Založ si blog

V politike tentoraz širokospektrálne, nedočkavosť pred voľbami rastie!

Blížia sa parlamentné voľby, Slovensko sa na tie chvíle pripravuje naozaj zodpovedne, politici nominovaní na kandidátne listiny svojich politických strán sa usilujú viac ako presvedčivo voličom vnútiť dokonalú predstavu o svojej nenahraditeľnosti v parlamente Slovenska v budúcom volebnom období. A predovšetkým, v kontexte s očakávaním volebných výsledkov sa nervozita v krajine výrazne stupňuje, ale veru aj v štáboch politických strán je cítiť, že tak, ako to už býva, priestor v informačných médiách a prostriedkoch sa stáva neuveriteľne významným faktorom, veď je naozaj priamou reklamou, čo má a môže voliča ovplyvniť akurát v prospech ich, celkom konkrétnej strany a tak sa o možnosť, dostať v masmédiách čo najviac priestoru, viac ako zodpovedne naozaj bojuje!

Tentoraz sa o tom presvedčila TA3, lebo pred nedeľnou premiérou V politike dostala od predsedu strany SaS Richarda Sulíka ostrý protest, ako je vôbec možné, že nedostali pozvánku do tejto naozaj pozorne sledovanej relácie, naviac, presne vtedy, keď produkcia TA3 a veru aj hlavný protagonista relácie moderátor Noro Dolinský, v reklamných šotoch dlhodobo avizovali, že v debate budú prítomní všetci tí, čo majú v budúcich voľbách zaručený najväčší voličský interes verejnosti a verte mi, bol to nielen hlas ukrivdeného, ale aj potvrdenie faktu, že tento druh politickej publicistiky robia na portáli tejto tv spoločnosti zodpovedne a stať sa jej súčasťou je celkom iste potvrdenie vlastnej dôležitosti! Sulík si zrejme na žiaden portál či kádrový materiál nenapíše, to čo mu Dolinský verejne oznámil, že pri rozposielaní pozvánok sa dôsledne riadil pravidlom, že ktorá politická strana v prieskumných anketách verejnej mienky dostala minimálne 5% bola pozvaná a to veru naozaj nebola realita platná pre jeho SaS!

Ale nič sa nedá robiť, takých úspešných strán bolo aj tak viac ako dosť a hoci som naozaj viackrát kritizoval neúmerne dlhú produkciu takéhoto vysielania v spravodajskej televízii, čo je prednostná predstava TA3 o jej povinnostiach a cieľoch a prisahám, teraz celkom iste vytvorili rekord, čo vôbec nie je hodný obdivu, skôr naopak, lebo Noro Dolinský a jeho hostia, v jednotlivých origináloch ponuky na obrazovke „pôsobili“, ba viac ako často naozaj prekážali, najmenej tri hodiny!!!  Viacmenej som voľačo na tento spôsob zneužívania trpezlivosti televízneho diváka očakával, zrejme majú v TA3 záväzok chrániť svojho abonenta od márneho „prejedania sa pri nedeľnom obede“, ale aj tak, tentoraz svoju kritiku nemiernej ponuky, v hodnote až celkom márnej a neserióznej  vyslovujem presvedčivo a zodpovedne!

A veru aj adresne, lebo samozrejme, všetko je viac ako prvorado problémom dramaturgie vysielania, ale svoj podiel viny na tom všetko má veru aj moderátor Dolinský, lebo charakter a podoba debaty na televíznej obrazovke nie je nič, čo znesie aj krčmovú atmosféru kecania, od toho je tam predovšetkým on a jeho pripravený scenár, lebo spravodlivo, pre všetkých svojich hostí mal pripravenú debatu s takouto schémou otázok. Migranti, migrácia a postoje EÚ a ich politiky v tejto problematike, volebné zámery, predpoklady, možná  povolebná spolupráca, zdravotníctvo, školstvo, súdnictvo, nezamestnanosť, ako zásadné dilemy spoločnosti, platy zdravotných sestier  a učiteľov ako bonbóniky v tomto sortimente a veru aj zvedavosť, volebné predsavzatia a ciele a ak sa dalo, potom veru aj názory na podoby korupcie a zmeny v spôsobe vládnutia. Možno celkom skromné predsavzatia, žiaľ Noro Dolinský sa s každým svojim hosťom celkom zákonite dopracoval na scestie, neudržal tému naplánovanej zvedavosti a iba jediný raz, hneď v úvode debaty s Róbertom Ficom zo Smeru sa predviedol ako režisér, ktorému na scenári naozaj záleží!

Predseda Smeru aj vlády začal širokospektrálne, podľa údajov z OSN bude migrantov až 3 milióny, postoje EÚ a Merkelovej sú neudržateľné, svedčia o tom silvestrovské udalosti a predstavte si Dolinský svojho prominentného hosťa jednoznačne zabrzdil, vraj on chápe, že za Slovensko nesie osobnú zodpovednosť, ale – pokračoval celkom šokujúco, už ste naozaj až za čiarou únosnosti! A presne v tejto možnosti, s voľačím na tento spôsob nesúhlasiť sa tvoril ten dlh voči dobrému móresu besedovania a naozaj nehádajte, všetci hostia V politike mali svoje „háklivé témy“, ktoré odmietali, zľahčovali či vysvetľovali s iným východiskom a veru aj také, ktorým sa celkom vyhýbali! Fico o korupcii nepovedal naozaj nič, tvrdil ako progresívny úmysel modus vivendi nepodporovať súkromníkov a tvrdil, že do volieb idú s bombou Landrover, investíciou v Banskej Bystrici, VW a ak má predpovedať budúcnosť po voľbách, obmedzí sa iba na lepšiu možnosť – vládu Smeru, Smeru s maličkou koalíciou, alebo potom sklamaním v podobe veľkej koalície pravicových politikov bez Smeru, čo prežíval s úprimným sklamaním v tvári.

A potom už Dolinský privítal Bélu Bugára, interesovala ho problematika strany MOST – HÍD a dozvedel sa, že treba vyhrať voľby a uvidí sa!  Bugár bol klasicky opatrným diskutérom, Smer síce kritizoval, ba pripustil, že mu naozaj ide o vládu v podobe pravicovej spolupráce, bez Smeru, ba bez problémov pripustil aj možnú povolebnú spoluprácu s SNS, napriek všetkému! Signál spolupracovať v koalícii so stranou #Sieť a KDH voličovi ohlásil bez problémov, ba prijal aj Procházkov scenár, že všetko sa stane samozrejmou spoluprácou už za chodu, v koaličnej spolupráci všedných dní vládnutia a chce byť prirodzene systémový! Možno práve preto Ficovi vykričal výhrady voči Lucii Žitňanskej, obrovskú korupciu v systéme správy všetkých rezortov nepochopenie sociálnych balíčkov zo spoločného a bez zodpovednosti.

Ján Figeľ, predseda KDH, ako jediný znalec bontónu začal novoročným vinšom pre národ, súčasnosť charakterizoval ako krízu a za všetko čo ju spôsobuje urobil zodpovedným Smer! Opísal ho historicky  ako komunistu, súčasného kolektivistu a celú predvolebnú agendu Smeru odel do kostýmu zastrašovateľa národa. V kontexte s jeho kritikou migračnej politiky  upozornil na dielo už zosnulého kňaza Srholca, čo ju preferoval v podobe múdro a ľudsky a bol presvedčivý, nič spoločné so Smerom ho neláka, chce vládu stabilnú a zodpovednú, zoskupenú okolo KDH, bez výhrad k spojenectvu s MOST – HÍD  a stranou #Sieť a Slovensku pripomenul, že majú vypracovanú naozaj extra predvolebnú ponuku s menom KDH+  a tá je zárukou všetkého jednoznačne perspektívneho.

Andrej Danko ako predseda SNS, bol síce výnimkou v politickej orientácii volebných uchádzačov, ale celkom šokujúco, hoci svoj podiel na besede odštartoval charakteristikou islamizmu jednoznačne vylúčil očakávanie, že členovi strany SNS sú rasisti! A bol potom zásadne účelový, priznal sa, že žiadne slová a postoje Róberta Fica nebude komentovať a hodnotiť už vôbec nie, lebo on je v štúdiu výhradne so svojim vlastným programom a chce osloviť volič tak, aby dostali dôveru! Chce sa stať profesionálnym politikom, pevne verí, že SNS bude zasa parlamentnou stranou a dobre si to zapamätajte – SNS chce byť najúspešnejšou stranou! So zárukami, vylučuje rasizmus a xenofóbiu, chce byť v mnohom akurát taký ako MOST – HÍD, súhlasí s podporou malých podnikateľov, kritizuje rast ich odvodov a teda aj štát, čo ich realizoval. No, vyberte si, lebo podporuje aj požiadavky rastu miezd zdravotných sestier, kritizuje korupciu v naozaj širokom zábere a veru aj podporu súkromných firiem štátnymi investíciami, lebo to nenachádza využitie v našom domácom pracovnom  trhu. Nuž vyberte si, je to naozaj iba na vás!

Podľa prieskumov verejnej mienky voličov a ich očakávaní vo voľbách je preukazné, že strana #Sieť a jej predseda Radoslav Procházka, je najväčším konkurentom strany Smer a aby bolo jasné, on osobne to v debate akceptoval viac ako prirodzene. #Sieť má skvelú koncepciu volieb, perfektne vypracovanú kandidátku mladých a úspešných profesionálov, on osobne nebude reagovať na žiadne „štuchance“ konkurentov, budú opatrní, ale jednoznačne ústretoví a pozitívni. Sú presvedčení, že pri dodržaní takejto taktiky napokon prepadne čo najmenej hlasov z pravoľavého politického spektra a viac ako presvedčivo ponúka predstavu, že po voľbách bude vládu zostavovať Smer a Fico, alebo vraj on a #Sieť a bolo to naozaj presvedčivé, nebolo mi to smiešne!

A bol naozaj celkom iný ako všetci ostatní politici v relácii, nielen v tom, že sedel s Dolinským iba v košeli s vyhrnutými rukávmi,  ale predovšetkým preto, že na všetko mal celkom osobitný názor a veru aj slovník, ba aj extra východiská, povolebnú spoluprácu má pripravenú zodpovedne a jeho kritika strany Smer, vo všetkých kauzách, čo sú v ponuke, od migrácie až po korupciu vládnutia je dôsledná v každom ohľade. Nezabudol na kolabujúce zdravotníctvo, školstvo, justíciu a bolo jasné, že sú to väčšie priority jeho politických cieľov než Ficom preferovaná fikcia ochrany našich hraníc. Dolinský ho dokonca napomínal, že hovorí, vlastne argumentuje  priveľa a musí ho brzdiť, ale vlastne nech – je to naozaj iná sorta politikov ako tí, čo dobre poznáme a možno…

Posledný v Dolinského ponuke bol za OĽaNO  Igor Matovič a v utajení jeho parťák vo voľbách Daniel Lipšic a poslanci za jeho stranu NOVA. Dozvedeli sme sa, ako usporiadali na zozname kandidátov, to viete, Matovič si zakladá na klasike – záver zoznamu, ale dôležité sú celkom iné záležitosti. Na nič zo svojich pozitívnych zástojov nezabudol, rómska politika, úspechy splnomocnenca Poláka, problematika zdravotných sestier a učiteľov, sú na zvoliteľných postoch našej kandidátky a nezabudol zdôrazniť, že hoci vraj Smer v dobe svojho vládnutia naozaj urobil aj voľačo celkom pozitívne, výslednou podobou je realita, že toho jednoznačne zlého bolo 3krát viac!  Na Slovensku je diktatúra a ľudia si vo voľbách zasa môžu zvoliť ich“biele kone podvodov“, alebo naše biele vrany, čo sú zárukou dobra dnes a aj do budúcnosti! Teda tak a odpustite, tri hodiny živého prenosu, to je naozaj veľká porcia, ale čo už, vždy je dobré vedieť, či počuť viac, než iba krik majstra sveta, za akého sa Fico a Smer  samozrejme považujú!

Zvláštne, vôbec si nedokážeme hovoriť pravdu

20.07.2017

Fakt by som chcel poznať presné štatistické údaje o tom, ako sa u slovenských občanov tak akosi naozaj trávila informácia o udalostiach vo viacerých poľských mestách, predovšetkým však viac »

Záhady racionalizácie prevádzky základných škôl

19.07.2017

Čo ako je to zvláštne, ale ľudský vek a pamäť jednotlivca je v mnohom dobrým príkladom toho, ako sa dá zjednodušiť kontrola racionalizácie mnohých odvetví nášho života, lebo nič sa nedá viac »

Vyriešiť hádanku mena šéfa regulačného úradu bude problém

18.07.2017

Aby bolo jasné, situácia na našej planéte, v kontexte s ochranou životného prostredia je oveľa širšie koncipovaným problémom, ako by sa obyčajnému, aj keď spoľahlivo rozhľadenému občanovi viac »

Senate FBI Wray

Výbor amerického Senátu schválil nomináciu Wraya na šéfa FBI

20.07.2017 20:17

Dvadsaťčlenný výbor pre súdnictvo Senátu amerického Kongresu jednohlasne schválil nomináciu Christophera Wraya na šéfa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).

strečno,žilinca,cesta

Popod Strečno už neprejdú ani vodáci

20.07.2017 20:00

Cestu pod hradom Strečno skôr ako na konci mesiaca určite neotvoria. Najnovšie pre stále sa odlamujúce skaly z brala dokonca vyhlásili zákaz splavovania Váhu.

Česko, koruna, mena, peniaze

Česká koruna prvýkrát po intervenciách prelomila hranicu 26 Kč za euro

20.07.2017 19:54

Česká mena vo štvrtok prvýkrát od ukončenia intervencií Českej národnej banky prelomila hranicu 26 korún za euro, keď posilnila na 25,995 Kč za euro.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Po viacdňovom pátraní našli utopenú Kristínu

20.07.2017 19:35

Z Malého Dunaja vytiahli telo 15-ročnej Kristíny, po ktorej hasiči a potápači pátrali už štvrtý deň. V pondelok sa nevynorila nad hladinu pri vodnom mlyne v Tomášikove v okrese Galanta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,176
Celková čítanosť: 1896390x
Priemerná čítanosť článkov: 1613x

Autor blogu

Kategórie