Založ si blog

Hádajte, kto mu fandí a pomáha?

Aby bolo jasné, slovenská ponuka informácií, predovšetkým takých, čo znesú pomenovanie dôležitá, zásadná, alebo ešte vážnejšie, škandalózna, vôbec nie je skromná, naopak, nestratíme sa v čo ako vážnej konkurencii a ak by som mal takýto názor prezentovať zvedavej pozornosti svojho okolia, buďte si istí, že to vôbec nebude problém. Ba naviac, je v tom aj dobre rozoznateľná zásada takpovediac „dvojitého videnia“, lebo oficiálna verzia prezentovaná vládnou mocou je vari bez výnimiek odlišná od viditeľnej pravdy a presne vtedy vzniká obrovské podozrenie „úpravy, či prekresľovania informatívnej ponuky“, ba nič sa nedá robiť, veru aj jej pozadie a účel – kto je za tým a v koho prospech sa usiluje!  Začal by som porovnávaním reality opisu udalostí v emigrantských táboroch v Gabčíkove a v Humennom, v kontexte s tým, ako to oficiálne prezentuje náš premiér Fico, aj iné zodpovedné úrady či ministerstvá a celkom šokujúco vás všetkých budem môcť presvedčiť o tom, že ako keby sme neposudzovali či neopisovali rovnaké udalosti.

Nebezpečie emigrantov, predovšetkým pre štáty EÚ, sa stalo nosným „produktom myslenia a rétoriky“ Róberta Fica, predsedu strany Smer a premiéra slovenskej vlády, všetci viete, že v tom najširšom možnom rozmere a s patričnou pýchou na takúto „originalitu“ postojov a tvrdení, ale faktom viac ako istým je potom opak všetkého, čo realita našej prítomnosti v tomto ohľade ponúka! Našej krajine sa voľajaké reálne nebezpečenstvo spojené s emigrantmi spoľahlivo vyhýba, ba spravodlivo, oni akurát o našu krajinu prejavujú voľajako menej interesu, než nám to v svojom „strachu a obave“ prezentuje náš premiér a tie dva utečenecké azylové priestory u nás, Gabčíkovo ako  pomoc Rakúsku, kde si vybavujú svoje azylové náležitosti v plynutí potrebného času  a Humenné, kde sa mala vyriešiť problematika pobytu kresťanských rodín u nás, keď im štát prijatie v rodinách, ochotných im pomôcť, zakázal, sa z ničoho nič všetkým, čo ako obyčajným, či naopak, závažným informáciám spoľahlivo vyhýbajú!

Všetko plynie presne tak, ako to má byť, neverili by ste, predovšetkým situácia  v Gabčíkove je celkom odlišná od očakávaní zodpovedných a veru aj pocitov zmanipulovaných „domorodcov“, nuž a 149 kresťanov, čo sme u nás prijali s naozajstnými prekážkami oficálnej moci sú podľa priebehu ich aklimatizácie u nás vlastne už ako keby prirodzenou zložkou národa! Do polovičky februára bude priestor tábora vyľudnený, rodiny sa kontinuálne presúvajú do svojich nových domovov, k svojim dobrovoľným „tútorom“, ako to bolo pôvodne naplánované a štatistiky s tým spojené – vedú sa od vzniku nášho samostatného štátu dokazujú, že je to doteraz výhradne pozitívny údaj! Azyl dostalo 653 žiadateľov, normálne pracujú, v spoločnosti sa dokonale aklimatizovali, nespájajú sa s nimi žiadne problémy a akurát tí, z občianskeho združenia Pokoj a dobro, čo tábor v Humennom prevádzkujú a riadia garantujú, že v rovnakej podobe aj výsledkoch sa zavŕši aj akcia, čo  mala byť podľa vlády Smeru dôkazom zlých očakávaní!

A aby to hodnotenie informácií vlastných vládnej produkcii nebolo výhradne zlyhaním v kontexte s pravdou, trošku tej negatívnej štatistike pomôžem. Vybral som si sféru tak trošku predsa len menej preferovanú, či skôr tak trošku s menšou reklamou, lebo ako zistíte vlastne už aj – ani nie je o čo stáť! Blížiace sa voľby a udalosti s tým spojené mnohým členom strany Smer, čo zastávali napríklad verejné funkcie, alebo mali poslanecký mandát v slovenskom parlamente, „zhasla sviečka ich osobnej kariéry“ a aby sa tak voľajako in medias res nestali iba obyčajnými smrteľníkmi, čo ja viem, závislými na voľajakej pofidérnejšej  chlebovej postati, je tu povinnosť predsa len ich ratovať!

Je ich svojim spôsobom naozaj dosť a nedá mi, aby som aspoň jednu osobnosť z ich radov nespomenul už v úvode takých úvah, lebo ten kontext, čo má Smer a jeho starostlivosť zariadiť – pomáhať a fandiť – ako keby sem vôbec nepasoval! Meno Pavol Paška je historicky preslávené, pre Smer absolútne dôležité a ak si pamätáte, v dôsledku prasknutia podvodov spojených s nákupmi zdravotníckej techniky  mu zákonite praskla pod zadkom aj jeho stolička predsedu parlamentu a pred zodpovednosťu utiekol osobnou abdikáciou. Verejnou a rovnako verejne prezentovala aj strana Smer, že „za zásluhy“ bude na večné veky plateným podpredsedom strany, s dobrým platom, aby to malo reciprocitu vzájomnosti v dokonalej podobe!

Potom však dostali veci presnejšiu podobu, Viera Tomanová, dlhodobá členka strany, voľakedy aj ministerka vlády a dáma „toež so zásluhami“, už do parlamentu nekandiduje a už dnes vieme, aký profit je pre ňu pripravený! Bude ombudsmankou mládeže a hotovo, rovnako tak spoľahlivo má svoju budúcnosť zabezpečenú aj právnik Mamojka, čo je kandidátom na post ústavného sudcu a teraz sa čudujte, ale aj pevne držte, to veru aj preto, že je to naozaj v rozpore s „módou zamestnávať starých“, ako to zavádza prezident Kiska, lebo uznajte, 68 a 66 rokov už naozaj nie je žiadna perspektíva a po pravde ani žiadna spravodlivosť, takže verte mi, legislatíva štátu to v iných prípadoch už spoľahlivo uznáva!

Ale pre Pavla Pašku to znamenalo predsa len novú nádej vrátiť sa medzi naozaj mocných, ako si to celkom iste podľa vlastného hodnotenia svojich kvalít zaslúži a dal sa počuť, že ak bude v novej vláde aj Smer, on sa chce stať ministrom zahraničných vecí!!! V tej chvíli však prišla naozajstná senzácia v sfére informácií, zaslúžil sa o ňu premiér Fico a má presne takúto podobu! Slovensko má na post ministra zahraničných vecí k dispozícii osobnosť najvyššej možnej kvality a významu, Miroslava Lajčáka, aj podpredsedu vlády a osobnosť, čo má po Slovensku už možno toľko bilboardov ako premiér a nepochybujte, že príčinou toľkej dôvery naozaj nebude fakt, že sa narodil v znamení Barana!  Lenže voľačo také naozaj dôležité si bude musieť ako tajomstvo odhaliť Pavol Paška individuálne, veď uznajte, ináč sa ten jeho sen nebude dať realizovať! Veď pochopte, ak Smer, či možno adresne niekto z jeho naozaj mocných chce, všetko sa dá, ale ak nie, ani hlas doživotného podpredsedu strany Smer do príslušného neba nikdy nepríde!

No opatrnosť ma nabáda, pozor, v tejto sfére nič nie je také, ako sa na prvý pohľad či počutie zdá byť istotou, viď kauza Ján Slota! Pre náš národ,  jeho históriu a slávu je táto osobnosť – dlhodobý primátor Žiliny, a predseda strany SNS, v celkom interesantnom priebehu výkonu funkcie a politik v parlamente známy takmer výhradne ako exotický príklad občana naozaj extra daností a predsa len je tu v ponuke aj voľačo naviac!

Dotýka sa ho velikánske tajomstvo, zdieľa ho s ním celkom iste aj voľakto mocný zo Smeru, čo všetky jeho prešľapy v automobilovej prevádzke v kontexte s pitím alkoholu sleduje, prepiera a čo sa nedá celkom vyčistiť, to balí do nepremokavého obalu neviny, ako aj práve teraz, keď ho „liečia na infarkt“ a aby bolo jasné, tak vedzte, že naozaj nebol pod vplyvom alkoholu, veď nenadýchal, a ani v krvi mu ho nedokázali, lebo si ju prezieravo nedal odobrať, takže všetko sa v súvislosti s tým karambolom na ceste iba uvidí!  Policajti v službe ho síce zadržali, vinníkom podľa ich vyšetrovania bol celkom iste on, aj prokurátor rozhodol – do vyšetrovacej väzby s ním a potom do basy, veď už má toho na rováši naozaj veľa, tak akosi naviac vraj aj znásilňovanie, ale kdeže! Potreboval nevyhnutnú lekársku starostlivosť, namiesto do väzby ho umiestnili na komfortnej izbe intenzívnej starostlivosti a aby bolo jasné, včera o tom naozaj urýchlene rozhodol okresný súd. Slotu poslal domov a nie do basy,  všetko úsilie prokuratúry a policajtov vyšlo navnivoč, takže radšej uverte, že tie správne kónexie sú viac ako voľajaká spravodlivosť!

Takže Slovensko, krajania, rodáci a veru, či predovšetkým,  aj Pavol Paška, hľadajte, skúmajte a potom využívajte – kto to Jánovi Slotovi tak dôverne fandí a s trpezlivosťou pomáha, lebo nič sa nedá robiť, iba s jeho prispením sa ten  sen, stať sa ministrom zahraničných vecí v budúcej vláde, môže stať, napriek všetkému čo je nám známe, pre vás  realitou.

Vraj pomoc pre tých, čo ju ešte doteraz nepoznali. . .

22.04.2018

Ak by ste mali hádať, čo vám to vôbec ponúkam za zvesť nuž teda vedzte, že je to zatiaľ ešte neúplná špecifikácia súboru sociálnych opatrení z réžie koaličných strán, čo bude platná viac »

Patrím k tým, ktorých je na Slovensku už takmer 1, 4 milióna!

21.04.2018

Aby ste nemuseli vôbec hádať, ktože je to s takou presvedčivou silou v pomernosti štatistických ukazovateľov, tak len si to predstavte, to je reč o tých, čo treba ešte aj pre ich bližšiu viac »

Stretnutie prezidentov USA a KĽDR sa naozaj pripravuje!

20.04.2018

Aby som nič nemusel maľovať do ružova, ako sa nazýva taktika „dobrých očakávaní voľačoho“, na čo sa naozaj celý svet pripravuje celkom spoľahlivo s prívlastkom mimoriadnosť, prvoradá viac »

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Tibor Gašpar

Nič to nevyriešilo, povedal Gašpar o svojom odchode

22.04.2018 19:18

"Dnes to hodnotím ako krok, ktorý nič nevyriešil," povedal policajný prezident Tibor Gašpar o svojom odchode z tohto postu. Odmieta, že by politici zasahovali do práce polície.

ján kuciak, priatelka, vražda, martina kusnirova

Medzinárodný tím v prípade vraždy Kuciaka dostal zelenú

22.04.2018 19:11

Dva mesiace po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa medzinárodný vyšetrovací tím stáva realitou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,475
Celková čítanosť: 2496011x
Priemerná čítanosť článkov: 1692x

Autor blogu

Kategórie