Založ si blog

Prezentujú moc a silu, predovšetkým však biedu ducha

Možno si poviete, že je to voľajaké radikálne tvrdenie, ale čo sa dá robiť, keďže je to o takých vážnych a dôležitých spoločenských sférach, akými je nedotknuteľnosť občianskych práv a občianskej cti a potom  aj o veciach predpísanej podoby správy vecí verejných, je každá pochybnosť vylúčená. O to viac, že reč bude o reprezentantoch strany Smer  a naozaj nie o hocijakých, ale naozaj špičkových, povedal by som stranu zakladajúcich, lebo na tie plagáty Róberta Fica v spoločenstve Moniky Flašíkovej – Beňovej sa nedá zabudnúť.  Pochopiteľne, odvtedy sa mnohé zmenilo, v svojej podstate a podobe, povedal by som, predseda strany SMER Róbert Fico je predsedom slovenskej vlády a Monika Flašíková – Beňová jej europoslankyňou a ak by som mal hodnotiť iba jedným slovom, v čom prekročili tú krehkú hranicu medzi zodpovednosťou a hriechom, pomôžem si prirovnaním. Premiér Fico  celkom zabudol, že riadenie vecí verejných má svoje pravidlá platné bez výnimiek, podliehajú predovšetkým ústavným rozhodnutiam a samozrejme výhradne zákonným normám a tá dáma, čo zastupuje Smer v Bruseli zlyhala ako občan tejto krajiny –  hrubo prekročila hranice občianskej cti a osobných práv a čo sa dá robiť, kto nedodržuje zákony tejto krajiny, žiadne iné hodnotenie si nezaslúži!

Tak akosi zo zotrvačnosti som si chcel určiť hierarchiu hriešnosti a zlyhania osobnosti oboch reprezentantov vládnucej politickej strany u nás a napokon to dostalo podobu uniformity – obaja pohanili občanov, ona v rovine osobnej viery, presvedčenia a nezadateľnosti občianskej slobody a premiér samozrejme porušením zákonov správy štátu, lebo nič sa nedá robiť, aj malé deti už u nás vedia, že legislatíva je vecou parlamentu a poslancov do jeho lavíc voličmi zvolených a fakt, že on to nevie a veru aj obchádza, ho vôbec nectí!

Začnem teda priestupkom Moniky Beňovej – Flašíkovej a za takúto jemnú klasifikáciu jej hriechu sa ospravedlňujem s ohľadom na tie časy, keď bola viac vzdelanou dámou, než reprezentantkou svojej politickej strany, vtedy by nikdy voľačo takéto ohavné nebola schopná realizovať. Mám osobnú skúsenosť, je verejne dostupná dôkazom na inom portáli, kde napriek mojej celkom  odlišnej optike hodnotenia reality života Slovenska, komunistov a ich dedičov, čo ako dobre zamaskovaných jednoducho vôbec nemusím, moje glosovanie verejných debát v televízii hodnotila pozitívne predovšetkým preto, že prirodzene akceptovala ich spravodivosť.

Jasné, ten neuveriteľný faul voči občanom, kresťanom, rímskomkatolíckej cirkvi a predovšetkým, to už je adresné pre vari 3 a pol milióna katolíkov u nás, ktorých urazila  bez obáv, že prekračuje všetky hranice slušnosti, dobrej výchovy a zákonov o ochrane občianskych práv. Malo to podobu reči vzdelanej osoby nehodnej, klasifikovala veriacim Slovákom danosti ich biskupov, po poslednej synode a skúste v tom nájsť voľačo ospravedlniteľné!

Starí černokňažníci – presne týmto, skoro rozprávkovým spôsobom oslovila slovenských biskupov a prelátov katolíckych veriacich – kryjú pedofíliu, kokaín, Vatikánsku banku, ale Boh ich vidí, chrapúňov jedných! To už teda nebola žiadna rozprávka, poslanec Mikloško bez váhania podal trestné oznámenie, GP to musela akceptovať a budeme čakať, čo všetko sa ako voľačo odpustiteľné či ospravedlniteľné dá europoslancovi prepáčiť a tolerovať a čo už je fuj, hanba a hriech hodný trestu! Ak by to náhodou čítala nech vie, že mám na „takýto jej neželaný osobnostný prerod“ svoju teóriu – podľahla okolnostiam, stala sa takou, ako jej  šéf, teda chlebodarca aj napriek tomu, že som sa vždy nádejal, že už ho prekukla a odhalila, že sa ho zriekne a vzdá, lebo čo už, ich myslenie a životné zásady boli neporovnateľné.

A teraz teda o ňom samotnom – vážne a jednoznačne. Kauza Pavol Paška a jeho podiel na korupciiv zdravotníctve je ako keby nahryznuté jablko hriechu. On sám sa už dobrovoľne rozhodol utiecť spod mikroskopu verejného záujmu s nádejou, že čo oči ľudí nebudú mať v centre pozornosti a na to sa potom zabudne, ale beznádejne, lebo sám premiér už vyvodil zodpovednosť jednoznačne – odvolal ministerku rezortu Zvolenskú aj podpredsedníčku parlamentu Renátu Zmajkovičovú a spravodlivo, dalo sa očakávať, že parlament bude chcieť kauzu vyriešiť naozaj definitívne a zodpovedne. Je ustanovená vyšetrovacia komisia s povinnosťou preveriť všetky podozrivé nákupy prístrojovej techniky s rovnakým scenárom, ako bol ten v Piešťanoch a naviac, zopár opozičných poslancov poslalo premiérovi Ficovi svoje požiadavky, aby sa touto kauzou celkom jednoznačne a zodpovedne zaoberala aj vláda!  Pochopiteľne, pre istotu ich vymenujem, aby sa nepochybovalo o ich autenticite a význame, pretože dobre čítajte, aký dôvod na verejné odmietnutie ich požiadavky si Róbert Fico vymyslel! Na základnej škole by veru neobstál, tam žiaci už v nižších ročníkoch presne vedia o hierachii zodpovednosti inštitúcií riadiacich štát všetko dôležité – postupnosť zodpovednosti od prezidenta, cez poslaneckú snemovňu až po vládu krajiny, ktorej pridelili podobu výkonnej moci, teda realizuje to, čo mu jej, v hierarchii vyššie situované inštitúcie uložili a keď som to písal, šokoval ma vystupovaním v televízii!

Predstavte si, on to vie, tú hierarchiu nám dokonca vysvetľoval na osobe Pašku, čo ešte stále je predsedom parlamentu, schôdza sa ešte nezačala a dal mu predikát čo mu patrí –osoba č.2 na Slovensku, ale svoju trojku  neakceptuje!!! Naozaj nie je v jeho moci obchádzať parlamentné požiadavky a som si istý, že ho realita chvíle prinúti ich akceptovať a bude sa musieť zaoberať aj odvolávaním vedúceho služobného úradu ministerstva zdravotníctva Martina Senčáka, čo v tom obstarávaní CT pre piešťanskú nemocnicu „fungoval od začiatku do konca“, rovnako tak, aj súčasnej riaditeľky nemocnice Márie Domčekovej, lebo dôvodov je k dispozícii naozaj na výber a jeho argument, vraj sa nebude zúčastňovať na hrách politikov s minimálnou podporou verejnosti je zasa klamstvom, až sa hory zelenajú! Pod tým návrhom sú podpísaní napríklad Daniel Lipšic, predseda strany NOVA poslanec parlamentu SR, Igor Matovič, predseda OĽaNO, rovnako poslanec, Richard Sulík, predseda SaS a jej  europoslanec a konečne poslanec parlamentu, nezávislý Alojz Hlina a verte mi, to nie sú naozaj žiadne bezvýznamné osobnosti, naopak, buďte si istí, všetci, že sa ich požiadavka stane pre premiéra Fica povinnosťou jej vyhovieť!

Ale to nie je všetko, Róbert Fico v tej televízii včera naozaj exceloval, ešte „pred chvíľou“ vedel, že Slovensku v pohode predstaví nového šéfa parlamentu, lenže žmurknutím oka sa stal z pokojného a korektného štátnika schizofrenický úbožiak, čo zúril, že kde to vzali, kto to vymyslel, či je on čarodejník a sype mená vhodných kandidátov z rukáva a vrchol všetkého prišiel s tvrdením, že jeho vláda zakazuje obchodovanie so schránkovými firmami, ako keby o voľačom „takom pofidérnom“ nikdy ani len nepočul a s odpustením, kto to videl a počul zistil, čo za úbohosť a hanba je takáto účelová prezentácia, v ktorej bolo treba hľadať pre jeho „nedostižnosť“ voľajaké ospravedlnenie!

Nechcem tvrdiť nič viac, lebo niet na to príčiny, väčšina národa pozná celkom iste pravdu v reálnej podobe a už vôbec nič ani predpovedať, lebo ak už nič iné, tak kauza tých nekorektných nákupov bude mať pokračovanie a budú sa vyvodzovať dôsledky. Aj premiér to vie, nepochybujte, ale ak ste nezabudli, tak presne toto je jeho štýl „zodpovednej práce štátnika“! Klamať, zavádzať, nehovoriť pravdu a vymýšľať si až ad absurdum, len si spomeňte s čím všetkým na Slovákov a Slovensko už vyrukoval! Iba tak, náhodou a očistom – podnikanie súkromných poisťovní a zákaz robiť to so ziskom, pochopiteľne aj pokuta štátu od európskych súdnych dvorov,  ich vyvlastnenie či kúpa, zlodejstvo a podozrivé spolky v podaní prezidenta Kisku a teraz teda tá „jeho všemocnosť“, je vraj viac ako parlament a ak sa medzi vami nájdu aj takí, čo jeho vinu pomenujú presnejšie a prísnejšie, majú môj obdiv! Lebo uznávam, bieda ducha je pre súhrn tých daností iba slabučký odvar!

Radšej nebudem nič hádať, ale toto je celkom iste bomba!

16.08.2017

Aby bolo jasné, takáto špecifikácia konštatovania je voľačo svojim spôsobom celkom zložité, lebo všetky tie správy, reportáže, hodnotenia koaličných kontaktov a predovšetkým informácie viac »

Veľká Británia je stredobodom svetovej pozornosti. ..

16.08.2017

Aby bolo jasné, som občan kontinentu s prívlastkom „ten čo je najstarší, dejinami ľudstva najbohatší a historicky celkom iste najcennejší“ – dobre si to uvedomujem a nemám naozaj žiaden viac »

Teda poviem vám, realita vládnej koalície je v podobe celkom pesimistickej

15.08.2017

Svoje očakávania naplánovaného stretnutia koaličných partnerov sediacich v súčasnej vláde som verejnosti priblížil avízom, že bude v utorok 15. augusta o sedemnástej hodine, lebo taká bola viac »

alkohol, vodka, nalievať, piť, opitý, pohárik, poldeci,

Primátor Popradu Švagerko šoféroval opitý

16.08.2017 20:37

Policajná hliadka zastavila pri popradskom cintoríne biele motorové osobné auto, ktoré šoféroval popradský primátor Jozef Švagerko.

porošenko, Južmaš, ukrajina

Porošenko nariadil prešetriť správy o dodávkach motorov do KĽDR

16.08.2017 20:21

Ukrajinský prezident Petro Porošenko nariadil prešetriť správy o údajných dodávkach raketových motorov vyrábaných na Ukrajine do Severnej Kórey. Prezident to oznámil na facebooku.

Michal Horsky

Horský: SNS nemá inú cestu, iba konflikt ukončiť

16.08.2017 20:00

Fico v hodine dvanástej ukončil štádium vládnych improvizácií žiadosťou, aby predseda SNS nominoval nového ministra školstva, povedal politológ Michal Horský.

sledovanie, špehovanie, internet, zlodej, krádež, identita,  kyberzločin, hacker

Škótsky parlament čelí kybernetickému útoku

16.08.2017 19:54

Škótsky parlament čelí kybernetickému útoku, zabezpečenie systémov sa ale hackerom prelomiť nepodarilo. Parlament uviedol, že ide o takzvaný útok hrubou silou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,208
Celková čítanosť: 1945388x
Priemerná čítanosť článkov: 1610x

Autor blogu

Kategórie