Založ si blog

Prezentujú moc a silu, predovšetkým však biedu ducha

Možno si poviete, že je to voľajaké radikálne tvrdenie, ale čo sa dá robiť, keďže je to o takých vážnych a dôležitých spoločenských sférach, akými je nedotknuteľnosť občianskych práv a občianskej cti a potom  aj o veciach predpísanej podoby správy vecí verejných, je každá pochybnosť vylúčená. O to viac, že reč bude o reprezentantoch strany Smer  a naozaj nie o hocijakých, ale naozaj špičkových, povedal by som stranu zakladajúcich, lebo na tie plagáty Róberta Fica v spoločenstve Moniky Flašíkovej – Beňovej sa nedá zabudnúť.  Pochopiteľne, odvtedy sa mnohé zmenilo, v svojej podstate a podobe, povedal by som, predseda strany SMER Róbert Fico je predsedom slovenskej vlády a Monika Flašíková – Beňová jej europoslankyňou a ak by som mal hodnotiť iba jedným slovom, v čom prekročili tú krehkú hranicu medzi zodpovednosťou a hriechom, pomôžem si prirovnaním. Premiér Fico  celkom zabudol, že riadenie vecí verejných má svoje pravidlá platné bez výnimiek, podliehajú predovšetkým ústavným rozhodnutiam a samozrejme výhradne zákonným normám a tá dáma, čo zastupuje Smer v Bruseli zlyhala ako občan tejto krajiny –  hrubo prekročila hranice občianskej cti a osobných práv a čo sa dá robiť, kto nedodržuje zákony tejto krajiny, žiadne iné hodnotenie si nezaslúži!

Tak akosi zo zotrvačnosti som si chcel určiť hierarchiu hriešnosti a zlyhania osobnosti oboch reprezentantov vládnucej politickej strany u nás a napokon to dostalo podobu uniformity – obaja pohanili občanov, ona v rovine osobnej viery, presvedčenia a nezadateľnosti občianskej slobody a premiér samozrejme porušením zákonov správy štátu, lebo nič sa nedá robiť, aj malé deti už u nás vedia, že legislatíva je vecou parlamentu a poslancov do jeho lavíc voličmi zvolených a fakt, že on to nevie a veru aj obchádza, ho vôbec nectí!

Začnem teda priestupkom Moniky Beňovej – Flašíkovej a za takúto jemnú klasifikáciu jej hriechu sa ospravedlňujem s ohľadom na tie časy, keď bola viac vzdelanou dámou, než reprezentantkou svojej politickej strany, vtedy by nikdy voľačo takéto ohavné nebola schopná realizovať. Mám osobnú skúsenosť, je verejne dostupná dôkazom na inom portáli, kde napriek mojej celkom  odlišnej optike hodnotenia reality života Slovenska, komunistov a ich dedičov, čo ako dobre zamaskovaných jednoducho vôbec nemusím, moje glosovanie verejných debát v televízii hodnotila pozitívne predovšetkým preto, že prirodzene akceptovala ich spravodivosť.

Jasné, ten neuveriteľný faul voči občanom, kresťanom, rímskomkatolíckej cirkvi a predovšetkým, to už je adresné pre vari 3 a pol milióna katolíkov u nás, ktorých urazila  bez obáv, že prekračuje všetky hranice slušnosti, dobrej výchovy a zákonov o ochrane občianskych práv. Malo to podobu reči vzdelanej osoby nehodnej, klasifikovala veriacim Slovákom danosti ich biskupov, po poslednej synode a skúste v tom nájsť voľačo ospravedlniteľné!

Starí černokňažníci – presne týmto, skoro rozprávkovým spôsobom oslovila slovenských biskupov a prelátov katolíckych veriacich – kryjú pedofíliu, kokaín, Vatikánsku banku, ale Boh ich vidí, chrapúňov jedných! To už teda nebola žiadna rozprávka, poslanec Mikloško bez váhania podal trestné oznámenie, GP to musela akceptovať a budeme čakať, čo všetko sa ako voľačo odpustiteľné či ospravedlniteľné dá europoslancovi prepáčiť a tolerovať a čo už je fuj, hanba a hriech hodný trestu! Ak by to náhodou čítala nech vie, že mám na „takýto jej neželaný osobnostný prerod“ svoju teóriu – podľahla okolnostiam, stala sa takou, ako jej  šéf, teda chlebodarca aj napriek tomu, že som sa vždy nádejal, že už ho prekukla a odhalila, že sa ho zriekne a vzdá, lebo čo už, ich myslenie a životné zásady boli neporovnateľné.

A teraz teda o ňom samotnom – vážne a jednoznačne. Kauza Pavol Paška a jeho podiel na korupciiv zdravotníctve je ako keby nahryznuté jablko hriechu. On sám sa už dobrovoľne rozhodol utiecť spod mikroskopu verejného záujmu s nádejou, že čo oči ľudí nebudú mať v centre pozornosti a na to sa potom zabudne, ale beznádejne, lebo sám premiér už vyvodil zodpovednosť jednoznačne – odvolal ministerku rezortu Zvolenskú aj podpredsedníčku parlamentu Renátu Zmajkovičovú a spravodlivo, dalo sa očakávať, že parlament bude chcieť kauzu vyriešiť naozaj definitívne a zodpovedne. Je ustanovená vyšetrovacia komisia s povinnosťou preveriť všetky podozrivé nákupy prístrojovej techniky s rovnakým scenárom, ako bol ten v Piešťanoch a naviac, zopár opozičných poslancov poslalo premiérovi Ficovi svoje požiadavky, aby sa touto kauzou celkom jednoznačne a zodpovedne zaoberala aj vláda!  Pochopiteľne, pre istotu ich vymenujem, aby sa nepochybovalo o ich autenticite a význame, pretože dobre čítajte, aký dôvod na verejné odmietnutie ich požiadavky si Róbert Fico vymyslel! Na základnej škole by veru neobstál, tam žiaci už v nižších ročníkoch presne vedia o hierachii zodpovednosti inštitúcií riadiacich štát všetko dôležité – postupnosť zodpovednosti od prezidenta, cez poslaneckú snemovňu až po vládu krajiny, ktorej pridelili podobu výkonnej moci, teda realizuje to, čo mu jej, v hierarchii vyššie situované inštitúcie uložili a keď som to písal, šokoval ma vystupovaním v televízii!

Predstavte si, on to vie, tú hierarchiu nám dokonca vysvetľoval na osobe Pašku, čo ešte stále je predsedom parlamentu, schôdza sa ešte nezačala a dal mu predikát čo mu patrí –osoba č.2 na Slovensku, ale svoju trojku  neakceptuje!!! Naozaj nie je v jeho moci obchádzať parlamentné požiadavky a som si istý, že ho realita chvíle prinúti ich akceptovať a bude sa musieť zaoberať aj odvolávaním vedúceho služobného úradu ministerstva zdravotníctva Martina Senčáka, čo v tom obstarávaní CT pre piešťanskú nemocnicu „fungoval od začiatku do konca“, rovnako tak, aj súčasnej riaditeľky nemocnice Márie Domčekovej, lebo dôvodov je k dispozícii naozaj na výber a jeho argument, vraj sa nebude zúčastňovať na hrách politikov s minimálnou podporou verejnosti je zasa klamstvom, až sa hory zelenajú! Pod tým návrhom sú podpísaní napríklad Daniel Lipšic, predseda strany NOVA poslanec parlamentu SR, Igor Matovič, predseda OĽaNO, rovnako poslanec, Richard Sulík, predseda SaS a jej  europoslanec a konečne poslanec parlamentu, nezávislý Alojz Hlina a verte mi, to nie sú naozaj žiadne bezvýznamné osobnosti, naopak, buďte si istí, všetci, že sa ich požiadavka stane pre premiéra Fica povinnosťou jej vyhovieť!

Ale to nie je všetko, Róbert Fico v tej televízii včera naozaj exceloval, ešte „pred chvíľou“ vedel, že Slovensku v pohode predstaví nového šéfa parlamentu, lenže žmurknutím oka sa stal z pokojného a korektného štátnika schizofrenický úbožiak, čo zúril, že kde to vzali, kto to vymyslel, či je on čarodejník a sype mená vhodných kandidátov z rukáva a vrchol všetkého prišiel s tvrdením, že jeho vláda zakazuje obchodovanie so schránkovými firmami, ako keby o voľačom „takom pofidérnom“ nikdy ani len nepočul a s odpustením, kto to videl a počul zistil, čo za úbohosť a hanba je takáto účelová prezentácia, v ktorej bolo treba hľadať pre jeho „nedostižnosť“ voľajaké ospravedlnenie!

Nechcem tvrdiť nič viac, lebo niet na to príčiny, väčšina národa pozná celkom iste pravdu v reálnej podobe a už vôbec nič ani predpovedať, lebo ak už nič iné, tak kauza tých nekorektných nákupov bude mať pokračovanie a budú sa vyvodzovať dôsledky. Aj premiér to vie, nepochybujte, ale ak ste nezabudli, tak presne toto je jeho štýl „zodpovednej práce štátnika“! Klamať, zavádzať, nehovoriť pravdu a vymýšľať si až ad absurdum, len si spomeňte s čím všetkým na Slovákov a Slovensko už vyrukoval! Iba tak, náhodou a očistom – podnikanie súkromných poisťovní a zákaz robiť to so ziskom, pochopiteľne aj pokuta štátu od európskych súdnych dvorov,  ich vyvlastnenie či kúpa, zlodejstvo a podozrivé spolky v podaní prezidenta Kisku a teraz teda tá „jeho všemocnosť“, je vraj viac ako parlament a ak sa medzi vami nájdu aj takí, čo jeho vinu pomenujú presnejšie a prísnejšie, majú môj obdiv! Lebo uznávam, bieda ducha je pre súhrn tých daností iba slabučký odvar!

Premiér a predseda strany Smer myslia celkom odlišne. . .

11.12.2018

Presne v tej chvíli, keď sa skončil ošiaľ vyvolaný atmosférou snemu strany Smer SD v Trenčíne, v sobotu, charakterizovaný presvedčivou réžiou jeho predsedu a expremiéra Roberta Fica, čo viac »

Podoba a predsa len zásadný rozdiel, porovnávanie je celkom prirodzená vec!

10.12.2018

U nás a veru aj v Nemecku sa vnútroštátne diania začali na sebe podobať presne v tej chvíli, keď sa situácia spojená s riadením krajiny v praktickej podobe a veru aj v kontexte s jej smerovaním viac »

Potvrdené, naši poslanci sa hodnotia ináč ako celý národ. . .

09.12.2018

Nič sa nedá robiť, ak chce človek žiť v kontexte s tým, čo našu spoločnosť naozaj kontinuálne ovplyvňuje, musí držať naozaj citlivú ruku na jej pulze, čo ju charakterizuje a špecifikuje viac »

Nemecko, polícia, policajt

V Nemecku zatkli ženu podozrivú z podpory Islamského štátu

11.12.2018 12:38

Chceli za účelom útoku prepašovať útočníkov do Nemecka, kde by sa zosobášili so ženami.

Marian Kočner

Kočnerovi nevyšiel ani druhý pokus o prepustenie z väzby

11.12.2018 12:32

Obvinený podnikateľ Marian Kočner bude aj naďaklej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom trojčlenný senát Najvyššieho súdu SR na svojom neverejnom zasadnutí.

donald trump

Zo spolupráce s Ruskom je podozrivých 16 osôb z Trumpovho okolia

11.12.2018 12:31

Všetci akékoľvek podozrenie z kontaktov s Ruskom dlhodobo popierajú.

francúzsko, protest, želté vesty, polícia, demonštrácia

Aj napriek krokom, ktoré ohlásil Macron, pokračujú vo Francúzsku protesty

11.12.2018 12:09

Jeden z predstaviteľov žltých vest apeloval na demonštrantov, aby v sobotu už piatykrát vyrazili do ulíc.