Založ si blog

Nie je to Na telo, ale s Puškárovou áno a neodolal som!

Milovníci politickej talkshow vedia, že reláciu s takýmto názvom voľakedy dávno vysielala televízia Markíza pravidelne, vlastne nielen s veľkým ohlasom, ba dá sa povedať, že veru aj bezkonkurenčne, lebo moderátorka Puškárová sa svojim šarmom, rozhľadom, osobnou odvahou a dokonalou kontrolou emócií aj naozaj v napätých situáciách zaslúžila o jej neuveriteľnú popularitu. Jej konkurencia na Jednotke a TA3 je v ponuke dodnes, akceptujem ju naozaj iba občas, ba tú verejnoprávnu ponuku skôr nie, lebo personálne obsadenie a nekorektné politické pozadie mi naozaj nevyhovuje, ale teraz som sa po dlhom čase na nedeľu  tešil – Zlatica Puškárová ako keby to svoje dávne Na telo vzkriesila v podobe verejnej diskusie vo svojom štúdiu, s hosťami Róbertom Ficom a Bélom Bugárom.

Budem celkom spravodlivý, debata týchto dvoch politikov tu bola v ponuke iba pred týždňom na TA3, neuspokojila ma, moderátor Noro Dolinský a veru aj Béla Bugár neodolali tlaku premiéra Fica a jeho „presilovka“ bola viac ako presvedčivá, ale o to nekorektnejšia a ak máte hľadať iba realitu a výhradne pravdu, je takáto réžia talkshow naozaj pomýlená. Od nástupu Róberta Fica do veľkej politiky Slovensko vie, že neznesie verejnú oponentúru, ak si čo len trošku mohol  podmienky svojich televíznych produkcií určovať vystupoval najradšej sám, svojho času ešte „znášal“ aj fajnového Figeľa, so slovníkom výhradne mierumilovným a teraz ma teda začala strašiť myšlienka, že v rovnakej pozícii bude aj Bugár!

Také som teda mal očakávania, bude to repríza on man show z TA3, alebo si Puškárová udržala svoje nadanie byť v svojej relácii vedúcou osobnosťou a poteší ma vo viere k spomienkam, že Na telo bolo mimoriadne a potom ani Bugár už nemá srdce v gatiach, čo po tých rokoch naozaj nemá žiadne záruky a prisahám, tá ponuka sľubovanej bitky názorov a slov ma presvedčivo fascinovala!

Nuž a nakoniec to bolo voľačo na celkom iný spôsob prezentácie, Utečenecká kríza, ako Markíza tú svoju reláciu nazvala a aj jej uvedenie na obrazovky malo celkom neuveriteľnú  podobu – mimoriadne vysielanie s prezentáciou v prerušení naplánovaného programu, bez akejkoľvek, čo i len formálnej reklamy a nebyť mojej abnormálnej zvedavosti a nedočkavosti by som naozaj nič nevedel a dnes iba banoval. Alebo ktohovie, lebo čítajte, moje očakávanie prežilo naozaj absolútne inú realitu.

Štúdio Markízy malo naozaj celkom inú podobu, ako keď Zlatica Puškárová vysielala svoje Na telo, veru už aj s takými politikmi, na ktorých sa na Slovensku celkom zabudlo, alebo naozaj nespomína v dobrom a sedela s nimi v jedinom šíku oproti kamere. Žiadne oponentúry, žiadne nenávistné pohľady z očí do očí a prisahám, kým ona aj tak pôsobila dokonale, profesionálne nastajlovaná moderátorka hodná pomenovania kus krásnej a sebavedomej dámy, tí dvaja politici ako keby boli voľajakým optickým  tajomstvom zošúverený a vyšedivený, ba aj celkom bez espritu sebavedomia, ináč akurát na nich dvoch dobre objaviteľná a pre istotu už teraz radšej prezradím, že Puškárová nemala naozaj žiadne ambície tých pánov v niečom skúmať, porovnávať, hodnotiť, alebo čo i len v osobných postojoch opisovať, naozaj jej išlo iba o možnosť Slovensku prezentovať, čo oni a migranti, ako to prežívajú, hodnotia a teda celkom jednoznačne, bolo nám treba na pozadí sprievodných reportáží hádať, akými ľuďmi tak naozaj sú.

Vôbec sme netušili, ako má svoju reláciu pripravenú, iba sme tušili, že všetko bude celkom ináč ako v televíznej debate politikov v spoločnosti moderátorky a všetko sa začalo jej požiadavkou – pán premiér, prezraďte nám, aký bude váš finálny postoj v kauze kvóty migrantov, pôjdete naozaj proti všetkým a tak ako už sme privykli, bol jednoznačne rozhodnutý. Spoločenstvo EÚ nám navrhuje prijatie permanentne pôsobiaceho systému prijatia kvót a na to budem mať vždy rovnakú odpoveď – s tým nebude Slovensko súhlasiť naozaj nikdy!

Celkom jednoducho sa dal vyprovokovať náznakom pochybností o téme označenia permanentný systém pôsobenia a vysvetľoval skôr svoje vnútorné presvedčenie než realitu, lebo takýto argument tu našiel dominanciu vlastne z ničoho nič a jednoducho bol smiešny! Navrhovanú kvótu od EÚ, v známom počte viac ako 2000 osôb, povýšil na počet „nezvládnuteľných 50 000“, lebo vraj ten terminus technicus permanentný je toho zárukou!

Svoj rozhovor s Bugárom realizovala Puškárová s obrovským nadhľadom, skonštatovala celkom nemilosrdne, že aj on a celý Klub MOST – HÍD hlasovali súhlasne s poslancami Smeru a tiež mi bolo nepríjemné, ako sa viac ako nezodpovedne bránil voľajakému nesúhlasu s takouto praxou. Vraj pozor, ináč v parlamente ako všetci ostatní hlasovali iba asi len štyria poslanci a bolo cítiť, ako bagatelizuje tento fakt, lebo oveľa hlasnejšie hlásal, že my migrantom poskytneme pomoc! A všetko to obalil do rečičiek o skúmaní ich pôvodu a príčiny migrácie, ekonomické príčiny sa vylučujú, pomáhal si aj postojom ministra Lajčáka a nezabudol na to najdôležitejšie z Ficovej argumentácie – ľudia u nás sa boja, majú z migrantov obrovský strach!   

Bolo viac ako interesantné, ako rozdielne na ich prvé reakcie reagovala Puškárová, celkom prirodzene ako žena a matka, empaticky, solidárne a bolo neuveriteľne primitívne, ako na jej repliku reagoval Fico. To všetko odmietame, sme suverénna a slobodná krajina, kvóty odmietame dnes a vždy! A teraz klasika „stálosti názorov Bugára“, vraj my naopak, sme ochotní zmeniť svoj postoj ku kvótam, zľakli sme sa, ako to všetko aj okolo Gabčíkova premiér vysvetľoval, bola to chyba Smeru a spravodlivo mu veru Fico dal obrazne povedané poriadne zaucho – ty si nikdy nebol a nie si ani teraz za nič zodpovedný a čestné slovo, Bugár bol ešte menší a ešte šedivejší!

A potom prišlo prekvapenie, anketa občanov a ich  postoje ku kauze migranti, samozrejme známych a potom aj Výzva k ľudskosti prezentovaná jej reprezentantom Jánom Orlovským a buďte si istí,  že to bolo až radikálne naturálne! Počúvať Borisa Kollára a väčšinu respondentov, vraj deväť z desiatich bolo voľačo z dielne občianskej nenávisti a čo ako sa Leško, Šišková, Haydu či Kuffa snažili, takéhoto nášho „reprezentanta“ nemali šancu prekričať! Poviem pravdu, atmosféra v štúdiu bola viac ako negatívna a všetko skomplikovala aj reportáž o hrôzach nových migračných ciest cez Chorvátsko a Slovinsko a bol som rád, keď sa ešte raz pripomenuli ľudia z Výzvy k ľudskosti s pripomenutím, že tí ľudia sú na úteku už viac ako tri roky a našu pomoc potrebujú aj si ju zasluhujú!

Puškárová sa celkom nástojčivo svojich hostí spýtala, tak čo poviete, ako sa to bude riešiť a kým Fico celkom zhorel na báchorkách o vine európskych veľmocí vo veci bombardovania Sýrie a Lýbie a vyjadrením nádejí, že verí v možné zmeny ich hodnotenia našej tvrdohlavosti, Bugár sa stal absolútnou nulou človečenstva, chameleónom, čo si nevie ani len vybrať medzi dobrom a zlom!

Nuž a celkom samozrejme mi nedá, hodnotiť aj spôsob moderovania tejto „mimoriadnosti“ v podaní Zlatice Puškárovej. Bola ako keby vôbec ničia, ak mi budete chcieť rozumieť a to aj napriek tomu, že je stále žensky príťažlivá, matersky výnimočná a profesionálne dokonalá, dokázala sa predviesť bezpohlavne, necitlivo, nezainteresovane, jednoducho bola celkom iná, ako som ju obdivoval!  Škoda, to nebola vôbec ona, moderátorka jej vizáže si takýto imidž naozaj nezaslúži, k žene a nota bene presne takejto city jednoducho patria a ak sa ešte niekedy odhodlá svoju profesiu zreprízovať, nech je to výhradne v podobe dávnej moderátorky so srdcom, dušou a veru aj myslením a jazykom ako predtým, to bolo jednoducho skvelé a naozaj dobré!!!

Hľa, zodpovednosť môže byť taká a aj onaká!

16.01.2019

Táto informácia je voľačo neuveriteľne dôležité, lebo verejnosti celkom jednoznačne pripomína jeden z najväčších úspechov polície, akým sa mohla pochváliť v svojej súčasnej podobe, viac »

Takéto diplomatické sústo doteraz nezvládol nikto, čo to spraví s nami?

15.01.2019

Keď sa 1. január roka 2019 stal dátumom vstupu Slovenskej republiky, teda predovšetkým jej diplomatickej sféry v oblasti medzinárodnej politiky namiesto povinností Talianska v OBSE, čo je organizácia viac »

Nuž inú možnosť som nemal, iba sa dnes predviesť na portáli ešte raz!

14.01.2019

Tá prvá príčina je daná oznamom podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča pre verejnosť SR, že „silno zvažuje kandidatúru na prezidenta“, čo mu verejne prezentovanou ponukou adresoval viac »

pošta, list, poštár

Poplatok za SIPO nezohľadňoval náklady, bráni jeho zvýšenie pošta

16.01.2019 16:07

Poplatok za spracovanie úhrady dokladu SIPO bol dlhodobo podhodnotený a neodzrkadľoval základnú úroveň nákladov, bráni jeho zvýšenie pošta.

poľovník, puška, poľovačka, príroda, zver

V Srbsku zadržali muža podozrivého z prípravy útoku počas Putinovej návštevy

16.01.2019 16:04

Podľa niektorých tvrdení mladík mohol pripravovať útok aj na samotného Putina.

pellegrini

VIDEO: Prichystáme sa aj na najhorší scenár, povedal Pellegrini o brexite

16.01.2019 15:57

Nachádzame sa dnes v chaotickej situácii, priznal premiér Pellegrini.

Ukrajina SR Charkov Lajčák OBSE diplomacia návšteva

Minister Lajčák navštívil kontaktnú líniu na východe Ukrajiny

16.01.2019 15:47

Na opravu jediného mosta medzi časťami kontrolovanými vládou v Kyjeve a proruskými separatistami je všetko pripravené, chýba len politická vôľa.