Založ si blog

Možno je to naozaj zavčasu, ale ako dobre že je!

Sám sebe si také tie naozaj krásne spomienky doprajem iba z času na čas, lebo žiť vo vlastnej réžii v častej pohode a eufórii sa neodporúča, to klamete sami seba a žiť v sníčkoch a nie v realite človeka jednoducho mýli. Dobrovoľne sa priznávam, že už to aj tak nie je tá „mužská klasika snívania“, čo ja viem, pekne pomenovaná šteklivá, ale iba taká realita, čo od života v spoločnosti okolo seba s fantáziou prežívam, o čom snívam, aby sa moje potomstvo cítilo šťastné a spokojné a vôbec sa nečudujte, ale veru aj o tom, aby sa realita súčasného vládnutia u nás, v tých najbližších marcových voľbách do parlamentu, zmenila od základu!

Patrím k tým občanom, čo presne vedia, akú by to malo mať podobu, lebo väčšinu svojho života pretrpeli pod kuratelou komunistického diktátu, potom aj vlády Vladimíra Mečiara a jeho HZDS, lebo vládnuť z ničoho nič demokraticky sa treba najskôr naučiť a po tých učňovských rokoch sme sa zasa dopracovali k diktátu ľavicového Smeru. Nepochybujem, že je tu stále dostatok takých voličov, čo si svoje miestečko na slniečku priazne týchto mocných chránia ako oko v hlave, veď systém „ty nám my tebe“ je preverený a celkom spoľahlivý a ten fakt, že veru aj absolútne nespravodlivý a spôsobuje nielen tie individuálne sny o krajšej budúcnosti „onoho zvyšku národa“, ktorý je jednoducho spoľahlivou väčšinou, ale aj naozaj viac a praktickejších aktivít.

Budem jednoduchým a úprimným, alebo aj výhradne racionálnym občanom a takéto tvrdenie obhájim realitou aktivít občanov, čo majú diktatúry Smeru plné zuby – ich iniciatíva je tu v podobe nielen otvoreného nesúhlasu, ale veru aj v snahe stať sa im otvoreným súperom, nepriateľom, protivníkom v reálnej politike a kto si dá záležať spoľahlivo zistí, že takýchto naozaj rôznorodých politických súperov má Smer naozaj viac ako dosť! To viete, to všetko mimo tých klasických, čo tu už vládli a po víťazstve nad HZDS Slovensko viedli ako demokratická parlamentná moc, teda SDKÚ DS, KDH a pôvodne SMK, teda dnes MOST – HÍD a prisahám, akurát spomienky Bélu Bugára, na čas po voľbách v roku 2010, ma priviedli až k tejto, trošku nostalgickej dume!

Rád všetkým pripomeniem, že katastrofálne šafárenie trojkoalície HZDS, SNS a vodcovstva Smeru  túto krajinu priviedlo na osudové rázcestie – volebné výsledky to potvrdili spoľahlivo – Smer a jeho trafikanti tú tretinku preferencií ako garanciu protekcie udržiavali, ale národniari so Slotom a Mečiarovci u voliča definitívne prepadli! A prišiel šok, jedna z tých nových strán, SaS pod vedením Richarda Sulíka aritmetikou nahradila útek časti Bugárovej pôvodnej strany utiekajúcej sa k vplyvu Viktora Orbána a zázrak bol na svete!!! Prezident Gašparovič veru naozaj nechcel, ale musel, Fico bol počtom hlasom chudobnejší ako ten zvyšok ochotných ťahať za jeden povraz a jeho vládnutiu bol koniec!

To pokračovanie poznáte, je to naozaj svojská kapitola o dozrievaní politika do podoby zodpovednej persóny, mňa oveľa viac oslovili tie spomienky plné nadšenia a nádejí, čo prežíval v tú povolebnú noc Béla Bugár a hoci to naozaj nie je dávno a nič nenaznačuje, že voľačo podobné môže budúcnosť Slovensku ponúknuť už v marci 2016, začal som tomu úprimne veriť! Napriek všetkému, ako sa hovorí ba aj napriek tomu, že žiadne koalície tých protismeráckych strán a straničiek nevznikajú a ani sa vznikať nehotujú, ale predsa len, voľačo viac ako nádejné tu predsa len je!

Začať skôr pesimisticky než s nádejou na lepšie časy považujem za celkom nevyhnutnú informáciu, čo katastrofálne porobil s SDKÚ DS Pavol Frešo a jeho „prešporská nedostatočnosť a hanebná povýšenosť“, ale aj zbabelá pohodlnosť všetkých tých, čo sa rozhodli radšej utiecť než sa pobiť o svoju česť je verejná známosť a Kaníkovo individuálne úsilie skôr paroduje akurátnosť, ako pripomína zúfalstvo, ale našťastie, ten MOST – HÍD a Bugár na jeho čele spoľahlivo nezabúda, ako je to byť optimistom. Ak sa porozprávame s KDH, teda ak oslovím Figeľa a podarí sa mi zaujať Sieť a Procházku – spolu v prieskumoch verejnej mienky máme takmer rovnakú tretinu priaznivcov ako aj Smer, je tu nádej podobná tej, čo umožnila koniec toho zlého šafárenia v roku 2010! Pridajú sa k nám viaceré z tých 5% straničiek v parlamente a vznikne koalícia jednoducho nechcená, ale prirodzená a verte mi, iba málokto sa k Smeru bude hlásiť ako partner do možného vládneho záprahu!

Pochopte, diktátor sa moci nevzdáva doborovoľne, ale nezabudnite – práve teraz je tu štart do súdneho procesu s názvom nástenkový tender, je to hanba prvej Ficovej vlády spôsobená ministrami zo SNS, naviac aj s finančnou  stratou 12 miliónov eur a pochybujem, že to premiér Fico bude môcť vyriešiť výhovorkou! A naviac, je tam aj podvod s predajom pozemkov pod Tatrami v kuratele HZDS a dovtedy už bude nad slnko jasnejšie, ako je to tak naozaj so sociálnymi balíčkami Smeru v súčasnosti a čestným prístupom vedenia Smeru k reálnej politike sveta a EÚ! Ešte včera premiér Fico hlásal k imigrantom nulovú toleranciu, ale dnes –to viete, verejná mienka má iný názor – už verejne uznáva, že vraj čože, my pre Rakúsko radi akceptujeme aj násobok opatery dohodnutých počtov  migrantov a vôbec mu už nevadí, že obyvatelia Gabčíkova, predovšetkým svojim rozhodovaním sa v referende o tejto veci, podľahli jeho rozhodnutiam a svoje svedomie zaťažili hriechom nehumánnosti.

A keby len to, vierolomnosť jeho myslenia potvrdzuje aj predpoludňajšia tlačovka zo včera, keď nám oznámil informačnú bombu svetovej razancie – budeme mať možno novú automobilku, tentoraz britskú, Porsche Land Rower,  dohodli sme sa na priorite takéhoto riešenia, viac nič, ale treba vedieť, že Slovensko nepochybuj – to všetko naozaj my, Smer, nikto iný a tak ako vždy, čo treba vedieť to vieme a dozviete sa, presne tak, ako to máme najradšej, iba ex post a ak  bude treba aj v utajení, lebo… Veď pochopte, čo by ste z toho boli mali, keby ste vedeli, že chudobné deti rekreujeme dávno predtým, než sme to oznámili, lebo hľa, teraz nám vyčítate, že to nevedeli všetci, že tam boli aj neobsadené miesta a uznajte, problematika s novou automobilkou by mohla byť naozaj hotovou katastrofou, veď je v tom noazaj vysoká politika, napríklad pochybnosti či výčitky Poliakov! Ba aj USA! Aby bolo jasné, čo všetko to bude znamenať, že automobilka bude možno v Nitre vieme zatiaľ iba my, aj to iba v „globále“, lebo taký obchod samozrejme vyžaduje čas a dohody, takže spoľahnite sa! Lebo uznajte, na nás sa dá a presne túto radu tým všetkým, čo by mohli byť po voľbách v marci 2016 Smeru súperom odporúčam ako argument v úvodzovkách, pravdu veru nehovoria ani vtedy, keď by mali a musia!

A pre poriadok – informácia z iného zdroja aj s odvetou v podobe – trafená hus naozaj gága! Richard Sulík a jeho SaS sa rozhodla napadnúť sociálne balíčky súdnou cestou – na Ústavnom súde a odpoveď prišla obratom. Je tu zasa brífing predsedu vlády Róberta Fica o „tejto nehoráznosti“, veď uznajte, mlčať sa jednoducho nemá a nesmie!  Premiér sa „usmieval“, cítil sa byť nad vecou, pripomenul všetky svoje výhrady a zopakoval tie fantastické dobrodenia, ako napríklad cestovanie zadarmo vlakom pre študentov a seniorov, aj napriek tomu, že to ekonómovia kritizujú, lebo peniaze nie sú ušetrené, ale spoločné, čo mali byť použité skôr na rozvoj, než v prospech reklamy Smeru, ale to už premiér zákonite obišiel! Bolo mi vlastne tiež veselo, lebo auditórium si okamžite prihrievalo svoju polievočku, zvedavosť sa dotkla imigrantov, premiérových „informačných doplnkov“ a veru aj toho tajomného lietadla na našom nebi a prekvapujúco, náš premiér naozaj nevie všetko! A potom už sa neusmieval, naozaj nevyzeral, ako  že je spoľahlivo nad vecou, nuž a ja iba zopakujem svoje očakávania v túžbach a snoch!  Voliči čo sú zodpovední, premýšľajú a hodnotia realitu zodpovedne, na tých čo klamú, vymýšľajú si už majú spoľahlivú mustru a ako vidieť, je to ako keby zdroj vedomostí bez konca!

Hľa, zodpovednosť môže byť taká a aj onaká!

16.01.2019

Táto informácia je voľačo neuveriteľne dôležité, lebo verejnosti celkom jednoznačne pripomína jeden z najväčších úspechov polície, akým sa mohla pochváliť v svojej súčasnej podobe, viac »

Takéto diplomatické sústo doteraz nezvládol nikto, čo to spraví s nami?

15.01.2019

Keď sa 1. január roka 2019 stal dátumom vstupu Slovenskej republiky, teda predovšetkým jej diplomatickej sféry v oblasti medzinárodnej politiky namiesto povinností Talianska v OBSE, čo je organizácia viac »

Nuž inú možnosť som nemal, iba sa dnes predviesť na portáli ešte raz!

14.01.2019

Tá prvá príčina je daná oznamom podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča pre verejnosť SR, že „silno zvažuje kandidatúru na prezidenta“, čo mu verejne prezentovanou ponukou adresoval viac »

výbuch, sýria, izrael

Irán ani napriek hrozbám Izraela nestiahne vojakov zo Sýrie

16.01.2019 14:59

Izraelský premiér pohrozil, že izraelské jednotky budú na iránskych vojakov útočiť dovtedy, kým zo Sýrie neodídu.

Šufliarsky

Šufliarsky nevylúčil úniky informácií z GP, jeho popravu si mohol objednať aj Kočner

16.01.2019 14:27, aktualizované: 14:53

Prvý námestník generálneho prokurátora Šufliarsky informoval o prípade, v ktorom vystupuje ako poškodený. Mala sa pripravovať fyzická jeho likvidácia.

Británia, EÚ, brexit,

VIDEOKOMENTÁR: Riziko tvrdého brexitu je veľké

16.01.2019 14:24

Prehra premiérky Theresy Mayovej dostala členské krajiny únie do chaosu. Riešenie je v rukách Británie, tvrdí komentátor denníka Pravda Andrej Matišák.

Eurotunnel, Calais, Lamanšský prieliv

Na brexit bez dohody sa pripravuje aj Eurotunnel

16.01.2019 14:11

Spoločnosť Eurotunnel, ktorá prevádzkuje železničné spojenie pod kanálom La Manche, podniká kroky, aby sa tvrdý brexit neodrazil na prevádzke.