Založ si blog

Zvolávam Bezpečnostnú radu Slovenskej republiky

Tento oznam, alebo lepšie povedané, výstraha pre všetkých pochybovačoch o riešení problémov spájaných s problematikou migrantov ohrozujúcich situáciu v Európe a teda adresne aj u nás, čo zaznela v prejave premiéra našej vlády Róberta Fica na 71. výročí osláv SNP v Banskej Bystrici, ešte v sobotu, ma svojim spôsobom prekvapila. Rada bezpečnosti je poradný orgán vlády, má presne určený počet členov – deväť, prezident SR má právo spolupráce s možnosťou podávať návrhy a trvať na ich prerokovávaní a v súčasnom režime funguje v moduse mierových vzťahov. Alebo aj ináč, premiér Fico exodus vysťahovalectva z krajín Afriky a Ázie do Európy vyhodnotil celkom jednoznačne ako ohrozenie našej národnej bezpečnosti a aby nemusel ako šéf výkonnej moci v štáte rozhodovať z pozície svojho postu a vládneho kabinetu rozhodol, aby sa zodpovednosť za všetko, čo sa urobiť má, alebo čo urobiť treba, stala zodpovednosťou kolektívneho orgánu aj s kuratelou prezidentských právomocí!

Svoj názor na problematiku migrácie som vyjadril ako zodpovedný občan už viackrát, nesúhlas s postojom a názormi premiéra Fica aj po jeho prejave na oslavách SNP naozaj jednoznačne a dostalo sa mi zadosťučinenia od verejnosti, lebo výzva obyvateľstvu SR, aby sme migrantom pomáhali a neodmietali ich, ako to chce Róbert Fico, už v priebehu víkendu dostala charakter masovej podpory a s názvom Výzva k ľudskosti ju podpísali už tisícky občanov a samozrejme, aj stále podpisujú, v kontinuálnom pokračovaní!

Celkom obyčajní občania, ale aj osobnosti a jednou z prvých bol aj prezident SR Andrej Kiska, čo okrem takto prejavenej podpory tým nešťastníkom hľadajúcim pomoc v civilizovanej spoločnosti adresne podporuje hlavnú tézu tej výzvy – žiadame vládu a všetky správne orgány štátu pripraviť a realizovať akčný plán pomoci migrantom. To povedal ešte v Banskej Bystrici celkom zreteľne – Slovensko im musí pripraviť a prejaviť solidaritu!  Naozaj im ide o životy, potrebujú pomoc celkom jednoznačne!

Bol som teda eminentne zvedavý, kto je Bepečnostná rada SR adresne a menovite, čo bude aj s dohľadom prezidentských práv rozhodovať o plánoch premiéra Fica, odmietnuť účasť Slovenska na pomoci migrantom. Osobne špecifikoval v tomto ohľade naozaj mnohé podrobnosti, občas naozaj viac ako nehorázne špekulatívne až smiešne, no rozhodujúcim je predovšetkým premiérov befel – kvóty prijatia migrantov  jednoznačne odmietneme tak ako aj predtým! Teda svojim spôsobom jasný dôkaz odmietnutia kolektívnosti rozhodovania členských štátov EÚ a obávam sa, že v tejto chvíli už je celkom dobre možné, že voľačo na tento spôsob „hrdej samostatnosti“ budeme dokumentovať už iba my, lebo humánnosť a samaritánstvo  ľudí – naozaj začalo byť väčšinovou zvyklosťou –  je jednoducho naozaj lepšia norma bytia než krutosť a nezodpovednosť!

Ale bez odbočenia a výhovoriek, tá deviatka Bezpečnostnej rady SR je funkčná v tejto zostave – všetci vymenovaní sú členovia vládneho kabinetu, aby ste nemuseli vôbec nič hádať. Jej predsedom je Róbert Fico, podpredsedom Róbert Kaliňák a členmi Martin Glváč, Peter Kažimír, Miroslav Lajčák, Peter Žiga, Ján Počiatek, Tomáš Borec a Viliam Čislák a ak nemá pri rozhodovaní tejto zostavy prezident Kiska celkom extra právomoci, čo ja viem napríklad právo veta, je už v tejto chvíli jasné, že kvóty pre migrantov Slovensko celkom prirodzene naozaj odmietne, lebo to už v predstihu premiér stanovil ako axiómu. To viete, tam kdesi v zákulisí interných rokovaní tohto orgánu sa môže vyskytnúť aj pochybnosť o jednomyseľnom verdikte, lebo minister zahraničných vecí Lajčák už viackrát prejavil vlastnosti normálneho občana a nie poslušného člena Smeru, ale  trpím presvedčením, že o takýchto peripetiách zrodu jednoznačného verdiktu sa s istotou nedozvieme nič, lebo znevážením jeho istoty už sa môže stať, celkom iste a výhradne, iba postoj prezidenta Kisku!

Je pondelok čas obeda, to čo som opísal je realita môjho poznania a fakt definitívy prinesie postoj vyjadrený rozhodnutím Bezpečnostnej rady a ten potom bude aj finálnym výstupom môjho zamyslenia sa. Nerobím si ilúzie, skôr naopak, aj keď sa predsa len všetky tie tragédie plné smrti spojené s migrantmi prejavujú vo verejnej mienke nášho kontinentu, lebo kým táto verejná mienka volá po veľkorysom človečenstve, tým našim „bezpečnostným technikom“, tak ako som ich vymenoval, je tento spôsob myslenia neznámou veličinou.

Realita informovanosti pre tento národ prišla chvíľu pred poludním, v celkom extra podobe, lebo za stolom informátorov, okrem hovorkyne premiéra Fica sedel nielen on osobne, spolu s podpredsedom vlády Kaliňákom, ale aj predsedom parlamentu Pellegrinim, ktorý vraj požiadal o účasť na zasadaní a umožnili mu to  a dostal aj priestor na vyjadrenie sa a nedá mi, auditórium novinárov malo celkom nulovú úroveň! Pochopte, žiadna otázka sa nedotýkala tejto reality, hoci odporuje norme a pravidlám a predovšetkým nikto nebol zvedavý na fakt, kde bol prezident Kiska, bol vôbec na rokovaní, hodnotil diskusiu a jej závery, s akým  výsledkom, lebo čo ako je to zvláštne a očakávané, tá polhodina brífingu o tom nepriniesla ani len jediné slovíčko! Som teda zasa zvedavý, pán prezident, rokovanie rady bezpečnosti vás programovo nezaujímalo, nepozvali vás, hoci Pellegrini sa stal účastníkom rokovaní celkom „načierno“, alebo ste presvedčený o tom, že podpisom Výzvy na ľudskosť ste si svoju povinnosť chrániť postihnutých ľudí splnili celkom dostatočne!?

Róbert Fico všetko odštartoval s nadhľadom, vysvetlil realitu europolitiky svojich kolegov z iných vlád, predovšetkým rastúcu kritiku napríklad tej našej a všeobecne vraj aj iných, ale radikálne a preukazne zopakoval, že kritiku odmietame a žiadne kvóty imigrantov neakceptujeme! V stredu to dostane podobu vládneho dokumentu, bude to v réžii Kaliňáka a pridupľoval, aj s potuteľným úškrnom na perách, nepodľahneme žiadnemu tlaku! Všetko sa bude musieť riešiť v krajinách, kde problémy s migrantmi vznikajú a zahral sa na človeka, čo o tom vie naozaj všetko od samého začiatku!!!

Bol predsa v Lýbii, rokoval s Kaddáfim, dozvedel sa vraj, že ak svet tejto krajine nebude pomáhať tak ako to treba, rýchlo a s hrôzou precitne,  lebo bude z ničoho nič „celkom čierny“ a naznačil, že to už vtedy bola reč o migrantstve a bol mi definitívne iba smiešny! No povedzte, pamätáte sa na tie chvíle a Ficove „zásluhy“ aspoň máličko a ak áno, môžete ho považovať za „machra“ s takouto výbavou, lebo nenahnevajte sa na mňa, ja sa o tom presvedčiť naozaj nedám! Všetko vie, všade bol, Taliansko a Grécko sú nula, všetko mali robiť ako Španielsko a dáva záruky, že záchytné tábory v krajinách, kam sa migranti dostanú, budú aj s našou veľkorysou pomocou – širokospektrálnou!  Ľudia, vybavenosť, financie – ale viac nič a hoci vraj vie všetko o aktivitách sumitu V4, Slovensko všetkým možným požiadavkám odolá – už teraz cez víkend na rokovaní v Prahe o tom ponúkneme dôkaz! Nech sa deje čokoľvek, boli jeho posledné slová a bol by som celkom nekorektný, keby som svojmu čitateľovi neprezradil, že predsa len dostal možnosť hovoriť aj o veciach, čo sú mu príjemnejšie.

A vraj čo sociálny balíček, nebude v ničom ohrozený – to bola otázka od celkom iste s ním, či so Smerom „spriahnutým novinárom“, lebo voľačo takéto naozaj neseriózne profesionála nenapadne ani len v kolapse a predviedol sa! Už na prvom rokovaní parlamentu je to na programe, DPH vybratých druhov potravín je dokonale pripravené, nič nás nepomýli a neprekvapí, sociálny program vlády bude dodržaný do bodky! Úprimne ma mrzelo, že som to auditórium poslucháčov brífingu nevidel na vlastné oči, naozaj neviem, kto tam bol z tých, ktorých profesionalitu v profesii aj odprisahám, ale moje podozrenie, že to všetko nebolo kóšer potvrdzuje fakt, že na prezidenta a jeho názor na rokovanie rady bezpečnosti sa naozaj nikto neopýtal! Veď všetci vieme, že ako jeden z prvých sa podpísal pod Výzvu k ľudskosti a nezabudol premiéra osobne vyzvať, aby zodpovedne konal!

Chcem byť celkom serióznym informátorom, opísal som iba realitu čo bola v ponuke a práve preto mi nedá nezapochybovať o videnom a počutom, že to bola iba dobre zinscenovaná ponuka dať národu vedieť, čím sa chce vláda prezentovať. Nech o tom rozhodne verejná mienka, ale naozaj nielen tá, lebo všetky krajiny EÚ, ktoré sú s nami nielen pod jednou strechou, ale vyznávajú aj rovnaké životné pravidlá a morálne kréda sa k postojom Smeru a Fica vyslovia jednoznačne. Ešte len potom to bude napínavé a pre tento národ dôležité, lebo mať na čele štátu osobnosť s takouto výbavou, to chce nielen záruky a istoty, ale predovšetkým podporu väčšinového voliča a prisahám, tej už sa Smer vo voľbách nedočká!

Vraj pomoc pre tých, čo ju ešte doteraz nepoznali. . .

22.04.2018

Ak by ste mali hádať, čo vám to vôbec ponúkam za zvesť nuž teda vedzte, že je to zatiaľ ešte neúplná špecifikácia súboru sociálnych opatrení z réžie koaličných strán, čo bude platná viac »

Patrím k tým, ktorých je na Slovensku už takmer 1, 4 milióna!

21.04.2018

Aby ste nemuseli vôbec hádať, ktože je to s takou presvedčivou silou v pomernosti štatistických ukazovateľov, tak len si to predstavte, to je reč o tých, čo treba ešte aj pre ich bližšiu viac »

Stretnutie prezidentov USA a KĽDR sa naozaj pripravuje!

20.04.2018

Aby som nič nemusel maľovať do ružova, ako sa nazýva taktika „dobrých očakávaní voľačoho“, na čo sa naozaj celý svet pripravuje celkom spoľahlivo s prívlastkom mimoriadnosť, prvoradá viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,475
Celková čítanosť: 2496088x
Priemerná čítanosť článkov: 1692x

Autor blogu

Kategórie