Založ si blog

Sedieť na dvoch stoličkách sa dá, aj s dobrým koncom . . .

To všetko, v ponuke pre vás, po nedeli, to je len taký nadhľad, povedal by som, ponuka v svojej podstate skoro neuveriteľná – to preto tá metafora o dvoch stoličkách a predsa len som sa k tomu odhodlal. A všetko som napokon pokojne zvládol, mám prax a aby ste mi verili, že sa to naozaj dá, finálny výsledok tohto experimentu vám predkladám na posúdenie. Priznávam sa, nie je to opis môjho objavu, naučil som sa to od dospievajúceho syna, keď si začal nárokovať a využívať telekomunikačné vynálezy s výbavou pre moju generáciu až zázračnou, ale verte mi, je to naozaj iba otázka praxe, viac nič,  pokojne to zvládam a táto nedeľa nech je toho dôkazom aj pre vás.

TA3 od jedenástej predpoludním vysielala V politike s Ľubou Oravovou, už pol hodinku skôr, na Nova sport, začínalo finále v Šanghaji, medzi Djokovičom a Tsongom, čo sa, uznáte, tiež nedá ignorovať a samostatný senior, čo nemá žiadne extra zdroje zamestnávať šikovnú kuchárku, má veru prvoradú povinnosť pripraviť si aj nedeľný obed. Primeraný nielen udalosti – nedeľa je sviatok, maličký, ale aj tak, ale aj faktu, že večerať budem s návštevou, čo vareniu naozaj rozumie a udržať si dekor gurmána považujem za povinnosť! Ak ste to dočítali až potiaľto už viem, že je vám všetko jasné – bolo to širokospektrálne predpoludnie  – prisahám, že zvládnuté bez problémov, aj keď jeden „zlepšovák“, už celkom osobný, vám prezradím naozaj zadarmo! Na kuchynskom stole, rovnako tak, aj na konferenčom pred televízorom a aj na pracovnej doske kuchynskej linky mám pripravený zápisník, poznámkový blok a čistý list papiera aj s večným perom, ceruzkou a tenučkou fixkou a presne tak, ako to moja pozícia v potrebnom čase vyžadovala, som si robil poznámky v kontexte s tým, čo mi V politike moderátorka Ľuba Oravová z besedy s predsedom parlamentu Pellegrinim a predsedom poslaneckého klubu KDH Abrhamom ako veci dôležité ponúkala.

To všetko do vari presne „hodiny dvanástej“, keď už bol perkelt hotový, dochutený a putoval  “dozrievať“ na čerstvý vzduch, lebo tento objav deda Ada, že mäso v akejkoľvek omáčke musí akurát takto dozrieť je naozaj svetový a k haluškám, čo už som urobil skôr, som chystal ešte aj dusenú ryžu s klinčekmi a majoránom, lebo tá už sa prihrievaním nezdokonalí, prišla v TA3 zmena hostí! Ale všetko sa aj tak zjednodušilo, lebo v Šanghaji Djokovič geniálne zvíťazil, aj keď ma Tsonga vôbec nesklamalminister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek a expert, predovšetkým cez veci ekonomické, Ivan Švejna z MOST – HÍD, už to mali predsa len jednoduchšie. Jasné, vysvetlím celkom presne, v čom presne táto špecifikácia spočíva, ale teraz už môžem byť jednoznačným informátorom a všetko vám uložím do presných časových súvislostí. Už je navarené, perkelt „dozrieva“, obedovať budem až „po trinástej“ a tak je mojou povinnosťou urobiť aj reklamu moderátorke Oravovej, lebo čo sa dá robiť, jej v partii profesionálov na TA3 ešte stále, s drobnými výnimkami, verím.

Pellegriniho a Abrhana na nič voľajako opatrne nepripravovala, hoci téma besedy mala byť vyjadrená v názve – finále práce v parlamente pred parlamentnými voľbami – ako voľačo zásadné. Všetko ale odštartovala udalosťou z rodu tých šokujúcich, ba veru až tak, že je verejne známa, všetko s ňou spojené odsúdenia hodné a poslanec Abrhan už  ju širokej verejnosti prezentoval ako voľačo neobvyklé, nemorálne a vlastne celkom neprístojné aj v zmysle zákonov tejto republiky!

Je to známa iniciatíva poslanca maďarského parlamentu Istvána Szávaya, podpredsedu preukazne extrémistickej  politickej strany Jobbik, ktorý si v Dunajskej Strede otvoril vlastnú poslaneckú kanceláriu pre potreby miestneho obyvateľstva a in medias res vám prezradím, že sa to až kriticky nepáči ani strane SMK a jej vodcom a ako v priamom prenose uviedol Pellegrini, ani Smeru, ale nečudujte sa! Radosť to urobilo Mariánovi Kotlebovi a jeho súvercom, lebo ten už si rétoriku Szávaya stačil presťahovať aj do svojho vlastného slovníka. Zrejme vrana k vrane sadá platí aj medzi extrémistami a uznajte, koľko v tom musí byť spoločnej „írečitosti“, lebo vôbec nepochybujem o istote, že Kotleba veru Maďarov nemá rád zo zásady! Nuž a potom už prišli „do reči“ veci vážne, predovšetkým všetky ešte stále vyžadujúce rozhodnutia z parlamentu, dominanciu mala samozrejme problematika emigrácie do štátov EÚ a bez pochybností to dostalo podobu akéhosi vnútorného porozumenia politika z KDH s tým za Smer!

Priznávam sa, akurát vtedy by som bol prisahal, že je to „návrat predvolebnej klasiky“, celkom nenápadne sa verejnosti ponúkne možnosť prekvapujúceho porozumenia generálnych línií KDH a Smeru, lenže akurát vtedy veci celkom jednoduchým spôsobom na pravú mieru uviedla Oravová. Takže páni, ako to bude so žalobou voči diktátu kvót, je to stále reálny postoj premiéra a Smeru a čo to bude pre Slovensko tak akosi reálne znamenať a vôbec nie šokujúco, črtajúce sa porozumenie vo vyvíjajúcom sa očakávaní  našej status quo dostalo finálnu bodku konca nádejí! Pellegrini „naše rozhodnutia“, súčasné aj budúce potvrdil ako veci nemenné, ale z Abrhana už bol celkom iný diskutér, vyznával pravidlá rokovania rovnocenných  partnerov a teda aj zákony a bolo mu nad slnko jasnejšie, že voľačo na tento spôsob nerozumnej tvrdohlavosti a zotrvačnej hlúposti nám pravda a realita s tou kauzou spojená prinesie sklamanie. Bolesť a prehru, podľa jeho názoru viac ako zbytočnú a poviem to síce opatrne, ba ešte skôr fajnovo, to ako keby sa nad možnou povolebnou spoluprácou týchto strán poriadne zotmelo aj zahmlilo, lebo uznajte, neakceptovať postoj a rozhodnutie premiéra Fica, to je jednoducho voľačo ako faul, ktorý sa nedočká pochopenia a odpustenia veru nikdy!

A potom už bola reč o potravinách na našom trhu, predovšetkým v kontexte s tým sociálnym balíčkom zníženia DPH niektorých z nich a hoci to bolo vymyslené širokospektrálne, teda ich kvalita, šírka sortimentu, ponuka v porovnaní so svetom  – dominovala predovšetkým istota nižšej ceny toho tovaru a jej kontrola, čo ma pochopiteľne naozaj extréme zaujala! To už opakovane, od začiatku to bolo prezentované ako spolupráca zodpovedných s Jednotou dôchodcov Slovenska, vraj to akurát oni „posvätia svojim dôkladným interesom“, ale dobre čítajte – Ivan Švejna z MOST – HÍD, to svojmu kolegovi v besede, na výsosť samoľúbemu a plného chuti dať sa obdivovať, ministrovi pôdohospodárstva Ľubomírovi Jahnátkovi, celkom jednoducho poriadne znechutil! A nielen jemu, celej vláde a strane Smer, ba zvlášť aj jej predsedovi Ficovi, keď jeho nadšenie zalial ako ohníček pýchy cisternou vody viac ako obrovskou, keď mu oznámil pravdu celkom nespochybniteľnú!

To naozaj očakávate, že sa vám seniori pri takejto práci zodpovednosťou a nadšením pretrhnú!? To akože s vďakou za fakt, že ste im po rokoch nulových dôchodkových valorizácií na rok 2016 mesačne pridali celých, voľačo okolo 1, 50 eura!? Je to naozaj hanba a ten optimizmus naozaj s nikým nezdieľam! A na okraj svojho hodnotenia tohto, s obrovskou reklamou pripravovaného sociálneho balíčka, pridal aj odborné očakávanie profesionála!  

Všetci, čo čakajú zázraky poklesu cien, viditeľné a potešiteľné, budú sklamaní, obávam sa, že vo väčšine prípadov to bude celkom smiešne, ba veru aj nulové, aj v opačnom garde, lebo nákupná cena je daná tou výrobnou a jej garancie nikto na svete nedokáže potvrdiť, takže ak ste v poľnohospodárskej výrobe doma… A naozaj nemusel pokračovať, tomu už porozumel aj fachman na priemysel, plasty a riadenie veľkých podnikov, akým je v realite Jahnátek, lebo aj on vie, že príroda je zlý garant,  naozaj nás neposlúcha, veď to ani komunistov nikdy nie  a všetka česť Oravovej, až do prijateľného konca relácie porobila vari priamo zázraky, aby to nebol už iba kabaret!

Teda tak, to bol opis môjho nedeľného sedenia na dvoch stoličkách a ako vidíte, vôbec to nebolo zložité a veru naozaj ani nie márne, či celkom zbytočné, lebo môžete so mnou chváliť skvelý tenis, pohotovú moderátorku politickej talkshow Ľubu Oravovú  a tých politikov, čo vystupovali s ňou si ohodnoťte individuálne podľa toho, čo ste si z ich ponuky v mojom opise vybrali!

K samosprávnym povinnostiam sa pristupuje v celkom extra réžii

22.05.2017

Už v predstihu sa priznávam, že je to nedeľná téma pre konfrontačný blog celkom originálna, jej obsah predurčil postoj funkčnej samosprávy mesta Prešov pre svojich občanov, celkom prekvapujúco viac »

Matovičova kauza a jeho nádej dobrých koncov

21.05.2017

Nuž ako sa hovorí, čo už, ak je človek dobrým občanom svojej vlasti, všetko, čo je s ňou a jej osudmi či históriou celkom bytostne spojené mu nesmie a veru naozaj nemôže uniknúť, alebo viac »

V niečom sme naozaj svetoví rekordéri

20.05.2017

Svoju svojbytnosť, teda vlastnú štátnosť, si dokážeme pred celým svetom preferovať celkom spoľahlivo aj napriek faktu, že je to voľačo naozaj svojrázne a špecifické, už s ohľadom na históriu viac »

zbraň, pištol

V Palerme za bieleho dňa zastrelili mafiána Giuseppeho Dainottiho

22.05.2017 20:44

Dva výstrely trafili známeho člena Cosa Nostry počas bicyklovania do hlavy.

liek, lekáreň, lekárnik, farmaceur, tabletka

Farmafirmu preveruje Brusel pre zdražovanie liekov proti rakovine

22.05.2017 20:00

Juhoafrická farmaceutická firma čelí podozreniam, že neoprávnene zvýšila ceny liekov proti rakovine, ktoré sa ešte vlani používali aj u nás.

Anders Fogh Rasmussen, NATO

Bývalý šéf NATO Rasmussen: Putin sa asi smeje

22.05.2017 20:00

Verí, že americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi možno dôverovať, ak na stretnutí NATO potvrdí záväzky k spojencom.

bitcoin

Bitcoin rapídne narástol až na hodnotu 2100 dolárov

22.05.2017 18:54

Kybernetická mena bitcoin pokračuje v rastoch na nové rekordy a v pondelok jej hodnota stúpla nad 2100 USD.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,111
Celková čítanosť: 1786104x
Priemerná čítanosť článkov: 1608x

Autor blogu

Kategórie