Založ si blog

V parlamente sú dnes politické manévre

Dal som si záležať, aby som svoje osobné názory, hodnotiace finále boja vedúcej sily našej spoločnosti, strany Smer, o „štvrtý rozmer riadenia vecí verejných u nás“, teda vedenie Najvyššieho kontrolného úradu naplánoval akurát takto – aby som bol  iba akurátny, v ničom nepredbiehal a už vôbec v ničom nezaostával! Svoj názor na problém som verejnosti a záujemcom predstavil viackrát a tak, ako čas postupoval a výkon funkcie pána Jasovského, ešte politika Mečiarovej nominácie sa stával svetovým rekordom v prekročení presluhovania vo funkcii  muselo byť všetkým jasné, že to považujem za hanbu súčasného vládnutia! Viete, bolo to tak, ako učiť geografiu bez akceptácie štyroch svetových strán, lebo výkon súčasnej Ficovej vlády prebiehal celkom bez kontroly, vo všetkom, aj v tom najzákladnejšom rozmere a šokujúco, opozícia na poplach bubnovala viac ako formálne a naopak, vládnuci Smer sa vyhováral na jej nejednotnosť vo výbere spoločného kandidáta! V každom prípade však neserióznosť, naša spoločná hanba!

Tie konštatovania sú napriek všetkému naozaj realitou, svojim spôsobom predznačujú, že pozícia NKÚ u nás je svojim spôsobom naozaj formálnejšou ako je žiadúce, lebo ruku na srdce, spoluobčan, povedz a potvrď, čestne a bez výmyslov, že za celý ten čas trvania samostatnosti Slovenska sme absolútne nespoznali takú kauzu NKÚ, čo by bola na svete v jeho réžii a z jeho pričinenia a bola známou, slávnou, či aspoň zapamätania si hodnou?!

Odpoveď poznáme všetci, veru nie a hoci je celkom dobre možné, že tu zatiaľ nebolo nič „celkom katastrofálne z takejto ponuky k dispozícii“, teraz to už pravdou naozaj nie je,  lebo napríklad kauza Gorila je záhada hodná objavovania a aj tak sa nič nedeje a potom predovšetkým katastrofy spôsobené Váhostavom a správou vecí verejných, na viaceré podoby, si hľadanie pravdy v prospech zákonov a postihnutých občanov celkom iste zaslúžia  tiež a aj tak sa nedeje vôbec nič! NKÚ tu zatiaľ naozaj je, má kompletné obsadenie, s Jasovským na čele a so zákonom určenými povinnosťami, ale okrem pravidelných výplat a tej trošky nepríjemných klebiet, akými darmožráčmi sú, sa s ničím iným nemusia trápiť! Smer ich udržuje mimo diania, vlastne iba na ozdobu!

Pochopiteľne, tie tri roky nadsluhovania prežívali až 5x problémy, voľba novej hlavy NKÚ sa už naozaj toľkokrát hotovala, ale to viete, z vlastnej pamäti, všetko bolo iba pro forma, lebo nejednotná opozícia sa nedokázala na spoločnom kandidátovi na taký dôležitý post dohodnúť a uznajte, Smeru takéto povinnosti neprináležia! To práve vtedy v sebe objavil predseda strany Smer a premiér Fico tú pravdu a zodpovednosť, že mať post predsedu NKÚ vo svojom portfóliu je výsada opozície a jeho demokratické zásady vládnutia to nikdy neporušia! A tak si kontrolu Smer celkom odpustil, nič ho netrápilo, „bolo mu sveta žiť“, rehocú sa kritici a dejiny vládnutia ľavice sme zasa o voľačo naozaj extrovného doplnili a aj keď sa to tak trošku podobá na roky vládnutia komunistov, predsa len je to ešte oveľa neuveriteľnejšie.

Ale dejiny predsa len pokročili, všetky múry hroziace zánikom odolali a ten čas voľby šéfa NKÚ je konečne tu! To viete, neodolal som, ten fakt opozičného zjednotenia tu bol z ničoho nič na svete opakovane – opozičné strany sa „ako jeden muž“ zastali Jána Figeľa, keď ho chcel Fico odvolať z postu podpredsedu parlamentu a potom veru aj oznamom, že máme spoločného kandidát do volieb predsedu NKÚ!

Tá radosť sa však ukázala byť predčasná, namiesto jednotnej kandidatúry Maroša Žilinku už sú k dispozícii dve nové mená, jedno oficiálne predložil predseda SDKÚ DS Pavol Frešo a je ním bývalý šéf SIS, Karol Mitrík, tým druhým je málo známa žena, spolupracovníčka dnešného predsedu parlamentu Pellegríniho, keď si plnil ministerské povinnosti v rezorte školstva – volá sa Henrieta Crkoňová, a jej „dobre utajené kapacity“ vykonávať štvrtú najdôležitejšiu povinnosť v štáte prekvapujúco odhalili a do volieb ako kandidátku nominovali až dvaja poslanci parlamentu! Jasné, opoziční, z KDH  Marián Kvasnička a z OĽaNO Štefan Kuffa, ale ako zaujímavosť všetci akceptujte fakt, že ich obhajoba takýchto návrhov bola nielen formálna, ale aj zvláštne tvrdohlavá, lebo Kuffa sa dal ponížiť a odsúdiť všetkým kolegami v poslaneckom  klube za „hlúposť a nezodpovednosť“, ale nič neodvolal a Kvasnička radšej od KDH utiekol sám, ináč by ho boli pre neúctu k jeho zásadám boli sami vyhodili!

Teda tak, to je východisková pozícia poslaneckej snemovne pred dnešnými voľbami a mám ešte stále šancu povedať si niečo osobné, také, čo je moje očakávanie, môj tip, akú to konečne dostane finálnu podobu nového mena na poste predsedu NKÚ, lebo predstavte si, návrh opozície síce nie je jednotný, Frešo a Kvasnička s Kuffom ho rozšírili o dve mená, ale pozor, aj to sú kandidáti opozície a nech to pri voľbách dopadne akokoľvek, prognóza a sľub Róberta Fica, že predsedom NKÚ sa stane kandidát opozície bude pravdou! Jasné, je v tom niekoľko podmienok, presne v tých intenciách, ako v plynúcom čase k svojim slovám sľubu pripájal a už viac ako presne vieme, že to nebude v tej pôvodnej podobe, že  podporu kandidátovi opozície poslanci strany Smer poskytnú iba s pomocou toľkých hlasov, koľko bude na voľbu potrebných! Viete, to je naozaj nevyhnutnosť, zákon a norma hovorí, že to musí byť nadpolovičná väčšina prítomných a hlasujúcich a keďže kandidátna listina obsahuje až tri mená je viac ako isté, že poslanci za stranu Smer si v pohodlí svojej „osemdesiattrojky“ môžu vyberať a rozhodovať do vôle!

A samozrejme s vedomím, že zvolia iba toho koho zvoliť budú chcieť, teda celkom iste účelovo presne toho, kto im vyhovuje a už teraz je celkom isté, že Maroš Žilinka, ten ktorému dnes dá svoj hlas 60 opozičných poslancov, to celkom iste nebude! Teda spravodlivo, možno aj môže byť zvolený, veď vraj aj motyka strieľa, ak nebo chce, ale realita je aj tak presne taká, ako už v predstihu verejnosti predstavil Béla Bugár!

Ak sú na kandidátke aj iné mená ako iba Maroš Žilinka, náš opozičný a spoločný kandidát, nemali by sme sa na takých voľbách vôbec podieľať! Poctivo to oznamujem už v predstihu, na podvodoch a hrách strany Smer sa odmietam zúčastniť, lebo jeho poslanci zi zvolia výhradne toho, kto im vyhovuje a to celkom iste Maroš Žilinka nebude! Nech je to teda verejne známou vecou a navždy dôkazom, že serióznosť Ficových sľubov je kamufláž a humbug!  

V tej chvíli bude musieť byť všetkým občanom Slovenska jasné, že Frešo, Kvasnička a Kuffa sa ako falošní hráči a celkom iste predajné indivíduá spolupodieľajú na tej fraške parlamentnej voľby, lebo bez ich účasti by sa takáto réžia a taktika, potvrdzujúca zdanlivú bezúhonnosť ľavice nedala zinscenovať a bude správne si to cielene aj zapamätať a v budúcnosti aj zužitkovať, lebo každému naozaj patrí iba to, čo si zaslúži!!!

A tak teda tá voľba dnes bude podľa mňa presne taká, ako to pripravené osoby a obsadenie predstavenia predurčuje. Pani kandidátka Crkoňová, tá ako keby rezignovala už v predstihu a nikoho nepresviedčala, že má na ten post danosti viac ako úžasné a je celkom dobre možné, že sa na tom cirkuse v parlamentnom pléne ani nezúčastní, aj keď som si celkom istý, že sa jej aj takáto účasť v tom divadle vyplatila a zvoleným bude pán Mitrík, veď spravodlivo, on jediný vyhovoval aj predsedovi Smeru Ficovi!

Ba ešte niečo, celkom dobre sa môže stať, to keď celá opozícia poslúchne Bugárovu výzvu a voliť nebude, že jeho prognóza  bude realitou,  lebo hlasovacia mašinéria Smeru je valec „čo zvláda všetko“, takže kandidát jediného opozičného poslanca sa stane víťazom a tak akosi naviac aj „potvrdí“ Ficove garancie, že miesto šéfa NKÚ patrí opozícii!  Hovorí sa tomu na jednej strane utorok úspešný, na druhej poučný a v konečnom dôsledku nás to ako národ vôbec nectí! A keby sa tak celkom náhodou predsa len stalo, že plány a predstava Smeru zlyhajú, stalo by sa celkom dobre, lebo potom je tu znova nádej, že kandidáta na ten post by opozícia navrhla výhradne v origináli a jednotne a potom, ako to poznáme z dvojnásobne overenej praxe, aj taký  geroj ako je premiér Fico radšej a pre istotu uhýba!

Nový muž v čele strany Smer DS

15.12.2017

Veru tak, táto zmena prišla svojim spôsobom prekvapujúco rýchlo, s pričinením pohotovej a presvedčivej reklamy premiéra Fica veru aj úspešne a čo ako rád by som tie pozitíva rozšíril, nemôžem viac »

Hľadanie pravdy ako nadplán a márnosť

14.12.2017

Potreba predsedu Národnej rady SR Andreja Danka, definitívne vyriešiť kauzu, vyvolanú rozhodnutím prezidenta Andreja Kisku vymenovať troch chýbajúcich sudcov Ústavného súdu v tej réžii a viac »

Rozhodnutie Maďariča odísť z funkcie v strane je správne. . .

14.12.2017

Aby bolo jasné už od prvého riadku tejto úvahy, ten výrok nie je v žiadnom prípade môj, upútal ma v hodnotení tejto udalosti jednou zo špičiek vedenia strany Smer – podpredsedu strany a ministra viac »

Sebastian Kurz

Rakúski Ľudovci a Slobodní sa dohodli na vytvorení vlády

15.12.2017 21:38, aktualizované: 22:25

Nový kabinet by mal podľa APA zložiť prísahu do rúk prezidenta Alexandera Van der Bellena v pondelok.

zemetrasenie v Taliansku, zemetrasenie, trosky,

Indonéziu postihlo silné zemetrasenie, hlásia obete, zrútené budovy

15.12.2017 20:24

Zemetrasenie udrelo krátko pred polnocou miestneho času. Úrady vydali varovanie pred cunami.

paneuropska vysoka skola, Jaroslav Ivor, Mutnansky

Bývalý šéf vyšetrovateľov Ivor: Zločinci sa sťahujú na okraj miest

15.12.2017 20:00

Prečo sa tzv. autičkárov stále nepodarilo pochytať, vysvetľuje bývalý šéf policajných vyšetrovateľov Jaroslav Ivor.

mäso, sviečková

Mecom začal v Humennom hĺbkové sanitačné opatrenia

15.12.2017 19:00

V závode Mecom Group v Humennom sa v piatok začali sanitačné opatrenia, ktoré boli avizované v súvislosti s výskytom baktérie Listeria monocytogenes.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,334
Celková čítanosť: 2170987x
Priemerná čítanosť článkov: 1627x

Autor blogu

Kategórie