Založ si blog

Hrobár dobrých spomienok, sám vojak v poli, potenciál politika nula!

Tá nekorektnosť moci, realizovaná udržiavaním šéfa NKÚ Jasovského v úrade, čo už viac ako tri roky tejto republike a jej občanom dokumentuje vládnuca strana Smer je dôkazom voľačoho vlastne nepomenovateľného, lebo takáto nevšímavosť k dodržiavaniu zákonov je jednoznačným dôkazom  diktátorskych metód správy vecí verejných. Všetci viete, že plynutie času je voľačo celkom oficiálne, riadi spoločenské dianie v kontexte so súťažením politikov o voličskú priazeň a súčasnosť v NKÚ je voľačo ako absolútny anachronizmus, lebo čo sa dá robiť, podmienka daná demokratickým princípom riadenia štátu stanovuje voľačo také samozrejmé, ako je zásada platná od vekov – kontrola v demokratickom štáte patrí vždy politikom opozície!

Príslušnosť k opozícii je v osobe Jána Jasovského, najvyššieho predstaviteľa kontrolných mechanizmov v našej krajine vlastne klamstvo, ako člen, dnes už bývalej strany HZDS Vladimíra Mečiara a koaličný partner z vlády Róberta Fica a Slotovej SNS je aspoň anachronizmus pravidla, čo má podobu predpisu a úzusu, že kontrola vždy patrí opozícii, lebo čo už, dnes síce na Slovensku vládne Smer diktátom parlamentnej väčšiny, ale krv naozaj nie je voda a tie dávne väzby ako keby to dokazovali! Jasovský presluhuje vo funkcii, samozrejme spolu so svojimi stálymi spolupracovníkmi, vyhovujúcimi po každej stránke aj Smeru už viac ako tri roky a všetci vieme, že tento staus quo politikom tejto strany vyhovuje! Poviem to ináč, kontrola všetkého diania v tomto štáte je formalitou, ba vlastne ilúziou, bez výsledkov a výstupov a pravidlo a predpis, vypísať voľby na výkon tejto funkcie sa v parlamente spoľahlivo ignoruje napriek faktu, že ešte aj premiér a predseda strany Smer Róbert Fico neustále zdôrazňuje –  NKÚ je inštitúcia patriaca do portfólia opozície!

Presne takto je to v ponuke už od roku 2012, keď sa po mimoriadnych parlamentných voľbách ujal Smer diktatúry na Slovensku a hoci to nechce pripustiť, presne takto sa správa aj v tejto kauze – robíme iba to, čo chceme, nič ostatné naozaj nie je dôležité a ak by ste predsa len chceli vedieť viac aj o tejto „špecialitke smeráckej demokratickej výbavy“, nuž počúvajte dookola opakované poučenia samotného Róberta Fica! Post predsedu NKÚ patrí opozícii, to sme nikdy nespochybnili, ale pravda je aj taká, že ich delegát by mal byť osobnosťou s mnohými danosťami, napríklad by mal byť kandidátom vlastným všetkým opozičným politikom! Parlamentné počty poznáte, naša istota 83 poslaneckých mandátov je jasná a iba ak za toho svojho spoločného kandidáta budú hlasovať všetci opoziční poslanci, náš klub k tomu záväzne pridá hlasy potrebné k jeho zvoleniu!

Dajte tomu pomenovanie aké len chcete, vždy to bude a zostane sprostý diktát moci, lebo voľba je výber a ten naozaj nemusí mať voľajakú spoločnú mustru vhľadu či obsahu a táto kalkulácia Smeru, predovšetkým premiérova poučka, o nespôsobilosti opozície na voľačom sa dohodnúť, však práve teraz dostala prekvapujúcu ranu priamo do zubov. Všetci sa postavili pred mikrofón a Slovensku – napriek predchádzajúcim a naozaj rôznorodým návrhom – oznámili fantastickú novinku! Máme spoločného kandidáta, je ním Maroš Žilinka a priznávam sa, potešil som sa ako občan viac ako len nádejou! Pochopte, je to predsa len zmena celkom revolučná a ak si pamätáte, ako sa premiér Fico takejto jednoty preľakol vo chvíli demonštratívneho odvolávania Jána Figeľa z postu podpredsedu parlamentu a celý ten parlamentný program dokazujúci „silu Smeru a nejednotu opozície“ zrušil a odvolal, dostal som dôkaz, že nič nie je až také isté, ako to Smer predstiera!

Lenže tak, ako to už v reálnom živote býva pravidlom, „naozaj sa stávajú veci hraničiace s voľačím takým, ako je zlomyseľnosť osudu“ a keď už trpíte zdaním, že teraz je tá chvíľa hodná vďaky, všetko dostane inú podobu! Teraz má podobu chlapa síce hodného, veľkého a viac ako stokilového, ale aj tak nepresvedčivého a málo interesantného, aj keď je predsedom politickej strany SDKÚ DS, lebo okrem toho, že je v reči fádny a nevynachádzavý, argumentačne nepresvedčivý, až diletantský, ktorému sa podarilo voľakedy vedúci post pravicovej politiky premrhať vlastne až k nule, keď zostal v parlamente sám ako prst, lebo všetci ostatní od jeho duševnej ničoty utiekli a verte mi, očakával som, že ho to poznačí, vykoľají, či priamo deprimuje,  ale figu drevenú – nič som neuhádol! Zaťal sa, ba vzpriečil sa všetkým z opozície a ako osobnosť exkluzívne osamotená navrhol za šéfa NKÚ vlastného kandidáta!  Volá sa Pavol Frešo, nominoval Karola Mitríka a všetci zodpovední, ktorých sa to bytostne dotýka by mali vedieť aspoň to, kto s kým bude predpokladane hrať, s kým bude sympatizovať, alebo komu slúžiť, hoci aj za judášsky groš a presne to by mal každý volič v svojej hlave ako ponuku skloňovať realitu tejto chvíle naozaj zodpovedne!

Počúvajte teda, vy samotár jeden, vy predseda SDKÚ, od ktorého všetci poslanci, ba aj zakladatelia strany a osobnosti so zásluhami a vysokým kreditom hodným uznania utiekli, to naozaj máte taký nulový potenciál myslenia, že po vás má prísť potopa!? To naozaj túžite byť hrobárom toho všetkého, čo je dobrou históriou tejto krajiny a zdá sa vám, že váš osobný hrob bude lepším symbolom slávy pravicovej politiky než tri vlády koalície pod kuratelou Dzurindu a veru aj nešťastnej Radičovej, po boku ktorej som som sa učil vnímať už aj vás?! Je naozaj možné, že vôbec nechápete, čo všetko sa môže stať, ak neprídete k rozumu, lebo pochopte, je tu možnosť, že pomôžete Ficovi dané slovo splniť a urobiť si aj tak po vôli, lebo nechá zvoliť kandidáta opozície – presne toho vášho, jediného, čo mu vyhovuje a pochopte – v tej chvíli NKÚ zostane služobníkom ľavice a zostanete príkladom politika s nulovým potenciálom pravicových myšlienok. Aj spravodlivosti, samozrejme, ba garantujem vám, na Slovensku vás v dobrom nespomenie naozaj nikto, ani len sídliskový vrabec či kostolný holub!!!

Voľby šéfa NKÚ v parlamente budú už o pár dní, presne 19. mája, chcem veriť, že Frešo sám od seba zmúdrie, svojho individuálneho rozhodnutia sa dobrovoľne zriekne, alebo počúvne svojho jediného kolegu v parlamentných laviciach Kaníka a celú opozíciu, lebo všetci ostatní občania vedia svoje! Už som to naznačil, vierolomnosť    a vypočítavosť predsedu Smeru Fica je reálna ako rozprávkové zlo a je naozaj možným pokračovaním našej cesty k starostiam a hanbe národa ako skutočnosť, že ľavicová 83 ten politický hrob s epitafom hlúposti myslenia Frešovi vykope v tej chvíli, keď jeho výber mena s radosťou akceptujú!

A teraz pozor, keby len to bolo voľačím „naozaj extra sprostým“, kdeže, príklady ako sa stať známym priťahujú a tak sa v spolupráci poslanca za KDH Mariána Kvasničku a OĽaNO Štefana Kuffu „zrodil“ nápad, predsa len sa dostať medzi osobnosti hodné záujmu. Navrhli za svojho kandidáta na post šéfa NKÚ dámu – Henrietu Crkoňovú, donedávna úradníčku na ministerstve školstva a majú pre to dôvod neuveriteľne jasný – vraj odbornosť a profesionalita! Poslanecké kluby týchto pánov fungujú, očakávam, že sa s dôkazom o múdrosti svojich členov pokonajú napokon ešte včas a z volieb jednotnej opozície neurobia napokon frašku, lebo premárniť šancu byť jednotnou opozíciou je príležitosť hodná úsilia prekonávať ľudskú hlúposť.

Dnes je na TA3 V politike na túto tému, bude tam vraj aj Frešo a verte mi, celý svoj potenciál prenosu myšlienok nasmerujem na jeho adresu a pre istotu  zopakujem jej obsah pre všetkých, čo budú mať potrebu pomáhať! Frešo, pravicový politik je prirodzene garantom uvedomelej spolupráce všetkých s rovnakým myslením, takže správaj sa ako treba, ináč je z teba hrobár našich spoločných nádejí a budeš v dejinách Slovenska horší, než pre kresťanov Judáš!

Táto dáma to vôbec nemá vo vláde jednoduché

20.10.2017

Dosť dlho som sa presviedčal k rozhodnutiu, venovať verejnú pozornosť práci, povinnostiam, plánom verejným a aj tak trošku utajeným a veru aj osobným úspechom ministerky spravodlivosti Lucii viac »

Má to síce koniec, ale nie je to právoplatné

19.10.2017

Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa po neuveriteľne dlhom čase dopracoval až na samý koniec svojich povinností, predpísaných mu vynesením právoplatných rozsudkov v kauze nástenkový viac »

Je to neuveriteľné, ale aj tak pravda!

18.10.2017

Budem naozaj stručný, nič nebudem extra zdôvodňovať či vysvetľovať, všetko nechám na individuálne posúdenie pre tých, čo budú zvedavou súčasťou slovenskej reality a budú sa usilovať viac »

CIA, Mike Pompeo

Šéf CIA varoval, že KĽDR je blízko zdokonalenia jadrového arzenálu

20.10.2017 07:17

Spojené štáty by podľa Pompea mali vziať na vedomie, že KĽDR už čoskoro môže priamo zasiahnuť ich územie.

Ministerstvo zdravotníctva

V zdravotníctve bude viac peňazí, pacienti veľké zmeny očakávať nemôžu

20.10.2017 07:00

Viac peňazí síce dostanú ambulancie, tie ich však potrebujú na platy či vybavenie. Nemocnice zase investujú do projektov nových urgentných príjmov.

svätojánska noc, oheň, ruka

Vo Varšave sa pokúsil upáliť muž. Asi na protest proti vláde

19.10.2017 22:15

Starší muž sa pred Palácom kultúry a vedy polial bližšie neurčenou tekutinou a potom sa zapálil.

ministerstvo hospodarstva slovenskej republiky

Štát zaplatil ďalšie milióny právnikom

19.10.2017 19:25

Vo februári zaplatila štátna firma milióny eur za právne služby advokátskej spoločnosti Dvorecký & Partneri. Minister hospodárstva Peter Žiga už dal zmluvu preveriť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,275
Celková čítanosť: 2066519x
Priemerná čítanosť článkov: 1621x

Autor blogu

Kategórie