Založ si blog

Vek je vraj skúsenosť a pomocník v rozhodovaní, ale aj nedočkavec!

Celkom iste sa v tom titulku zorientujete správne, je to naozaj akurát tak, že šedinám, ako sa pomenúva zrelosť veku a skúsenosti sa prisudzuje celkom zákonite nielen múdrosť v rozhodovaní pri riešení problémov, ale druhý pól takéhoto poučenia ľuďom nástojčivo pripomína, že limitujúca hranica múdrosti sa v tomto ohľade určiť naozaj nedá! Už iba to prekadlo – hlava šedivá, celkom bláznivá je mementom až hrôzy, v mnohých ohľadoch a kontextoch a tak treba byť vždy radšej opatrným, než iba odvážnym. Práve teraz a v tejto realite je to akurát pre mňa viac ako dôležité, lebo svet v ktorom žijem sa z ničoho nič dostal na hranicu až fatálnej neistoty bytia a kým tie udalosti mimo Slovenska sa dajú ľahko pomenovať a určiť aj s mierou hrozby pre nás – vierolomnosť Ruska, vojna na Ukrajine, hrozba islamistov a terorizmus jeho fanatických prívržencov či nezodpovednosť gréckej vlády je ľahko pomenovateľný problém, dianie doma naopak!

Nikdy v živote som nemal sklon byť indvidualistom, čo je v kontexte s potrebou ľudí žiť v spoločenstve dobrá výbava, ale na druhej strane ma  arzenál vlastných vedomostí, múdra nadobudnutého aj historicky zdedeného a veru aj charakterovej výbavy a temperamentu nútili o všetkom takomto nielen hovoriť, ale to aj rozširovať a jednou z podôb takýchto aktivít je aj potreba to svojmu okoliu ponúknuť ako informačný, spravodajský či provokačný, alebo celkom škriepny text. Práve v tejto podobe a veru aj neodkladne, lebo čas je v symbióze s ľudským vekom skôr chimérou než istotou a uznajte, čo sa má povedať hneď, teraz, alebo už aj, sa nesmie odkladať, lebo… Poznáte to, v rubrike epitafov je už celkom pravidelne, ba so stupňujúcou sa mierou veľa takých, čo sú mi „časovo blízke“ a aj keď sa vraj žiaden čert na stenu maľovať nemá, ba nesmie, kto vám v tom ohľade ponúkne záruku či aspoň dobre znejúci sľub!?

A tak mi teda nedá, nezastať sa rozhodnutí či postojov nášho prezidenta Kisku, ak má niekto zo súčasných politikov potrebu „dať mu zabrať“, alebo o ňom klebetiť, či v hocijakej podobe „mu poškodiť fasádu človečenstva“, rovnako tak nemôžem mlčať ani vtedy, ak sa Lintnera a verejnú mienku Slovenska – vo veciach nášho hokeja – usiluje nick politolog akože pranierovať na úkor úradníckej loby s mandátom rozdeľovať a panovať, hoci s odpustením, takáto plytkosť myslenia zaváňa priamo sprostosťou a debilitou a veru aj vo veciach vážnych, ak sa hrobár slovenskej demokracie Richard Sulík odváži ešte aj ex post meditovať nad tým, čo už raz „pohnojil“ až k finálnej skaze! To všetko bolo tiež vo verejnej ponuke, aj na tomto portáli a aby to nemalo iba charakter môjho nesúhlasu či škriepnosti, vystačím si iba s náznakom ponuky svojho videnia pravdy a rozhodol som sa byť iba originálnym nedočkavcom!

Parlamentné voľby sú na jar, dovtedy je pred nami čas dovoleniek, jeseň pekných spomienok a zima plná nedočkavosti, horúcich túžob a previerky vlastných možností, vynaliezavosti a veru aj inventúra „kapitálových rezerv“ a tak som sa rozhodol poriadne zabŕdnuť do svedomia a  „nirvány“ predovšetkým všetkých tých, čo majú odvahu a predovšetkým gule o sebe tvrdiť, že patria do spektra pravicových politikov! Je ich stále naozaj dosť, žiaľ, stále s malou perspektívou „krajšej budúcnosti“, ako rád pomenúvam možnosť zasa raz stvoriť akurát taký vládny kabinet a už teraz mi je úprimne ľúto, že v svojej nedotknuteľnej originálnosti osudov sa k čítaniu akurát takýchto úprimných výčitiek asi nedostanú. Škoda, preškoda, lebo to ich snaženie, zdanlivo seriózne a vraj úprimné, s možnosťou vybudovať spoločný potenciál s úmyslom, stať sa plnohodnotným súperom Smeru, teda odpustite, ľavicovej  filozofie so všetkým tým balastom dedičstva komunizmu, je neúprimné divadielko.

Žiadna výhovorka ma nepresvedčí, že to tak naozaj nie je, lebo dôkaz je nad slnko jasnejší a v nedávnej histórii Slovenska stále po ruke – keď sa naozaj chcelo, tak sa potom aj muselo a SDKÚ DS sa narodilo jednoducho ako dieťa zo skúmavky a naozaj nesklamalo, zahanbiť sa nedalo, naopak, Slovensko sa stalo krajinou, akou sa stať malo a chcelo!

Dnes sa všetci pravicoví politici najradšej hrajú iba na svojom piesočku a ak v sebe objavia predsa len voľajaké ambície, potom sú výhradne „akési výberové“, ba ešte aj taká múdra dáma v politike, za akú stále považujem Luciu Žitňanskú, dnes podpredsedníčku strany MOST–HÍD ako keby nedokázala vnímať tie črepiny voľakedy tvoriace džbán spoločnej nádeje a sily voči antikomunizmu, lebo podľa mňa, dokonalá a rozumná žena „kukne a vidí“, že vidina zlepiť ho a sfunkčniť je to najjednoduchšie riešenie! Takto zreparovaná nádoba bude slúžiť bez pochybností, nepretečie, ale spýtam sa celkom osobne – prezraďte, vy a aj Bugár či celá strana, prečo iba KDH a Sieť, prečo nie aj tie všetky ostatné črepiny, ak to má mať kapacitu schopnú ten smerácky ohníček uhasiť v absolútnej istote!?

Jeden precedens už o tom svedčí v podobe viac ako dokonalej! Potreba Róberta Fica pokoriť Jána Figeľa až do prachu zabúdania dostala podobu zdanlivo jednoduchej akcie – máme mašinériu vlastnej 83, odvolajme ho z parlamentnej funkcie a má to spočítané, lenže ohohó – všetci z opozície, naozaj všetci, sa postavili do jedného šíku a prezentácia ich jednoty a odporu mu stisla krk ako ruka naozaj prisilná! Všetko odvolal naozaj skôr, než to začal skúšať a vždy budem pravici pripomínať – nikdy na to nezabudnite!

A dám aj návod, kde začať! Platforma, spravujúca tie úlomky džbánu pravice s emblémom SDKÚ DS s Kaníkom by mala byť štartom tej akcie s obrovským potenciálom nádeje, Frešo to ešte v základoch celkom nezničil, to objavíte celkom rýchlo, v obyčajnom národe a povzneste sa bez prižmúrenia očí aj nad extravagantným SaS a ešte stále nepoučeným Sulíkom. Nestrápnite sa veru ani potom, ak sa vám už rozbehnuté akcie OĽaNO a Novy nesprotivia, lebo ich šéfovia Matovič a Lipšic už veci v drobnom rozsahu reparácií rozbiehajú, vraj objednávka zázračného lepidla sa už realizuje, takže potenciál úspechu rastie a vy ste ešte ani len  so žiadnou aktivitou či nápadmi hodnými potlesku a obdivu ani nezačali! Ba slovo poučenia dám celkom zadarmo – Lipšic je profesionál – politik a predovšetkým právnik a doteraz si nie je istý, ako to urobiť dobre a múdro, ak svoje cestičky k porážke Smeru prepletie s inými pravičiarmi, ale aj tak vie, že rozdielnosti vo veciach názorov a postojov strácajú význam v tej chvíli, ak padne otázka celkom zásadná! Smer musí byť porazenou stranou, postkomunisti tu národu výhradne prekážajú a najmä nám škodia!

A nebojte sa byť širokospektrálnym  výmyselníkom, je tu aj exotický politik Hlina, svojský a originálny Miškov, čo majú kapitál ešte nevyčíslený, ale celkom iste povšimnutiahodný a ak sa rozhodnete začať s tou rekonštrukciou pravicového džbánu rýchlo zistíte, že verejná mienka sa rýchlo posunie presne tam, kde sa stane zárukou vašich volebných úspechov! Smer je viac ako samozrejme v reflektoroch kritiky na všetky možné podoby odporu a nesúhlasu s podobou správy vecí verejných, kapitál jeho možných benefitov a trafík výhod pre verných a zaviazaných je poriadne obmedzený, chýb a lapsusov, až fatálnych, vyrábajú kontinuálne aj na rozdávanie a tak, ako som to povedal v úvode, je tu leto, jeseň, zima a nová jar, čo musíte všetci využiť naozaj ináč, ako to bolo vymenované!

Ba ešte niečo, ak neviete kde začať, pokojne sa opýtajte Dzurindu či Mikloša a aj mnohých iných, pripomeniem aj Radičovú, čo v SDKÚ za sebou zabuchli dvere, lebo istoty, že veci smerujúce k dobrým cieľom sa nezabúdajú je históriou potvrdená! Máte moje slovo a dejiny vás prijmú s nadšením, lebo aj výhra nad dedičom komunistov je hodná pochvaly.

Prezident Kiska to rieši jednoducho, čo na srdci, to aj na jazyku. . .

19.12.2018

Viete celkom iste, väčšinovo v tomto národe, ako na nás zapôsobila prezidentova novinka v súvislosti s približujúcimi sa prezidentskými voľbami, v akých súvislostiach, spojených s jeho osobným viac »

Premiér vlády a jeho národné cítenia majú zvláštnosti. . .

18.12.2018

Bude správne sa vyznať akurát z faktu, že odkedy sa stal novým predsedom vlády, v tej už tretí krát zvolenej po víťazstve kandidátov strany Smer namiesto Roberta Fica, extra povolaný Peter viac »

Preferencie vo voľbách sú napriek všetkému predsa len inou realitou!

17.12.2018

Produkcia agentúr – teda tých, čo svoju pozornosť zameriavajú na ich možný podiel na zložení parlamentu a cez úspech v tejto štatistike potom aj reálnom podielnictve na zložení vlády, viac »

Okresný súd v Poprade.

V Poprade prebieha ďalší súd, kde figuruje Kiskov človek. Sledujeme online

19.12.2018 10:31

Okresný súd v Poprade sa dnes zaoberá ďalším prípadom, v ktorom figuruje človek blízky prezidentovi Andrejovi Kiskovi Michal Šuliga. V hre je ďalší realitný podvod.

kurily, kurilské ostrovy, japonsko, rusko, lod

Japonsko protestuje proti výstavbe ruských kasární na Kurilských ostrovoch

19.12.2018 10:27

Posilnenie ruskej vojenskej prítomnosti v severnej časti Kuríl bolo japonskom opakovane označené za neprijateľné.

Ivan Štefanec,

Ministerka Matečná je nekompetentná a mala by odstúpiť, tvrdí europoslanec Štefanec

19.12.2018 10:24

Podvody s peniazmi z EÚ, ktoré prišla misia prešetriť, sú podľa neho takého rozsahu, že o nich kompetentní nemohli nevedieť.

európsky parlament

Komunikácia diplomatov EÚ sa stala terčom hakerského útoku, píše The New York Times

19.12.2018 10:00

Hakerské útoky údajne identifikovala spoločnosť Area 1, venujúca sa kybernetickej bezpečnosti.