Založ si blog

Prezentujú moc a silu, predovšetkým však biedu ducha

Možno si poviete, že je to voľajaké radikálne tvrdenie, ale čo sa dá robiť, keďže je to o takých vážnych a dôležitých spoločenských sférach, akými je nedotknuteľnosť občianskych práv a občianskej cti a potom  aj o veciach predpísanej podoby správy vecí verejných, je každá pochybnosť vylúčená. O to viac, že reč bude o reprezentantoch strany Smer  a naozaj nie o hocijakých, ale naozaj špičkových, povedal by som stranu zakladajúcich, lebo na tie plagáty Róberta Fica v spoločenstve Moniky Flašíkovej – Beňovej sa nedá zabudnúť.  Pochopiteľne, odvtedy sa mnohé zmenilo, v svojej podstate a podobe, povedal by som, predseda strany SMER Róbert Fico je predsedom slovenskej vlády a Monika Flašíková – Beňová jej europoslankyňou a ak by som mal hodnotiť iba jedným slovom, v čom prekročili tú krehkú hranicu medzi zodpovednosťou a hriechom, pomôžem si prirovnaním. Premiér Fico  celkom zabudol, že riadenie vecí verejných má svoje pravidlá platné bez výnimiek, podliehajú predovšetkým ústavným rozhodnutiam a samozrejme výhradne zákonným normám a tá dáma, čo zastupuje Smer v Bruseli zlyhala ako občan tejto krajiny –  hrubo prekročila hranice občianskej cti a osobných práv a čo sa dá robiť, kto nedodržuje zákony tejto krajiny, žiadne iné hodnotenie si nezaslúži!

Tak akosi zo zotrvačnosti som si chcel určiť hierarchiu hriešnosti a zlyhania osobnosti oboch reprezentantov vládnucej politickej strany u nás a napokon to dostalo podobu uniformity – obaja pohanili občanov, ona v rovine osobnej viery, presvedčenia a nezadateľnosti občianskej slobody a premiér samozrejme porušením zákonov správy štátu, lebo nič sa nedá robiť, aj malé deti už u nás vedia, že legislatíva je vecou parlamentu a poslancov do jeho lavíc voličmi zvolených a fakt, že on to nevie a veru aj obchádza, ho vôbec nectí!

Začnem teda priestupkom Moniky Beňovej – Flašíkovej a za takúto jemnú klasifikáciu jej hriechu sa ospravedlňujem s ohľadom na tie časy, keď bola viac vzdelanou dámou, než reprezentantkou svojej politickej strany, vtedy by nikdy voľačo takéto ohavné nebola schopná realizovať. Mám osobnú skúsenosť, je verejne dostupná dôkazom na inom portáli, kde napriek mojej celkom  odlišnej optike hodnotenia reality života Slovenska, komunistov a ich dedičov, čo ako dobre zamaskovaných jednoducho vôbec nemusím, moje glosovanie verejných debát v televízii hodnotila pozitívne predovšetkým preto, že prirodzene akceptovala ich spravodivosť.

Jasné, ten neuveriteľný faul voči občanom, kresťanom, rímskomkatolíckej cirkvi a predovšetkým, to už je adresné pre vari 3 a pol milióna katolíkov u nás, ktorých urazila  bez obáv, že prekračuje všetky hranice slušnosti, dobrej výchovy a zákonov o ochrane občianskych práv. Malo to podobu reči vzdelanej osoby nehodnej, klasifikovala veriacim Slovákom danosti ich biskupov, po poslednej synode a skúste v tom nájsť voľačo ospravedlniteľné!

Starí černokňažníci – presne týmto, skoro rozprávkovým spôsobom oslovila slovenských biskupov a prelátov katolíckych veriacich – kryjú pedofíliu, kokaín, Vatikánsku banku, ale Boh ich vidí, chrapúňov jedných! To už teda nebola žiadna rozprávka, poslanec Mikloško bez váhania podal trestné oznámenie, GP to musela akceptovať a budeme čakať, čo všetko sa ako voľačo odpustiteľné či ospravedlniteľné dá europoslancovi prepáčiť a tolerovať a čo už je fuj, hanba a hriech hodný trestu! Ak by to náhodou čítala nech vie, že mám na „takýto jej neželaný osobnostný prerod“ svoju teóriu – podľahla okolnostiam, stala sa takou, ako jej  šéf, teda chlebodarca aj napriek tomu, že som sa vždy nádejal, že už ho prekukla a odhalila, že sa ho zriekne a vzdá, lebo čo už, ich myslenie a životné zásady boli neporovnateľné.

A teraz teda o ňom samotnom – vážne a jednoznačne. Kauza Pavol Paška a jeho podiel na korupciiv zdravotníctve je ako keby nahryznuté jablko hriechu. On sám sa už dobrovoľne rozhodol utiecť spod mikroskopu verejného záujmu s nádejou, že čo oči ľudí nebudú mať v centre pozornosti a na to sa potom zabudne, ale beznádejne, lebo sám premiér už vyvodil zodpovednosť jednoznačne – odvolal ministerku rezortu Zvolenskú aj podpredsedníčku parlamentu Renátu Zmajkovičovú a spravodlivo, dalo sa očakávať, že parlament bude chcieť kauzu vyriešiť naozaj definitívne a zodpovedne. Je ustanovená vyšetrovacia komisia s povinnosťou preveriť všetky podozrivé nákupy prístrojovej techniky s rovnakým scenárom, ako bol ten v Piešťanoch a naviac, zopár opozičných poslancov poslalo premiérovi Ficovi svoje požiadavky, aby sa touto kauzou celkom jednoznačne a zodpovedne zaoberala aj vláda!  Pochopiteľne, pre istotu ich vymenujem, aby sa nepochybovalo o ich autenticite a význame, pretože dobre čítajte, aký dôvod na verejné odmietnutie ich požiadavky si Róbert Fico vymyslel! Na základnej škole by veru neobstál, tam žiaci už v nižších ročníkoch presne vedia o hierachii zodpovednosti inštitúcií riadiacich štát všetko dôležité – postupnosť zodpovednosti od prezidenta, cez poslaneckú snemovňu až po vládu krajiny, ktorej pridelili podobu výkonnej moci, teda realizuje to, čo mu jej, v hierarchii vyššie situované inštitúcie uložili a keď som to písal, šokoval ma vystupovaním v televízii!

Predstavte si, on to vie, tú hierarchiu nám dokonca vysvetľoval na osobe Pašku, čo ešte stále je predsedom parlamentu, schôdza sa ešte nezačala a dal mu predikát čo mu patrí –osoba č.2 na Slovensku, ale svoju trojku  neakceptuje!!! Naozaj nie je v jeho moci obchádzať parlamentné požiadavky a som si istý, že ho realita chvíle prinúti ich akceptovať a bude sa musieť zaoberať aj odvolávaním vedúceho služobného úradu ministerstva zdravotníctva Martina Senčáka, čo v tom obstarávaní CT pre piešťanskú nemocnicu „fungoval od začiatku do konca“, rovnako tak, aj súčasnej riaditeľky nemocnice Márie Domčekovej, lebo dôvodov je k dispozícii naozaj na výber a jeho argument, vraj sa nebude zúčastňovať na hrách politikov s minimálnou podporou verejnosti je zasa klamstvom, až sa hory zelenajú! Pod tým návrhom sú podpísaní napríklad Daniel Lipšic, predseda strany NOVA poslanec parlamentu SR, Igor Matovič, predseda OĽaNO, rovnako poslanec, Richard Sulík, predseda SaS a jej  europoslanec a konečne poslanec parlamentu, nezávislý Alojz Hlina a verte mi, to nie sú naozaj žiadne bezvýznamné osobnosti, naopak, buďte si istí, všetci, že sa ich požiadavka stane pre premiéra Fica povinnosťou jej vyhovieť!

Ale to nie je všetko, Róbert Fico v tej televízii včera naozaj exceloval, ešte „pred chvíľou“ vedel, že Slovensku v pohode predstaví nového šéfa parlamentu, lenže žmurknutím oka sa stal z pokojného a korektného štátnika schizofrenický úbožiak, čo zúril, že kde to vzali, kto to vymyslel, či je on čarodejník a sype mená vhodných kandidátov z rukáva a vrchol všetkého prišiel s tvrdením, že jeho vláda zakazuje obchodovanie so schránkovými firmami, ako keby o voľačom „takom pofidérnom“ nikdy ani len nepočul a s odpustením, kto to videl a počul zistil, čo za úbohosť a hanba je takáto účelová prezentácia, v ktorej bolo treba hľadať pre jeho „nedostižnosť“ voľajaké ospravedlnenie!

Nechcem tvrdiť nič viac, lebo niet na to príčiny, väčšina národa pozná celkom iste pravdu v reálnej podobe a už vôbec nič ani predpovedať, lebo ak už nič iné, tak kauza tých nekorektných nákupov bude mať pokračovanie a budú sa vyvodzovať dôsledky. Aj premiér to vie, nepochybujte, ale ak ste nezabudli, tak presne toto je jeho štýl „zodpovednej práce štátnika“! Klamať, zavádzať, nehovoriť pravdu a vymýšľať si až ad absurdum, len si spomeňte s čím všetkým na Slovákov a Slovensko už vyrukoval! Iba tak, náhodou a očistom – podnikanie súkromných poisťovní a zákaz robiť to so ziskom, pochopiteľne aj pokuta štátu od európskych súdnych dvorov,  ich vyvlastnenie či kúpa, zlodejstvo a podozrivé spolky v podaní prezidenta Kisku a teraz teda tá „jeho všemocnosť“, je vraj viac ako parlament a ak sa medzi vami nájdu aj takí, čo jeho vinu pomenujú presnejšie a prísnejšie, majú môj obdiv! Lebo uznávam, bieda ducha je pre súhrn tých daností iba slabučký odvar!

Tomu sa hovorí dokonalosť super extra. . .

20.09.2018

Rozdelenie takého územia na mape sveta, akým je na jeho východnej pologuli teritórium Kórejského poloostrova po skončení bojov 27.VI. 1953 pozdĺž 38. rovnobežky je dodnes svetovým unikátom, viac »

Po Lajčákovi sú tu veľké ambície Maroša Šefčoviča. . .

19.09.2018

Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov presne v pondelok 17. septembra ukončilo rok svojej činnosti pod vedením ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava viac »

10. novembra, desať kandidátov a jediný post primátora. . .

18.09.2018

Nuž čo, je sa na čo tešiť, milí voliči v našom hlavnom meste Bratislava a keď som sa nad tým hlavolamom, čo nás v kontexte s tým, čo predstavuje očakávaný súboj medzi koalíciou a opozícou viac »

Pjotr Verzilov NEPOUŽÍVAŤ

Pussy Riot: Otrava Verzilova súvisí so smrťou novinárov v Afrike

20.09.2018 10:48

Podľa dostupných informácií novinári natáčali reportáž o ruských žoldnieroch bojujúcich v Sýrii a Iraku.

farská, šeliga, pellegriny, za slušné slovensko

Iniciatíva Za slušné Slovensko: Rozhodnutia vo veci trestného oznámenie na Fica sa ešte nedočkali

20.09.2018 10:32

Na expremiéra Roberta Fica podala iniciatíva Za slušné Slovensko trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy a ohováranie 15. júna.

ruské prezidentské voľby

Ruské úrady zrušili voľbu gubernátora, ktorú vyhral prokremeľský kandidát

20.09.2018 10:05

Hnutie Golos (Hlas), ktoré monitorovalo voľby v Prímorskom kraji, uviedlo, že počas hlasovania zaznamenalo mnoho prípadov porušenia volebného zákona.

Kórea, prehliadka

Kim sľubuje mier. A kladie si podmienky

20.09.2018 10:00

Kórejský polostrov má byť bez jadrových zbraní. KĽDR k tomu prispeje ústretovými krokmi, ale má svoje podmienky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,639
Celková čítanosť: 2895026x
Priemerná čítanosť článkov: 1766x

Autor blogu

Kategórie