Založ si blog

Ring voľný, sekundanti. . .

Akurát tieto slová mala vysloviť Ľuba Oravová, keď si  V politike na TA3 pred televízne kamery spolu s ňou zasadli premiér Róbert Fico a podpredseda parlamentu Ján Figeľ, alebo aj predsedovia politických strán Smer a KDH, ktorým sa aprílová nedeľa stala príležitosťou prezentovať sa slovenskej verejnosti predovšetkým osobnou výbavou vedomostí o riadení štátu. Teda nie ich fyzická zdatnosť a umenie šermu pästí, ale znalosť zákonných noriem v kontexte s osobnou morálkou tých, čo vstupujú do zmluvných vzťahov a bodovými rozhodcami nech sú všetci občania, čo čas obeda venujú súboju argumentov týchto politikov vo veci reštrukturalizácie stavebnej veľkofirmy Váhostav a jej zločinov voči ich dodávateľom práce a materiálu – živnostníkom a malým stavebným firmám.

Ten „športový rámec“ tejto politickej talkshow som si nevybral náhodou, kdeže, bolo to rozhodnutie celkom účelové, lebo kým začiatok všetkého diania, teda konflikt, skúmanie toho hriechu a dôkazy o zločine a podvode boli všetkým jasné, veď tí podvedení a okradnutí sa naozaj nedali nevidieť! A rovnako tak dokázané bolo aj účelové rozhodovanie šéfov a majiteľov Váhostavu, aby sa na ich úkor obohatili – ako už na tento spôsob podvodu viackrát a vláda SR to pripravila ako politické divadlo – „elegantné riešenie s dokonalou réžiou“! Zvolala mimoriadne zasadanie parlamentu, ba jej premiér presne naznačil, že je ich prioritou nájsť spravodlivú možnosť napraviť hriechy voči tým poškodeným a v utorok, pred tou „dôležitou schôdzou“, tiež mimoriadne zasadanie kabinetu dokonca všetko „usporiadalo do podoby návrhu novely zákona“, aby sa vraj rozhodlo spravodlivo!

Jasné, tento spôsob vládnutia, čo už od roku 2012 realizuje strana Smer, takýto jednoducho čestný naozaj nie je, príprava a podpisovanie zmlúv v podobe výberových konaní je ich „špecialitou“ v neustále zdokonaľovanej podobe a aby to nebolo tak dobre viditeľné, ako presný direkt rovno do nosa, ktohoviekto vymyslel dokonalú fintu! Prezentoval ju predseda Smeru Fico, takže to autorstvo nespochybním a pripomeniem vám, v čom ten „geniálne vymyslený trik“ spočíval.

Vraj všimnite si, tie zmluvy s dodávateľom stavby diaľnice Váhostavom podpisoval minister dopravy Figeľ, z vlády Ivety Radičovej a za štát pripravil dokument taký „lacný“, že sa za to stavať vlastne ani nedalo a preto to fiasko, čo postihlo malých dodávateľov, priviedlo ich ku katastrofe a vraj pochopte, je jasné ako slnko na nebi, že vinníkom je Figeľ a nikto iný!!!

Argument hodný tak voľajakého truľka a nevzdelanca, lebo výberové konanie a súťaž o dodávateľský čákov je zásadne vecou firmy, čo sa v budúcom kšefte angažuje výhradne osobne a nikdy nie ináč, takže som si v predstihu dovolil predpovedať, že súboj v ringu to bude nerovnocenný. Ján Figeľ má list na červenú stosedmu, alebo ak chcete, tak žolíkovú kanastu a Róbert Fico, iba plné ústa prázdnych rečí a v ruke celkom nič, ako sa charakterizuje hra, ktorú by mal hráč vopred vzdať! Nič sa nedá robiť, ak som to prirovnal k súboju pästiarov v ringu, potom bol Figeľ superťažká váha s päsťami ako kladivá a Fico „ páper a muška“, čo celkom iste dostane knokaut a bude záležať iba na moderátorke Oravovej, ako mu to uľahčí prežiť aspoň bez hanby veľkej ako stodola! Pripravila si aj programovú nadstavbu, šéf SNS Andrej Danko, debatoval s predsedom nového SKOK-u Jurajom Miškovom a politickým analytikom Eduardom Chmelárom, čo už bola celkom iste naozaj „nižšia úroveň“, ale poviem to takto, výpovednú hodnotu to však malo celkom spoľahlivú.

Ešte skôr, než opíšem všetko to, čo sa dialo tak naozaj, lebo v tej réžii, čo je u nás k dispozícii, je naozaj možné všeličo a tak sa veru našlo dosť prorokov, čo si boli istí, že sa stane akurát to, čo je nemožné a z Fica, odsúdeného k totálnej porážke, lebo realita bola očakávaná výhradne v takejto podobe, bude víťaz! Vraj napriek všetkému a mám sa dobre pozerať!

A tak som teda pozeral, počúval, spravodlivo hodnotil, rozčuľoval sa aj tlieskal a je na vás, či ste to videli takto, alebo predsa len ináč! Aj keď, ruku na srdce, bol to veru debakel horší ako prehra s Kiskom v prezidentskýh voľbách, jednoducho Watterloo!

Všetci na obrazovke boli slávnostne v tmavom, páni s kravatami v modrých tónoch a moderátorka Oravová to odštartovala vo veľkom štýle, priamou otázkou na premiéra – prečo vláda reagovala na problematiku okolo Váhostavu neskoro a skôr ako on osobne reagoval, zo záznamu nám sprostredkovala vyjadrenia prezidenta Slovenského zväzu živnostníkov Stanislava Čižmárika a ak nič iné, tak už spoľahlivo vieme, že reakciu vlády očakávali už pred rokom, veď sa jej dovolávali a potom jeho vyhlásenia zneli skôr vyhýbavo a zavádzajúco, lebo tieto tvrdenia podozrenia z nekonania vlády skôr potvrdzovali!

Zhrnutie Figeľa potom zneli viac ako presvedčivo, reakcie Oravovej boli rovnaké, korešpondovali s jeho slovami a podľa očakávania Róbert Fico reagoval radikálnym odmietaním všetkého, čo v štúdiu odznelo. Figeľ napríklad vyslovil pravdu, že všetky reštrukturalizačné kauzy nemali v sebe ten podvod Váhostavu, že nevyplatil svoje podlžnosti voči zmluvným dodávateľom, všetci ostatní platili, všade a zvedavú otázku, prečo je to tak, vysvetlil viac ako jednoducho – Váhostav má krytie ako má!

Ficove reakcie boli neuveriteľne arogantné, vraj na to sú tieto dôkazy a zopakoval výrok, čo vraj povedal šéf cestnej výstavby Pavlásek a potvrdzuje jeho názor, že dohody s dodávateľmi výstavby diaľnic prinesú problém, že ceny diaľnic ponúkané Figeľom sú nízke a potom zasa dostal slovo Ján Figeľ. Bez škodoradosti oznámil, že týmto si Róbert Fico podpísal ortieľ sám nad sebou a zo záznamu sme sa dozvedeli obsah toho, čo Pavlásek povedal v roku 2012 a včera. Pekne povedané, Fico svoje postoje opiera o výmysly, Pavlásek s diaľnicami nemal nikdy nič a tie výroky opisujú problémy výstavby z privádzača, čo dohodol a staval minister Smeru Počiatek a jednoznačne – vo všetkom Fico zavádza!

Nuž a jeho reakcia bola jasná, mrháme tu časom celkom  zbytočne, vraj už celých 28 minút a správal sa ako vôbec netrafený, do zubov aj do srdiečka, ba ani len neopľutý a bolo mi ho tak trošku aj ľúto – takto katastrofálne a v priamom prenose je to strašný debakel. Figeľova reakcia bola veľkorysá, v ničom nedal najavo, ako mu to „pohladkalo dušičku malého a slabého, ba veru aj ohováraného človeka“ a iba počúval, ako sa Fico spamätával z tej hanby sľubmi, čo všetko jeho vláda urobí preto, aby tí poškodení dostali všetko, čo im Váhostav dlhuje a nielen tých 15%! Jasné, dal reč aj  o tých zrekvirovaných bankových fondov, čo na to použijú a nechal naozaj iba na nás, aby sme si názor na takéto mocenské rozhodnutie urobili sami, vo vlastnej réžii a za seba prezrádzam, že fuj, hanba, to všetko ide na náš, občiansky vrub až dvojnásobnou škodou!

Viete, málokedy som mal príležitosť TA3 chváliť, ale keď Fico a Figeľ zo štúdia odišli, to ich pästiarske show trvalo voľajakých 45 minút, vtedy sa do vysielanie televízie dostali reportáže z rokovania parlamentu a vyjadrenia oboch politikov na verejných brífingoch a prisahám, ani fanatický smerák, či obdivovateľ premiéra nebude môcť povedať ani len jediné slovíčko na jeho podporu! TA3 to možno akurát takto presvedčivo zostrihala účelovo, ale všetko jedno, bolo to viac ako jednoznačné – Fico a jeho Smer utrpel debakel vlastnej filozofie a morálky všetkých jeho poslancov! Hanba, fuj a ten Ficov knokaut v priamom prenose bol fatálny, v prvom kole a mal by sa stať pacientom príslušnej zdravotnej starostlivosti!

A potom si do štúdia sadli Andrej Danko za SNS a Juraj Miškov za SKOK, čo sú strany mimo parlament  a všetko dostalo podporu akurát v takom duchu, ako som naznačil. Juraj Miškov, ako minister z Radičovej vlády bol presvedčivý, ba veru aj argumentačne presný, presne takto to doložil tvrdením, že to všetko, čo je dnes hriechom spoločnosti voči malým a slabým, spôsobila vláda Róberta Fica a predstavte si, hoci sa naozaj širokospektrálne skloňuje povolebná spolupráca Smeru a SNS, jej predseda Danko bol tiež a prekvapujúco neuveriteľne adresný! Je to hriech moci, za prácu parlamentu sa treba hanbiť, možno mám problém, to takto otvorene hovoriť na adresu Fica a jeho verných, ale nič iné sa nedá urobiť! Je to naozaj hanba!

A tak akosi posledné slovo dám televíznemu odkazu Eduarda Chmelára a povedal to presne tak, akoby si chcel do porazeného Róberta Fica ešte na dôvažok aj kopnúť! To divadlo odvolávania Figeľa v parlamente je divadlo zinscenované mocenským rozhodovaním a nie politikov, ale oligarchov, ktorým slúžia a kauza Váhostav pre Smer vraj smrdí presne tak, ako nová Gorila a hoci to malo ešte aj pokračovanie, nebudem si to vychutnávať! Celkom mi stačí, že som to ako občan – rozhľadený a so skúsenosťami, presne uhádol a vyhodnotil, že mi bolo od začiatku jasné, kto má maslo na hlave a koho treba volať na zodpovednosť, takže načo viac, nech je to vecou celého národa!

Pani Oravová, urobili ste naozaj skvelú talkshow, aká tu už naozaj dávno nebola a budem rád, ak si vašu profesionálnu bravúru povšimnú všetci Slováci, ba možno aj ten roztrasený premiér, čo by nebol schopný viesť ani malý stánok a nie štátako to presne charakterizoval Andrej Danko. Nech je to podoba odkazu do nových volieb, všetko pre ľudí a ich spravodlivé a poctivé bytie, lebo moc Smeru je jednoznačné zlo oligarchov a ich politických sluhov a Slovensko má povinnosť na zásadnú opravu! Ináč sa to nedá, to je naša povinnosť, lebo hanba a zodpovednosť za činy Smeru pri vládnutí a v parlamente – tak to pomenovali aj Miškov, Danko a politický analytik Chmelár  – a kto by s nimi všetkými a samozrejme aj so mnou naozaj nesúhlasil, je občanom s poškodeným vnímaním reality.  Čo ja viem, nevidiaci, nepočujúci, neuvažujúci, obmedzený, hlúpy … vyberte si, register takých kvalít ducha a mysli je tu v ponuke a na výber naozaj viac ako dosť!

Radšej nebudem nič hádať, ale toto je celkom iste bomba!

16.08.2017

Aby bolo jasné, takáto špecifikácia konštatovania je voľačo svojim spôsobom celkom zložité, lebo všetky tie správy, reportáže, hodnotenia koaličných kontaktov a predovšetkým informácie viac »

Veľká Británia je stredobodom svetovej pozornosti. ..

16.08.2017

Aby bolo jasné, som občan kontinentu s prívlastkom „ten čo je najstarší, dejinami ľudstva najbohatší a historicky celkom iste najcennejší“ – dobre si to uvedomujem a nemám naozaj žiaden viac »

Teda poviem vám, realita vládnej koalície je v podobe celkom pesimistickej

15.08.2017

Svoje očakávania naplánovaného stretnutia koaličných partnerov sediacich v súčasnej vláde som verejnosti priblížil avízom, že bude v utorok 15. augusta o sedemnástej hodine, lebo taká bola viac »

alkohol, vodka, nalievať, piť, opitý, pohárik, poldeci,

Primátor Popradu Švagerko šoféroval opitý

16.08.2017 20:37

Policajná hliadka zastavila pri popradskom cintoríne biele motorové osobné auto, ktoré šoféroval popradský primátor Jozef Švagerko.

porošenko, Južmaš, ukrajina

Porošenko nariadil prešetriť správy o dodávkach motorov do KĽDR

16.08.2017 20:21

Ukrajinský prezident Petro Porošenko nariadil prešetriť správy o údajných dodávkach raketových motorov vyrábaných na Ukrajine do Severnej Kórey. Prezident to oznámil na facebooku.

Michal Horsky

Horský: SNS nemá inú cestu, iba konflikt ukončiť

16.08.2017 20:00

Fico v hodine dvanástej ukončil štádium vládnych improvizácií žiadosťou, aby predseda SNS nominoval nového ministra školstva, povedal politológ Michal Horský.

sledovanie, špehovanie, internet, zlodej, krádež, identita,  kyberzločin, hacker

Škótsky parlament čelí kybernetickému útoku

16.08.2017 19:54

Škótsky parlament čelí kybernetickému útoku, zabezpečenie systémov sa ale hackerom prelomiť nepodarilo. Parlament uviedol, že ide o takzvaný útok hrubou silou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,208
Celková čítanosť: 1945612x
Priemerná čítanosť článkov: 1611x

Autor blogu

Kategórie