Založ si blog

Memento a zaklínadlá strany Smer

Posledný novembrový deň roka 2015 mi v dlhodobej prognóze očakávaní, čo a ako to bude so mnou, mojimi milovanými, blízkymi a priazňou vyšiel s prívlastkom všedný, priemerný, neupúta, ale predsa len, keďže som sa obsahom a predovšetkým výkladom vlastnoručnej veštby oboznamoval a všetko si ex post vyhodnocoval a kontroloval dlhšie ako kalendárny mesiac, bolo v tom mnohé, naozaj viac ako intersantné. Som naučený, povinnosť znamenia Zodiacu Škorpión nebagatelizovať už roky rokúce, verte mi, aj persóny prisahajúce na zbytočnosť či márnosť takejto zvyklosti s tvrdením, že sú to veci celkom vymyslené, lebo čo sa dá robiť, svedectvo a dedičstvá deda Ada a veru najmenej polovička tej doby už aj moje úsilie, to je viac ako storočie overených vízií, alebo ak chcete tradičné pomenovanie, tak jednoducho mágie predpovedí budúcnosti! Je to moje osobné znamenie, nie je v prirodzenej obľube nepoučenej verejnosti, ale prisahám, jeho moc, sila, dosah na spoločnosť, ľudí a ich vzájomnosť sa jednoducho nevypláca obchádzať, či nebodaj si nevšímať, lebo čo sa dá robiť – čo sa má stať v predurčení času, to sa naozaj stane!

Ako autora príspevkov na tomto portáli ma jeho pravidelní čitatelia vnímajú od začiatku mojich autorských snáh – máj  2014 – svojsky, špecificky, ale jednoznačne, ak sú priaznivcami, priamo dedičmi, či epigónmi socialistickej minulosti Slovenska je to ničím nekamuflovaná nenávisť, neporozumenie a odmietanie až k zatrateniu, čo je prirodzené, lebo ako súčasť spoločenstva tvoriace akurát takéto Slovensko fungujem individuálne už trištvrte storočia a ako teraz, tak aj predtým, som komunistické móresy vládnutia naozaj nemusel!

To naozaj nie je moja klasifikácia takto prežitej prítomnosti na tomto svete, to je dedičstvo demokratov, čo sa stali zákonite mojimi učiteľmi, lebo reč je o dedoch po meči aj po praslici, ale tak, ako sa dejiny aj súčasnosť v mojom živote usilovali dokazovať, aké sú ich reálne atribúty je mi nad slnko jasnejšie, že ich poučenia a príklady nemajú chyby! Aby bolo jasné, čo znamená moc pre človeka individuálne, čo mu prinesie celkom rukolapne, ak je naozaj preukazná, to poznali vo vlastnom živote na vlastnej koži, mali panovníkov „s modrou krvou a neobmedzenou mocou“, ale potom sa jeden z nich odhodlal urobiť v tejto veci viac a vydal sa do Nového sveta, ako sa vtedy naučili nazývať Ameriku, teda USA a s dvomi prestávkmi, keď si v starej vlasti celkom rýchlo riešil  „investičné zámery“, tam až do vzniku ČSR v roku 1918 prežil viac ako dvadsať rokov a narodil sa mu tam aj môj otec.

Prisahám, bol v mojom živote takmer jedinou persónou, čo mal potrebu mi o tom všetkom rozprávať, ako o životnej škole múdrosti, pojem demokracia, kapitál, občianska sloboda, komunistická diktatúra a zotročovanie obyvateľstva som počúval naozaj od malička a s určitosťou viem, že taký, aký som v realite, je jeho zásluha. A ten druhý dedo mu veril a nielen to, jeho schopnosti a múdrosť sa okolie naučilo akceptovať a tak akosi naviac sa honosil prezývkou Bosorák a prisahám, nebola v tom ani len odrobinka výčitky, iba uznanie daností. To mám ako dedičstvo po ňom, on sa dal presvedčiť – pomôž, povedz, prezraď – no mňa už potom nepresviedčal vlastne nikto! Bolo to moje tajomstvo, v priebehu plynutia času ukryté pod perinou vzdelania dvoch vysokých škôl a vzájomnej nenávisti môjho ega s režimom a teraz, ako vidíte, ako keby to bolo s rovnakým scenárom, ale predsa len – ak je voľačo naozaj dôležité vedieť ako nevyhnutnosť, svedomie a zodpovednosť predsa len vyhrávajú!

Aby bolo jasné, plynutie času sa na Slovensku stalo dôkazom, že veľkorysosť demokracie, čo zasiala ako dobrodenie a porozumenie v svojej zamatovej revolúcii, teraz zberá ako úrodu pomýlené človečenstvo v podobe recidívy. Lebo čo sa dá robiť, v tých časoch vlády komunistov sa jej „uvedomelé stranícke kádre stali všemocnou silou v štáte“, s privilégiami na mnoho spôsobov a všetci epigóni tých čias to zneužívajú v mene veľkorysosti odpúšťania tej väčšiny, čo revolúciu vyhrala! Iba preto, že víťazi revolúcie žili v presvedčení, že zločiny komunizmu treba odpustiť, už budeme iba spravodlivou spoločnosťou a rovnosť, sloboda, bratstvo už nebude iba ilúziou života!

Tá recidíva tých čias má teraz svoje presné špecifiká, je to vraj múdro zjednotená ľavica, čo oprášila všetko obdivuhodné a predovšetkým nezabudnuteľné z tých čias, keď vládla jediná moc, jediná flozofia a jednofarebná politika a šokujúco, je to takmer na chlp presne tá tretina spoločenstva, čo tu v mene diktátu rodnej strany a jej učenia vládla sama, bez výčitiek svedomia a v režime zvanom diktatúra viac ako 40 rokov! Bez viditeľných starostí či problémov, naopak, to populárne s jedlom rastie chuť naozaj mocnie a oponentúra – síce v početnej prevahe, lebo aj to je dedičné, vegetuje v podobe neveľmi optimistickej! Každý na svojom piesočku, s vlastnými problémami, bez spoločných cieľov a teda aj optimistickej perspektívy  a ak sa nestane zázrak, ani len tie blížiace sa voľby, čo môžu  byť suplentom zamatovej revolúcie, nesľubujú nápravu krívd, čo nás teraz dlávia.

A tak som teda všetko, čo tie moje výklady znamení, tak ako ma to dedo Ado naučil a čo tie knihy z jeho dedičstva píšu naozaj poctivo, znova a znova viac ako zodpovedne čítal a vedzte teda aj vy! Je to veru v podobe dosť dramatickej,  vládnuci Smer má všetko veľmi zjednodušené formou tej podoby štátnosti, čo  v súčasnosti realizuje celkom samozrejme ako svoj diktát! V celej sfére rozhodovania o správe vecí verejných, aj s kuratelou polície a armády a práve v tejto chvíli mi nedá neprezradiť vám všetkým, že je to podmienená závislosť!

Ozbrojené zložky spoločnosti sú tiež iba občania, zákony sú mantinelmi moci, čo im rozkazuje a ak ich niet k dispozícii, tak sa moc žiadnych zázrakov v svoj prospech nedočká! A hľa, ten zákon náhody –Smer a jeho vláda „celkom náhodou pripravili návrh ústavných zmien“, čo sú popretím demokratických princípov vládnutia a ak sa nedajbože v parlamente schvália, moc dostane všetky spôsoby uzurpácie sily pod vlastné rozhodovanie! Pán Boh nás Slováci potom opatruj, lebo očakávanie budúceho potom môže dostať nazaj podobu právnej normy, že jedinou politickou silou na Slovensku, čo môže náš život riadiť je Smer a nikto iný! Jasné, bude vám to voľačo pripomínať, ale to už by bolo s nami naozaj zle nedobre!

A tak teda vedzte, že než sa tak stane, je treba ako národ akceptovať aj iné znamenia osudu, predovšetkým neodškriepiteľnú istotu, že je nás naozaj viac takých, čo z moci strany Smer nikdy nebudú profitovať, ich letory, charakter, výchova, dedičsto predkov, viera a túžba žiť iba čestne a spravdlivo to nedopustí ako vierolomnosť a judášstvo  a je najvyšší čas v predvolebnom čase konečne urobiť čo urobiť treba! Je to povinnosť každého z nás stať sa občanom zodpovedným, všímavým, takým, čo bytie ľudí v našej spoločnosti neponechá náhode rozdávania a prijímania profitov čierneho svedomia, ale všetko podriadi osobnej zodpovednosti, lebo s ohľadom na našu minulosť si tento národ nič iné nezaslúži!

V prvom rade, náš osudový befel má podobu obyčajnej lásky človeka k človeku, humanizmus, lásku k blížnemu, tak ako to v svojej podstate národného dedičstva obsahuje aj slovenská Ústava! Lenže hľa, preferencie strany Smer postavili naozaj všetko na hlavu, základom ich predvolebnej kampane je utečenecká kríza, teda nenávistné odmietanie pomoci migrantom v mene vymyslenej propagandy a zásad neľudskosti, voľačo, čo občanovi tejto krajiny vnucuje presvedčenie, že ak nechcú ohroziť svoju možnosť dôstojne žiť, je ich povinnosť migrantov odmietnuť celkom zásadne! Je to prekvapujúce, ale veru aj pochopiteľné, takáto hystéria je vynútená naozaj mocnou a prepracovanu propagandou účelovosti a zdanlivo zvýhodňuje tých, čo prestali byť ľuďmi.

A volič, v svojej jednoduchosti hľadať  v tom mravnosť a morálku poslúcha, podľahne, vraj bude väčšinovo voliť Smer a hrôza, vychádza to až na 40% odovzdaných hlasov, nielen straníkov a prisahám, to si Slovensko nezaslúži! Možno práve preto je mojou povinnosťou občana informovať, že najproblematickejšou politickou stranou súčasnosti je akurát ten všemocný Smer, jeho hriešnosť je až neuveriteľne širokospektrálna a ak už naozaj nepremýšľate nad tým, komu sa dá dôverovať, aspoň podmienečne, tak jeho kandidáti vo voľbách to byť naozaj nemôžu! Veď hľa- dôkazy!

Kauza Váhostav, okradli štát, menovite, osobne, nás všetkých a nič, zdravotníctvo, v rozsahu celého rezortu, pacientov, zamestnancov – bez následkov a bez perspektívy nápravy, korupcia a klientelizmus v tak širokej škále ponuky, že naozaj niet takej sféry podnikania, kde niet dôkazov o zločine, sociálna sféra, dôchodcovia, ich penzie, rodiny, deti – podvody a účelovosť prikrytá falošnosťou  sociálnych balíčkov, nezamestnanosť, štatistická účelovosť a žiadna realita a potom v globále, všetky hriechy si doplňte individuálnym dôkazom! Reformy ekonomiky, nesplnené sľuby vlády, súdnictvo a právnosť jurisdikcie štátu, populizmus a verejné klamanie verejnosti, problematika v školstve hraničiaca s katastrofou v systéme vzdelávania, diaľnice a doprava, arogancia moci a v súčasnosti dominancia všetkého zlého – utečenci a príprava zmien zákonov spojených so zmenou Ústavy!!!

Pochopte, rozhodnutie voličov avizované prieskumom verejnej mienky je neakceptovateľné, snaha Smeru domôcť sa ústavných zmien je hrôzou naozaj pekelnou a nech je všetkým celkom jasné, že je to naozajstná potreba tejto politickej strany svoju moc zabetónovať presne tak, ako to mali zariadené ich predchodcovia, komunisti! A tak sa pýtam, je stále dosť času pred voľbami, než sa naozaj stane voľačo zlé – to načo nám bol november 1989 a zamatová revolúcia, prečo sme odpúšťali hriechy komunistom, keď sa to všetko boľavé a smrteľne hriešne vráti? To dopustíme, ohroziť nás volebným výsledkom v zatmení mysle!? 

Zapaľujem prvú sviečku na adventnom venci, moje zaklínadlá sú síce starosvetské, ale spoľahlivé a chcem veriť, že  tí, čo spoznajú obsah mojej úvahy, to všetko vyriešia presne tak, ako sa urobiť musí!

Premiér a predseda strany Smer myslia celkom odlišne. . .

11.12.2018

Presne v tej chvíli, keď sa skončil ošiaľ vyvolaný atmosférou snemu strany Smer SD v Trenčíne, v sobotu, charakterizovaný presvedčivou réžiou jeho predsedu a expremiéra Roberta Fica, čo viac »

Podoba a predsa len zásadný rozdiel, porovnávanie je celkom prirodzená vec!

10.12.2018

U nás a veru aj v Nemecku sa vnútroštátne diania začali na sebe podobať presne v tej chvíli, keď sa situácia spojená s riadením krajiny v praktickej podobe a veru aj v kontexte s jej smerovaním viac »

Potvrdené, naši poslanci sa hodnotia ináč ako celý národ. . .

09.12.2018

Nič sa nedá robiť, ak chce človek žiť v kontexte s tým, čo našu spoločnosť naozaj kontinuálne ovplyvňuje, musí držať naozaj citlivú ruku na jej pulze, čo ju charakterizuje a špecifikuje viac »

Marian Kočner

Kočnerovi nevyšiel ani druhý pokus o prepustenie z väzby

11.12.2018 12:32

Obvinený podnikateľ Marian Kočner bude aj naďaklej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom trojčlenný senát Najvyššieho súdu SR na svojom neverejnom zasadnutí.

donald trump

Zo spolupráce s Ruskom je podozrivých 16 osôb z Trumpovho okolia

11.12.2018 12:31

Všetci akékoľvek podozrenie z kontaktov s Ruskom dlhodobo popierajú.

francúzsko, protest, želté vesty, polícia, demonštrácia

Aj napriek krokom, ktoré ohlásil Macron, pokračujú vo Francúzsku protesty

11.12.2018 12:09

Jeden z predstaviteľov žltých vest apeloval na demonštrantov, aby v sobotu už piatykrát vyrazili do ulíc.

igor matovič

KDH vyzýva OĽaNO na rokovanie o spoločnom prezidentskom kandidátovi

11.12.2018 12:00

Kresťanskí demokrati by si ako spoločného kandidáta vedeli predstaviť Maroša Čaučíka.