Založ si blog

Nepoučiteľní a poľutovania hodní, ale aj korupčníci v službách štátu

Zdanlivo paradox, ale presne takto vyzerá dookola reprízovaný podvod spájajúci majiteľov pozemkov prevážne poľnohospodársky využiteľnej pôdy s kšeftármi s takouto komoditou presne tam a vtedy, ak sa na nich chystá výstavba dobre utajovaných investícií pod kuratelou štátu. „Úplnou náhodou“ sa takýto zámer a plán vysokých štátnych úradníkov stane aj vedomosťou „čestných obchodníkov s pozemkami“ a čo ako to znie neuveriteľne, je to vedome zosnovaný podvod s poriadnou bradou, čím naznačujem jeho dlhočiznú históriu ešte z čias, prvých diaľničných stavieb. Pre lepšiu zrozumiteľnosť  príprav komplexného scenára takýchto  „výhodných kšeftov predaja a nákupu poľnohospodárskej pôdy“ však radšej pripomeniem kauzu výstavby kórejskej automobilky KIA pri meste Žilina, lebo presne tam, poučení a informovaní majitelia budúcich  fabrických perspektív na úkor nepoučených miestnych majiteľov pôdy kupovali za babku, s očakávaním zázračného kšeftu!

Je to história už „nášho Slovenska“, rád pripomeniem, že voľačo na tento spôsob podvodov sme historicky zásadne pripisovali najradšej židovským keťasom hodným odsúdenia a utrpenia v siedmom kresťanskom pekle a tu hľa, z ničoho nič, rozdiel medzi almužnou za štvorcový meter poľnohospodárskej pôdy, v porovnaní so zlatou baňou, ak sa z nej stane stavebná parcela, nota bene fabriky svetového významu, je schopná nielen vymyslieť, ale aj premyslene a dostatočne konšpiratívne zorganizovať partia tých, čo už vedia ako to bude tak naozaj a tých, čo si tú vedomosť kúpia a s malou investíciou tak ožobračia definitívne tých, čo mali a mohli zbohatnúť zaslúžene!

Úprimne pochybujem, že by si na tie pohnuté chvíle voľakto normálne vo forme reality  udržiavaný nepamätal, lebo majetková ujma bedače bola aj pri maličkých pozemkoch veru viac ako interesantná a a hoci sa korupcia vytvorená spoločnými notami štátnych úradníkov na mnoho spôsobov utajovala, stalo sa verejným tajomstvom, že akurát takto sa verejná správa štátu realizovať naozaj nemá!

Žiaľ, iba naozaj nedávno sa rovnaký scenár odohral v kontexte so stavbou našej štvrtej automobilky Jaguar Land Rover na poľnohospodárskej pôde vlastne v katastri mesta Nitra  a aby bolo jasné, sám premiér Fico sa riadil presvedčením, že čím menej ľudí vie presné údaje o budúcnosti a perspektívach tohto zámeru, tým lepšie, lenže… No veď to, lenže, scenár použitý v Žiline sa zopakoval, kupci nehnuteľnosti vykupovali v centíkoch za meter štvorcový a majiteľom zatajili, že sa tam budú vyrábať luxusné Jaguáry, čo ich majetok povýšilo na hotové bohatstvo a nech je všetkým jasné, že naša ťažko skúšaná jurisdikcia bude zasa so starosťami až neriešiteľnými hľadať obyčajnú pravdu a dôstojnosť nášho občana! Je mi naozaj do smiechu, ale predovšetkým úprimne ľúto, ako to všetko Fico a jeho vláda prezentuje, zázrak siedmych eurorokov, voľačo nevídané, úžasné, čo bolo treba nielen tajiť, ale aj absolútne znovuobjaviť ako div sveta, lebo než prišiel Jaguár k Ficovi osobne, boli naše automobilky iba montážnymi dieľňami cudzej produkcie, no teraz už je to jednoznačne svetový dôkaz našej úžasnosti! Pochopte, vec hodná nasledovania.

Pokračovanie, celkom samozrejmé, prišlo vlastne prekvapujúco už raketovo rýchlo, lebo pozemky, pod cestný obchvat Bratislavy už „trojica mužov“, aby to znelo aspoň tajomne, dávno skupuje ako poľnohospodársku pôdu a tají skutočnosť, že na nej bude podľa Národnej diaľničnej spoločnosti stáť voľačo také nedočkavo očakávané, ako je obchvat nášho hlavného mesta! Presne tak, ako sa to udialo v Žiline aj v Nitre, nepoučení vlastníci svoj „zázračne hodnotný majetok predali za babku“ a vedzte, na súdoch už zaregistrovali veľa žalôb atakujúcich takýto podvod! Vieme samozrejme mená týchto dokonale informovaných keftárov, „podnikatelia“ Marek Noga a Boris Tonkovič už pozemky v tejto lokalite, doteraz naozaj málo preferovanej, skupujú už takmer dva roky a aby to malo punc akurátnosti, dnes už im „pán môj“ hovorí viac ako 200 hektárov! A spoľahlivo sa vie veru aj viac, sú spoločníkmi s právnikom Ľubomírom Kičom, ktorý je spojený so stranou Smer, ergo s jej členkou Monikou Flašíkovou – Beňovou a tá sa – jasné, že čírou náhodou, stala práve teraz obeťou pokusu o vydieranie! Vraj už podala trestné oznámenie, ba špecifikovala, že je to voľakto zo SPF a podľa nej je viac ako jasné – že je to pozemková mafia! Pochopte a vlastne v tej istej chvíli je tu potvrdená klebeta, že jeden z tej trojice kšeftárov Noga, Tonkovič, Kičo je známy už z kauzy Jaguár pri Nitre a aby ste nehádali, či sa toľko márnych podozrení vôbec opláca prežívať vedzte, že cena za ten obchvat Bratislavy sa na 30 rokov plánovaného prenajatia a prevádzky vyšplhá až na 4,5 miliardy eur!!! Kšeft čo stojí naozaj za to, no nie?!

A kto má naozaj interes spoznať, že je naozaj mimoriadny, má možnosť objaviť aj s veľkou invenciou pripravený podvod s históriu síce modernou, ale v trvaní viac ako 60 rokov, lebo šokujúco, vlani v máji na katastri mesta Žilina sa ako vlastník pôdy v mieste budúcej križovatky obchvatu Bratislavy prihlásil istý Emil Frič a doklad, s ktorým sa o svoje vlastníctvo uchádzal, bol neuveriteľne prekvapujúci! Ešte v roku 1958 ho kúpil od právoplatného majiteľa Júliusa Brachtla vtedy ešte iba 19 ročný a doložil to kúpno predajnou zmluvou. Ba tak akosi v pokračovaní to všetko „podoprel“ aj novou, už svojou predajnou zmluvou, že tento svoj majetok – takmer 60 rokov utajovaný, predáva istému Ivanovi Bachárovi.

A keby len to, podľa rozhodnutia na katastri je jasné, že už v roku 2014 sa z ničoho nič spolupodielnikom Bachára stáva už aj Noga, síce iba v jednej stotine rozlohy, ale s nárokom na predkupné právo a to už si veru stačil pozemky rozdeliť s Tonkovičom a Klčom. Výkričníkom za týmito aktivitami nech je svedectvo Iva Brachtla, filmového režiséra a jeho žaloba na všetkých, čo sa usilujú získať majetok jeho deda  a šokujúco, jeho právnik Radovan Pala spoľahlivo zistil, že pozemok, ktorý kúpil ako roľu v roku 1934 roku, je ešte právoplatne zapísaný ako jeho majetok!

Nedostatky predložených dokumentov vlastníkov vykazujú dôkazy o podvodoch, predovšetkým hmotnoprávne a vo veciach pečiatky, lebo Július Brachtl zomrel už v roku 1958 a ním údajne podpísaná predajná zmluva je opečiatkovaná úradnou pečiatkou platnou až od roku 1960, čo je jednoznačný dôkaz, že dokument je falzifikátom! A aby to bolo ešte preukaznejšie, čo všetko má tá podarená trojica obchodníkov s poľnohospodárskou pôdou spojenou s kauzou obchvat Bratislavy na rováši, je tu žaloba na súde v Pezinku, kde ich Vojtech Dubovan žaluje v mene 20 podvedených vlastníkov a predkladá dôkazy, že zatajili dôchodcom pravý dôvod využitia pôdy, uviedli ich do omylu a žiada navrátenie majetku pôvodným vlastníkom!  Ako sa hovorí spoľahlivý dôkaz účelovosti a zneužitia zákonnej normy a zmluva o predaji je absolútne neplatná.

Poučné, čo poviete, ale ak mám byť úprimný, tak nás to ako krajinu čestných ľudí a aj takých úmyslov predstavuje v rozmere pekelných a celkom hanebných praktík, na akých by nemal tento národ stavať svoju dôveryhodnosť či aspoň dobré meno! Tak akosi naviac aj  v priebehu takej kratučkej histórie našej samostatnosti, to naozaj nie je nič hodné chvály či dokonca prezentácie obdivu vlastností všedných občanov a najväčšou zradou na tom všetkom – milí spoluobčania – je fakt,že nie je ťažké uhádnuť, odkiaľ tak naozaj ten vietor hanby pre všetkých fúka. Veru, naozaj nie, kdeže, príčinou nie je žiadna žena, či voľajaká bosorka, ako v tých rozprávkových povedačkách,  ale Smer a prisahám, už dávno nemuseli Slováci hádať takúto jednoduchú tajničku.

Preferencie vo voľbách sú napriek všetkému predsa len inou realitou!

17.12.2018

Produkcia agentúr – teda tých, čo svoju pozornosť zameriavajú na ich možný podiel na zložení parlamentu a cez úspech v tejto štatistike potom aj reálnom podielnictve na zložení vlády, viac »

Bolo mi celkom jasné, že obchádzať takúto dobročinnosť je hriech. . .

16.12.2018

Všetci s interesom o veci verejného záujmu, formujúce predovšetkým verejnú mienku slovenského občana vedia naozaj celkom spoľahlivo, že od prvej iskričky konfliktu medzi expremiérom Ficom viac »

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

Marián Kočner

Prokurátor sa nemôže vyjadriť k návrhu na sprísnenie väzby pre Kočnera

17.12.2018 11:28

O väzobnom stíhaní podnikateľa rozhodol 28. júna Najvyšší súd SR.

Jemenský konflikt, tank

Prímerie v jemenskej Hudajde začne platiť od pondelkovej polnoci

17.12.2018 11:23

Uviedol to predstaviteľ OSN, ktorý si neželal byť menovaný.

koľajnice, zmena

Pri zrážke rýchlika s autom zomrela žena s dcérou

17.12.2018 10:45

39-ročná žena a jej 11-ročná dcéra boli spolujazdkyne v aute, ktoré vošlo na nechránené železničné priecestie.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Harmonizovaná inflácia v novembri spomalila tempo na 2 percentá

17.12.2018 10:33

Harmonizovaná inflácia dosiahla na Slovensku v novembri 2 %. V porovnaní s októbrom sa spomalila o 0,5 percentuálneho bodu.