Založ si blog

Chcem byť spravodlivým, aj v histórii a ľudských právach

Sága našej rodiny je tak úzko spojená s históriou mojej domoviny, že to už ani viac nie je možné, pretože môj otec sa spolu so svojimi rodičmi a so staršou sestričkou spoza oceána na Slovensko, už ako súčasti nového štátu Československa, prisťahovali hneď po medzinárodnom vyhotovení jeho rodného listu. Priamo z NY v USA, to viete, naozaj uvedomele, všetko s týmto rozhodnutím spojené celkom samozrejme ovplyvnilo veru aj ich potomstvo a napriek problémom, čo potom II.svetová vojna, s pokračujúcim „dobrodružstvom v ľudovodemokratickom a potom aj socialistickom Československu“ priniesla aj mne, no na nič z toho, čo si bolo treba pamätať som naozaj nikdy nezabudol!

Dedo bol svojský národovec, jeho názory na všetko však boli dobre zapamätateľné, po Februári 1948 už počúval iba americké a britské správy, nič komunistické a dnes spoľahlivo viem, že tá jednoduchosť a viera v svojbytnosť národa bola skvelou školou, v ničom sa veru nemýlil, ani keď sa viedli reči o „vysokej politike samourčovacieho práva národov podľa podoby amerického Vyhlásenia nezávislosti“ a spoľahnite sa, dodnes viem všetkým záujemcom spoľahlivo vysvetliť, prečo sme ako štát v Európe na troskách Rakúska – Uhorska vznikli, prečo sa potom obnovilo aj Poľsko a vzápätí mu vrátili aj Ruskom zabraný kusisko domoviny a keby len to, vtedy dostal priestor aj nový európsky štát s boľševickou vládou a mená Lenin a Stalin vám spoľahlivo pripomenú, čo je treba o nich naozaj vedieť ešte stále aj dnes!

Lenin vyprodukoval dokument svojim spôsobom podobný tomu z pera amerického prezidenta Wilsona, pomenoval ho Deklarácia práv národov  Ruska, kde sa dalo čítať, že neruské národy žijúce v tomto impériu majú právo odčleniť sa a vytvoriť vlastný štát, ale pozor, žiadne „také“ Rusku nehrozilo, naopak, Leninova idea bola jasná – žiaden rozklad impéria naplánovaný nebol, kam raz prišla noha ruského vojaka, odtiaľ už nebola cesta späť, ríša sa spoľahlivo rozrastala a verte mi, stojí za to si to všetko aspoň v rýchlokurze zopakovať, lebo…

No veď to, lebo platí aj dnes, Lenin a Stalin už sú dávno iba v historických knihách a spomienkach, ale predstavte si, to impérium žije, už je to Ruská federácia, jej prezidentom je osobnosť hodná dedičstva tých „garantov deklarácie práv Ruska“, volá sa Putin a prisahám, na nič z toho, čo už je dnes iba históriou zašlej slávy krajiny s menom Zväz sovietskych socialistických republík ten politik nezabudol, naopak, akurát teraz ju zveľaďuje, kriesi, nenapádne oživuje a ak mi neveríte, tak stačí byť iba trošku sústredeným čitateľom!

Hneď po zapísaní sa na mapu sveta sa stalo, že Lenin svetu odprezentoval, ako si to predstavuje a keďže už vtedy našli odvahu „tie neruské národy hľadať sľubovanú samostatnosť“ – pripomeniem vám Litvu, Lotyšsko, Estónsko a trošku sa čudujte aj Fínsko, rozhodol sa svoju silu a plány všetkým odprezentovať vtrhnutím svojej armády do rovnako samostatného Poľska, od ktorého bolo treba do „štátnej kasy vrátiť stratené územia“, ale oveľa rozhodnejšie – to je spomienka na rok 1920 – sa plán realizoval tam, kde vplyv Európy nemal ani len dipomatickú silu a tam sa začal proces samourčovacieho práva nových sovietskych republík a nedivte sa, tie potom vznikali ako huby po daždi a väčšinou trvajú dodnes! Vôbec sa netrápili voľajakým uznávaním nových štátnych útvarov, čo dostávali prívlastok napríklad Turkestanská autonómna socialistická republika s hlavným mestom Taškent a v priebehu 6 rokov, keď boli národooslobodzovacie boje veľmi aktívne, túto časť „sovietskej Ázie“ Moskva rozdelila na menšie autonómne socialistické republiky – Uzbeckú, Turkménsku, Tadžickú a Kirgizskú  a z tej sa potom stala republika Kazašská a rovnaké „šachmaty“ potom zrealizovali aj na Kaukaze! Jasné širokospektrálne a kontinuálne, v podobách čo vyrážajú dych a prisahám, nedá sa o nich naozaj nevedieť!

S nikým nič nekonzultovali, všetko iba vo vlastnej réžii a tak, aby ich kontrolovali a ak by ste sa akurát teraz začali čudovať, kde vzal Putin vôbec nápad pripojiť k Rusku Krym, alebo sformoval dokonca pokus o rozbitie celej Ukrajiny vedzte, že to dedičstvo „budovania takejto vlasti je neuveriteľne mocná inšpirácia“, je to naozaj „loby dedičstva socialistickej moci“ a tak akosi z vôle osudu spôsobenom priebehom druhej svetovej vojny, to má veru aj komplikácie hodné záujmu celého sveta! Pochopte, Ukrajina a Bielorusko, obsadené fašistickým Nemeckom sa v priebehu okupácie stali priestorom, kde sa okrem útlaku a poroby našla aj občianska spolupráca, príklad Benderovcov poznáme aj u nás, ale to, čo prišlo po, pre Rusko víťaznej vojne, je pre tieto krajiny nočnou morou ešte aj dnes!

Zo všetkých, aj z tých násilne odvlečených a otrocky zneužívaných sa stali navždy kolaboranti, aj so svojimi rodinami a veru aj budúcimi potomkami, o všetkom boli záznamy, stali sa z nich občania naozaj „druhej kategórie“ a ak sme sa po vojne divili a žasli, prečo sa občania týchto národov usilujú v Európe nájsť svojich vlastných, ako mŕtvych vojakov Červenej armády, potom to veru už bolo jasné! To bol predsa dôkaz čestnej smrti a získať ho znamenalo stať sa zasa občanom!!! To všetko pretrvávalo aj po perestrojke a pre istotu všetkým pripomeniem, že taká postava našich dejín, ako bol komunista nad komunistov Gustáv Husák, sa v roku 1944 ako exilový predstaviteľ ČSR ponúkol Stalinovi ako „takáto samourčená republika“ a skúste si čo iba len na chvíľku predstaviť, ako by po vojne v takomto spolku bolo Slovensko dopadlo – dejiny Slovenského štátu, armáda vyslaná do Ruska spolu s fašistami, Bože, radšej to všetko celkom zabudnúť! Možno by sme už ani neboli!!! A jediná výhoda čo z toho vzišla bol fakt, že sme túto „osobnosť ako normalizátora“ potom bytostne neznášali, vysmievali sa mu a prisahám, z obdivu k nemu sa nehlásil vôbec nikto a to absolútna väčšina ľudí u nás ani nevie, čo mne ako školákovi povedal dedo vtedy, keď ho pri „budovaní ľudovodemokratickej  republiky“ zavreli! Kdeže smútiť, Američania hlásili že sa treba  radovať,  to je ten čo chcel, aby sme boli autonómnou súčasťou tej ríše zla.

A teraz teda dejepis súčasnosti, Putin a Krym a tento ruský prezident a Donecko, s dejinami Mladej gardy  a uhlím, čo Rusku naozaj nepatrí a ktoré tak akosi aj tak stále potrebuje a tým, čoho sme svedkami! Pre Rusko je Krym napríklad Sevastopoľ, vojenská vláda nad Čiernym morom, pláže, dače zaslúžilých a tento dôkaz slávy vlastných dejín už Ukrajine, bez ohľadu na práva a slobody krajín, štátov a občanov už Ukrajine zobrali, presne tak, ako to bolo odnepamäti zvykom, pre túto „socialistickú silu“, udržiavať si svoje panstvo v rozmere už raz nadobudnutom a máme teraz príležitosť spoznávať, čo všetko sa môže stať predmetom politiky takejto špecifikácie! Ten problém Donecka, ako zjednodušene voláme východné územie samostatnej Ukrajiny nás omína celkom neuveriteľne, je to voľačo v dejinách modernej Európy s ničím neporovnateľné a hoci sa rokuje so širokou účasťou krajín viac ako zodpovedne, pokrok je stále nulový a možnosť, že akurát tu je potenciálne nebezpečie konfliktu smrteľných dosahov na náš kontinent sa stáva takmer istotou! To sú dejiny, to je pravda, to je prezentácia moci nezabudnuteľnej sily socialistickej veľmoci, ktorej sa Putin spoľahlivo  korí a pre fanúšikov, ktorých u nás má  iba jeden odkaz, mali sme šťastie, že Husákov projekt našej budúcnosti v ZSSR cez vojnu zlyhal, naša prítomnosť by veru bola diametrálne inou!!!

Našťastie, čo poviete a budem veriť aj dúfať, že tú pravdu v sebe ako národ objavíme väčšinovo! A veru aj v to, že v žiadnom prípade nebude u nás úspešný ten, čo má pre takýto svojrázny systém správy vecí verejných pochopenie, lebo čo už, je tu naozaj taký a hrôza, aj s vernými, ale predsa len je nás tých pravoverných určite viac a napokon bude po našom!

Na TA3 bola diskusná nedeľa v podobe mediálnej bomby

18.12.2017

Budem v prvom rade nedočkavým informátorom, lebo keď som sa v priebehu soboty dozvedal, koho si do svojej debaty v nedeľu do štúdia TA3 pozval moderátor relácie V politike Norbert Dolinský, ani viac »

Klasická výhovorka – vraj lebo medveď. . .

17.12.2017

Tento námet zo „všedného života strážcov a ochrancov zákona v spoločnosti“, teda našej polície, je priamo z ponuky ich šéfa, teda generála Tibora Gašpara a hoci je ako reálna príhoda viac »

Bola to parádna prezentácia, napriek tej mimoriadnosti

16.12.2017

Rozhodnutie prezidenta ČR Miloša Zemana, vymenovať konečne vládu, už pred týždňom ním na post premiéra nominovaného víťaza volieb Andreja Babiša ma prekvapilo nielen tým odkladom, ale z viac »

senior, dôchodca, dôchodok

Sociálna poisťovňa prepočíta penzie 135-tisíc starodôchodcom

18.12.2017 15:43

Časti penzistov sa od budúceho roka zvýši ich starobný dôchodok. Ide o tzv. starodôchodcov s priznanou penziou pred 1. januárom 2004.

Albánsko, protest, parlament, opozícia

V Tirane protestujú proti prokurátorke, takmer vtrhli do parlamentu

18.12.2017 14:54

Prekaziť dôležité hlasovanie sa pokúsili hádzaním dymovníc priamo do parlamentu aj opoziční poslanci.

S-400

Rusi presunuli moderný protiraketový systém k hraniciam Kimovej ríše

18.12.2017 14:22

Ruská armáda rozmiestni systém S-400 v okolí mesta Vladivostok, ktoré leží neďaleko hraníc so Severnou Kóreou.

bitcoin, mena, platidlo

Šéf dánskej centrálnej banky varuje pred investíciami do bitcoinu

18.12.2017 14:20

Guvernér dánskej centrálnej banky Lars Rohde varoval pred investíciami do digitálnej meny bitcoin.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,337
Celková čítanosť: 2177292x
Priemerná čítanosť článkov: 1628x

Autor blogu

Kategórie