Založ si blog

Nie je tenisový ideál, ale nech tenisový US Open vyhrá!

Motto: Nielen chlebom sme živí, občas to chce aj buchtu!

Patrím ešte do tej generácie milovníkov športu, z ktorých sa vôbec nie náhodou stali služobníci tejto profesie s patričným diplomom, naozaj širokospektrálnou praxou a to ešte v dobách, keď sa u nás pojem profesionál vôbec neakceptoval, ba skôr vôbec neuznával. Vyrastať v malom mestečku s obrovským zbrojárskym podnikom znamenalo mať príležitosť naučiť sa vlastne celkom samozrejme hrať futbal, hádzanú, volejbal, basketbal, vedieť plávať, hrať vodné pólo, ale aj korčuľovať a pochopiteľne ovládať aj hokej, teda v mojom prípade, stať sa brankárom, lebo odvážnych do cesty tvrdej gumy nikdy nebolo dosť, ale aj stolný tenis a tenis, ba veru aj začať lietať, lebo plachtársky kurz ma nič nestál a potom to v Zväzarme bolo zadarmo aj so začiatkom motorového lietania, takže cesta k dospelosti sa celkom prirodzene posunula k štúdiu telocviku.

To ale samozrejme až potom, keď mi všetkému rozkazujúci súdruhovia nedovolili študovať kumšt, teda celkom presne dramaturgiu, lebo kto to kedy videl, aby živel so zlým profilom nespoľahlivého občana mal možnosť šíriť svoj svetonázor, ale napokon to spolu s biológiou bola vynikajúca kombinácia. Jasné, toho športovania tam bolo viac, prinášalo to radosť, občas aj slávu a prekvapujúce kariérne možnosti, aj keď som nikdy nebol  ideálom urasteného junáka, lebo iba 178 cm a takmer vždy 80  – 90 kilogramov bolo nadlimitným kritériom posudzovania úspešnosti. A naviac, ešte skôr, než som celkom podľahol reprezentačným zvodom volejbalu ma rozmlátený meniskus ľavej nohy definitívne pretransformoval do polohy amatéra, povedal by som na hranici prvej a druhej ligy mnohých disciplín a prežil som so športom nádherné roky! Vždy som sa smial, že vlastne vo všetkom okrem póla na koni, lebo vtedy sa o koňoch nikomu u nás ani nesnívalo,  tak ako ani o golfe, tu boli v móde guľky  a možno aj práve preto si svoju pomaly plynúcu ôsmu dekádu života užívam v pohode malých obmedzení.

Už žiadny maratón, ale horská liga pokojne – čo sú súťaže okresných rangov či zmiešaných družstiev vari vo všetkých loptových hrách, čo vás napadnú, to viac ako samozrejme, ba aj sídliskové súboje tínejdžrov sú mi ešte stále pokušením, ak je problém so zostavami a potom je pravidlom vekové čarovanie, či som starší ako zvyšok hráčov na pľaci, alebo tentoraz náhodou nie! Ale táto sezóna bola predsa len trošku horšia než tie predchádzajúce, koleno  a srdiečko po 5 bypassoch spred 19 rokov síce spoľahlivo slúžia, ale pravá ruka, potvora v ramene a v lakti skôr bolí než   od radosti tlieska a viac radosti mi robí pasívne športovanie! Teda to pri televízore a s ponukou takého športovania, aké mi dopraje ponuka Magia a práve cez takýto zážitok som sa dopracoval až k úvahe, čo som venoval dáme s podobným osudom fyziologickej nedokonalosti k športu, za aký som považoval sám seba!

Poviem to takto, zjednodušene, telesná výška nič moc, vraj 175 cm, ak mám veriť materiálom o jej kariére, ale váha, s údajom 68 kg je voľačo, s čím takmer nikdy moje oči nesúhlasia, keď sa na jej hru na dvorcoch celého sveta s úľubou pozerám! Jednoducho ma nikto nepresvedčí, že jej figúra je vzor športovej podoby, je jednoducho všade nadlimitná, ruky, plecia, širočizný chrbát a na všetky strany kypiace prsia, nohy ako pevné stĺpy a nenahnevajte sa, ale ten najúžasnejší ženský zadok aký sa ináč dá iba vymyslieť je voľačím, čo táto dáma s krstným menom Serena využíva a veru až zneužíva! Jednoducho vie, že tie tisícky fanúšikov fascinuje tým hojdavým pohybom dokonalej obdivuhodnosti a prisahám, tak ako starne, si všetko v tomto ohľade zdokonaľuje! Asi tak, že nech všetci vedia, že ten tanec bezkonkurenčných polovičiek na celom svete vlastní o chvíľu 34 ročná superdáma Wiliamsová z USA, lebo 26. septembra bude tie narodeniny oslavovať a ja jej už v predstihu touto, nie celkom všednou ódou, prajem zavŕšenie pravého Grand slamu v roku 2015!

Ako som naznačil, teraz je účastníčkou turnaja WTA USA Open, nasadenou jednotkou a v priamom prenose, aj v opakovaní záznamu, som sledoval jej stretnutie s o desať rokov mladšou nádejou holandského ženského tenisu Kiki Martensovou a prisahám, bol to nádherný súboj dám s rovnakým dizajnom, ak môžem byť trošku nad vecou. Kiki je velikánska nádej Nizozemska, kráča v stopách svetových jednotiek svojej doby Clijstersovej aj Heninovej  z Beneluxu a jej verím aj miery, čo sama o sebe priznáva. Výška 182 cm, teda kus ženskej, ako sa hovorí, váha šťavnatých 74 kg a na rozdiel od Venus Wiliamsovej ich na nej iba tušíte v podobe tých známych faldov na trupe a brušku, lebo prisahám, jej krajčírka je serióznym predstaviteľom tej profesie!

Žiadna ľahkomyseľnosť, rozšafnosť či nebodaj lascívnosť, všetko čo má žena pred verejnosťou chrániť je pod modrým tenisovým mundúrom v bezpečí a spravodlivo, vôbec mi to neprekážalo, jej hru, pohyb na kurte a napokon aj dosiahnutý výsledok som obdivoval a ak skonštatujem, že jej podiel na nádhernom športovom predstavení bol nezastupiteľný, hovorím pravdu. Aj napriek tomu, že napokon tesne prehrala, bola to dokonalá športová dráma a teraz spravodlivo, keďže je to k oslave Sereny Wiliamsovej, v nádeji že US Open WTA vyhrá, musím byť spravodlivý aj v opisoch jej podielu na tej nádhernej podobe oboch odohratých setov!

Jej tenisový komplet je klasika, živôtik s dostatočným priestorom pre prsia zrelej dámy čo žije s vedomím, že netreba voľačo zneviditeľniť, ak si to vyžaduje obdiv a kratučká suknička v šarmantnom strihu, s dôrazom na kyprosť tej časti tela, kde stehná už majú meno viac ako  háklivé, ale neumožniť ich obdivovať by bol možno naozaj hriech! Jasné, som možno až trošku rozšantený, ale keďže Serenu poznám mnoho rokov na dvorci, priamo pri hre, budem aj prisahať, že ešte ani nie tak dávno každý posun sukničky na vlastnom pozadí smerom dohora krotila samozrejmým stiahnutím, skôr so snahou dosiahnuť estetický účinok, no teraz, v tej lososovo ružovej kombinácii, s o odtieň tmavšími šortkami, si nerobí žiadne starosti! Suknička je vlastne nepretržite v podobe ad hoc, vysoko na drieku, jej pozadie v celej majestátnosti je na obdiv a som si celkom istý, že je to prirodzenosť sama!

Ak náhodou neviete, tak Serena je na kurte herečka v celkom špecifickej podobe, naturálna letora, pamätám sa, čo všetko sľubovala starej dáme na podaní, keď jej zahlásila chybu nohou a ako sa zlostí či naopak raduje, koľko je v tom teatrálnosti  až pantomímy, ale aj tak, tenis stále hrá ako bohyňa kyprosti a neviem si pomôcť, nech ten originálny grand slam roku 2015 vyhrá akurát ona, to je môj vinš pre ňu z celého srdca! Už aj preto, čo som vám ako  extra ponuku jej vizáže opísal, to má v repertoári iba ona a naozaj nikto viac!

Bolo mi celkom jasné, že obchádzať takúto dobročinnosť je hriech. . .

16.12.2018

Všetci s interesom o veci verejného záujmu, formujúce predovšetkým verejnú mienku slovenského občana vedia naozaj celkom spoľahlivo, že od prvej iskričky konfliktu medzi expremiérom Ficom viac »

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

„Byť v rokoch“ nie je žiadna patália. . .

14.12.2018

Štatistiky, vlastne o všetkom, sa v krajinách spoločenstva EÚ stali materiálom používaným celkom samozrejme a s dôverou a tak som s pocitom vnútornej pohody akceptoval aj tú ich podobu, čo viac »

Poľsko, plyn, PGNiG, plynovod

Poľsko sa odstriháva od ruského plynu. Za akú cenu?

16.12.2018 18:07

Jednou z najväčších tohtoročných udalostí vo Varšave bol nedávno podpis energetickej dohody s USA.

babiš

Na Kryme sa začalo trestné konanie v kauze Babiša ml.

16.12.2018 17:46

Ide o konanie v súvislosti s nelegálnym prekročením ukrajinských hraníc synom českého premiéra Babiša.

Andrej Kiska

Nebudem kandidovať za prezidenta, potvrdil prezident Kiska

16.12.2018 16:48

Opätovne však zdôraznil, že platia jeho vyjadrenia z mája, podľa ktorých chce byť súčasťou novej politickej etapy.

Japonsko, hokkaido, sapporo, výbuch, reštaurácia

Viac ako 40 ľudí utrpelo zranenia pri výbuchu reštaurácie v Japonsku

16.12.2018 16:39

Polícia uviedla, že zatiaľ nemá k prípadu ďalšie podrobnosti.