Založ si blog

Posledné varovanie, alebo už je toho naozaj priveľa!

Priznávam sa, že vývoj kauzy Váhostav v parlamente, v kontexte so všetkým tým, čo k tomu na vlastné rozhodnutie „pribalil“ premiér a predseda strany Smer Róbert Fico, ma celkom zaskočilo, lebo predsa len som úprimne veril, že aj naši politici, teda tí, čo v súčasnosti svoju predstavu a vôľu, ako má Slovensko prežívať realitu prítomnosti národu diktujú, sú myslením racionalisti. Už v piatok popoludní mi bolo jasné, že to očakávanie je omyl, poslanci strany Smer ako keby prežívali pomätenie mysle, reagovali nezodpovedne, smiešne a to aj napriek tomu, že ich hovorca „numero uno“, tentoraz Anton Martvoň, sa prezentoval tou doktrínou vymyslenou Ficom, akoby v predvečer vojny s celou opozíciou. A prednostne s KDH a jej predsedom Figeľom tak, že veru v ničom nezaostával za prokurátormi v kauzách z 50 rokov minulého storočia, keď bolo treba všetkých nepriateľov komunizmu zniesť zo sveta! Výmysel, švindel, klamstvo, demagógia – ale s presvedčením a vierou, lebo to deklamoval ako prikázania svojej viery o vine zodpovedného Figeľa, „veď to predsa jednoznačne svetu oznámil Róbert Fico“ a pochopte, takýto človek ako podpredseda parlamentu a dôveryhodná osoba v tejto krajine skončil!  

Nuž bolo mi ho ľúto, títo „verní“ sú prekliatím národa, ak sa na jeho čele ocitne voľakto tak nespôsobilý akceptovať pravdu a realitu chvíle v plynutí histórie národa, ako ju tentoraz ignoruje chorobne samoľúby predseda ľavice a súčasne aj premiér, lebo v tej chvíli sa všetko, celkom nevyhnutné na ceste k pokroku či k obyčajnému porozumeniu, zastaví ako pred „čínskou stenou obmedzenosti“. A to som veru vo výbere vyjadrovacích prostriedkov jemný, ako zamat v podobe revolučných podôb novembra 1989, lebo ináč by to malo mať podobu prijatia tej výzvy! Kto chce kam, pomôžme mu tam, ako to v priebehu dňa prezentovali najskôr poslanci OĽaNO, potom KDH na čele s tým zatratencom Figeľom a potom aj spoločne, lebo tá hanba, čo hrozí Slovensku je voľačo ešte horšie ako voľajaký stredoveký mor!

Budem iba spravodajca faktov, neodškriepiteľných, čo z tvrdenia Fica o vine Figeľa za podpísané dohody, čo vraj urobili z malých firiem a živnostníkov obete a firmy ako Váhostav posunuli ku krachu, urobili trhací kalendár a znôšku výmyslov, veď o všetkom je záznam nielen v tomto štáte, ale veru aj v kontrolných mechanizmoch EÚ a nič sa nedá robiť, tie výmysly premiéra majú podobu „hlasu vinníka“, čo ich už v zúfalstve vykrikuje z klietky, či praniera hanby, lebo vinníkom a čo je horšie, aj podvodníkom a falošným kšeftárom je on osobne! Poviem to takto, ak sa nedeľné V politike na TA3 zrealizuje v očakávanej podobe Fico – Figeľ, bude to voľačo na spôsob „hanobenia slabých“, lebo Fico bude papierovou a Figeľ superťažkou váhou, čo predurčuje výsledok zápolenia – predseda Smeru nemá žiadnu perspektívu dobrého konca! Budem úprimne zvedavý aj na to, ako sa vyhodnotia in natura zlacnenia zmlúv, čo podpisoval Počiatek, voči tým, čo podpísal Figeľ a napokon veru aj ten jeho smiešny argument, že ak by sa porovnávali schopnosti oboch ministrov, je to vraj celkom jasné a rád mu pripomínam, že všetci  jeho kolegovia z vlády to videli celkom ináč! Nemali slovíčko na jeho podporu, iba vzdychali a tvárili sa, ako prichytení na cudzej čerešni a ak mám byť celkom konzekventý, tak on by za taký, účelovo ho spochybňujúci výrok, každého žaloval! Za urážku na cti, samozrejme aj s finančnou náhradou, hoci odkedy už nie je trestným činom tá indiskrétnosť Shootyho, že náš premiér je človek bez chrbtice, už to nesľubuje žiadne istoty.

Viete, ten „zápal zjednotenia“ pravicových politikov, čo ako odlišných, už z ničoho nič nie je zlepencom, sú v tom naozaj všetci, oficiálni, neoficiálni, aj tí s „rozbitou firemnou tabuľou“ a hoci politologický expert Haulík Smerákov upokojuje, vraj nebojte sa, to sa poddá, do volieb je ešte ďaleko, naozaj by som neodporúčal žiaden optimizmus! Sú svojim spôsobom ako vládcovia Slovenska zaskočení, je toho na nich priveľa, pravičiari odolávajú, v parlamentých súbojoch, sú vytrvalí aj vynaliezaví a najhorší na tom je fakt, že majú pravdu, ba ako keby na potvoru aj dôkazy. To mimoriadne rokovanie vlády o príprave mimoriadneho zákona o Váhostave a dlhoch živnostníkom a malým firmám, „múdro zbavené“ dôležitosti návrhom Fica, odvolávať Figeľa, sa zazdalo byť vynikajúcim riešením, žiaľ, už to nie je pravda, hlasovať sa o tom ešte nedá a tá „opozičná chudoba“ teraz vykrikuje, vraj rokujme aj cez víkend, parlament má povinnosť veciam národa a spravodlivosti slúžiť kontinuálne!

Veru tak, Slovensko sa dozvedelo z úst opozície informáciu, celkom výstižne charakterizujúcu bezmocnosť, ktorá nastala v rokovaní parlamentu, lebo rokovať v sobotu, či nebodaj aj v nedeľu, lebo celá opozícia to tak chce, veď situácia okradnutých a oklamaných nešťastníkov si zaslúži vymyslieť a prijať zákon, je jednoducho pre „osemdesittrojku“nemysliteľným riešením! Nech je víkend voľný, tak ako vždy, podpredsedníčka parlamentu to rozpustila s informáciou – stretneme sa v utorok o deviatej a predstavte si, ešte ani len režisér toho všetkého, premiér Fico, to všetko organizačne nedomyslel! Svoju informáciu, že kým všetci v tejto krajine si cez víkend odpočinú, zregenerujú sily a pripravia sa na povinnosti v novom pracovnom týždni, vláda bude zodpovedne pracovať, lebo povinnosti na jej pleciach sú neuveriteľne zodpovedné, národu ponúkol až potom, keď už sme vedeli, že jeho diktatúra moci v parlamente sklamala a zlyhala! Žiadne sobotné či nedeľné zasadnutie, lebo veci sú vážne, kdeže, bude sa dodržiavať víkendový pokoj a s odpustením, to jeho farizejstvo, keď sa lúčil s auditóriom svojho brífingu slovami, že vláda bude „robotovať zodpovedne“, ale im vinšuje pokoj a zábavu, mu v kontexte s manévrom vypočítavého ničnerobenia jeho verných, celkom iste zoberie aspoň chuť do jedla, ak už nič iné! Uznajte, to vôbec nepotvrdzuje presvedčenie, že v jednote je sila, skôr naopak! A ešte je tu aj škodoradostné postskriptum, odporúčam ho na nedeľu do televízie aj Figeľovi – má podobu potvrdzujúcu zasa raz „právnicku zdatnosť“ nášho premiéra. Vodné elektrárne, v zastúpení talianskeho Enelu, žiadajú od štátu náhradu viac ako pol miliardy eur a nedá mi nespomenúť si na porovnateľné istoty tohto nášho právnika, v kauze zdravotných poisťovní, čo napokon nemali dobré konce, aj keď mal „chuť, biť sa o svoju pravdu aj s celým svetom“! Veru, len aby sme v hanbe nezostali, lebo všetko to je akoby z jednej a tej istej sorty jeho dokonalosti!

Nuž a nakoniec mi nedá, v súvislosti s obecne známymi znalosťami o morálnych kvalitách toho „nešťastníka z KDH“ Figeľa tak, ako nám ich priblížil premiér Fico, povedať aj to známe pokračovanie hodné poučenia z bájok.  O odchode z postu podpredsedu parlamentu Figeľ vraj celkom iste vôbec neuvažuje, lebo by nedokázal prežiť stratu limuzíny, sekretárok a poradcov, no keďže nič z toho nepatrí medzi verejne známe nedostatky, celkom iste aspoň dobrého kresťana, potom sem napíšem to faktograficky spoľahlivé, Fico to všetko posudzuje podľa vlastného metra, podľa seba súdim teba! Budem úprimne zvedavý, či sa bude chcieť na túto tému voľakto z jeho verných a na život a na smrť mu oddaných škriepiť, lebo hoci tých klebiet o našom premiérovi tiež nie je voľajako priveľmi husto, ale nič sa nedá robiť, sú akurát také „sekretárske“ a veru je k dispozícii aj ich faktografia, takže …

A ešte niečo, na čo Slovensko tak akosi zo zotrvačnosti zabúda, nie je vám vôbec  podozrivé, že tí nenávidení politici z celého pravicového zlepenca, neustále hanobení a kritizovaní, sú v rečiach tak akosi priveľmi vágne a neadresné, veď povedzte, kto z nich, je za voľačo naozaj trestné a nekalé odsúdený, kto má na krku žalobu, súd, vyšetrovanie či trest?! Prekvapí vás to, nikto, lebo ináč by to propagandistická mašinéria strany Smer nezanedbala, ani len na zlomok času, bolo by to v ponuke médií kontinuálne a ruku na srdce, je tu až trápne ticho, ale naopak, k tomu známemu, čo všetko s našim premiérom súvisí, v podobách na všetky spôsoby hriechov, výmyslov, podvodov a klamstva, je tu aj novinka – síce starého dáta, ale „výživná“ ! Kto sedel cez „noc dlhých nožov“ v parlamente, ako jediný z opozičných poslancov, v obkľúčení „kolegov z HZDS, ZRS a SNS“, aby sa in natura dozvedel, ako sa to robí, keď sa v štáte preberá všetka moc „do rúk väčšiny“ – hádajte!?

Veru tak, ak ste vyslovili meno Róbert Fico, uhádli ste, vtedy to bol mladý poslanec za SDĽ, dobre vyškolený komunistický káder a čo ako to vyzeralo byť vtedy podozrivé, dnes už to má dobré a logické krytie! Odkukával, učil sa ako sa to robí, lebo čo nevidieť bude mať dobrú príležitosť na reprízu tej udalosti a v oveľa lepšej réžii. Všetci z opozície sa svojich postov, v hierarchii štátnych a parlamentných ustanovizní vzdajú v tej istej chvíli, ak diktatúra smeráckych poslancov Figeľa odvolá a z ničoho nič to bude na Slovensku ako v rokoch vlády Ficovej „rodnej strany“! Jednofarebné a bude na vás, spoluobčania moji, dúfam že rozhľadení a spravodliví, čo na to v konečnom dôsledku poviete tak naozaj a zodpovedne!

Odvaha písať zasa o divadle mala aj príčinu

19.02.2017

Prakticky celý svoj život som sa ako jednej zo svojich životných lások venoval divadlu, čo bolo viac ako prirodzené, lebo ak náhodou neviete, tak v mojej rodnej Považskej Bystrici po skončení viac »

Trafené persóny a ich poslušné húsky zagagotali

18.02.2017

Veru tak, nič iné sa ani nedalo čakať, lebo ten neuveriteľný podvod v cenách energií, čo spôsobil v závere roka 2016 škandál vo fakturácii pre odberateľov elektriny, primárne v Stredoslovenskom viac »

Vymýšľať si, je moderný kumšt súčasnosti, ale aj tak je to iba klamstvo

17.02.2017

Nič sa nedá robiť, prežité roky človeka dostali naozaj viac ako presné pomenovanie - ľudský vek a je celkom individuálne posudzovanou hodnotou nášho pobytu na tejto planéte a v tom spoločenstve, viac »

Benjamin Netanyahu

Haarec: Kerry usporiadal vlani mierový summit, Netanjahu ho zmaril

19.02.2017 22:03

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol vlani na utajovanom summite v jordánskom meste Akaba mierovú iniciatívu pre Blízky východ.

bankrot, bezdomovec, dievča, pomoc, jablko, muž, človek na ulici,

Na Slovensku bankrotujú stovky ľudí, budú ich tisíce?

19.02.2017 20:00

Na Slovensku sa pohybuje v bludnom kruhu dlžôb okolo 100-tisíc osôb.

John Kelly

Vláda USA pripravila nové smernice pre deportáciu prisťahovalcov

19.02.2017 19:39

Americký minister pre vnútornú bezpečnosť John F. Kelly podpísal dve smernice, ktoré posilnia právomoci orgánov pri zadržiavaní a deportáciách nelegálnych prisťahovalcov.

Matteo Renzi, Taliansko

Renzi odstúpil z funkcie predsedu Demokratickej strany

19.02.2017 19:34

Bývalý taliansky premiér Matteo Renzi odstúpil v nedeľu z funkcie predsedu vládnucej Demokratickej strany (PD).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,023
Celková čítanosť: 1634671x
Priemerná čítanosť článkov: 1598x

Autor blogu

Kategórie