Založ si blog

Sme zvláštne povahy, už zasa poslúchame manipulátorov!

Ten deň, pripomínajúci nám demokraciu a slobodu, teda ich návrat do nášho života, sme si pripomínali a veru aj oslavovali po viac ako štvrťstoročí v podobe síce občiansky slobodnej a žiadnymi obmedzeniami spoločenských, či poriadkových orgánov nedirigovanej, ale ak sa nechcem pasovať za manipulátora ja, hoci len takýchto všedných a formálnych opisov reality súčasnosti musím priznať, že v svojej podstate to všetkým Slovákom aj tak opisujem účelovo a ono to chce výhradne len a len pravdu. Študenti a ich túžba po slobode, predovšetkým ducha myslenia a rozhodovania, umelci a povinnosť tvoriť slobodne, múdro, odvážne, hrdinsky a pravdivo prerástli do potreby väčšiny národa žiť pod kuratelou takýchto samozrejmostí aj vo všednom občianskom bytí každodenne a tie novembrové námestia to vtedy vládnucej komunistickej moci transformovali do ich spôsobov všetko riadiť a dirigovať ako normu, ktorá ich definitívne ochromila!

Ak sa vám tomu nechce uveriť, v tom odstupe rokov, vôbec sa nečudujem, lebo komunisti u nás –to bola všetka moc v štáte na jednej kôpke, od správy vecí verejných, na 100% potvrdených Ústavou a zákonmi a chránených políciou a armádou, ba tak akosi naviac aj nadstavbou ideológie v kultúre a v myslení všedných občanov a predsa len to v jedinej chvíli stratilo svoju moc, čaro nadvlády sily a veru aj myšlienok k uznaniu či dokonca obdivu a všetko dostalo podobu definitívneho konca takýchto metód riadenia spoločnosti. Tí, menovite národu známi vodcovia dobrovoľne abdikovali, velitelia ozbrojených systémov z ničoho nič uznali, že riadiť spoločnosť je povinnosťou štátu výhradne demokraticky – voľby, parlament, delegáti ľudu, zákony, spravodlivosť a potom prišlo to najhlavnejšie!

Kto si nepamätá, o čom hovorím, či na čo si spomínam tak vedzte, že je to iniciatíva naša, slovenská, dá sa pomenovať ako objavenie kameňa mudrcov zamatovej revolúcie a keď sme ju ako zázračné riešenie posunuli do Prahy, kde sa zo všetkých prísad demokratických dobrôt varil ten finálny elixír slobody národov v Československu, akurát on spôsobil, že ako v rozprávke to v priebehu troch dní spôsobilo zázrak! Komunisti sa dobrovoľne vzdali svojich výsad byť tou silou v spoločnosti, čo je garantom, realizátorom a strážcom všetkého v nej realizovaného a poprosím všetkých, čo si to pripomenuli, aby tak ako vtedy zodpovedne aj konali!

Lebo čo sa dá robiť, recidíva udalostí spôsobila, že sme sa cez peripetie plynutia času dostali zasa až tam, odkiaľ sme v novembri 1989 s pomocou onoho zázračného kameňa mudrcov utiekli a moc v tomto štáte, tak akosi nebadane na seba prevzali epigóni vtedajších neobmedzených pánov! Jasné, kto nechce, ten moje tvrdenie odmietne, nebude súhlasiť, alebo ma tak, ako anonymní kritici  na tomto portáli, čo je potvrdením akurát tej vtedy vybojovanej demokracie opľuje a pošle medzi bláznov, ale našťastie, viac nič! Už žiadna krivda, nestanem sa hriešnikom doby v radoch tých, ktorých vyhodili z pracovného postu, lebo vraj kašľú a pľujú na všetko hodné slávy a uznania, ani ma nezavrú ako nepriateľa socializmu, hoci ten predikát mi vtedy „prišili“ zrejme na veky vekov, lebo predsa len, už to nemajú všetko celkom spoľahlivo ako keby pod jediným prstom vládnutia!

A práve v tom cítim nádej vzkriesenia  revolučných výsad novembra 1989, je tu predsa len v ponuke opozícia aj s parlamentnými právami, teda predovšetkým v podobe môcť o všetkom slobodne hovoriť, pripomínať a prednostne porovnávať, lebo ak vládnuci Smer začne tvrdiť, že je to demokratická voľba národa a ich rozhodovaniu sa nedá nič nedemokratické vytknúť, je povinnosťou opozície oponovať! Zo všetkých síl, ba kričať a nedať sa zastrašiť – lebo to naozaj nie je pravda!

Lebo ruku na srdce, aká je to demokracia vládnutia, ak sa cez volebnú väčšinu rozhoduje o tom, čo sa na rokovaní parlamentu bude zodpovedne riešiť a o čom sa nebude rokovať vôbec, uvedomte si, aká býva volebná účasť, ako sú rozdelené hlasy voličov, v akom pomere a čo je v kontexte s tým naozajstná väčšina vôle ľudu??! Môže Smer rozhodnúť, že o Výbohovi a iných podozrivých v kontexte s krivdou a porušením zákonov sa rokovať nebude, je normálne, ak táto politická strana porušuje demokratické práva voliča diktátom výhradne svojich metód a spôsobov rozhodovania, bez vyvodenia zodpovednosti voči hriešnikom z vlastných radov v kauzách krádež, korupcia, zneužívanie moci, podvody, účelovosť diktátu vlastnej filozofie a ochrany vlastných záujmov??? Nech je tá spomienka v menovitej podobe na vás osobne, aby som nebol pasovaný za našepkávača, ale predsa len, ak už je kritikom mojich postojov málo fakt, že vinníkom sa dá pokojne nazývať predseda parlamentu tejto strany, lebo čo sa dá robiť, usvedčil sa v svojom strachu z prezradenia svojej viny a  vo vlastnej réžii, potom všetkým reálne pripomeniem, ako  sa v  politike riadenia štátu a parlamentu, no predovšetkým výkonov vlády svetu prezentuje predseda strany Smer, čo tu vládne v rovnakej réžii ako komunisti pred revolúciou! Je to oficiálne nedekorovaný majster sveta v demagógii a účelovosti, teda manipulátor najväčšej dokonalosti v zavádzaní a klamaní spoločnosti a uznajte, to je dôkaz jeho hriešnosti naozaj nad iné!

Ale prisahám, jeho odvaha a absencia pocitu hanby nemá na svete medzi normálnymi smrteľníkmi konkurenta, zaprie aj nos medzi očami, na čo nechce, na to si nespomína ani za nič na svete, kritériá posudzovania svojich rozhodnutí prevracia kedy len chce a ako sa mu to hodí, veci verejné sú na programe rokovaní či iba národnej diskusie iba ak on chce, v parlamente je pre svojich poslancov vodcom bez výhrad a výnimiek a aby to malo nálepku pre všetkých jednoznačne zrozumiteľnú, je naozaj vodcom „demokratickej strany jedného muža, teda pardon – vodcu“! Kauzy obrana, spravodlivosť, školstvo, zdravotníctvo, doprava, priemysel – všade dominuje a má prioritu v rozhodovaní, výsledky jeho zvrchovaných práv sú preukazné v svojich negatívach celkom jednoznačne, svet odborníkov je v kritike jeho metód vládnutia, teda predovšetkým v tej podobe „amatérskeho dobrodenie obyčajným ľuďom cez sociálne balíčky“ nekompromisným, lebo namiesto odborných metód a riadenia národnej ekonomiky prezentuje jarmočné podoby akože úspechov, čo nás v ničom nectia, naopak,   sme stále zadĺženým štátom s vysokou nezamestnanosťou a bez perspektívy pokroku!

Príklad týchto dní je preukazný, kritika návrhu rozpočtu Slovenska na rok 2016, s výhľadom do budúcnosti je dôkazom, na čo sa máme v tom roku volieb tak naozaj tešiť, lebo prisahám, KDH a MOST – HÍD, ktorých hodnotenie som si doprial ako vedomosť spoznať aj napriek tomu, že Smer o bezchybnosti svojej rozpočtovej pravdy vôbec nepochybuje, vo mne vyvolával zlosť z nezodpovednosti vedenia štátu! Vedome sa zneužíva faktografia hospodárenia, dlh Slovenska, naplánovaný dlhodobo klesať narastá, už aj tohtoročná revízia účtov to potvrdzuje a plány či prognózy o realite nášho bytia nám Smer maľuje ako senzačnú podobu svojskej demokracie!

Nuž teda nedá mi mlčať, je to nehumánna podoba krivdy národa, v ktorej akurát teraz prežívame a hoci by naozaj možno bolo najjednoduchšie zasa v podobe naozajstnej väčšiny národa vyrukovať, s požiadavkou vrátiť sa k demokratickým zásadám riadenia priamo na námestia a pripomenúť Smeru a jeho vládcom, že diktát jednej strany je v demokracii vylúčený, za každých okolností, bude mi stačiť jednoduchšie rešenie!

Je pred nami stále dosť času väčšinu budúcich voličov presvedčiť, že zmenu v tomto ohľade spoľahlivo zariadi aj výsledok parlamentných volieb a teda predovšetkým – ospravedlňujem sa za historický výrok – pamäť národa, ktorá nám bez výčitiek svedomia pripomenie, že národ na žiadne svoje víťazstvo nemá právo zabudnúť! My sme už v novembri 1989 komunizmus nielen ako svojho nepriateľa odhalili a pomenovali, ale zo svojho života aj vygumovali a recidíva, s ktorou sa teraz boríme je spoľahlivo liečiteľná úprimným človečenstvom – stačí byť čestnými a zodpovednými občanmi pri volebných urnách v marci 2016!

Ak bude Smer voliť iba ten Slovák, ktorému takýto spôsob vládnutia prináša profit a výhody verných systému, čo väčšine ubližuje, vo voľbách zvíťazime naozaj väčšinovo a patrím už teraz k tým, čo na to prisahajú, viac ako jednoznačne, potom to bude návrat k demokratickým princípom vládnutia v živote tejto spoločnosti.

Extrémy v sfére vzdelávania detí strašia, musíme byť naozaj múdrejším národom!

17.07.2018

Budem zodpovedným v každom ohľade naozaj všetkého, čo som sa rozhodol opísať v svojej reakcii na udalosti v svete vzdelávania, lebo s výnimkou času po anexii ČSSR armádami Varšavskej zmluvy, viac »

Verejná ochrankyňa ľudských práv u nás to nemá jednoduché. . .

16.07.2018

Ombudsmanka Mária Patakyová je oficiálna súčasť, po voľbách víťaznej hierarchie strán Smer, SNS a Most –Híd a v kontexte s tými základnými povinnosťami jej právnej zodpovednosti voči viac »

Iný už nebude, má to v krvi. . .

15.07.2018

Nič sa nesnažím zahovárať či kamuflovať, nemusíte vôbec hádať, o kom mám potrebu sa s verejnosťou porozprávať – uhádli ste, ak tipujete že naozaj o trojnásobnom expremiérovi Ficovi, viac »

Grécko, vlajka

Grécki vojaci ostávajú v tureckom väzení, za údajnú špionáž im hrozí aj doživotie

17.07.2018 14:58

Turecký súd rozhodol, že dvaja príslušníci gréckej armády zostanú vo väzbe.

Ropa, ťažba, nafta, benzín, ropný vrt

Clá zasiahli v USA prvý veľký projekt

17.07.2018 14:49

Vláda v USA zamietla žiadosť amerického prevádzkovateľa ropovodov a plynovodov o vyňatie svojho projektu spod dovozných ciel na oceľ.

trump, putin

Podľa ruských analytikov bolo Putinovým víťazstvom konanie summitu

17.07.2018 14:45

Hoci schôdzka nepriniesla žiadny veľký prielom, Putin v očiach svojho domáceho publika obratne zvíťazil, zhodujú sa analytici aj odborníci na reč tela.

brexit, eú, veľká británia,

Volebná komisia dala euroskeptikom z Vote Leave pokutu za porušenie pravidiel vedenia kampane

17.07.2018 14:34

Britská volebná komisia rozhodla, že skupina Vote Leave pred referendom v roku 2016 porušila pravidlá kampane a dala jej pokutu vo výške 61-tisíc libier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,573
Celková čítanosť: 2707973x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie