Založ si blog

Náš premiér nevie nič a predsa chce rozhodovať!

Správa o stave EÚ, tak, ako ju v Bruseli predniesol predseda európskej komisie Jean – Claude Juncker bola očakávaná a okrem toho, že som ju počúval v priamom prenose a viaceré dôkladne vybraté state aj opakovane – bola to poctivá zvedavosť, čo ma k tomu viedla, nič viac! Naše vedomostné zdroje o utečeneckej kauze sú síce rôznorodé, ale ak si čo len okrajovo uvedomíte, že väčšina z nich je ovplyvnená či priamo „premaľovaná“ na hororovú ponuku tvorby Róberta Fica je vám v tej chvíli jasné, kto je v tejto republike vládcom a koho hodnotenia u nás dominujú! Verejná mienka je síce opozične naladená, ale tak ako vždy, radikalizmus názorov a postojov premiéra a vlády ju valcuje brutálnou silou avizovaného nebezpečia pre nás všetkých, lebo imigrant je horší ako morová nákaza s rakovinou v jednom balení, o tom sa nemá pochybovať a viem o tom voľačo aj osobne, lebo svoj osobný postoj, prezentovaný na tomto portáli je terčom atakov na mnoho rôznych spôsobov.

Najčastejšie sú tie, s mocou Smeru súhlasné, ničomu nerozumiem, predovšetkým morálke ľudstva nie, ale veru sú aj také, čo vedú o probléme vysťahovalectva „akademickú debatu“, žiaľ, ale okrem toho, že je to dávno a mnohostranne preskúmaná kauza národov sveta, už celkom bez tajomstiev, aj tu je prioritou mravnosť ľudstva a presne to  je axióma, čo „znalcom spoločnosti“ a ľudí v nej, na podobu nášho premiéra, predstavuje terru  incognita!

Nechcem nikoho strašiť, predovšetkým tu u nás nie, ale Junckerovi som porozumel celkom presne – EÚ neustúpi, kvóty utečencov predpísané pre jednotlivé štáty budú realitou a odmietavý postoj napríklad štátov V4 nebudeme akceptovať! Viete, možno to mnohým zvedavcom pri počúvaní toho originálneho prejavu neznelo až tak jednoznačne, lebo obsah prejavu mnohonásobne prekonal jeho znenie – Juncker jednoducho nie je žiaden herec a rétor z prvej kategórie dramatických umelcov, ale na druhej strane bol výhradne neomylne presvedčivý! Presne naopak v porovnaní s Ficovou prezentáciou vlastného názoru – slovo znie ako výstraha a priamo hrôza, ale realita je chiméra a fáma, nič viac!

Dal som si záležať, presne porovnávať jedno aj druhé presviedčanie verejnosti je svojim spôsobom únavné a málo vzrušujúce, ale naozaj iba potiaľ, kým vám nebude jasné, že argumenty použité v ponuke nášho „špecialistu a mudralanta“ sú jednoducho celkom neakceptovateľné. Vlani sa do Európy dostalo 280 tisíc migrantov, tento rok, do septembra je ich zatiaľ viac, okolo 350 tisíc a hoci v týchto číslach vôbec nefiguruje štatistika tých z nelegálnej, a pre nás málo známej emigrácie, straty na ľudských životoch pri úteku na lodiach je veličina  strašidelná! Je to jednoducho hanba človečenstva, lebo záchrana života je v kontexte so žiadosťou o azyl v inej krajine samozrejmosť. To sa jednoducho nedá neakceptovať, to je morálka človečenstva a veru aj jeho spravodlivé zákony!

Dominujúce krajiny pôvodu migrantov sú Sýria, Afganistan a Eritrea, v prvých dvoch je vojna a Eritrea má tak brutálne pomery vládnutia, že je to prakticky otroctvo a podľa dlhodobej činnosti Úradu vysokého komisára OSN sú ľudia z týchto štátov až  v 90 percentách zložkou utečencov a ak si to porovnám s údajmi nášho premiéra Fica, že až na 95% sú  tí nešťastníci ekonomickí imigranti, musím sa predovšetkým zodpovedne rozhodnúť – čo z takto radikálne si nepodobných si údajov budem akceptovať!? Vám ostatným – keďže ja som si vybral dôveryhodnosť profesionálnej a medzinárodne uznávanej organizácie potom odporučím, aby ste si „odbornosť“ nášho štátnika zodpovedne preverili, naozaj extra dôkladne, lebo podľa môjho presvedčenia nevie o takýchto kauzách ani máčny máčik! Na informovaného, zodpovedného a múdreho sa iba hrá, veď uznajte, o všetkom iba kecá a argumenty nám neponúka celkom žiadne!

To máte presne tak, ako aj o jeho vymyslených počtoch migrantov a o časovom rozvrhu ich ciest za slobodou! Ruku na srdce, kto z nás spoľahlivo vie, že utečenci sú v pohybe už od roku 2011, že ich cesty vtedy smerovali do Egypta, Iraku a až do severnej Afriky, potom aj do Turecka, kde je v súčasnosti možno až 2 milióny Sýrčanov a pre istotu nám „smerácka propaganda“ neprezradí ani len to, že Jordánsko, na ktoré si veru Fico nikdy nespomína, hostí už  2,6 milióna migrantov a z tohoto počtu je takmer 700 tisíc Sýrčanov, čo nám dáva spoľahlivú odpoveď na tie „filištínsky múdre otázky pochybovačov“, prečo vraj ľudia bojaci sa o vlastný život neutekajú k najbližším susedom!?

Pochybnosti o tom, ako tí úbožiaci zvládajú cestovné náklady potrebné na útek sú tiež spoľahlivo overené aktivistami z OSN, pochádzajú celkom jednoznačne z predaja majetku rodinných príslušníkov utečencov a predstavte si, žiadnym tajomstvom naozaj nie sú ani reálne ceny takejto drastickej operácie! Bohatý „kšeft“ predstavuje napríklad možnosť chartrového letu – bez problémov, z Istambulu do Štokholmu, za cca 10 000 dolárov a nepochybujte o tom, že štatistiky ani v tomto neklamú, ale uznajte, to už nie je žiadne dobrodružstvo, ale zaplatiť za cestu loďou  z Bejrútu na talianske pobrežie 900 až 4000 dolárov, alebo 1000 až 2000 dolárov z Turecka do Grécka  – to všetko podľa kvality techniky a poskytovaných služieb, v tom je naozaj aj lotéria so stávkou o vlastný život!!!

To všetko v informáciách nášho premiéra absentuje, rovnako tak sa nedozviete nič ani o tom, že z tých chudobnejších rodín zaplatia prevádzačom za cestu toho najmocnejšieho a najšikovnejšieho spomedzi seba, ten nájde azyl, pousiluje sa aklimatizovať a podľa migračného zákona o scelení rodín požiada o takýto právny proces čo najskôr! A pochopte,  je to naozaj zákon platný pre Schengen, rovnako tak, ako nie je jeho porušením ani priama pomoc utečencom!

Nebudem vôbec špekulovať, ak vám oznámim, že jeden k nám prijatý azylant je finančná položka na osobu a deň 43 centov, táborové služby, nocľah, strava, prehliadky v rámci prijatia a potom zdravotná starostlivosť, to je  spolu cca 1000 až 1500 eur mesačne, podľa veku, ale Brusel už v tejto chvíli, keď kvótu pre nás, číslom 2287 migrantov špecifikoval adresne rozhodol, že na každého jedného stanovuje jednorazovú podporu 6000 eur a predstavte si, dobrá duša už spočítala, že to bude polročná pomoc 13, 72 milióna eur, čo je v porovnaní s Ficovou vlakovou prepravou seniorov a študentov zadarmo, za rok, rovnaký náklad! A ešte je tu jedno tajomstvo, ani o tom Fico ešte nepovedal ani len slovíčko – ak nedáme azyl nikomu z takýchto,  kvótou nám  pridelených migrantov, budeme sa môcť „vykúpiť“ sumou 0,002 HDP, čo je pri súčasnej ekonomike 1,5 milióna eur! Lenže tajomstvom nie je pre nikoho zvedavého ani fakt, že u nás už žijú tisícky cudzincov, majú rodiny, prácu, platia dane a sú prínosom slovenskej reality spoločensky aj ekonomicky a je ich spolu 76 tisíc, 29 tisíc z krajín mimo EÚ čo je dôkazom, že proces ich asociácie medzi nami naozaj nie je strašiak!

A teraz už iba slovíčko, dve, k tomu teroru predpísaných kvót, ako vám ich nikto so Smeru a jeho šéf Fico už vôbec nie neprezradí, to viete, v tej chvíli by to už žiaden horor nebol! Dublinský dohovor určuje, že utečenec požiada o azyl presne v tej krajine, ktorej hranice prekročí originálne tak, že už je na pôde Európskej únie. Ak tak neurobia a presúvajú sa EÚ ďalej je tu pravidlo, že tieto zeme už majú právo vrátiť utečencov nazad, lenže akurát takto sa začarovaný kruh možností pre všetkých zainteresovaných stáva neriešiteľným!  Grécko a Taliansko sú žiadosťami o azyl zaťažené v státisícoch, žiadajú ostatné krajiny Únie o pomoc a všetci viete, že mnohé tak činia celkom samozrejme! A ak má byť aspoň iluzórna spravodlivosť, alebo aspoň parita, potom je pre tých neochotných predpísaná kvóta voľačím celkom prirodzeným a vôbec sa nebudem čudovať, ak sa každý taký, za akého nás prezentuje náš premiér Fico, dožije bruselského befelu.

Teda voľačo na spôsob vzájomnosti a spravodlivosti, alebo ak chcete, tak iba očakávanej spolupráce, lebo jeden spolok, spoločné zákony a rovnaké podmienky bytia, ináč to medzi ľuďmi ani nemôže byť!

Takže ponaučenie pre všetkých, nielen pre premiéra!

13.12.2018

No čo už, voľajako treba začať veru aj vtedy, keď sa dočkáme voľačoho ako prekvapenie, čo nás takpovediac vyliečilo z presvedčenia, že je tu zasa raz aj v strane Smer SD osobnosť hodná viac »

V oblasti žurnalistiky je dohoda výhradne problémová. . .

12.12.2018

Titulok svojim spôsobom celkom jednoznačný, lebo informovať verejnosť o veciach hodných názvu problematika vecí verejných v tom najširšom možnom kontexte je jednoducho vždy najmenej v dvoch viac »

Premiér a predseda strany Smer myslia celkom odlišne. . .

11.12.2018

Presne v tej chvíli, keď sa skončil ošiaľ vyvolaný atmosférou snemu strany Smer SD v Trenčíne, v sobotu, charakterizovaný presvedčivou réžiou jeho predsedu a expremiéra Roberta Fica, čo viac »

sahara, migranti,

Tento rok bolo podľa OSN z domovov na západe Nigeru vyhnaných 52-tisíc ľudí

13.12.2018 18:21

Niger, ktorý má zhruba 22 miliónov obyvateľov, patrí medzi najchudobnejšie štáty sveta.

12TURECKO-SITA-3X

Kurdi sú opäť obeťou manipulácie

13.12.2018 18:00

Turecko plánuje vojenskú operáciu proti Kurdom v Sýrii a USA ich zase cvičia. Jedna aj druhá strana opätovne manipuluje národom štvancov, ktorí zatiaľ neúspešne sníva o vlastnom štáte.

Andrea Kalavska

Vyšetrenia na pozvánku môžu zachrániť život

13.12.2018 17:34

Časť poistencov dostane v budúcom roku adresné pozvánky na vybratú diagnostiku. Uhradia ju zdravotné poisťovne.

Británia, Rusko, Ukrajina, vlajka, ambasáda, Kyjev

Rusi vyhostili ukrajinskú novinárku. Doma je podozrivá z vlastizrady

13.12.2018 16:44

Okrem vyhostenia musí Bojková zaplatiť aj pokutu vo výške 5000 rubľov (66 eur).