Založ si blog

Chcem byť spravodlivým, aj v histórii a ľudských právach

Sága našej rodiny je tak úzko spojená s históriou mojej domoviny, že to už ani viac nie je možné, pretože môj otec sa spolu so svojimi rodičmi a so staršou sestričkou spoza oceána na Slovensko, už ako súčasti nového štátu Československa, prisťahovali hneď po medzinárodnom vyhotovení jeho rodného listu. Priamo z NY v USA, to viete, naozaj uvedomele, všetko s týmto rozhodnutím spojené celkom samozrejme ovplyvnilo veru aj ich potomstvo a napriek problémom, čo potom II.svetová vojna, s pokračujúcim „dobrodružstvom v ľudovodemokratickom a potom aj socialistickom Československu“ priniesla aj mne, no na nič z toho, čo si bolo treba pamätať som naozaj nikdy nezabudol!

Dedo bol svojský národovec, jeho názory na všetko však boli dobre zapamätateľné, po Februári 1948 už počúval iba americké a britské správy, nič komunistické a dnes spoľahlivo viem, že tá jednoduchosť a viera v svojbytnosť národa bola skvelou školou, v ničom sa veru nemýlil, ani keď sa viedli reči o „vysokej politike samourčovacieho práva národov podľa podoby amerického Vyhlásenia nezávislosti“ a spoľahnite sa, dodnes viem všetkým záujemcom spoľahlivo vysvetliť, prečo sme ako štát v Európe na troskách Rakúska – Uhorska vznikli, prečo sa potom obnovilo aj Poľsko a vzápätí mu vrátili aj Ruskom zabraný kusisko domoviny a keby len to, vtedy dostal priestor aj nový európsky štát s boľševickou vládou a mená Lenin a Stalin vám spoľahlivo pripomenú, čo je treba o nich naozaj vedieť ešte stále aj dnes!

Lenin vyprodukoval dokument svojim spôsobom podobný tomu z pera amerického prezidenta Wilsona, pomenoval ho Deklarácia práv národov  Ruska, kde sa dalo čítať, že neruské národy žijúce v tomto impériu majú právo odčleniť sa a vytvoriť vlastný štát, ale pozor, žiadne „také“ Rusku nehrozilo, naopak, Leninova idea bola jasná – žiaden rozklad impéria naplánovaný nebol, kam raz prišla noha ruského vojaka, odtiaľ už nebola cesta späť, ríša sa spoľahlivo rozrastala a verte mi, stojí za to si to všetko aspoň v rýchlokurze zopakovať, lebo…

No veď to, lebo platí aj dnes, Lenin a Stalin už sú dávno iba v historických knihách a spomienkach, ale predstavte si, to impérium žije, už je to Ruská federácia, jej prezidentom je osobnosť hodná dedičstva tých „garantov deklarácie práv Ruska“, volá sa Putin a prisahám, na nič z toho, čo už je dnes iba históriou zašlej slávy krajiny s menom Zväz sovietskych socialistických republík ten politik nezabudol, naopak, akurát teraz ju zveľaďuje, kriesi, nenapádne oživuje a ak mi neveríte, tak stačí byť iba trošku sústredeným čitateľom!

Hneď po zapísaní sa na mapu sveta sa stalo, že Lenin svetu odprezentoval, ako si to predstavuje a keďže už vtedy našli odvahu „tie neruské národy hľadať sľubovanú samostatnosť“ – pripomeniem vám Litvu, Lotyšsko, Estónsko a trošku sa čudujte aj Fínsko, rozhodol sa svoju silu a plány všetkým odprezentovať vtrhnutím svojej armády do rovnako samostatného Poľska, od ktorého bolo treba do „štátnej kasy vrátiť stratené územia“, ale oveľa rozhodnejšie – to je spomienka na rok 1920 – sa plán realizoval tam, kde vplyv Európy nemal ani len dipomatickú silu a tam sa začal proces samourčovacieho práva nových sovietskych republík a nedivte sa, tie potom vznikali ako huby po daždi a väčšinou trvajú dodnes! Vôbec sa netrápili voľajakým uznávaním nových štátnych útvarov, čo dostávali prívlastok napríklad Turkestanská autonómna socialistická republika s hlavným mestom Taškent a v priebehu 6 rokov, keď boli národooslobodzovacie boje veľmi aktívne, túto časť „sovietskej Ázie“ Moskva rozdelila na menšie autonómne socialistické republiky – Uzbeckú, Turkménsku, Tadžickú a Kirgizskú  a z tej sa potom stala republika Kazašská a rovnaké „šachmaty“ potom zrealizovali aj na Kaukaze! Jasné širokospektrálne a kontinuálne, v podobách čo vyrážajú dych a prisahám, nedá sa o nich naozaj nevedieť!

S nikým nič nekonzultovali, všetko iba vo vlastnej réžii a tak, aby ich kontrolovali a ak by ste sa akurát teraz začali čudovať, kde vzal Putin vôbec nápad pripojiť k Rusku Krym, alebo sformoval dokonca pokus o rozbitie celej Ukrajiny vedzte, že to dedičstvo „budovania takejto vlasti je neuveriteľne mocná inšpirácia“, je to naozaj „loby dedičstva socialistickej moci“ a tak akosi z vôle osudu spôsobenom priebehom druhej svetovej vojny, to má veru aj komplikácie hodné záujmu celého sveta! Pochopte, Ukrajina a Bielorusko, obsadené fašistickým Nemeckom sa v priebehu okupácie stali priestorom, kde sa okrem útlaku a poroby našla aj občianska spolupráca, príklad Benderovcov poznáme aj u nás, ale to, čo prišlo po, pre Rusko víťaznej vojne, je pre tieto krajiny nočnou morou ešte aj dnes!

Zo všetkých, aj z tých násilne odvlečených a otrocky zneužívaných sa stali navždy kolaboranti, aj so svojimi rodinami a veru aj budúcimi potomkami, o všetkom boli záznamy, stali sa z nich občania naozaj „druhej kategórie“ a ak sme sa po vojne divili a žasli, prečo sa občania týchto národov usilujú v Európe nájsť svojich vlastných, ako mŕtvych vojakov Červenej armády, potom to veru už bolo jasné! To bol predsa dôkaz čestnej smrti a získať ho znamenalo stať sa zasa občanom!!! To všetko pretrvávalo aj po perestrojke a pre istotu všetkým pripomeniem, že taká postava našich dejín, ako bol komunista nad komunistov Gustáv Husák, sa v roku 1944 ako exilový predstaviteľ ČSR ponúkol Stalinovi ako „takáto samourčená republika“ a skúste si čo iba len na chvíľku predstaviť, ako by po vojne v takomto spolku bolo Slovensko dopadlo – dejiny Slovenského štátu, armáda vyslaná do Ruska spolu s fašistami, Bože, radšej to všetko celkom zabudnúť! Možno by sme už ani neboli!!! A jediná výhoda čo z toho vzišla bol fakt, že sme túto „osobnosť ako normalizátora“ potom bytostne neznášali, vysmievali sa mu a prisahám, z obdivu k nemu sa nehlásil vôbec nikto a to absolútna väčšina ľudí u nás ani nevie, čo mne ako školákovi povedal dedo vtedy, keď ho pri „budovaní ľudovodemokratickej  republiky“ zavreli! Kdeže smútiť, Američania hlásili že sa treba  radovať,  to je ten čo chcel, aby sme boli autonómnou súčasťou tej ríše zla.

A teraz teda dejepis súčasnosti, Putin a Krym a tento ruský prezident a Donecko, s dejinami Mladej gardy  a uhlím, čo Rusku naozaj nepatrí a ktoré tak akosi aj tak stále potrebuje a tým, čoho sme svedkami! Pre Rusko je Krym napríklad Sevastopoľ, vojenská vláda nad Čiernym morom, pláže, dače zaslúžilých a tento dôkaz slávy vlastných dejín už Ukrajine, bez ohľadu na práva a slobody krajín, štátov a občanov už Ukrajine zobrali, presne tak, ako to bolo odnepamäti zvykom, pre túto „socialistickú silu“, udržiavať si svoje panstvo v rozmere už raz nadobudnutom a máme teraz príležitosť spoznávať, čo všetko sa môže stať predmetom politiky takejto špecifikácie! Ten problém Donecka, ako zjednodušene voláme východné územie samostatnej Ukrajiny nás omína celkom neuveriteľne, je to voľačo v dejinách modernej Európy s ničím neporovnateľné a hoci sa rokuje so širokou účasťou krajín viac ako zodpovedne, pokrok je stále nulový a možnosť, že akurát tu je potenciálne nebezpečie konfliktu smrteľných dosahov na náš kontinent sa stáva takmer istotou! To sú dejiny, to je pravda, to je prezentácia moci nezabudnuteľnej sily socialistickej veľmoci, ktorej sa Putin spoľahlivo  korí a pre fanúšikov, ktorých u nás má  iba jeden odkaz, mali sme šťastie, že Husákov projekt našej budúcnosti v ZSSR cez vojnu zlyhal, naša prítomnosť by veru bola diametrálne inou!!!

Našťastie, čo poviete a budem veriť aj dúfať, že tú pravdu v sebe ako národ objavíme väčšinovo! A veru aj v to, že v žiadnom prípade nebude u nás úspešný ten, čo má pre takýto svojrázny systém správy vecí verejných pochopenie, lebo čo už, je tu naozaj taký a hrôza, aj s vernými, ale predsa len je nás tých pravoverných určite viac a napokon bude po našom!

Nuž teda tak – radšej dám reč o vláde v Čechách

22.03.2018

Takéto vyznanie vôbec nie je náhodné, situácia na Slovensku si uvedomelú letargiu, či ničnerobenie v žiadnej sfére spoločenského diania v SR vlastne vôbec nemôže dovoliť, ba akurát naopak, viac »

Skúste to pomenovať – predseda Smeru iba mlčal

20.03.2018

Reakcia prezidenta Kisku na návrh členov nového vládneho kabinetu koalície strán Smer, SNS a Most – Híd bola prekvapujúca, väčšinovo vládlo presvedčenie, že ju zaregistruje ako oficiálnu viac »

Vláda nie je, chcime predčasné voľby. . .

20.03.2018

No čo už, takáto charakteristika našej politickej scény je voľačo už dlhší čas realita dobre známa nielen priamym aktérom tej prirodzenej polarizácie, čo sa po voľbách v roku 2016 usporiadala viac »

Británia Rusko agent Skripaľ útok situácia

Ruský nezávislý denník tvrdí, že novičok nezabíjal prvý raz, malo ho aj ruské podsvetie

22.03.2018 20:20

Novaja gazeta dopĺňa, že k nim patrili aj Čečenci.

nemocnica, británia, špión

Novičok objavili Briti v Skripaľovej krvi. Nové vzorky dostane aj Organizácia pre zákaz chemických zbraní

22.03.2018 19:12

Justícia sa zaoberá procedurálne-právnymi okolnosťami prípadu.

Donald Trump, Čína, clo

Trump vyzval Čínu, chystá pre ňu clá a obmedzenie investícií

22.03.2018 18:51

Americký prezident Donald Trump podpísal dekrét, ktorý by mohol viesť k uvaleniu ciel na dovoz čínskeho tovaru v hodnote 60 miliárd dolárov.

Dolár, euro, graf, ekonomika, peniaze

Európska únia sa zatiaľ vyhne americkým clám

22.03.2018 18:38

Európska únia bude spolu s niekoľkými ďalšími krajinami zatiaľ oslobodená od nových ciel na dovoz ocele a hliníka do Spojených štátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,442
Celková čítanosť: 2415159x
Priemerná čítanosť článkov: 1675x

Autor blogu

Kategórie