Založ si blog

Náš premiér nevie nič a predsa chce rozhodovať!

Správa o stave EÚ, tak, ako ju v Bruseli predniesol predseda európskej komisie Jean – Claude Juncker bola očakávaná a okrem toho, že som ju počúval v priamom prenose a viaceré dôkladne vybraté state aj opakovane – bola to poctivá zvedavosť, čo ma k tomu viedla, nič viac! Naše vedomostné zdroje o utečeneckej kauze sú síce rôznorodé, ale ak si čo len okrajovo uvedomíte, že väčšina z nich je ovplyvnená či priamo „premaľovaná“ na hororovú ponuku tvorby Róberta Fica je vám v tej chvíli jasné, kto je v tejto republike vládcom a koho hodnotenia u nás dominujú! Verejná mienka je síce opozične naladená, ale tak ako vždy, radikalizmus názorov a postojov premiéra a vlády ju valcuje brutálnou silou avizovaného nebezpečia pre nás všetkých, lebo imigrant je horší ako morová nákaza s rakovinou v jednom balení, o tom sa nemá pochybovať a viem o tom voľačo aj osobne, lebo svoj osobný postoj, prezentovaný na tomto portáli je terčom atakov na mnoho rôznych spôsobov.

Najčastejšie sú tie, s mocou Smeru súhlasné, ničomu nerozumiem, predovšetkým morálke ľudstva nie, ale veru sú aj také, čo vedú o probléme vysťahovalectva „akademickú debatu“, žiaľ, ale okrem toho, že je to dávno a mnohostranne preskúmaná kauza národov sveta, už celkom bez tajomstiev, aj tu je prioritou mravnosť ľudstva a presne to  je axióma, čo „znalcom spoločnosti“ a ľudí v nej, na podobu nášho premiéra, predstavuje terru  incognita!

Nechcem nikoho strašiť, predovšetkým tu u nás nie, ale Junckerovi som porozumel celkom presne – EÚ neustúpi, kvóty utečencov predpísané pre jednotlivé štáty budú realitou a odmietavý postoj napríklad štátov V4 nebudeme akceptovať! Viete, možno to mnohým zvedavcom pri počúvaní toho originálneho prejavu neznelo až tak jednoznačne, lebo obsah prejavu mnohonásobne prekonal jeho znenie – Juncker jednoducho nie je žiaden herec a rétor z prvej kategórie dramatických umelcov, ale na druhej strane bol výhradne neomylne presvedčivý! Presne naopak v porovnaní s Ficovou prezentáciou vlastného názoru – slovo znie ako výstraha a priamo hrôza, ale realita je chiméra a fáma, nič viac!

Dal som si záležať, presne porovnávať jedno aj druhé presviedčanie verejnosti je svojim spôsobom únavné a málo vzrušujúce, ale naozaj iba potiaľ, kým vám nebude jasné, že argumenty použité v ponuke nášho „špecialistu a mudralanta“ sú jednoducho celkom neakceptovateľné. Vlani sa do Európy dostalo 280 tisíc migrantov, tento rok, do septembra je ich zatiaľ viac, okolo 350 tisíc a hoci v týchto číslach vôbec nefiguruje štatistika tých z nelegálnej, a pre nás málo známej emigrácie, straty na ľudských životoch pri úteku na lodiach je veličina  strašidelná! Je to jednoducho hanba človečenstva, lebo záchrana života je v kontexte so žiadosťou o azyl v inej krajine samozrejmosť. To sa jednoducho nedá neakceptovať, to je morálka človečenstva a veru aj jeho spravodlivé zákony!

Dominujúce krajiny pôvodu migrantov sú Sýria, Afganistan a Eritrea, v prvých dvoch je vojna a Eritrea má tak brutálne pomery vládnutia, že je to prakticky otroctvo a podľa dlhodobej činnosti Úradu vysokého komisára OSN sú ľudia z týchto štátov až  v 90 percentách zložkou utečencov a ak si to porovnám s údajmi nášho premiéra Fica, že až na 95% sú  tí nešťastníci ekonomickí imigranti, musím sa predovšetkým zodpovedne rozhodnúť – čo z takto radikálne si nepodobných si údajov budem akceptovať!? Vám ostatným – keďže ja som si vybral dôveryhodnosť profesionálnej a medzinárodne uznávanej organizácie potom odporučím, aby ste si „odbornosť“ nášho štátnika zodpovedne preverili, naozaj extra dôkladne, lebo podľa môjho presvedčenia nevie o takýchto kauzách ani máčny máčik! Na informovaného, zodpovedného a múdreho sa iba hrá, veď uznajte, o všetkom iba kecá a argumenty nám neponúka celkom žiadne!

To máte presne tak, ako aj o jeho vymyslených počtoch migrantov a o časovom rozvrhu ich ciest za slobodou! Ruku na srdce, kto z nás spoľahlivo vie, že utečenci sú v pohybe už od roku 2011, že ich cesty vtedy smerovali do Egypta, Iraku a až do severnej Afriky, potom aj do Turecka, kde je v súčasnosti možno až 2 milióny Sýrčanov a pre istotu nám „smerácka propaganda“ neprezradí ani len to, že Jordánsko, na ktoré si veru Fico nikdy nespomína, hostí už  2,6 milióna migrantov a z tohoto počtu je takmer 700 tisíc Sýrčanov, čo nám dáva spoľahlivú odpoveď na tie „filištínsky múdre otázky pochybovačov“, prečo vraj ľudia bojaci sa o vlastný život neutekajú k najbližším susedom!?

Pochybnosti o tom, ako tí úbožiaci zvládajú cestovné náklady potrebné na útek sú tiež spoľahlivo overené aktivistami z OSN, pochádzajú celkom jednoznačne z predaja majetku rodinných príslušníkov utečencov a predstavte si, žiadnym tajomstvom naozaj nie sú ani reálne ceny takejto drastickej operácie! Bohatý „kšeft“ predstavuje napríklad možnosť chartrového letu – bez problémov, z Istambulu do Štokholmu, za cca 10 000 dolárov a nepochybujte o tom, že štatistiky ani v tomto neklamú, ale uznajte, to už nie je žiadne dobrodružstvo, ale zaplatiť za cestu loďou  z Bejrútu na talianske pobrežie 900 až 4000 dolárov, alebo 1000 až 2000 dolárov z Turecka do Grécka  – to všetko podľa kvality techniky a poskytovaných služieb, v tom je naozaj aj lotéria so stávkou o vlastný život!!!

To všetko v informáciách nášho premiéra absentuje, rovnako tak sa nedozviete nič ani o tom, že z tých chudobnejších rodín zaplatia prevádzačom za cestu toho najmocnejšieho a najšikovnejšieho spomedzi seba, ten nájde azyl, pousiluje sa aklimatizovať a podľa migračného zákona o scelení rodín požiada o takýto právny proces čo najskôr! A pochopte,  je to naozaj zákon platný pre Schengen, rovnako tak, ako nie je jeho porušením ani priama pomoc utečencom!

Nebudem vôbec špekulovať, ak vám oznámim, že jeden k nám prijatý azylant je finančná položka na osobu a deň 43 centov, táborové služby, nocľah, strava, prehliadky v rámci prijatia a potom zdravotná starostlivosť, to je  spolu cca 1000 až 1500 eur mesačne, podľa veku, ale Brusel už v tejto chvíli, keď kvótu pre nás, číslom 2287 migrantov špecifikoval adresne rozhodol, že na každého jedného stanovuje jednorazovú podporu 6000 eur a predstavte si, dobrá duša už spočítala, že to bude polročná pomoc 13, 72 milióna eur, čo je v porovnaní s Ficovou vlakovou prepravou seniorov a študentov zadarmo, za rok, rovnaký náklad! A ešte je tu jedno tajomstvo, ani o tom Fico ešte nepovedal ani len slovíčko – ak nedáme azyl nikomu z takýchto,  kvótou nám  pridelených migrantov, budeme sa môcť „vykúpiť“ sumou 0,002 HDP, čo je pri súčasnej ekonomike 1,5 milióna eur! Lenže tajomstvom nie je pre nikoho zvedavého ani fakt, že u nás už žijú tisícky cudzincov, majú rodiny, prácu, platia dane a sú prínosom slovenskej reality spoločensky aj ekonomicky a je ich spolu 76 tisíc, 29 tisíc z krajín mimo EÚ čo je dôkazom, že proces ich asociácie medzi nami naozaj nie je strašiak!

A teraz už iba slovíčko, dve, k tomu teroru predpísaných kvót, ako vám ich nikto so Smeru a jeho šéf Fico už vôbec nie neprezradí, to viete, v tej chvíli by to už žiaden horor nebol! Dublinský dohovor určuje, že utečenec požiada o azyl presne v tej krajine, ktorej hranice prekročí originálne tak, že už je na pôde Európskej únie. Ak tak neurobia a presúvajú sa EÚ ďalej je tu pravidlo, že tieto zeme už majú právo vrátiť utečencov nazad, lenže akurát takto sa začarovaný kruh možností pre všetkých zainteresovaných stáva neriešiteľným!  Grécko a Taliansko sú žiadosťami o azyl zaťažené v státisícoch, žiadajú ostatné krajiny Únie o pomoc a všetci viete, že mnohé tak činia celkom samozrejme! A ak má byť aspoň iluzórna spravodlivosť, alebo aspoň parita, potom je pre tých neochotných predpísaná kvóta voľačím celkom prirodzeným a vôbec sa nebudem čudovať, ak sa každý taký, za akého nás prezentuje náš premiér Fico, dožije bruselského befelu.

Teda voľačo na spôsob vzájomnosti a spravodlivosti, alebo ak chcete, tak iba očakávanej spolupráce, lebo jeden spolok, spoločné zákony a rovnaké podmienky bytia, ináč to medzi ľuďmi ani nemôže byť!

Prezident ČR Miloš Zeman agituje, poúča aj motivuje. . .

24.04.2018

Hovorí sa, že svet je v podstate celkom maličký, teda na šírenie klebiet celkom prednostne a spoľahlivo a keď som v sobotu večer, od kamaráta z Prahy dostal „depešu o aktivitách Miloša Zemana viac »

Nastal čas veľkých očakávaní. . .

23.04.2018

Už tento týždeň je pred celým svetom udalosť, čo irituje celosvetovú verejnosť až k očakávaniam spojeným s voľačím tak významným, čo dostalo názov rokovanie o konci vojny a v tej pravej viac »

Vraj pomoc pre tých, čo ju ešte doteraz nepoznali. . .

22.04.2018

Ak by ste mali hádať, čo vám to vôbec ponúkam za zvesť nuž teda vedzte, že je to zatiaľ ešte neúplná špecifikácia súboru sociálnych opatrení z réžie koaličných strán, čo bude platná viac »

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavu dusia zápchy, obísť sa nijako nedajú

24.04.2018 20:00

Doprava v hlavnom meste už niekoľko dní počas špičky kolabuje. Môže za to najmä rekonštrukcia jednej z najdôležitejších ulíc v meste.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,477
Celková čítanosť: 2503145x
Priemerná čítanosť článkov: 1695x

Autor blogu

Kategórie