Založ si blog

Držíme v rukách odistenú bombu

Tragédia Francúzska a jeho občanov, odštartovaná útokom moslimských extrémistov na redakciu satirického magazínu Charlie Hedbo sa dotkla absolútnej väčšiny ľudstva svojou krutou realitou, lebo nič sa nedá robiť, taká forma násilia, čo prinesie smrť nevinných občanov, v tomto prípade akurát takých, čo ako zbraň používali iba pero či ceruzku je jednoducho voľačím nepochopiteľným, človeka s normálnymi zásadami žitia nehodnými.  Na prvý pohľad to v histórii človeka na tejto Zemi prinieslo zážitok absolútnej hrôzy, nepochopenie zlovôle voči prejavom slobody názoru a tlače, ale spravodlivo, tak akosi v tretej línii veru aj voľačo celkom prekvapujúce – pochybnosti o takejto zdanlivo prirodzenej reakcii voči teroru.

V oficiálnom prejave mediálneho sveta som sa s tým nestretol. Ten zločin dvoch moslimských samopalníkov sa občanov dotkol celkom bytostne, ale pozor, napríklad tento portál nám sprostredkoval a celkom iste ešte aj v budúcnosti ponúkne absolútne odlišné hodnotenie udalosti – ako keby s motívom toho klasického oko za oko, zub za zub, lebo pochopte, „uťahovať si z viery moslimov či vtipkovať na adresu Mohameda si zaslúži adekvátne reagovať aj urazeným“! A rovno rozsudkom smrti!

Prečítal som si všetky blogy s takýmto obsahom a teda odkazom, hľadal som viac ako poctivo akýkoľvek dôvod či príčinu, ktorá by autora doviedla k presvedčeniu, že masaker v parížskej redakcii sa dá takto pochopiť, ak už nie priamo akceptovať, žiaľ nepodarilo sa mi to. Predovšetkým autori PfPf  a BF čitateľskú obec zaujali a predovšetkým ich argumentácia obhajoby viery voči zosmiešňovaniu väčšinovej časti krajiny, kde sú moslimovia v menšine sa mnohým, celkom nezainteresovaným a ináč možno aj spravodlivým a logicky mysliacim občanom pozdával. Viete, neviem si predstaviť, ako sa takéto voľačo, akurát u nás, na Slovensku,môže stať realitou, veď tu  máme v ponuke preukaznú históriu náboženskej neznášanlivosti, stačí si spomenúť, ako sme v dávnych časoch prijímali medzi väčšinových osadníkov Židov, s týmto etnikom spojené dejiny holocaustu a v konečnom dôsledku – nazvem to prezieravo – nechuť našej komunity prijímať medzi seba akurát moslimov v podobe utečencov, ktorým aj napriek očakávanej pomocnej ruky radšej poskytneme podmienky emigračného tábora bez perspektív, našiel priestor pre toľko pochopenia a tichého súhlasu s takou strašnou podobou odporu!!!  Ak už nič iné, tak by sme mali brať do úvahy vzťah islamu k ženám, čo všetko s nimi robia, ako ich zotročujú, znásilňujú, predávajú a u nás je aj bez kresťanskej viery v Pannu Máriu materstvo predmetom obdivu a lásky, takže nemám v sebe žiadne porozumenie či pozitívny vzťah k islamistom, ale nežiadam trest a smrť veru už vôbec nie!

Viete, Francúzsko svojim spôsobom trpí, vyjadruje spoluúčasť, ba ešte aj vládne kruhy, čo redakciu satirického magazínu kritizovali za vulgarizáciu a zosmiešňovanie islamizmu sa rozhodli, že sa celkom jednoznačne postavia na stranu vyznávania slobody tlače, názorov a presvedčenia a odmietnu barbarské násilie i vraždenie občanov a stanú sa konzekventným nepriateľom takýchto, zdanlivo hrdinských bojovníkov za vieru v islam a Mohameda! Vrahov naháňalo nielen vari stotisíc ozbrojencov, ale podieľa sa na tom s presvedčením o ich neodpustiteľnej vine aj civilné obyvateľstvo a vedzte, že ministerstvo kultúry, presne to, čo kritizovalo urážanie islamu karikatúrami, teraz verejne finančne podporí vydanie magazínu s miliónovým nákladom ako dôkaz, že jedno a jedno je naozaj neporovnateľná vec! A s dôrazom na realitu chvíle vo Francúzsku uvádzam, že moslimovia sa stali terčom útokov domácich, v civilnom živote a neváhajú atakovať aj islamistické svätyne, ale spravodlivo, oficiálne postoje verejnosti sú jednoznačne nesúhlasné, no zrejme stačilo presadzovať zákaz nosenia burky, čo už publikujem ako iróniu a nadsádzku, lebo pochopte, to už naozaj nejde o život.

Ba ešte voľačo je pre náš, slovenský a naozaj špecifický priestor celkom exkluzívne – našli sme si celkom extra vysvetlenie, čo je v tejto sfére dobré a čo nie, alebo priamo zakázané! Aj na tomto portáli sa dá nájsť blog, čo kritizuje a jednoznačne odmieta presvedčenie, že rebel v Novorusku je separatista, protivník, ba nepriateľ štátu Ukrajina, čo je nespochybniteľným a zvrchovaným územím podľa zákonov naozaj „celého sveta“, ale  naopak, za problém súčasnosti v kontexte s mierom či vojnou nesie vraj zodpovednosť Ukrajina a prezident Porošenko! To je tiež  reakcia na streľbu v Paríži a to už ma naozaj triafal šľak!

Aký rozdiel napríklad s tým Francúzskom, veď hľa, tam žije podľa štatistík takmer 7 miliónov islamistov a verte, neverte, ich absolútna väčšina a veru aj ich náboženská vrchnosť celkom preukazne s barbarstvom a vraždením v réžii svojich súkmeňovcov nesúhlasila, otvorene, v mediálnom priestore, čo je jasný dôkaz humanity a znášanlivosti človečenstva aj v oblastiach  čo ako odlišnej viery! Pochopte, v tej chvíli mi tie postoje našincov pripadajú byť viac ako zvláštne, nájsť voľačo na spôsob výhovorky či ospravedlnenia za najstrašnejší zločin proti človeku – vziať mu život – je potvrdením toho sprofanovaného tvrdenia, že  sme pápežskejší ako samotný pápež a v tej chvíli sa za svoj domicil naozaj červenám!

Poviem to viac ako fajnovo, kým, ako som už napísal, je u nás naozaj viac ako jeden či zopár pochybovačov a spochybňovačov našej národnej morálky a mravnosti, teda tých, čo dokážu akceptovať vraždu nevinných ako prirodzenú podobu názorového odporu, na tomto portáli som našiel iba jediného autora, čo sa svoje miesto v tejto spoločnosti, ako príslušník jordánskeho národa, usiluje obhajovať v parite a rovnocennosti, seriózne, v debate a s „rozumom v hrsti“, ak mi budete rozumieť a hoci on „o koze a ja o voze“, všetko je celkom iste iba spor akademický, naozaj sa mi nevyhrážal za moju kritiku a nesúhlas! Je teda možné nájsť východiská, spoločný priestor a zmier na spolužitie, v debate sme sa nepobili, ale obhajovať vraždu, objaviť voľačo na spôsob pochopenia, či priamo ospravedlnenia, to považujem za absolútny nonsen a napíšem to takto! Nebudem s tým súhlasiť nikdy, do posledných chvíľ svojho života na tejto Zemi nie, lebo život sám o sebe je náboženstvom každého a všetkých! S právom si ho akurát takto aj užívať a to už by mal pochopiť jednoducho každý človek Zeme.

Do chvíle, kým túto úvahu neuverejním považujem za dôležité, tie udalosti z Francúzska dopovedať, lebo ako to už býva, zločinci na úteku už svoj súboj o možnú slobodu spravodlivo prehrali. Vypátrali ich, obkľúčili a všetko vraj dostalo rozmer rukojemníckej drámy, podľa neoverených správ majú moslimskí vrahovia rukojemníkov, najmenej vraj anonymnú ženu, ale hovorí sa aj o troch takýchto nešťastníkoch  a v popoludňajších hodinách 9. januára na verejnosť prenikli informácie, že bol nadviazaný kontakt vrahov s políciou! Vraj jednoznačný, sú pripravení umrieť hrdinskou smrťou za vec svojej viery a hoci je to celkom iste iba manéver, veď ináč by sa zachovali ako tí fanatici s takouto filozofiou, čo svoj život prinesú na ten hypotetický oltár sebaobetovania spolu s výkonom svojej pomsty! A oni utekali, podľa scenára pripravenej akcie, s pomocou iných, zatiaľ anonymných, ale ako vidieť, realita je veru zbabelejšia než fáma, čo o sebe a svojom hrdinskom čine šíria! Ba má to aj naozaj hanebné pokračovanie, komplici v Paríži, strieľajú, obsadili obchod, berú rukojemníkov a spojitosť s vrahmi novinárov je vraj nespochybniteľná.

Našťastie, všetko sa skončilo očakávane – polícia teroristov zneškodnila, rovnako tak dopadol aj ich komplic v parížskych lahôdkach a rukojemníkov oslobodili, hoci už potvrdili aj štyri ďalšie obete, ale koniec dobrý, všetko dobré, hoci horkosť zbytočnej tragédie tu zostane ako memento pre všetkých spravodlivých. Ba mne nedá nenapísať ešte aj takúto poslednú vetu – má podobu strašnej krutosti! Islamisti vyhlásili ľudstvu Zeme vojnu, pomstíme sa všade, nemilosrdne a bez výnimiek, zajtra v Londýne, v Ríme, všade a ...Pochopí to naozaj každý, čo myslíte?

Svetové médiá, teda aj tie naše, prinášajú z Francie správy naozaj non stop a prisahám, to už je adresované predovšetkým tým blogerom, o ktorých som písal, čo majú myslenie skôr neľudské, ako by sa predpokladalo u Slovákov, v reáli, veď celý svet sa prezentuje spoľahlivo jednotne, lebo život je hodnota naozaj nad všetko iné, všade, na celej Zemi.

Máme svetovú prioritu štátnikov čo nie sú informovaní a potom sú nevinní. . .

17.10.2018

To viete, tento titulok je v kontexte s tým hanebným konštatovaním, že to celkom iste nebude pravda, lebo väčšinovo prevláda tvrdenie, že to bude voľačo také ako srandy, srandičky, teda rečou viac »

A posledné slovo budem mať ja a basta. . .

16.10.2018

Bol by som naozaj rád, keby som takúto otázku, že koho je ten výrok, mohol položiť ako hádanku na voľajakom občianskom stretnutí, či by bolo problémom ju rýchlo a správne uhádnuť, lebo viac »

Aj všedný život zaslúžilého seniora môže byť voľačo na mnoho spôsobov. . .

15.10.2018

Budem dôveryhodný, s ohľadom na vzťahy so svojim pokrvným potomstvom je môj život stále voľačím celkom plnohodnotným, dve dcéry už sú nielen perfektné maminy mojich štyroch vnúčat, ale viac »

danko

Dekan právnickej fakulty: Práca s rovnakým názvom ako Dankova, sa stratila

17.10.2018 13:20

Rigoróznu prácu s názvom Verejná správa a jej charakteristické črty, obhájenú v roku 1999, vedenie Právnickej fakulty UK v Bratislave vo svojom archíve nenašlo.

obchvat D4 R7

Polícia počas zásahu zadržala 26 osôb v súvislosti s envirokriminalitou

17.10.2018 13:01

Obvinenie voči konkrétnej osobe polícia zatiaľ nevzniesla.

parlament,

Poslanci schválili zákon o odpadoch

17.10.2018 12:59

Novela rieši aj požiadavku na uzatvorenie skládok, ktoré porušujú nariadenia Európskej únie.

peniaze, dôchodok, penzia, seniori

Starnutie populácie môže viesť k dlhšej recesii hospodárstva

17.10.2018 12:53

Starnutie európskej populácie by mohlo permanentne "škrtiť" menovú politiku a viesť k dlhšej recesii a slabšiemu zotavovaniu.