Založ si blog

Tri roky našej vlády je fantázia! A kto tomu neverí. . .

Teda poviem vám, ten brífing premiéra Róberta Fica, konaný z príležitosti tretieho výročia trvania jeho vlády, v onej ospevovanej podobe jednofarebnosti, čo sa dá preložiť celkom spoľahlivo v podobe „diktatúra strany Smer“ v parlamente a vo všetkom, čo má aspoň niečo spoločné s termínom správa vecí verejných – jasné, až na malé výnimky, vyplývajúce zo zákona – sa stal nezabudnuteľným zážitkom. Už keď ho dáma, čo bola za mlada mojou susedou v dome na Bratislavskej ulici v Prešove uvádzala mi bolo jasné, že to bude voľačo celkom non plus ultra, lebo pátos jej hlasu bol na úrovni absolútnej svetovosti a predpoklad, že to bude naozaj geniálne, iná demonštrácia mimoriadnosti toho dátumu nebola možná a  ako ho premiér prezentoval v nedeľu V politike, s Bélom Bugárom, sa naplnil už prvou vetou! Slováci, padajte na zadok, to najmenej, voľačo na tento spôsob dokonalosti tu ešte vôbec nikdy nebolo a čo sa dá robiť, ten dovetok z titulku, a kto tomu neverí, nech sa strčí do dverí /uznajte, som jemný ako páper/, som si začal pospevovať celkom prirodzene, nič iného mi fakt ani nenapadlo.

Bol elegantný, nastajlovaný ako manekýn, vzrušoval sa „kontrolovane“, ako sa hovorí o krotení vášne a citov a iba vtedy, ak svetu prezentoval voľačo naozaj celkom mimoriadne z vecí a udalostí, čo tomuto národu on a jeho z vôle ľudu vyvolení poslanci a ministri priniesli, sme to mohli s naozajstným „vzrušením“ zaznamenať. Jasné s pribúdajúcimi minútami to prestalo byť interesantné a reálne už vôbec nie, vo všetkom bola účelovosť, preháňanie až ad absurdum, výmysly a kamufláže hodné majstra sveta v demagógii a chtiac nechtiac ma súčasne s tým, čo mi znelo v ušiach a čo som videl, začali prenasledovať spomienky, presne ako keď sa pozeráte na filmové predstavenie či záznam televíznej reportáže.

No čo už, ak by bolo pravdou naozaj to, čo Róbert Fico ako panoptikum tých čias, čo tu od apríla 2012 nad nami prehrmeli, boli by sme národom naloženým nielen v úspechu,  blahobyte a nirváne šťastia, ako to neustále pripomínal a dôkazmi dokladal a ak má sir Fergusson svoju sochu v nadživotnej veľkosti v Liverpoole, pred štadiónom Manchestru United, on už by takých musel mať u nás aspoň násobok, v Topoľčanoch a v Bratislave na 100%, aby sa tá vďačnosť a obdiv aspoň máličko stali valórom zodpovedajúcim jeho zásluhám! Ba skôr ešte viac, s výnimkou Martina, ale v Žiline celkom iste, lebo čo už, komu nie ak nie svojim vlastným, ako to viac ako pekne naznačil! Opýtajte sa primátora Martina Hrnčiara, ten bude so mnou celkom iste súhlasiť a vlastne aj  ten zo Žiliny, Choma, lebo som pravdovravným a informujem spravodlivo. Ba pridám ešte slovko, tak akosi naviac, vraj my sme nikdy verejnosť neotravovali svojimi vlastnými problémami ako ten zlepenec,pre ktorých sa pomenovanie koalícia vari vôbec nehodí, čo poviete?!

A ešte niečo, to ma napadlo vždy ako celkom škodoradostná spomienka akurát v tej chvíli, keď hodnotil vládnutie opozičných politikov, zvlášť si dal záležať na tom príklade po voľbách v roku 2010, keď voľby so Smerom vyhral, ale nikto s ním vládnuť nechcel a HZDS i SNS už na politickej scéne neboli! Bol výhradne spravodlivý, lebo uznajte, tí dobrodruhovia sa dali napriek všetkému dokopy, usilovali sa mu konkurovať predovšetkým v štátnickej zručnosti a to aj napriek istote, že na to nemali ani len základné predpoklady!!! Také nuly, nič, iba sa hádali, škriepili a zosmiešnili sa definívne až k mimoriadnym voľbám a vtedy bolo z ničoho nič celému svetu jasné, ako je to na Slovensku tak naozaj!  Vraj to história ešte nepamätá, aby si jediná strany zabezpečila vo voľbách demokratické víťazstvo v podobe väčšiny a mohla vytvoriť vládu jedinej strany, ako je to akurát dnes a poviem to takto, trošku ma mrzelo, že on, právnik, znalec zákonov aj dejín má taký výpadok v pamäti, veď on sám sa ako člen KSČ na voľačom takom samozrejmom podieľal viac rokov a uznajte, až do roku 1989 mu to bolo základným pravidlom bytia!!!

Ale čo, povzniesol som sa aj nad to, lenže v tej chvíli, keď – verte mi, v priebehu tej senzačnej reči mal k tomu viacero príležitostí – začal rozprávať s prorockým odkazom pre  voličov a malo to podobu strašnej výstrahy do budúcnosti, som tie vnútorné projekcie mojich spomienok začal premieňať na svoje slová odkazu spoluobčanom! Všetky tie Ficove odkazy strašných činov pravicových politikov v dobách ich vládnutia sú celkom nič v kontexte s tým, čo všetko sa ako hriech a prekliate slovenského národa „narodilo“ ako vlastné dieťa jeho morálnej výbavy a charakteru, o čom jasné že vôbec nerozpráva, čo už „dávno zabudol“ a ak nie, tak zariadil, aby sa to z našich dejín vygumovalo a ak to náhodou nejde, aby to voľajaký zákon či jeho výnimka definitívne zakázal!

Lebo uznajte, prečo sa v kontexte s tým negatívnym opisom vládnutia Radičovej vlády, čo mal byť dôkaz absolútnej neschopnosti vtedajších politikov nezmienil ani len jediným slovíčkom o kauzách emisií a všetkých tých krkolomností spojených s nástenkovým tendrom na chodbe ministerstva životného prostredia, čo nás v konečnom účtovaní pripravil o veľa spoločného majetku a keby len to, veď Interblue Groupe Europ je dodnes nevyriešená kauza a radšej ani nehádajte, kto je zodpovedný za zákaz hľadenia vinníka dnes! Hovoria vám niečo mená Ján Chrbet, Viliam Dulský či Jozef Medveď, s krátkym obdobím vládnutia aj pre Dušana Čaploviča!? Nevadí, prezradím vám to, to všetko boli zodpovední ministri životného prostredia a v tej chvíli, keď už sa veci cez Švajčiarov začali predsa len rozmotávať a strácať charakter „strašnej tajomnosti“, sám Róbert Fico heho vyšetrovanie zakázal!

A keby len to, pamätáte sa na pozemky pod Tatrami a cirkus okolo ich reštitúcií, na ministra Miroslava Jureňu v jeho príhovore národu z maštale, o tom, ako to treba akceptovať  a nič sa nedá robiť, napokon v novembri 2007 už nikoho nepresvedčil o poriadku v kabinete vlády a bol odvolaný ako škodca a vinník. No pozor, odvolaný bol nevinným premiérom, lebo ten bol zo strany Smer a na ničom zo zlého konania vlády neniesol zodpovednosť a tak vám pripomeniem, že to premiérove šéfovanie vláde bolo také dokonalé, že musel pre chyby, omyly a hriechy voči národu napokon odvolať 11 ministrov!!!  A dodám, už pre istotu, že to zastavenie vyšetrovanie predaja emisií je tiež jeho verdiktom, lieta v tom veľa našich spoločných miliónov a čo už, nič z toho nepovažoval za potrebné pripomínať, pochopte, ani len pre poriadok nie!

Byť konzekventným je dobrá vlastnosť pre spomínajúceho pamätníka a namiesto výpočtu všetkých tých úžasných výdobytkov a úspechov, čo tomuto národu rozdal, v priebehu trvania tejto vlády náš premiér v priamom televíznom prenose, si považujem za povinnosť mu radšej pripomenúť, v čom je táto krajina absolútnym rekordérom, veď povedzte, kedy a kde ste počuli, že korupcia v zdravotníctve zlomila definitívne krk nielen jeho ministerke Zvolenskej, ale aj predsedovi parlamentu Paškovi a tak akosi naviac, aj teraz to má pokračovanie v podobe akéhosi zastavenia vyšetrovania! Pán Paška je doživotným podpredsedom strany Smer, zlé jazyky tvrdia, že veru aj najvyšším možným pokladníkom, ako vraj vždy doteraz a z pani Zvolenskej je teraz odborný sociálny referent pracujúci na ministerstve práce a sociálnych vecí a chystá sa reprezentovať nás v orgánoch EÚ, v rovnakej pozícii a s platom vraj okolo 5 000 eur, to samozrejme s náhradami, aby sa zrejme dočkala uznania za všetko, čo jej robota v rezorte tak naozaj spôsobila, lebo vedzte, tam ešte naozaj nie je v ničom poriadok! Nech žije vláda, hovorí sa a mne nedá dopovedať svoju výzvu voličom! 

O rok, milí voliči, keď budú pred nami parlamentné voľby a bude sa treba rozhodnúť, kto a čoho je schopný, koľko je v ňom naozajstného potenciálu konať spravodlivosť a dobro určené všetkým, vedzte, nikto zo strany Smer to jednoducho nie je, nemôže byť a o inej verzii odporúčaní vôbec neuvažujte! Pevne verím, že pamäť je pre všetkých spoľahlivá danosť, veci boľavé, hanebné a zločinecké sa nezabúdajú a v tej chvíli už pre nikoho nebude tajomstvom, komu svoj hlas nikdy nedať! Lebo čo už, reči sú reči, viac nič, skutky sú dôkazom a vypočítavosť a účelovosť morálnou úchylkou členov toho spoločenstva, pre ktorého potom nebude problém nájsť ich naozajstné meno a kredit!

Pravda a radnica Prešova sú držiteľmi plakety Senior Friendly. . .

22.10.2018

Tú svojim spôsobom nenápadnú správu som dostal ešte v piatok večer po slávnosti v Bratislave, v priestoroch Zichyho paláca, kde organizácie, spoločenské inštitúcie, výrobné podniky a združenia, viac »

S Vietnamom skôr čarujeme než rokujeme – k našej hanbe!

21.10.2018

Kauza únosu vietnamského občana z územia Nemecka, kam sa ešte v roku 2017 s pasom znejúcim na meno Trinh Xuan Thanh ako podnikateľ uchýlil pred trestným vyšetrovaním v svojej domovine a podal viac »

Komunálne voľby sú za rohom, ale motivácia účasti v nich je nepreukazná. . .

20.10.2018

Nuž v prvom rade musím všetkým spoluobčanom pripomenúť, že v komunálnych voľbách sa pre obce a mestá, čo sú osídlenia v tomto ohľade klasifikované počtom v nich žijúcich obyvateľov, viac »

SR NRSR EÚ parlamentný summit členské štáty BAX

Slovensko vysiela v zahraničnej politike protirečivé signály

22.10.2018 10:00

Rozporné stanoviská môžu podľa expertov postupne viesť k strate dôveryhodnosti mena krajiny.

pištoľ, zbraň, lúpež, krádež, zlodej

Čerpaciu stanicu v Šuranoch vylúpili s detskou pištoľou dvaja študenti

22.10.2018 09:59

Pri lúpeži vznikla celková škoda za takmer 720 eur.

pečivok, rohlík, obchod

Vzbura pekárov voči reťazcom. Čerstvé rožky na Vianoce možno nebudú

22.10.2018 09:49

Pekári pohrozili, že už počas tohtoročných Vianoc nedodajú čerstvé výrobky do zahraničných obchodných reťazcov.

SR Bratislava Nehoda Dopravná BAX

Na ceste z Bratislavy do Rovinky sa zrazili tri autá a kamión

22.10.2018 09:35

Hasiči vyslobodili jednu zakliesnenú osobu z vozidla a poskytujú viacerým osobám prvú pomoc.