Založ si blog

Presťahovali sa vraj do Sýrie, ale ilúzie si naozaj nerobím

Nuž svojim spôsobom mám jednoducho naozaj smolu v tom, že som si na svoj reálny pobyt na tomto svete vybral ten historický čas, keď sa krajina, čo je mojim domovom, teda rodné a milované Slovensko, stalo súčasťou voľačoho takého, ako je sféra záujmov  a vládnutia  ľavicovej filozofie ani nie tak dávno charakterizovanej poučkou, vraj vláda slobodného proletariátu s vierou v komunistické ideály. A v snahe byť celkom spravodlivým ani neviem, či si mám históriu svojho múdrenia, teda začiatky vzdelávania v školskom systéme, po krátkom štarte v jeho demokratickej podobe, na tú radikálnu zmenu, tejto filozofii poplatnej, mám priveľmi konfrontovať s dedičnosťou zvyklostí v mojej rodine, lebo čím ďalej tým viac je mi jasné, že všetky problémy v mojom živote – až dodnes, sú jej poplatné.

Naoko, či zdanlivo, v kontexte s tým titulkom dnešného blogu som začal meditovať skôr tajomne než celkom zrozumiteľne, ale pochopte, to všetkým pripomínam ako nové miesto určenia pre ruských nadčasových hrdinov a nositeľov dávnych ideálov, tej vôbec nie zabudnutej ideológie nositeľov a darcov oných ideálov hodných vraj celého ľudstva, s ktorou som mal tú česť byť v kontakte v priebehu svojho života naozaj osobne a viackrát, ba takmer permanentne, takže viem a nepochybujem, aká spoľahlivá je to fáma!

Takže takto, aby ste boli v obraze – po roku 1948 sme sa stali „adeptom nasledovania“ krajiny Sovietov a najlepšej politiky jej „múdrej a nanajvýš spoľahlivej a výhradne humanistickej komunistickej strany“, čo z mojich príbuzných v USA urobila kapitalistických nepriateľov, z deda Jana „kulaka“ a z nás ostatných nespoľahlivé živly a potom, v roku 1968 voľačo ešte horšie a podradnejšie, lebo byť nepriateľom svojej vlasti, v tom nasilu na ňu navlečenom, pofidérnom sovietskom kroji, naozaj nebolo nič moc!!! Ale to už som bol samozrejme veľký a dospelý, právne zodpovedný, ba veru aj rodič a nechcite ani vedieť, čo so mnou strážcovia takej dokonalej spravodlivosti porobili in natura! Mať predikát nepriateľ socializmu znamenalo stratu postavenia v spoločnosti a práce zodpovedajúcej vzdelaniu, moje občianske práva, aj celej mojej rodiny voľačomu takto  špecifikovanému zodpovedali do bodky, ale až po úžasnom precitnutí v novembri 1989 a dobrodružstve poznávania chuti nediktovanej, prirodzenej slobody, som konečne mohol žiť presne tak, ako má slobodný a bezúhonný občan žiť!   

Žiaľ, čas svetu jednoducho vládne výhradne v svojej réžii a tak už som seniorom, pravidlá bytia v mojej domovine sú akurát teraz veru tiež zvláštne, lebo čo už, zákon je norma hodná rešpektovania a u nás je zasa raz pri vláde ľavica, poplatná dedičnosti veru viac, ako je mi milé, predovšetkým tým dávnym časom s históriou  a menom – začiatok všetkého zla u nás –a to stačí iba spomínať či porovnávať a je to celkom čerstvá a neobschnutá realita!

Toľko teda úvod, alebo ak chcete tak reminiscencia môjho bytia v svojej domovine a môžem teda začať vysvetľovať, čo ten titulok blogu dnes vlastne znamená! Aby bolo jasné a všetkým zrozumiteľné, dnes už Ruská federácia nie je dávno všemocným ZSSR, chýba jej samozrejme aj tá jednoznačná mocenská rétorika komunistov, ale naozaj to nie je žiadnou prekážkou pre tých, čo svoju akurátnosť, spôsobilosť mať vždy patričnú hrdosť, dedičnosť a odvahu preukazovali od vekov a celkom iste aj s vierou, že na veky vekov a vždy sa posunuli akurát tam, kam ich chcela mať potreba dokazovať svoju veľkosť a neomylnosť. Doma, „medzi tými dávnymi svojimi“, čo mali tak akosi priveľa chúťok zabudnúť, kto je predurčený panovať a kto poslúchať a tak sa stalo, že som sa do toho kolotoča na všetky strany hryzúcej a škriabúcej moci priplietol veru aj ja – síce len a výhradne v podobe nesúhlasných postojov či ak chcete tak názorov, ale aj tak  s komplikáciou v osobnom bytí! Lebo viac ako šokujúco, kto by to náhodou naozaj nevedel, tak naša svojsky diktátorská vládna ľavica ma v sebe ukryté sympatie aj k takejto podobe ruskej politiky a čo už, zmysel pre spravodlivosť ma núti s tým v žiadnom prípade nesúhlasiť, lebo tak akosi naviac je to aj faloš a zákernosť!

Je tu Ukrajina, jej anektované územie Krym, násilne odňaté východné územie už aj s menom a poplatnosťou k Rusku, lebo dobre sa držte, tí super špecializovaní a absolútne svojou vlastnou vládou nekontrolovateľní  „tajomní Rusi“ sú presne tam, kde je ich treba! Vždy dokážu predvídať, ako „obnoviť tie staré dobré časy“, až do chvíle, než Putin priznal, že Krym bolo predsa len dielo jeho oficiálnych vojenských síl sa svetu prezentovali, že to všetko je ich zásluha a dodnes je svet bez pochybností, že východ Ukrajiny je celkom iste ich zásluhou a pričinením voľačo ako mimoriadna gubernia  Moskvy.  Nuž a teraz je na programe „robiť poriadok v malom“, v Bielorusku, je treba mať tam poriadnu základňu, aby sa ľahšie prezentovala moc veľkého východného Medveďa a vo „veľkom“ Sýria, lebo uznajte, svet si ktohovie prečo osobuje všetkým vnútiť predstavu, že Moskva a Putin by mohli tak akosi celkom bez príčiny nechať v trápení dávneho kamaráta Bašára Asada, veď je to naozaj tradícia podopretá vlastníctvom leteckej základne neďaleko mesta Lazakije a keďže je na Ukrajine práve teraz pokoj zbraní, je tu priestor svetu pripomenúť, že tá nehynúca sila ruských vojakov v originálnej podobe absolútnych dobrovoľníkov verných tradíciám je naozaj stále realitou! Alebo ešte aj do tretice, aby si Turecko s nálepkou enkláva NATO nemyslelo, že je voľačo extra, nuž mu občas narušíme vzdušný priestor, aby sa nenudili a hľa, už aj presne vieme, že to zabralo, „vedia o nás“ a podľa tých reakcií im to zrejme nerobí dobre!

A tak je teda už istotou, že Rusko bude mať v Sýrii okrem bombardérov a spoľahlivo chránenej leteckej základne aj pozemskú miniarmádu zloženú z neoficiálnych vojakov, lebo na Ukrajine niet čo robiť a Sýria ich potrebuje! Šokujúco, všetko je výhradne ich osobným rozhodnutím, oficiálna vláda nemá na ich rozhodovanie žiadny vplyv a čuduj sa svet, z ukrajinských vojenských dovolenkárov budú teraz celkom prirodzene dovolenkári sýrski a Moskva sa stane celkom zázračne priamym účastníkom ruskej vojny v Sýrii! Och, geniálne vymyslené, vojvodcov mali Rusi vždy celkom mimoriadnych, naozaj od nepamäti, ale tá dokonalosť doteraz nikým neobjavená, neodskúšaná a celkom iste nikým na svete neakceptovateľná, zostane na 100% výsadou Putina a Ruska! Ba dobre sa držte, je v tom aj voľačo ešte svojbytnejšie, s menom sila verejnej mienky a už viac ako týždeň sa Moskva svetu prezentuje, že v osobe Vladimíra Putina má ruský národ osobnosť s dôverou až 80%  a nedá mi nespýtať sa, nemáte z toho zimomriavky?!!

Aby bolo jasné, nerobím si ilúzie, že je to voľačo naozaj rozhodujúce, ale hoci je to svetu ponúknuté ako voľačo naozaj absurdné, v konečnom dôsledku, tak ako bude eskalovať odpor celého sveta voči takejto podobe absolútne neakceptovateľnej moci, naviac podlej a výsostne falošnej, lebo „prednosť“ vojenských aktivít majú Asádovi protivníci a nie svetový nepriateľ islamisti, to v konečnom dôsledku bude pomáhať v domácej politike zabúdať na celkom nepríjemné, či dokonca boľavé dôsledky ekonomických ťažkostí obyčajného ruského ľudu, lebo pre celý svet bude zasa raz Rusko za spoločného nepriateľa! Pochopte, bude to príklad možného zjednotenia moci a jej dôvery v národe, čo bývalo v tejto šestine sveta celkom normálne.

A uznajte, v kontexte s tým, ako som svoje širokospektrálne dumy začal, môžem pokojne aj všetko viac ako logicky skončiť, čo naozaj nie je v svojej podstate dobré,  lebo pre mňa je to večné dedičstvo tej ľavej životnej filozofie a z toho jednoducho nikdy nič dobré byť nemôže! Presne tak, ako sa ani z vlka, čo ako dobrý gazda slaninky nedočká.

Bude spravodlivé, veci opraviť a špeciálneho prokurátora vymeniť!

25.02.2017

V dome kde žijem, spokojne a v pohode, sa už dva týždne „všetci čerti ženia“, ako sme sa zhodli s našou domovníčkou, čo si už tiež naozaj veľa pamätá, aj keď sa ako žena voľačím, viac »

Vláda sa chváli, ale čo nechce, to nevidí ani cez lupu

24.02.2017

Európska komisia je svojim spôsobom kontrolný orgán štátov spojených v Európskej Únii a môžete si byť celkom istí, že jej zloženie, metodika práce a výsledky podliehajú nielen precíznej viac »

Parlamentná demokracia u nás je tak trošku ako lotéria

23.02.2017

Nič sa nedá robiť, v porovnaní s reálnou históriou štátu, v ktorom som sa narodil a kde už viac ako trištvrte storočia žijem, som celkom spoľahlivo voľačo ako pamätník, lebo v tom období viac »

boeing

Boeing otvorí svoju prvú továreň v Európe. V Británii

25.02.2017 23:49

Americký výrobca lietadiel Boeing otvorí v Británii továreň na súčiastky a chystá sa do nej investovať 20 miliónov libier.

polícia, vyšetrovatelia, Malajzia, Kim Čong-nam

Malajzia pohrozila zatykačom na severokórejského diplomata

25.02.2017 19:51

Malajzijská polícia oznámila, že vydá zatykač na severokórejského diplomata, ak odmietne spolupracovať v prípade útoku na Kim Čong-nama.

Nemecko, polícia

V Heidelbergu narazil muž autom do ľudí, jeden zo zranených zomrel

25.02.2017 19:24, aktualizované: 22:00

Polícia v Nemecku postrelila muža, ktorý v sobotu zjavne zámerne nabúral autom do chodcov v juhozápadnom meste Heidelberg.

SNS? Janusek, Stefanov

Začína sa súdny proces v kauze 'nástenkového tendra'

25.02.2017 18:26

V stredu 1. marca sa pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku začína pojednávanie v kauze takzvaného „nástenkového tendra“.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,029
Celková čítanosť: 1644925x
Priemerná čítanosť článkov: 1599x

Autor blogu

Kategórie