, ale je to aktualizácia hodná záujmu a aj tak sa máme na čo tešiť, ako sa s tým jej hlavný hrdina čo nevidieť vyrovná, lepšie povedané, vysporiada. Novovymenovaný minister zdravotníctva Viliam Čislák je ešte naozajstný elév vládnutia a jeho prvá, celkom prirodzená reakcia, pre ktorú sa rozhodol po ujatí sa funkcie bola potreba všetkých upozorniť na svoju česť a bezúhonnosť a dal sa cez médiá všetkých spôsobov vidieť a počuť s vyhlásením, že bývalých členov správnej rady piešťanskej nemocnice bude žalovať! Už stihol vymenovať nových, to už pochopiteľne za pomoci lepšie rozhľadených praktikov a znalcov, ale ten sľub podania žaloby bol pravdepodobne priveľmi citovo motivovaným oznamom!

A nedá mi, už je na svete aj voľačo celkom mimoriadne, voľačo naozaj extra spojené s Paškom a Košicami! Jeden košický medicínsky káder s menom Senčák na ministerstve pod kuratelou ministra Čisláka pracovať zostáva a aby to malo ešte aj o voľačo lepšie perspektívy, do partie zodpovedných a košických farbám verných pribudne aj nový štátny  tajomník s priezviskom Čuha a ak budete hádať z akej adresy, tak ani nemusíte, jasné že je z Košíc a náhodou spriaznený so všetkými, čo sa v tejto kauze vezú ako partneri na život a na smrť!

Príčina je jednoduchá, premiér a jeho spolustraníci i spoluvládcovia tvrdia voľačo také, čo s jeho rozhodnutiami nekorešponduje, veď sa vlastne nič nestalo, nič sa nedokázalo, o ničom sa vlastne ešte nerozhodlo, tak čo sú to za reči „o kradnutí a obohacovaní sa“, môžu odprisahať, že za ten prístroj, čo mal byť predražený a podvodom vybraný sa ešte neplatilo, nikto si nemohol žiaden milión previesť na svoj účet a uznajte – teraz to vyzerá byť podozrivo!  Aká žaloba, načo žaloba, kto to kedy videl, bez dôkazov a Slovensko teš sa, ako to bude ministerský nováčik Čislák vysvetľovať, koho a za čo to upodozrieval??!

Na tej druhej strane, alebo pred tým mikrofónom, čo do sveta šíri nielen kritiku zlých rozhodnutí, ale veru priamo oznamy o porušení zákonov tejto republiky a vyvodenie zodpovednosti toho najvyššie postaveného hriešnika čo to má na svedomí – teda Róberta Fica, ktorý touto osobou jednoznačne je –  stojí partia politikov smiešneho významu.  Presnejšie, politici bez zodpovedného postavenia na našej politickej scéne, alebo dokonca takí, čo sú v stranách na hranici zvoliteľnosti a skúste si to určovať sami podľa uvedených mien. Je tam najčastejšie predseda NOVY Daniel Lipšic, v ničom za ním nezaostáva ani šéf OĽaNO Matovič, občas voľakto zo SaS a aj SDKÚ, ba aj celkom sám za seba Alojz Hlina, ktorému sa naozaj darí a celkom zvláštne sa dá hodnotiť aj prezentácia KDH a MOST – HÍD, lebo aj keď ten prvý a rozhodujúci podnet v podobe právnej podoby odvolávania premiéra Fica z funkcie nepodpísali, v parlamente už ho aktívne kritizovali a poslali verejnosti odkaz, že za odvolanie hlasovať budú ako jeden a vlastne všetci z opozície!

Ich argumentácie mali podobu postupného „zveľaďovania sa“, alebo presnejšie –zdokonaľovania a bolo cítiť, že je v tom ako dominujúci motív Lipšicova profesia. V tej chvíli, keď sa títo, podľa Fica „béčkoví politici“, rozhodli svoju rozhorčenú reakciu posunúť aj na predsedu parlamentu Pavla Pašku, lebo jeho zástoj v kauze je rovnako hriešne opisovaným činom, ako v prípade všetkých, už rezignovaných persón a jeho právnické myslenie sa ukázalo byť toho senzačným  dôkazom. Pomohol nám Paškove osobné výpovede skonfrontovať s jeho povinne odovzdanými daňovými priznaniami a je v tom jednoznačný dôkaz, že v každom prípade klame a nás i zákony tejto republiky obchádza! Som si istý, že GP sa s tým bude musieť zapodievať, presne tak, ako aj teraz, všetkým tým zákony porušujúcim, čo vidia všetci s výnimkou „hovorcov za Smer“ a hoci sa ešte stále nedá povedať, kedy sa tak stane, lebo mimoriadne rokovanie parlamentu o odvolávaní premiéra ešte pokračuje, diskutuje a argumentuje sa, hoci tento text koncipujem do podoby blogu v pondelok 10. novembra, pred sedemnástou hodinou, ale klebety čo je počuť avizujú, že to bude akési priame pokračovanie tejto udalosti. Poznáte to, ak zodpovedných „trápi“ nepríjemnosť či priamo hanba je najlepšie vyriešiť to čo najskôr, alebo „z jednej vody načisto“, ale predsa len to podľa môjho presvedčenia bude celkom iné! Aby ste mi dobre rozumeli, Smer má stále moc, vládne, o všetkom rozhoduje a usiluje sa diktovať, takže uvidíme, na čo všetko sa ešte stále zmôže. Nič jednoduchšieho ako neprijať program mimoriadneho rokovania parlamentu ma nenapadá a hoci to naozaj nie je normálne a korektné už vôbec nie, už to urobili a hľa, keď to prežili vtedy…

Viete, kým ten predseda strany a premiér Róbert Fico je predsa len na voľajakej celkom „extra koľaji“, kam všetci dovidia a všetko počujú, kde sa nič extra tajné už dávno nedá objavovať takpovediac za pochodu, veď ešte ani len tie klebety o „pití koly v tom byte“ sa nedajú bez priamych svedectiev dokázať, všetci ostatní už na tom hriechu rovnako dobre utajení už nie sú a nebudú!!! Uvidíte, ten Lipšicov objav konfrontovať Paškove daňové priznania s opisom jeho podnikateľských aktivít bude „naozajstná sila“, celkom iste dôkaz o jeho nevieryhodnom slove a tvrdení a Slovensko sa možno konečne dočká zadosťučinenia pri hľadaní a vyvodení osobnej zodpovednosti voľakoho mocného, či zatiaľ priamo nedotknuteľného.

A práve preto je správne, že som sa rozhodol na túto tému reagovať tým typickým a tvrdohlavým – just nebudem mlčať! Tým viac, že súhlasím s tým všeobecne vysloveným konštatovaním oných opozičných a vraj málo významných politikov, čo cez svoj spoločne naladený odpor a nesúhlas s politikou strany Smer a jeho predsedu Fica tvrdia: Umožnili ste vytvoriť skorumpovaný systém a stratili ste preto morálne právo zastávať post predsedu vlády. A nič na tom nemení ani fakt, že v pondelok, voľakedy okolo 19.45 hod. sa v parlamente konečne hlasovalo, všetko dopadlo očakávane, vo funkcii Fico s prehľadom zostal, ale napriek všetkému sa ten jeho štít osobnej cti už vôbec neligoce.

To pokračovanie v kauze odvolávania predsedu parlamentu Pašku je prirodzenou aktivitou poslancov z opozície a budem rád, ak si väčšina tých zo Smeru uvedomí, že počty voličov v národe už dávno dávajú za pravdu tým, ktorých by najradšej „zniesli z povrchu sveta“, lebo pravda má už celkom inú podobu! Nepochybujem, že tie výsledky prieskumov voličských rozhodnutí už dávno poznajú, ale dokedy sa to bude dať, dovtedy si to nebudú všímať a budú iba mlčať! Ako však vidíte, ja teda just nie!

A ešte doslov, vôbec nie neočakávaný, Smer sa v parlamente rozhodol všetkým, čo ich od sobotňajšieho večera „mordovali“ ukázať, že veru aj pre  nich je to prirodzená reakcia! O to viac, že je to jednoduché, to stačilo uplatniť svoju moc pri hlasovaní o programe novej schôdze a odmietnuť ho aj napriek tomu, že s tým Paškom to asi nebude celkom v poriadku. Takže, voliči, uvidíme, tentoraz iba na skúšku, ale predsa len je v tom predovšetkým to, čo je nielen viditeľný prejav moci, ale predovšetkým pochybnosti o jej opodstatnenosti a čo sa dá robiť, presvedčivo cítim, že tie výhrady potvrdzujú pravdu.

3014
435
Posledný 11. 11. 2014, 18:16:54

V oblasti žurnalistiky je dohoda výhradne problémová. . .

12.12.2018

Titulok svojim spôsobom celkom jednoznačný, lebo informovať verejnosť o veciach hodných názvu problematika vecí verejných v tom najširšom možnom kontexte je jednoducho vždy najmenej v dvoch viac »

Premiér a predseda strany Smer myslia celkom odlišne. . .

11.12.2018

Presne v tej chvíli, keď sa skončil ošiaľ vyvolaný atmosférou snemu strany Smer SD v Trenčíne, v sobotu, charakterizovaný presvedčivou réžiou jeho predsedu a expremiéra Roberta Fica, čo viac »

Podoba a predsa len zásadný rozdiel, porovnávanie je celkom prirodzená vec!

10.12.2018

U nás a veru aj v Nemecku sa vnútroštátne diania začali na sebe podobať presne v tej chvíli, keď sa situácia spojená s riadením krajiny v praktickej podobe a veru aj v kontexte s jej smerovaním viac »

Andrej Babiš

Európska komisia nemieni dotovať firmy okolo Agrofertu

12.12.2018 22:49

Peniaze sa nebudú vyplácať, kým nebude objasnená situácia okolo možného konfliktu záujmov premiéra Babiša.

Tupolev Tu-160

Ruské strategické bombardéry lietali na Karibikom

12.12.2018 22:23

Bombardéry, ktoré v minulých dňoch prileteli do Venezuely, vykonali desaťhodinový let nad Karibským morom.

obrnené vozidlo

Maďarsko na ochranu trhov nasadilo obrnené vozidlá

12.12.2018 21:32

Spravodajský server Index.hu pôvodne pohyb vojenských vozidiel spájal s podvečerným protestom v uliciach Budapešti.

Mateusz Morawiecki.

Poľský premiér Morawiecki ustál hlasovanie o dôvere v parlamente

12.12.2018 20:03

Dolná komora parlamentu podržala Morawieckeho vo funkcii pomerom hlasov 231 k 181.