Založ si blog

Presťahovali sa vraj do Sýrie, ale ilúzie si naozaj nerobím

Nuž svojim spôsobom mám jednoducho naozaj smolu v tom, že som si na svoj reálny pobyt na tomto svete vybral ten historický čas, keď sa krajina, čo je mojim domovom, teda rodné a milované Slovensko, stalo súčasťou voľačoho takého, ako je sféra záujmov  a vládnutia  ľavicovej filozofie ani nie tak dávno charakterizovanej poučkou, vraj vláda slobodného proletariátu s vierou v komunistické ideály. A v snahe byť celkom spravodlivým ani neviem, či si mám históriu svojho múdrenia, teda začiatky vzdelávania v školskom systéme, po krátkom štarte v jeho demokratickej podobe, na tú radikálnu zmenu, tejto filozofii poplatnej, mám priveľmi konfrontovať s dedičnosťou zvyklostí v mojej rodine, lebo čím ďalej tým viac je mi jasné, že všetky problémy v mojom živote – až dodnes, sú jej poplatné.

Naoko, či zdanlivo, v kontexte s tým titulkom dnešného blogu som začal meditovať skôr tajomne než celkom zrozumiteľne, ale pochopte, to všetkým pripomínam ako nové miesto určenia pre ruských nadčasových hrdinov a nositeľov dávnych ideálov, tej vôbec nie zabudnutej ideológie nositeľov a darcov oných ideálov hodných vraj celého ľudstva, s ktorou som mal tú česť byť v kontakte v priebehu svojho života naozaj osobne a viackrát, ba takmer permanentne, takže viem a nepochybujem, aká spoľahlivá je to fáma!

Takže takto, aby ste boli v obraze – po roku 1948 sme sa stali „adeptom nasledovania“ krajiny Sovietov a najlepšej politiky jej „múdrej a nanajvýš spoľahlivej a výhradne humanistickej komunistickej strany“, čo z mojich príbuzných v USA urobila kapitalistických nepriateľov, z deda Jana „kulaka“ a z nás ostatných nespoľahlivé živly a potom, v roku 1968 voľačo ešte horšie a podradnejšie, lebo byť nepriateľom svojej vlasti, v tom nasilu na ňu navlečenom, pofidérnom sovietskom kroji, naozaj nebolo nič moc!!! Ale to už som bol samozrejme veľký a dospelý, právne zodpovedný, ba veru aj rodič a nechcite ani vedieť, čo so mnou strážcovia takej dokonalej spravodlivosti porobili in natura! Mať predikát nepriateľ socializmu znamenalo stratu postavenia v spoločnosti a práce zodpovedajúcej vzdelaniu, moje občianske práva, aj celej mojej rodiny voľačomu takto  špecifikovanému zodpovedali do bodky, ale až po úžasnom precitnutí v novembri 1989 a dobrodružstve poznávania chuti nediktovanej, prirodzenej slobody, som konečne mohol žiť presne tak, ako má slobodný a bezúhonný občan žiť!   

Žiaľ, čas svetu jednoducho vládne výhradne v svojej réžii a tak už som seniorom, pravidlá bytia v mojej domovine sú akurát teraz veru tiež zvláštne, lebo čo už, zákon je norma hodná rešpektovania a u nás je zasa raz pri vláde ľavica, poplatná dedičnosti veru viac, ako je mi milé, predovšetkým tým dávnym časom s históriou  a menom – začiatok všetkého zla u nás –a to stačí iba spomínať či porovnávať a je to celkom čerstvá a neobschnutá realita!

Toľko teda úvod, alebo ak chcete tak reminiscencia môjho bytia v svojej domovine a môžem teda začať vysvetľovať, čo ten titulok blogu dnes vlastne znamená! Aby bolo jasné a všetkým zrozumiteľné, dnes už Ruská federácia nie je dávno všemocným ZSSR, chýba jej samozrejme aj tá jednoznačná mocenská rétorika komunistov, ale naozaj to nie je žiadnou prekážkou pre tých, čo svoju akurátnosť, spôsobilosť mať vždy patričnú hrdosť, dedičnosť a odvahu preukazovali od vekov a celkom iste aj s vierou, že na veky vekov a vždy sa posunuli akurát tam, kam ich chcela mať potreba dokazovať svoju veľkosť a neomylnosť. Doma, „medzi tými dávnymi svojimi“, čo mali tak akosi priveľa chúťok zabudnúť, kto je predurčený panovať a kto poslúchať a tak sa stalo, že som sa do toho kolotoča na všetky strany hryzúcej a škriabúcej moci priplietol veru aj ja – síce len a výhradne v podobe nesúhlasných postojov či ak chcete tak názorov, ale aj tak  s komplikáciou v osobnom bytí! Lebo viac ako šokujúco, kto by to náhodou naozaj nevedel, tak naša svojsky diktátorská vládna ľavica ma v sebe ukryté sympatie aj k takejto podobe ruskej politiky a čo už, zmysel pre spravodlivosť ma núti s tým v žiadnom prípade nesúhlasiť, lebo tak akosi naviac je to aj faloš a zákernosť!

Je tu Ukrajina, jej anektované územie Krym, násilne odňaté východné územie už aj s menom a poplatnosťou k Rusku, lebo dobre sa držte, tí super špecializovaní a absolútne svojou vlastnou vládou nekontrolovateľní  „tajomní Rusi“ sú presne tam, kde je ich treba! Vždy dokážu predvídať, ako „obnoviť tie staré dobré časy“, až do chvíle, než Putin priznal, že Krym bolo predsa len dielo jeho oficiálnych vojenských síl sa svetu prezentovali, že to všetko je ich zásluha a dodnes je svet bez pochybností, že východ Ukrajiny je celkom iste ich zásluhou a pričinením voľačo ako mimoriadna gubernia  Moskvy.  Nuž a teraz je na programe „robiť poriadok v malom“, v Bielorusku, je treba mať tam poriadnu základňu, aby sa ľahšie prezentovala moc veľkého východného Medveďa a vo „veľkom“ Sýria, lebo uznajte, svet si ktohovie prečo osobuje všetkým vnútiť predstavu, že Moskva a Putin by mohli tak akosi celkom bez príčiny nechať v trápení dávneho kamaráta Bašára Asada, veď je to naozaj tradícia podopretá vlastníctvom leteckej základne neďaleko mesta Lazakije a keďže je na Ukrajine práve teraz pokoj zbraní, je tu priestor svetu pripomenúť, že tá nehynúca sila ruských vojakov v originálnej podobe absolútnych dobrovoľníkov verných tradíciám je naozaj stále realitou! Alebo ešte aj do tretice, aby si Turecko s nálepkou enkláva NATO nemyslelo, že je voľačo extra, nuž mu občas narušíme vzdušný priestor, aby sa nenudili a hľa, už aj presne vieme, že to zabralo, „vedia o nás“ a podľa tých reakcií im to zrejme nerobí dobre!

A tak je teda už istotou, že Rusko bude mať v Sýrii okrem bombardérov a spoľahlivo chránenej leteckej základne aj pozemskú miniarmádu zloženú z neoficiálnych vojakov, lebo na Ukrajine niet čo robiť a Sýria ich potrebuje! Šokujúco, všetko je výhradne ich osobným rozhodnutím, oficiálna vláda nemá na ich rozhodovanie žiadny vplyv a čuduj sa svet, z ukrajinských vojenských dovolenkárov budú teraz celkom prirodzene dovolenkári sýrski a Moskva sa stane celkom zázračne priamym účastníkom ruskej vojny v Sýrii! Och, geniálne vymyslené, vojvodcov mali Rusi vždy celkom mimoriadnych, naozaj od nepamäti, ale tá dokonalosť doteraz nikým neobjavená, neodskúšaná a celkom iste nikým na svete neakceptovateľná, zostane na 100% výsadou Putina a Ruska! Ba dobre sa držte, je v tom aj voľačo ešte svojbytnejšie, s menom sila verejnej mienky a už viac ako týždeň sa Moskva svetu prezentuje, že v osobe Vladimíra Putina má ruský národ osobnosť s dôverou až 80%  a nedá mi nespýtať sa, nemáte z toho zimomriavky?!!

Aby bolo jasné, nerobím si ilúzie, že je to voľačo naozaj rozhodujúce, ale hoci je to svetu ponúknuté ako voľačo naozaj absurdné, v konečnom dôsledku, tak ako bude eskalovať odpor celého sveta voči takejto podobe absolútne neakceptovateľnej moci, naviac podlej a výsostne falošnej, lebo „prednosť“ vojenských aktivít majú Asádovi protivníci a nie svetový nepriateľ islamisti, to v konečnom dôsledku bude pomáhať v domácej politike zabúdať na celkom nepríjemné, či dokonca boľavé dôsledky ekonomických ťažkostí obyčajného ruského ľudu, lebo pre celý svet bude zasa raz Rusko za spoločného nepriateľa! Pochopte, bude to príklad možného zjednotenia moci a jej dôvery v národe, čo bývalo v tejto šestine sveta celkom normálne.

A uznajte, v kontexte s tým, ako som svoje širokospektrálne dumy začal, môžem pokojne aj všetko viac ako logicky skončiť, čo naozaj nie je v svojej podstate dobré,  lebo pre mňa je to večné dedičstvo tej ľavej životnej filozofie a z toho jednoducho nikdy nič dobré byť nemôže! Presne tak, ako sa ani z vlka, čo ako dobrý gazda slaninky nedočká.

Naše stíhačky sú po Pellegríniho „zvedavosti“ zasa tajomstvom. . .

24.06.2018

Tá dilema ministra obrany SR Petra Gajdoša, nominanta SNS, sa už zdala byť vyriešená v tej zásadnej podobe, či sa bude u nás naše nebíčko brániť na švédskych Gripenoch, alebo na amerických viac »

Dnes sa farmári už poberú domov – spokojní. . . ?

23.06.2018

Naozaj to bola celkom zvláštna iniciatíva tých našich spoluobčanov, čo zaslúžene nosia prívlastok malí a strední farmári, už dlho a iba čiastočne úspešne sa pokonávajú s problémami viac »

Kauza zmenky v Markíze – som nevinný. . .

22.06.2018

Hovorí sa to už celkom nahlas, ba NAKA už od stredy popoludní toho hlavného hrdinu takýchto vyhlásení Mariana Kočnera zadržala a keď sa to celkom pochopiteľne, predovšetkým v Bratislave a viac »

Lomnický štít, lanovka, Vysoké Tatry

SHMÚ zaznamenal najchladnejší 23. jún v histórii pozorovaní

24.06.2018 10:35

Veľmi chladno bolo aj v Oraviciach na Orave, kde v nadmorskej výške približne 800 metrov teplota nevystúpila ani na 10 stupňov C, uvádza SHMÚ.

sýria

Ruské lietadlá zaútočili na sýrsku opozíciu

24.06.2018 09:51

Dve monitorovacie strediská, ktoré sledujú pohyb vojenských lietadiel, zaznamenali najmenej dvadsať úderov na Busru al-Hariri v južnej provincii Dara.

Turecko, voľby

V Turecku sa začali predčasné prezidentské a parlamentné voľby

24.06.2018 09:21

Konajú sa počas výnimočného stavu v krajine, ktorý bol zavedený po neúspešnom pokuse o štátny prevrat z júla 2016.

Heppenheim, Nemecko, požiar, utečenci

V bytovom dome v nemeckom Wuppertale došlo k výbuchu, hlásia 24 zranených

24.06.2018 08:54

Na mieste zasahovalo množstvo záchranárov. Podľa nich štyria ľudia utrpeli vážne zranenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,549
Celková čítanosť: 2655842x
Priemerná čítanosť článkov: 1715x

Autor blogu

Kategórie