Založ si blog

Byť pravičiarom je taktický nedostatok – vianočná vízia

A keby len to, je to celkom iste ešte aj hriech a predovšetkým nedostatok predvídavosti, lebo história našej krajiny a národa s ňou spätého ponúka jednoznačné dôkazy, že byť fanúšikom voľajakej demokracie a túžby po osobnej slobode, slobodnej viere a rovnocennosti občanov v zmysle presvedčenia, že normy a zákony sú pre všetkých rovnaké, ešte vôbec nie je u nás voľačo samozrejmé! To stačí vyhrať voľby do parlamentu, uzurpovať si právo ľavicovej filozofie víťaz berie všetko a pravidlá spoločenstva sa stávajú nielen diktatúrou, ale z víťazov urobia mocných, zo všetkého profitujúcich a všetko zneužívajúcich a tých, ktorým sa to prirodzene nepáči a v takejto podobe sa aj prezentujú. Nuž a potom naozaj nie je ťažké predvídať, aké to bude mať konce a čo by malo byť správnym rozhodnutím pre takýchto, tak trošku priveľmi optimiticky naladených, lebo  žiadna ľavicová filozofia sa toho svojho – vyhraj voľby a budeš mať všetko – dobrovoľne nevzdáva!

Pravdupovediac, keďže je ľudstvo v svojej historickej, dobre preskúmanej a veru po každej stránke overenej podobe už v treťom tisícročí, vtedy sa naozaj všetko dá spoľahlivo porovnávať a hodnotiť, ba veru aj uhádnuť, prečo je akurát o nás, Slovákoch, k dispozícii tradícia, že sme národ  pracovitý, čestný, ba naši naozajstní národovci a a jeho znalci neváhali písať o ľude s holubičou letorou a hoci s tým hodnotením tak celkom nesúhlasím, história im dáva za pravdu!  Poslušnosť bola prirodzená voči majetným, mocným, vzdelanejším a celkom prirodzene všetkému vládnucim, po veľa stáročí a ruku na srdce, v tej chvíli, keď sme sa v histórii odhodlali myslieť a konať ináč, povedal by som nezávisle, s hrdosťou a vierou, že aj  my na takéto poslanie máme vlohy a právo, až vtedy sa to cítenie o národnej hrdosti stalo voľačím hodným pozornosti a odkazu všetkým!

Nechcem nikomu pripomínať, čím všetkým sme si ako Slováci prešli, aké zložité bolo vytvoriť etnikum v súčasnej podobe, v tom nádhernom priestore medzi Tatrami a Dunajom, čo a kto všetko sa usilovalo si nás podrobiť a ovládnuť a hoci nechcem byť fatalistom a vnucovať vám svoje osobné presvedčenie, pokojne tvrdím, že to najhoršie, čo nás mohlo postihnúť boli časy po Februári 1948, keď nás všetkých ovládla akurát ľavicová filozofia naočkovaná nám víťaznou vojenskou mocnosťou s menom ZSSR ako mor komunizmu!

Odvtedy to malo podobu choroby, nič svoje, naše a tradičné, čo ja viem, kresťanstvo a viera v takto spravované človečenstvo, všeľudské hodnoty a vzájomnosť nemalo uznávaný kredit a hodnoty, dominancia vnútených kritérií a spoločnosť riadená takými zákonmi sa stala prikázaním viac ako Božím a v mene a na ochranu tejto neľudskej metódy správy vecí všeobecne sa využívalo naozaj všetko! Povedal by som to možno až dramaticky – táto forma vládnutia dostala podobu teroru! Predpisovalo sa rovnaké myslenie, viera v ľavicové, teda predpísané komunistické hodnoty a zákony, láska k vodcom na večné časy a nikdy ináč a keď sa to pôsobením toho zázraku – voláme to túžba národa po slobodnom živote – predsa len ako poroba  v novembri 1989 skončilo, väčšina Slovenska to dodnes považuje za zázrak!

Lenže pozor, ten zázrak mal chuť a podobu historického debakla pre tých, čo si to dianie na námestiach vôbec nevšimli! Dúfam, že ich viac ako dobre poznáte, kto sú to, lebo sa cieľavedome chceli vrátiť na ten piedestál absolútnej moci, čo im dovoľoval všetko, predovšetkým v súvislosti s potrebou o všetkom na Slovensku rozhodovať a premaľovávaním firemného štítu, sľubovaním a zaisťovaním výhod i profitom na mnoho možností a podôb sa im to postupne aj darilo!

Z ničoho nič tu bol Smer a jeho zakladateľ i vodca, čo spočiatku v podobe koaličnej polupráce s HZDS a SNS, čo dnes nemá odvahu označiť za voľačo ospravedlniteľné vlastne nikto z jeho vodcov, si našiel cestičku nazad k „dávnym istotám“ a s využitím zotrvačnosti v myslení ľudí a v ich tradičnej  ľahkomyseľnosti a nedostatočnej úcte k tradíciám národa, je tu z ničoho nič ako pokračovateľ tých jeho podôb vládnutia! Nie je v tom žiadna záhada či nebodaj zázrak, kdeže, je to iba potvrdenie toho klasického, že osobné výhody rozdeľované mocnými sú hodné vďaky, ak čo len odlesk moci má majetkový valór vyjadrený grošom, postavením, výhodami a protekciou na veľa spôsobov a v tej chvíli je na svete záruka, že to ruka ruku umýva je spoľahlivá cestička k spolupráci.

A taký je teda dnešok? Smer je v parlamentných voľbách v roku 2012 víťaznou stranou, vládne a panuje aj s možnosťou, tým svojim oddaným a verným, ktorým judášsky groš nesmrdí dať presne to, o čom snívajú, aj s tým zdaním o odlesku moci na vlastnom egu a väčšina národa, v tých mnohých podobách a špecifikách odmietania takéhoto staus quo, nedokáže nájsť spoločnú reč dohody znamenajúcej vrátiť sa k svojim potrebám a snom! Vodca ľavice, teda šéf strany Smer Róbert Fico to pomenúva jednoznačne – tých 5 či 7, alebo ktohoviekoľko tých nedôstojných súperov vôbec máme, na nás nemá nárok, sú nejednotní a nič proti nám nezmôžu – a ak si to každý sám pre seba predstaví ako realitu „spolupráce“ pravicových subjektov, v ich individuálnych problémoch, rozdieloch a potrebách mať špecifické danosti ani nemusíte hádať, že vie o čom hovorí!

Predsa však, alebo optimistickejšie, v marci 2016 sú na Slovensku parlamentné voľby, tie, čo sú dané zákonnou normou, ale spravodlivo, ten zdanlivo nedotknuteľný a v základoch pevný Smer, aj so všetkými svojimi vernými a poslušnými, istoty na všetky podoby sveta iba predstiera! Tá parlamentná menšina, čo každý svoj nesúhlas a protest musí vnímať ako márnosť, lebo máme väčšinu, zákon na svojej strane a veru aj pravdu, čo je platné krédo Smeru, ich naozaj znepokojuje a udržiava v pesimizme, lenže pozor, Smer nahlodáva aj nepokoj ulice a predovšetkým prešľapy a hriechy vlastných, čo síce strana naozaj nechce, ale celkom zákonite musí priznávať a nerada aj akceptovať! Lebo čo už, všemocnosť im aj v takto skvele vymyslenej politike sociálnych demokratov chýba!!!Ľudia sú jednoducho naozaj nádobami hriechu, čím viac osobnej sily a moci či bohatstva im život a príležitosť ho ovládať dožičí, tým viac sú hriešni a hoci je do tých volieb ešte naozaj viac ako rok, signálov potvrdzujúcich potrebu urobiť zmenu k lepšiemu je už teraz viac ako dosť!

Slovensko a aj celý svet vie, kto už kradmou rukou spôsobil krajine a jeho ľudu škody v takej podobe, že sa ich štátna moc musela zrieknuť a nič sa nedá robiť, kto bol odvolaný, alebo kto  pod ťarchou dôkazov abdikoval, spôsobil škody na vývesnom štíte strany – všetci vedia, že je to naozaj! Dnes nikto nepochybuje, že odvolávanie premiéra Fica, jeho ministra a potom aj iných, čo prídu na rad, je prirodzeným pokračovaním tejto podoby diktátu namiesto demokracie vládnutia a hoci som si ešte karty nevykladal a Slovákom neveštil –to si nechám až pod vianočný stromček – cítim celkom presvedčivo, že voľby do parlamentu sa môžu stať realitou už mimoriadne, teda v predstihu!

Viete, taká moc, akú nám tu nastolil Fico a jeho Smer zabudla celkom samozrejme – lebo pocit moci zaslepuje – že väčšinovou silou je ulica, teda národ na nej, aj s požiadavkami po spravodlivosti a pravde na heslách na svojich transparentoch a v svojich slovách, lebo nič sa nedá robiť – jej trpezlivosť má vždy svoje hranice! A už dnešná realita má podobu poriadneho nepokoja, veď Fica pre prešľapy voči zákonom odvolávali v parlamente už opakovane, no on, ako keby to vôbec nevnímal a pokojne ospravedlňuje hriechy expredsedu parlamentu Pašku i ministra Počiatka, čo je rovnako spoľahlivé prihlásenie sa k porušovaniu zákona ako v ich réžii a verte mi, už chýba naozaj iba tá posledná kvapka v kalichu nedôvery  obyčajných ľudí, aby mu to zrátali po svojom!  Napríklad aj tým štrnganím kľúčov na uliciach našich miest a ak to bude dostatočne presvedčivé, potom sa veru aj tá nedôstojná opozičná politika slabej pravice môže stať z ničoho nič mocným protivníkom. A naviac, tá Ficom avizovaná stabilita jeho kabinetu sa ukáže byť iba fámou a prvý výmena ministrov môže mať pokračovanie skôr, než mu to bude milé a veru aj vysvetliteľné!

Už nám to dejiny predviedli, podali dôkaz, že nič sa nemá podceňovať, ak je aj v roztrieštenosti predsa len potenciál spoločných postojov a pokračovaní a to aj napriek tomu, že to Smer a jeho vodca nepripúšťa a skeptici hodnotenia aj v odbornej sfére zľahčujú či spochybňujú. Poviem to aj takto, diletantsky a neprofesionálne, ale s nádejou, keď je naozaj zle, potom príde k slovu aj zázrak! Jasné, stačí iba ten pofidérny, topiaci sa aj slamky chytá, ale stane sa a pravica sa celkom „netakticky“ predsa len dohodne a pohodlne dopláva k volebnému víťazstvu, čo vôbec nemusí byť hneď od začiatku triumfom! Naozaj bude stačiť – a nielen mne to bude pripadať ako zázrak – ak sa zo strany Smer stane tá súčasť parlamentu, čo nebude mať moc a silu sama vládnuť, ale poslušne sa podriadi koalícii tých, z nedôstojnej a slabej, či dokonca nejednotnej pravice, tak ako po voľbách v roku 2010, aby sa súčasná diktatúra ľavice konečne a definitívne presťahovala do zabudnutia. Slovensko si to zaslúži, lebo uznajte, Severná Kórea a jej vodca Kim III., ako hanba ľudstva na tejto Zemi svetu stačí!

10. novembra, desať kandidátov a jediný post primátora. . .

18.09.2018

Nuž čo, je sa na čo tešiť, milí voliči v našom hlavnom meste Bratislava a keď som sa nad tým hlavolamom, čo nás v kontexte s tým, čo predstavuje očakávaný súboj medzi koalíciou a opozícou viac »

Bolo to poučné, aj dostatočne bezmenné, ba veru až diktátorské. . .

17.09.2018

Nedeľná relácia V politike s moderátorom Norom Dolinským je už celkom spoľahlivo programom spojeným s dokončovaním varenia obeda v sviatočnej réžii, ak som doma, lebo ten čas prázdnin a viac »

Problémy máme veru aj doma a svet ich potom násobí. . .

16.09.2018

Presne takto to bude celkom najspravodlivejšie, presvedčil som sám seba celkom jednoducho v kontexte s tým, že na portáli, kde som už celkom spoľahlivo doma od mája 2014 a v štatistike čítanosti viac »

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

rohing, rohingovia, utecenci

Medzinárodný súd preveruje násilné deportácie Rohingov v Barme

18.09.2018 21:56

Súd preveruje, či by postup nemohol byť klasifikovaný ako vojnový zločin alebo zločin proti ľudskosti.

gábor gál

Europoslanci hovorili s Gálom o slovenskom právnom systéme

18.09.2018 20:37

Poslanci Európskeho parlamentu preverujú na Slovensku situáciu v oblasti bezpečnosti novinárov, ale aj korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu.

duda

USA zvažujú trvalú základňu v Poľsku a zrušenie víz pre Poliakov

18.09.2018 20:10

V krajine síce už americkí vojaci pôsobia, nie sú tu však rozmiestnení nastálo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,637
Celková čítanosť: 2892995x
Priemerná čítanosť článkov: 1767x

Autor blogu

Kategórie