Založ si blog

V politike tentoraz širokospektrálne, nedočkavosť pred voľbami rastie!

Blížia sa parlamentné voľby, Slovensko sa na tie chvíle pripravuje naozaj zodpovedne, politici nominovaní na kandidátne listiny svojich politických strán sa usilujú viac ako presvedčivo voličom vnútiť dokonalú predstavu o svojej nenahraditeľnosti v parlamente Slovenska v budúcom volebnom období. A predovšetkým, v kontexte s očakávaním volebných výsledkov sa nervozita v krajine výrazne stupňuje, ale veru aj v štáboch politických strán je cítiť, že tak, ako to už býva, priestor v informačných médiách a prostriedkoch sa stáva neuveriteľne významným faktorom, veď je naozaj priamou reklamou, čo má a môže voliča ovplyvniť akurát v prospech ich, celkom konkrétnej strany a tak sa o možnosť, dostať v masmédiách čo najviac priestoru, viac ako zodpovedne naozaj bojuje!

Tentoraz sa o tom presvedčila TA3, lebo pred nedeľnou premiérou V politike dostala od predsedu strany SaS Richarda Sulíka ostrý protest, ako je vôbec možné, že nedostali pozvánku do tejto naozaj pozorne sledovanej relácie, naviac, presne vtedy, keď produkcia TA3 a veru aj hlavný protagonista relácie moderátor Noro Dolinský, v reklamných šotoch dlhodobo avizovali, že v debate budú prítomní všetci tí, čo majú v budúcich voľbách zaručený najväčší voličský interes verejnosti a verte mi, bol to nielen hlas ukrivdeného, ale aj potvrdenie faktu, že tento druh politickej publicistiky robia na portáli tejto tv spoločnosti zodpovedne a stať sa jej súčasťou je celkom iste potvrdenie vlastnej dôležitosti! Sulík si zrejme na žiaden portál či kádrový materiál nenapíše, to čo mu Dolinský verejne oznámil, že pri rozposielaní pozvánok sa dôsledne riadil pravidlom, že ktorá politická strana v prieskumných anketách verejnej mienky dostala minimálne 5% bola pozvaná a to veru naozaj nebola realita platná pre jeho SaS!

Ale nič sa nedá robiť, takých úspešných strán bolo aj tak viac ako dosť a hoci som naozaj viackrát kritizoval neúmerne dlhú produkciu takéhoto vysielania v spravodajskej televízii, čo je prednostná predstava TA3 o jej povinnostiach a cieľoch a prisahám, teraz celkom iste vytvorili rekord, čo vôbec nie je hodný obdivu, skôr naopak, lebo Noro Dolinský a jeho hostia, v jednotlivých origináloch ponuky na obrazovke „pôsobili“, ba viac ako často naozaj prekážali, najmenej tri hodiny!!!  Viacmenej som voľačo na tento spôsob zneužívania trpezlivosti televízneho diváka očakával, zrejme majú v TA3 záväzok chrániť svojho abonenta od márneho „prejedania sa pri nedeľnom obede“, ale aj tak, tentoraz svoju kritiku nemiernej ponuky, v hodnote až celkom márnej a neserióznej  vyslovujem presvedčivo a zodpovedne!

A veru aj adresne, lebo samozrejme, všetko je viac ako prvorado problémom dramaturgie vysielania, ale svoj podiel viny na tom všetko má veru aj moderátor Dolinský, lebo charakter a podoba debaty na televíznej obrazovke nie je nič, čo znesie aj krčmovú atmosféru kecania, od toho je tam predovšetkým on a jeho pripravený scenár, lebo spravodlivo, pre všetkých svojich hostí mal pripravenú debatu s takouto schémou otázok. Migranti, migrácia a postoje EÚ a ich politiky v tejto problematike, volebné zámery, predpoklady, možná  povolebná spolupráca, zdravotníctvo, školstvo, súdnictvo, nezamestnanosť, ako zásadné dilemy spoločnosti, platy zdravotných sestier  a učiteľov ako bonbóniky v tomto sortimente a veru aj zvedavosť, volebné predsavzatia a ciele a ak sa dalo, potom veru aj názory na podoby korupcie a zmeny v spôsobe vládnutia. Možno celkom skromné predsavzatia, žiaľ Noro Dolinský sa s každým svojim hosťom celkom zákonite dopracoval na scestie, neudržal tému naplánovanej zvedavosti a iba jediný raz, hneď v úvode debaty s Róbertom Ficom zo Smeru sa predviedol ako režisér, ktorému na scenári naozaj záleží!

Predseda Smeru aj vlády začal širokospektrálne, podľa údajov z OSN bude migrantov až 3 milióny, postoje EÚ a Merkelovej sú neudržateľné, svedčia o tom silvestrovské udalosti a predstavte si Dolinský svojho prominentného hosťa jednoznačne zabrzdil, vraj on chápe, že za Slovensko nesie osobnú zodpovednosť, ale – pokračoval celkom šokujúco, už ste naozaj až za čiarou únosnosti! A presne v tejto možnosti, s voľačím na tento spôsob nesúhlasiť sa tvoril ten dlh voči dobrému móresu besedovania a naozaj nehádajte, všetci hostia V politike mali svoje „háklivé témy“, ktoré odmietali, zľahčovali či vysvetľovali s iným východiskom a veru aj také, ktorým sa celkom vyhýbali! Fico o korupcii nepovedal naozaj nič, tvrdil ako progresívny úmysel modus vivendi nepodporovať súkromníkov a tvrdil, že do volieb idú s bombou Landrover, investíciou v Banskej Bystrici, VW a ak má predpovedať budúcnosť po voľbách, obmedzí sa iba na lepšiu možnosť – vládu Smeru, Smeru s maličkou koalíciou, alebo potom sklamaním v podobe veľkej koalície pravicových politikov bez Smeru, čo prežíval s úprimným sklamaním v tvári.

A potom už Dolinský privítal Bélu Bugára, interesovala ho problematika strany MOST – HÍD a dozvedel sa, že treba vyhrať voľby a uvidí sa!  Bugár bol klasicky opatrným diskutérom, Smer síce kritizoval, ba pripustil, že mu naozaj ide o vládu v podobe pravicovej spolupráce, bez Smeru, ba bez problémov pripustil aj možnú povolebnú spoluprácu s SNS, napriek všetkému! Signál spolupracovať v koalícii so stranou #Sieť a KDH voličovi ohlásil bez problémov, ba prijal aj Procházkov scenár, že všetko sa stane samozrejmou spoluprácou už za chodu, v koaličnej spolupráci všedných dní vládnutia a chce byť prirodzene systémový! Možno práve preto Ficovi vykričal výhrady voči Lucii Žitňanskej, obrovskú korupciu v systéme správy všetkých rezortov nepochopenie sociálnych balíčkov zo spoločného a bez zodpovednosti.

Ján Figeľ, predseda KDH, ako jediný znalec bontónu začal novoročným vinšom pre národ, súčasnosť charakterizoval ako krízu a za všetko čo ju spôsobuje urobil zodpovedným Smer! Opísal ho historicky  ako komunistu, súčasného kolektivistu a celú predvolebnú agendu Smeru odel do kostýmu zastrašovateľa národa. V kontexte s jeho kritikou migračnej politiky  upozornil na dielo už zosnulého kňaza Srholca, čo ju preferoval v podobe múdro a ľudsky a bol presvedčivý, nič spoločné so Smerom ho neláka, chce vládu stabilnú a zodpovednú, zoskupenú okolo KDH, bez výhrad k spojenectvu s MOST – HÍD  a stranou #Sieť a Slovensku pripomenul, že majú vypracovanú naozaj extra predvolebnú ponuku s menom KDH+  a tá je zárukou všetkého jednoznačne perspektívneho.

Andrej Danko ako predseda SNS, bol síce výnimkou v politickej orientácii volebných uchádzačov, ale celkom šokujúco, hoci svoj podiel na besede odštartoval charakteristikou islamizmu jednoznačne vylúčil očakávanie, že členovi strany SNS sú rasisti! A bol potom zásadne účelový, priznal sa, že žiadne slová a postoje Róberta Fica nebude komentovať a hodnotiť už vôbec nie, lebo on je v štúdiu výhradne so svojim vlastným programom a chce osloviť volič tak, aby dostali dôveru! Chce sa stať profesionálnym politikom, pevne verí, že SNS bude zasa parlamentnou stranou a dobre si to zapamätajte – SNS chce byť najúspešnejšou stranou! So zárukami, vylučuje rasizmus a xenofóbiu, chce byť v mnohom akurát taký ako MOST – HÍD, súhlasí s podporou malých podnikateľov, kritizuje rast ich odvodov a teda aj štát, čo ich realizoval. No, vyberte si, lebo podporuje aj požiadavky rastu miezd zdravotných sestier, kritizuje korupciu v naozaj širokom zábere a veru aj podporu súkromných firiem štátnymi investíciami, lebo to nenachádza využitie v našom domácom pracovnom  trhu. Nuž vyberte si, je to naozaj iba na vás!

Podľa prieskumov verejnej mienky voličov a ich očakávaní vo voľbách je preukazné, že strana #Sieť a jej predseda Radoslav Procházka, je najväčším konkurentom strany Smer a aby bolo jasné, on osobne to v debate akceptoval viac ako prirodzene. #Sieť má skvelú koncepciu volieb, perfektne vypracovanú kandidátku mladých a úspešných profesionálov, on osobne nebude reagovať na žiadne „štuchance“ konkurentov, budú opatrní, ale jednoznačne ústretoví a pozitívni. Sú presvedčení, že pri dodržaní takejto taktiky napokon prepadne čo najmenej hlasov z pravoľavého politického spektra a viac ako presvedčivo ponúka predstavu, že po voľbách bude vládu zostavovať Smer a Fico, alebo vraj on a #Sieť a bolo to naozaj presvedčivé, nebolo mi to smiešne!

A bol naozaj celkom iný ako všetci ostatní politici v relácii, nielen v tom, že sedel s Dolinským iba v košeli s vyhrnutými rukávmi,  ale predovšetkým preto, že na všetko mal celkom osobitný názor a veru aj slovník, ba aj extra východiská, povolebnú spoluprácu má pripravenú zodpovedne a jeho kritika strany Smer, vo všetkých kauzách, čo sú v ponuke, od migrácie až po korupciu vládnutia je dôsledná v každom ohľade. Nezabudol na kolabujúce zdravotníctvo, školstvo, justíciu a bolo jasné, že sú to väčšie priority jeho politických cieľov než Ficom preferovaná fikcia ochrany našich hraníc. Dolinský ho dokonca napomínal, že hovorí, vlastne argumentuje  priveľa a musí ho brzdiť, ale vlastne nech – je to naozaj iná sorta politikov ako tí, čo dobre poznáme a možno…

Posledný v Dolinského ponuke bol za OĽaNO  Igor Matovič a v utajení jeho parťák vo voľbách Daniel Lipšic a poslanci za jeho stranu NOVA. Dozvedeli sme sa, ako usporiadali na zozname kandidátov, to viete, Matovič si zakladá na klasike – záver zoznamu, ale dôležité sú celkom iné záležitosti. Na nič zo svojich pozitívnych zástojov nezabudol, rómska politika, úspechy splnomocnenca Poláka, problematika zdravotných sestier a učiteľov, sú na zvoliteľných postoch našej kandidátky a nezabudol zdôrazniť, že hoci vraj Smer v dobe svojho vládnutia naozaj urobil aj voľačo celkom pozitívne, výslednou podobou je realita, že toho jednoznačne zlého bolo 3krát viac!  Na Slovensku je diktatúra a ľudia si vo voľbách zasa môžu zvoliť ich“biele kone podvodov“, alebo naše biele vrany, čo sú zárukou dobra dnes a aj do budúcnosti! Teda tak a odpustite, tri hodiny živého prenosu, to je naozaj veľká porcia, ale čo už, vždy je dobré vedieť, či počuť viac, než iba krik majstra sveta, za akého sa Fico a Smer  samozrejme považujú!

Premiér a predseda strany Smer myslia celkom odlišne. . .

11.12.2018

Presne v tej chvíli, keď sa skončil ošiaľ vyvolaný atmosférou snemu strany Smer SD v Trenčíne, v sobotu, charakterizovaný presvedčivou réžiou jeho predsedu a expremiéra Roberta Fica, čo viac »

Podoba a predsa len zásadný rozdiel, porovnávanie je celkom prirodzená vec!

10.12.2018

U nás a veru aj v Nemecku sa vnútroštátne diania začali na sebe podobať presne v tej chvíli, keď sa situácia spojená s riadením krajiny v praktickej podobe a veru aj v kontexte s jej smerovaním viac »

Potvrdené, naši poslanci sa hodnotia ináč ako celý národ. . .

09.12.2018

Nič sa nedá robiť, ak chce človek žiť v kontexte s tým, čo našu spoločnosť naozaj kontinuálne ovplyvňuje, musí držať naozaj citlivú ruku na jej pulze, čo ju charakterizuje a špecifikuje viac »

igor matovič

KDH vyzýva OĽaNO na rokovanie o spoločnom prezidentskom kandidátovi

11.12.2018 12:00

Kresťanskí demokrati by si ako spoločného kandidáta vedeli predstaviť Maroša Čaučíka.

D1 Budimír - Bidovce

Štát si požičia na kysuckú diaľnicu

11.12.2018 12:00

Napriek tomu, že štát na výstavbu mnohých dopravných projektov využíva eurofondy, časť musí doplatiť z vlastných zdrojov.

baroková záhrada, bratislavský hrad

Rekonštrukcia Bratislavského hradu pokračuje, vyžiada si milióny eur

11.12.2018 11:46

Na hrade sa bude búrať, obnovovať historické murivá, demontovať, robiť výkopy, nosné konštrukcie, ale aj umeleckoremeselné a reštaurátorské práce.

protest, gorila, protestujúci,

Zničenie nahrávok Gorily bude podľa SaS trestným činom

11.12.2018 11:33

Podľa liberálov ten, kto vydá pokyn na ich zničenie, sa stane spolupáchateľom v celej kauze.