Založ si blog

Rok 2015 bude hádankou, ale má favorita!

Ba presnejšie, tajomstvom vo viacerých podobách, lebo súčasnosť už nedokáže v našej spoločnosti spoľahlivo vysvetliť naozaj nikto, čo ako presvedčivo erudovaný,  jednoducho nikomu! A to nielen z pohľadu tej vnútroštátnej, alebo presnejšie, „domácej podoby diania na všetky spôsoby, ale aj medzištátnej“, čo nás ako štát prezentujú v súvislosti so všetkými medzištátnymi zmluvami a záväzkami! To je to hľadanie odpovedí na otázku – kto sme, čo chceme a kam ideme  – a hoci to na prvý pohľad vyzerá byť jednoduché, veď vláda na Slovensku je v súčasnosti nielen direktívou, ale spoľahlivo aj diktatúrou, ruku do ohňa nad jej spoľahlivosťou veru nedáva vôbec nikto! Ak neveríte, tak ten nápad, vyvolaný pochybnosťami akurát o voľačom takomto, v podobe – podám prezidentovi Kiskovi abdikáciu – vymyslel predseda vládnucej strany Smer Fico a vôbec sa mu netreba čudovať, jej prítomnosť na politickej scéne, v podobe zvrchovaného lídra, naozaj nie je žiadna spoľahlivosť. Naopak, do čoho zvedavosť občana zabŕdne, to je pofidérne, prelezené korupciou, spochybnené na veľa iných podôb „kmínstva“, jednoducho zhnité až do samotných základov a to neobjavuje žiaden účelový kritik z opozície, ale naozaj iba radový občan, ktorému sa prieči verejne realizovaná trestná činnosť.

Celkom spoľahlivo to vieme rozpoznať vo všetkých sférach života na Slovensku teraz, na prelome rokov, máme za sebou trojnásobnú „volebnú skúšku správnosti“ politiky  relevantných strán a ich, vo voľbách zaangažovaných osobností, väčšina z občanov tejto republiky presne vie, čo sa tým potvrdilo a predovšetkým potom aj to, aké sú prejavy reálnej politiky vládnuceho Smeru v živote Slovenska. Predovšetkým v sociálnej sfére, ekonomike a takej „drobnosti“, za akú všetci považujú čestnosť a spravodlivosť vo všetkom, čo má spoločné pomenovanie správa vecí verejných!  Nechcem byť vôbec zlomyseľným, ale od volieb v roku 2012, keď v nich strana Smer, po zlyhaní opozičnej koalície dominovala a získala väčšinový parlamentný mandát, diktatúru a pocit nedotknuteľnej nadradenosti, padá naozaj nie do ešte vyšších sfér pýchy dobrej politiky, ale naopak, do pekla zabudnutia, ako sa to stalo ich predchodcom, komunistom a vôbec sa netreba čudovať!

Kam sa pozriete, tam voľačo nekalé smrdí, podozrivé horí a zákonom odporujúce nesúhlasne kričí – jasné, to všetko majú na svedomí poctiví občania a čo ako sa Smer usiluje, žiadna snaha to ututlať, či dokonca spochybiť to nemá šancu a výsledky už je dobre vidieť! Stupňujúce sa chyby, omyly a jednoznačne porušenia zákonov, vo viacerých rezortoch správy štátu, viedli k zmenám v ich riadení, ale predovšetkým abdikácia predsedu parlamentu Pavla Pašku podmienila presvedčenie celkom iste všetkých čestných a spravodlivých, že strana Smer jednoducho nie je tým prostredím, v ktorom rozhoduje zákon, spravodlivosť a humánnosť, lebo jeho útek z verejného života a od zodpovednosti je toho najlepším dôkazom! Nič nemusel vysvetľovať, Smer je v mnohom naozaj „vševládnym“, ochranu pred orgánmi vyšetrujúcimi neprávosti by mu s predpokladom istoty zabezpečil, ale nič sa nedá robiť, verejne známe a dobre viditeľné priestupky, fauly a hriechy aj tak vidia všetci a verejná mienka je aj pre Fica a jeho verných neprekonateľná sila!

Zatiaľ sa táto politická sila a jej mocná členská základňa možno utešuje tým, že v prieskumoch agentúr stále víťazia a môžu očakávať aj víťazstvo v tých voľbách, o ktorých tu meditujem, ale pravdu až pridobre poznajú – nemajú šancu nájsť si k sebe partnera na spoluprácu! Vládnúť korupcii koalične a nie, ako to robia teraz, individuálne, to už naozaj nie je jednoduchá vec, presvedčili sa o tom vo svojej koaličnej vláde od roku 2006 do roku 2010 s HZDS a SNS a tak akosi naviac – ale celkom prirodzene, na súčasnej a naozaj relevantnej politickej scéne si možného partnera do vládnutia jednoducho nikdy nenájdu!

Okrem precedensov z minulosti sú tu aj verejné vyhlásenia všetkých, čo v bitke o poslanecké posty vo voľbách v roku 2016 majú šance uspieť a je to unisono – pre všetkých, so stranou Smer nikdy! Nikdy! V tom si všetci s označením opozícia porozumeli a je celkom jedno, či je to spektrum tých, čo sú v politike preukazne, teda s kreditom parlamentnej príslušnosti, alebo iba tých, čo sú k dispozícii s nádejou, že tam preniknú, ale spravodlivo, predstavte si, že aj tam je k dispozícii niečo, nad čím sa treba pozastaviť. Rozumiete celkom presne Figeľovi a jeho KDH, prečo celkom radikálne odmieta spoluprácu s SaS, hoci žiadne rokovania, ba ani len jediný rozhovor na margo voľačoho budúceho nezorganizoval, alebo prečo taký ústretový politik, akým je nesporne Béla Bugár z MOST – HÍD nedokáže hľadať spoločnú reč s OĽaNO, teda s Igorom Matovičom?! A ten je ústretový, ten dokonca žiada celkom zrozumiteľne – oznámte, ako sa budete správať, ste presvedčený, že so Smerom nikdy a nič?!

Sám pred svojim myslením sebakriticky priznávam, že Sulík a Matovič už na politickej scéne Slovenska spôsobili veľa zlého, až katastrofálneho, ale s odpustením, spoločné úsilie v mene vyššieho princípu mi jednoducho diktuje využiť celkom všetko, čo obrazne povedané, „uhasí požiar“ ohrozujúci spoločné dielo. Teda zachráni  a k práci privedie každú ruku schopnú držať vedro s vodou a je zbytočnou chybou, neprekročiť tú hranicu vlastnej pýchy a vzdať sa možnej pomoci. Verejná dohoda, pred národom, v jasnej podobe vzájomnosti a zodpovednosti, je voľačo také jednoznačne spôsobilé ako „skúška správnosti“ a pochybujem, že s použitím takéhoto testu by voľakto našiel odvahu zasa podvádzať a klamať, alebo si aspoň vymýšľať, aby bol interesantný!

Celkom zákonite som v extra režime úvah nechal problematiku najslávnejšej z opozičných strán, SDKÚ a rozhodnutia jeho súčasného predsedu Pavla Freša úplne na koniec meditovania, lebo nič sa nedá robiť, len len že to nevyzerá presne tak, aby som už teraz nepoužil to porekadlo – o mŕtvych iba v dobrom!  On sám žije v presvedčení, že členská základňa SDKÚ je voľačo stále reálne spoľahlivé a spôsobilé, čo síce naozaj nie je synonymum pre mocné, čo dovedie stranu medzi volebných víťazov v roku 2016, ale nádej pre seba samého do takéhoto „kroja nádeje“ aj tak obliekol – ak sa tak nestane, potom skončím!

Je nezodpovedným vodcom, nádej na víťazstvo sa nehľadá nikdy ex post, iba v prestihu a zodpovedne, vynaliezavo, obetavo, s využitím všetkého dostupného a dovoleného a nech sa na mňa nenahnevá, hoci je už viac ako neskoro, nech sa presne k takýmto zásadám boja o stranu a svoju vlastnú budúcnosť okamžite vráti! Veď nádej zomiera celkom posledná, to sa vie spoľahlivo a akurát on tomu musí ešte stále veriť, lebo ináč ho dejiny spodobnia ako hrobára národných demokratických ambícií a to naozaj nie je o čo stáť!!! Okamžité stretnutie všetkých zainteresovaných, napríklad na mimoriadnom sneme členstva, naozaj čo najskôr a iba s jediným bodom programu – zachovanie SDKÚ DS na politickej mape Slovenska a oživenie všetkých princípov jej zásad a funkčnosti! Zjednotiť všetkých, čo to budú akceptovať, spojiť sa s celou opozičnou sférou bez výnimiek a podmienok, podporiť všetko, čo je dôkazne demokratické a proti diktátu Smeru a naozaj nečakať na to, čo bude až po voľbách – to už bude neskoro, to bude veru celkom o ničom!

A posledné slovo som si nechal pre tých, čo žijú iba s nádejou stať sa relevantnou politickou silou, čo ja viem, tak osobnosti typu Lipšic, Procházka a Miškov, so svojimi politickými stranami a vyslovujem nádej, ba skôr presvedčenie, že vlastne presne v tejto chvíli už premýšľajú výhradne iba o tom, ako sa čo najtesnejšie pripojiť k spoločnej snahe opozície vytvoriť funkčnú koaličnú spoločnosť, lebo nič sa nedá robiť, naozajstná sila je iba v jednote názorov a rozhodnutí!  Nie som fatalista a ani nie bezvýhradný optimista, nádej vytvoriť voľačo politicky monolitné v pravicovej podobe protivníka zjednotenej ľavice Smeru ma naozaj nezaťažuje ako dogma, ale čokoľvek tomu podobné by tento národ spoľahlivo priviedlo na lepšiu orbitu svojej budúcnosti!

Žiadne veľké slová na obhajobu svojich snov nepoužijem, skôr iba malichernosť výhrad voči všetkému, čo  už sme prežili! Kradnúť sami pre seba to spoľahlivo dokázali iba komunisti a teraz Smer, v koalícii s HZDS a SNS to už jednoducho nedokázali, vždy sa to spoľahlivo prezradilo, to každý iba do vlastného vrecka je vari nemožné obísť a čo ako to v pravicovej koalícii Dzurindových vlád a kratučkej éry vládnutia Radičovej vlády bolo „rôznorodé“, výsledky boli  prednostne pozitívne a svetom akceptované – to nie je zdanie, to je už dokázaná historická pravda!

Takže čo už, všetkým Slovákom prezrádzam, ba uisťujem ich, že ak budú tajničku volieb do parlamentu v roku 2016 riešiť tak ako ja, s predstihom toho roka, čo  je teraz pre nami, vylúštia ju v rovnakej podobe, ako sa to stalo mne v tomto blogu!  To naozaj stačí pracovať iba s realitou a pravdou, nepodieľať sa na hriechoch a krádežiach zvrchovanej moci Smeru –členstvom či judášskym podielom a všetko sa potom, v roku 2016, už po marcových voľbách, naozaj na dobré obráti!

Potvrdené, naši poslanci sa hodnotia ináč ako celý národ. . .

09.12.2018

Nič sa nedá robiť, ak chce človek žiť v kontexte s tým, čo našu spoločnosť naozaj kontinuálne ovplyvňuje, musí držať naozaj citlivú ruku na jej pulze, čo ju charakterizuje a špecifikuje viac »

Stranícky snem Smeru SD mal réžiu bezchybnú, ale. .

08.12.2018

Nuž nebol som tam, ale aj tak si podľa vizuálu a informácií tých najzasvätenejších trúfam tvrdiť, že jej akurátnosť si zaslúži skôr prívlastok predsa len nereálne a účelovo vymyslenú, viac »

Energie nás nepotešia, skúste to spotrebiteľsky ohodnotiť. . .

08.12.2018

V priebehu utorka som naozaj viackrát videl a počúval vystúpenie predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, teda v skratke ÚRSO, pána Ľubomíra Jahnátka a bolo celkom presvedčivé vnímať, viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.