Založ si blog

Než prijmeme novoročné predsavzatia, objavujme hanebnú súčasnosť

Slovač, ak mi dovolíte takýto familiárny prívlastok pre náš národ, má mnoho senzačných zvykov, tradícií a originálnych postupov pri riešení naozaj dôležitých úloh, povinností a veru aj zlozvykov, s ktorými sa potrebujeme celkom rozhodne pokonať – len aby sme zlými nezostali – a práve pred začiatkom nového kalendárneho roka som v tej istote hodnôt našiel inšpiráciu! Aby bolo jasné, v súvislosti s tým titulkom musím v predstihu upozorniť, že reč bude naozaj iba o veciach výhradne dôležitých a celkom vynechám naše vrodené chyby v striedmosti jedenia a pitia, teda obžerstvo a sklony k alkoholizmu, lebo kto náhodou nevie, aj tento rok to boli štatisticky najčastejšie hriechy Slovákov cez Vianoce. Ale čo sa dá robiť, hľadiská vyššieho princípu mravnosti a hodnôt nášho národa chcú naozaj viac, voľačo skôr naozaj morálne než kozmetické a tak bude toto zamyslenie sa výhradne zásadné a predovšetkým perspektívne dôležité.

Byť naozajstným mentorom, či presvedčivým kritikom zlých ľudských vlastností až zlozvykov si môže osobovať iba málokto, samozrejme sa medzi takých nerátam ani ja, ale predsa len, s úmyslom na ne upozorňovať, nemilosrdne ich kritizovať, aj s vedomím, že môžu byť, ba celkom iste sú aj mojimi hriechmi, to už je viac ako dobrá prax, ako sa z bežného človiečika, s výbavou na všetky možné spôsoby daností, môže stať  predsa len dobrý prorok! To však samozrejme len v tom prípade, ak to spoluobčanom rozpovie zrozumiteľne, bez pátosu, ale pravdivo, bez vypočítavosti, „na plnú hubu a s adresnosťou nielen hriechov, ale aj hriešnikov“ a v konečnom dôsledku s vierou, že dobro v slovenských mysliach, srdciach a duši vzklíči ako dobré semienko spoľahlivo, akurát v tom novoročnom čase!

Ako národu, s tradíciami vyznávanými od vekov a v čase kresťanstva potom už celkom bezvýhradne a spoľahlivo, je nám dané správať sa k cudzím ľuďom s dôstojným nadhľadom a výhradne spravodlivo, s tou klasickou dobrotou v srdci a činoch, pomáhať, dopriať, ochraňovať pred nebezpečím, lebo človek človeku bratom je prirodzenosť daná nám do vienka vari priamo od Stvoriteľa. Žiaľ, prežívali sme Vianoce, ich tradície sú synonymom štedrosti a ľudskej lásky a vzájomnosti, no tieto, v roku 2015, sa nám v tomto duchu naozaj nevydarili a je jednoduché objaviť, z koho zodpovednosti!

To je dielo naozaj vlády strany Smer, predsedu jej i vlády Róberta Fica a jeho pomocníkov, s prívlastkom „verní a zodpovední“, to pre nich sa láska k blížnemu stala voľačím celkom neakceptovateľným, lebo „migračné chúťky utečencov sú zneužívanie našej dobroty a trpezlivosti“ a treba ich odmietnuť, čo v svojej možno hriešnej vypočítavosti je naozaj aj dôkaz voľajakej šetrnosti, čo je nám vraj tiež „dedične vzácna“ vlastnosť. Veď sme si to naše, s odpustením jednoznačne konzumné nadanie, akurát pred Vianocami vždy geniálne rozvíjané, všetkými, predávajúcimi i kupujúcimi v tých akciách výhod až zázračných, aby sme darčekov sebe aj tým, čo si to od nás zaslúžia kúpili čo najviac aj najlacnejšie, rozvinuli k dokonalosti a z toho dôvodu sa racionalizácia dostala aj do našej „dobročinnosti“! Žiadni migranti, nech si pekne užívajú pohodu, mier i dostatok u seba doma, veď je nad slnko jasnejšie, že ich láka iba ten náš komfort a bohatstvo!!! Teda akože u nás, v Európe, aby to nevyzeralo, že chcem byť na úkor našich vládcov priveľmi ironickým posudzovateľom pravdy!

Všetko jedno, už nás to v histórii presne takto dobehlo aspoň raz, v rovnakom duchu a podobe, v priebehu II. svetovej vojny, keď sme mali to „úžasné šťastie na  vládu Jozefa Tisa“, katolíckeho kňaza a predsa to tento národ, v réžii mnohých, ako sa hovorí „šikovnejších a nadanejších“ priviedol až k zbaveniu občianskych práv svojich židovských spoluobčanov, k arizácii ich majetku a k deportácii do zániku v koncentračných táboroch a ak smiem, tak si dovolím tvrdiť, že sme v tom v celej Európe vynikali!

A ešte niečo, kým v posledných slobodných voľbách pred Februárom 1948 u nás ešte vyhrali socialisti a v Čechách už komunisti, bolo to zázračne rýchlo iba minulosťou! Slovenskí kreťania veru naozaj rýchlo komunistom pri moci slúžili v štýle kolaborácia na akýkoľvek spôsob, aj so zapredaním viery a všetko predbehnem až k súčasnosti, keď sa akurát títo „šikovní myslitelia“ nenápadne tvária zasa ako kresťania, lebo šokujúco, byť komunistom, hoci je to vraj ľavicová filozofia riadenia sveta, sa už zasa celkom vylučuje!

Ani nehádajte, kto je to tak naozaj a adresne, to sú naozaj tí dnes pri moci a ich rozhodnutie, byť solidárnym k biede migrantov sa vylučuje, už stoja v tichej fronte súhlasu s tými, pre ktorých je prirodzené odmietnuť kresťanské milosrdenstvo a produkujú to naše účelovo osvedčené – cudzie nechceme – aby bolo jasné, s výnimkou eurofondov a svoje si nedáme a má to veru aj podobu vládneho vyhlásenia, aby sa o ničom nepochybovalo! Slovensko uchránime a pozor, pozor, je tu niekto kto by s tým nesúhlasil?!

Každý sám za seba, ináč sa takáto hádanka vôbec nedá riešiť a aby ste mi verili, v kontexte s tým, čo sa dá z mojich postojov vydedukovať, ponúkam celkom zásadné poučky v príslušnom čase všetkému vládnuce. Vladimír Mečiar to povedal lakonicky, ale ak si pamätáte, nedalo sa o tom pochybovať, všetci u nás vedeli, že je to boxer s dobrými výsledkami – je po voľbách, zvykajte si. Pre dnešok, napriek všetkému, čo sa stalo autorovi tej filozofickej istoty Pavlovi Paškovi, už iba podpredsedovi strany Smer a zákulisnej veličiny moci v tejto podobe, sa pripisuje dokázaný výrok – ak vyhráš voľby, môžeše všetko a nič sa nedá robiť, to je vláda celkom našvindľovanej väčšiny, teda odborne, neliberálnej demokracie, lebo práve dnes Fico a Smer všetko riadia ako „väčšina“, čo je do neba volajúcim klamstvom a zdaním!

Pochopiteľne, tá tretina podpory, čo má v národe je menšina spoločnosti a ak predsa len do omrzenia klame, že vládne s podporou väčšiny je to voľačo hodné prekliatia a trestu a rád mu pripomeniem, že než sa stal falošným lídrom moci u nás tvrdil, že nie sme právnym štátom! Mám dosť guráže verejne sa spýtať, už ste pri moci vari desať rokov, z toho naozaj veľa v podobe naozaj sólo vládnutia a ako je teda možné, že tá pochybnosť a vami vyslovená pravda sa nestala zabudnutou minulosťou, ale stále platí, lebo žiadna väčšina, uzurpujete si švindel vládnutia na úkor väčšinovej spoločnosti a to je nehanebný diktát!

Rozumiem vám, cítite sa byť „pevným v kramflekoch“, tí verní, čo im dávate bonusy zo spoločného vám potom slúžia lepšie, ako Judáš zrade či žoldnier štátnej pokladni v súkromných rukách, ale nič netrvá večne!

Tento národ vám už raz predviedol, čo je naozajstná väčšina, keď si za prezidenta zvolil celkom neznámu persónu a prisahám, na všetko na svete cenné a spravodlivé, stane sa to zasa, lebo pochopte – Mečiar to tiež realizoval v takej podobe – verní a babky demokratky mi na výhru vždy stačia a prd! Pomýlil sa, prerátal sa, dnes už nemá pri sebe tak naozaj vôbec nikoho, iba ak na veky vekov zlú povesť a vy tiež nezabúdajte, raz už história lámala väzy aj vám a nebyť amatérov v pravicovej politike, čo sú však našťastie už poučení a stále k dispozícii, už by ste boli v režime zabúdania a zlých spomienok veru aj vy a váš „smerácky vynález s komunistami v karnevalových maskách demokratov“!

V roku 2016 je príležitosť takýmto sníčkom pomôcť prijatím správnych novoročných predsavzatí, držať sa väčšiny, lebo čo sa dá robiť, zatiaľ sa žiaden nový Jánošík Slovákom nenarodil, ale ako sa hovorí, babka k babce je dobrá metóda šetrenia a verte mi, v tej podobe voličských hlasov odovzdaných  pravicovému zlepencu, ako Fico rád uráža, ale aj tak mu od strachu zviera zadok, to bude zasa stačiť akurát tak, ako na Mečiara, ba veru už aj na vás. A ruku na srdce, bude to v každom prípade spravodlivejšie, ako ponuka našej histórie, ktorou som vás previedol! Aby to nebolo o komunistoch a ich kamuflážnych maskách, čo tento národ  vždy vedú iba do pekla, poviem to v tradičnej hantýrke „perestrojky“ aj ja – nič sa nedá robiť, Poturčenec je horší  Turka!

Presvedčivá radosť, osobné šťastie a dobré očakávanie

17.10.2017

Bola to úžasná nedeľa, v mnohom, očakávanom aj prekvapujúcom či priamo bonusovom a aj keď som sa v tom šťastnom rozpoložení rozhodol vám všetkým tie svoje zážitky predsa len priblížiť, viac »

Tento týždeň budú v Česku parlamentné voľby

16.10.2017

Ten čas preletel naozaj ako voda v bystrinke, čím naznačujem že nielen rýchlo, ale veru aj so zvukovou kulisou a spravodlivo, vôbec to nebolo milé či dokonca príjemné žblnkanie, ale búrlivá viac »

Regionálne noviny na 40 000 adries

15.10.2017

Poviem to takto, celkom zjednodušene – je to viac ako solídne presvedčivá reklama obchodníckej profesie s preferenciou reklamných úmyslov a ak vám prezradím, že je to adresované týždenníku viac »

dobrovoľná vojenská služba, vojak, vojačka, prekážková dráha,

Vojenským drilom dobrovoľne prešla aj dvadsiatka žien

17.10.2017 18:29

Výzva, príležitosť či túžba ísť za detským snom.

Afganistan, útok, vojaci

Taliban útočil v Afganistane v rôznych častiach krajiny. Zabil vyše 70 ľudí

17.10.2017 18:00

Podľa úradov išlo o najväčšie teroristické útoky v tomto roku.

libra, veľká británia, brexit

OECD: Odvrátenie brexitu by výrazne pomohlo britskej ekonomike

17.10.2017 17:07

Ak by Británia prehodnotila plánovaný odchod z Európskej únie, znamenalo by to výraznú podporu pre jej ekonomiku, tvrdí OECD.

Komárno, Nádvorie Európy

Centrum Komárna o tri roky odľahčí nový most

17.10.2017 16:56, aktualizované: 18:34

Najskôr o dva roky sa rušné hraničné mestá Komárno a Komárom dočkajú nového mosta, o ktorom sa už dlho hovorí a ktorý ma odbremeniť preťažený Alžbetin most.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,272
Celková čítanosť: 2060468x
Priemerná čítanosť článkov: 1620x

Autor blogu

Kategórie