Založ si blog

Naozaj podivne spojené nádoby!

Prvý februárový deň roka 2016 je očakávaný viac ako s výhradami, povedal by som skôr, že s neuveriteľnou nervozitou vo viacerých domácnostiach Slovenska, predovšetkým tam, kde má svoju adresu voľajaká z tých zdravotných sestier doteraz pracujúcich v nemocnici, čo podali výpoveď, lebo ako sa hovorí, čas sa naplnil! Podľa posledných štatistík bol rezort zdravotníctva zásadne ovplyvňovaný údajom, že výpoveď sa dnešným dňom stane realitou pre 642 sestier, ktoré si svoj protest, s cieľom zvýšenia miezd nerozmysleli  a presne v tejto chvíli, ak sa nič nezmenilo, z práce odišli a táto kapitola, hľadanie korektných vzťahov zamestnávateľ – zamestnanec, sa v sfére poskytovania zdravotnej pomoci pacientom u nás stala definitívnym koncom.

Informácií, dostupných pre verejnosť bolo naozaj viac ako dosť, samozrejme, celkom kontroverzných, ale kým štrajkujúce sestry a ich odborárske zázemie boli na tom viac ako zle, v nepriaznivom svetle ostrej kritiky, to viete, oficiálne vedenie rezortu na čele s ministrom zdravotníctva, spolu s vedením jednotlivých nemocníc, najviac výpoveďami sestier ohrozených, vyvíjali na ne enormný tlak ich zrušiť, museli jedným dychom národ upokojovať – nič sa nedeje, všetko bude OK, starostlivosť o  pacientov bude dokonalá, nikto nebude vo veciach zdravia a života ohrozený!

Nebudem nič predstierať, lebo takéto vyhlásenia zodpovedných vôbec nezodpovedali realite, Slovensko spoľahlivo vie, že odchody sestier chod nemocníc poriadne skomplikujú, predovšetkým v Prešove, Žiline a v Trnave, kde na svojej výpovedi ešte v piatok, keď fungovala nemocničná správa a administratíva, trvalo spolu 305, 172 a 62 sestier  to nebude vôbec jednoduché! V Prešove som doma, informácie odtiaľ, ale aj z môjho okolia mám naozaj spoľahlivé a hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková, ktorú poznám ešte z čias, keď bola triednou môjho syna na jednom z miestnych gymnázií je seriózna a dobre čítajte, ako to verejnosti v naozaj reálnej podobe priblížila.

Dnes, to hovorím o piatku  je posledný pracovný deň mesiaca, aj preto sme sa rozhodli, že sestrám, ktoré chcú stiahnuť výpoveď, vyjdeme v ústrety  a naše personálne oddelenie bude otvorené až do 22.hodiny a pripomeniem, že už vtedy sme vedeli, že od rána do tejto nemocnice povolali ako sestry slúžiť vojakov!   Podľa „zodpovedných“ vraj nič neobvyklé, veď aj doteraz v nemocnici zamestnávali 3 sestry z armády a v konečnom dôsledku je možnosť veci zachraňovať prijatím až 39 odborníkov v uniforme a takéto aktivity skôr nasvedčujú faktu, že fantázii veci zachraňovať sa medze v Prešove nekladú. Teda pravdou bude pravdepodobne očakávanie, že výpovede sestričiek chod nemocničných slnužieb naozaj skomplikujú a dosvedčuje sa veru aj neobvyklá pohotovosť rozhodnutia Okresného súdu Bratislava II., ktorý tiež v piatok – teda naozaj s „priháraním“ akceptovateľného termínu rozhodol, že odborové združenie sestier nemôže vymáhať pokutu od tých svojich členiek, čo výpoveď zo zamestnania stiahnu! Bola to poriadna „ochrana vlastných záujmov a poriadna záťaž pre sestry“, tá pokuta bola pripravená vo výške až 3300 eur, aby to naozaj stálo za to a možno práve dnes sa dozvieme finálnu podobu tých záchranných opatrení na poslednú chvíľu – je naozaj celkom dobre možné, že čo ako odvážne a statočné sestričky ten tlak rezortu nevydržali a vzdali sa, lebo nič sa nedá robiť, strach a jeho podoba v tejto podobe vôbec nie je všednosť!

Teda tak, tieto opatrenia a naše očakávania sa v priebehu pondelka pre celé Slovensko stanú dostupnou a komplexnou informáciou, už bez pochybností a nedá mi, aby som sa nestal hlásnikom pochybností, čo v kontexte s týmito kauzami vyvolávajú skutky a rozhodnutia premiéra Fica. Realizoval ich tiež, takpovediac na poslednú chvíľku, tvrdil, keďže svoj mikrofón si vo štvrtok postavil v Nitre, že chce ochrániť jej primátora Dvonča od zbytočných problémov a starostí , ale najskôr vás upozorním na príčinu, čo ho do Nitry priviedla a čo musel celkom nevyhnutne Slovensku ako žeravú informáciu oznámiť. Rozširujeme kapacity materských škôl tak, aby sme netrpeli voľajakými obmedzeniami – čo v kontexte s jeho postojom k štrajkujúcim učiteľom znelo veru nielen účelovo, ale celkom farizejsky a výhradne vypočítavo a posiľňovanie národnej bezpečnosti podporíme investíciou štvrť miliardy eur do polície a armády a celkom nonšalantne k tomu pridal upresnenie na adresu primátora Dvonča. Pochopte, nechcem, aby pán primátor mesta Nitra musel stanovovať osobitné hodiny plávania pre migrantov s iným náboženstvom a osobitné hodiny pre ostatných občanov, čím pripomínal verejnosti nielen kauzu na plavárni  v nemeckom meste Borheim, kde migranti obťažovali miestne  kúpajúce sa krásavice, ale aj informáciu, že v Nitre má byť umiestnených 149 irackých kresťanov.

Som si istý, že Slovensko presne vie, koľko je v tej „jeho reči“ pravdy a čo je výmysel a klamstvo, veď rovnaké prognózy vyslovoval v kontexte s podobným zariadením v Humennom a radšej už na to ani nepomyslí, lebo tam sa všetko realizuje v dokonalom porozumení všetkých zainteresovaných strán a aby bolo ešte preukaznejšie, že Fico nás klame, uvediem zodpovedné vyhlásenie jeho podpredsedu v strane i vo vláde, ministra vnútra Róbera Kaliňáka! Kresťanskí utečenci z Iraku nie sú pre svoju novú domovinu naozaj žiadnym bezpečnostným rizikom a aby som jeho tvrdeniu dodal ešte väčšiu vierohodnosť pripomenim vám štatistiky s takýmto zameraním. Trestná činnosť na Slovensku od roku 2006 do roku 2015 preukazne klesá, všetci viete, že ani po teroristických  útokoch v Paríži sa v našej vlasti naozaj nič negatívne a s tým súvisiace nestalo a nehrozí a voľačo takéto účelové zneužíva akurát Fico a Smer, aby propagandisticky účelovo posilnil viaceré bezpečnostné opatrenia.

Dobre čítajte a veru aj počítajte, predovšetkým v kontexte s nákladmi spojenými s oprávnenými požiadavkami sestier v zdravotnom rezorte a štrajkujúcimi učiteľmi, čo Fico odmieta bez zaváhania, ale tam, kde mu stolička pod zadkom vôbec nehorí, lebo žiadne nebezpečie národu nehrozí,  je pripravený prijať 2500 nových policajtov a 800 vojakov, ba tých ešte viac, lebo 5. pluk špeciálneho určenia posilní nových 180 vojenských fachmanov a svoj plán okamžite realizoval v podobe zákonnej požiadavky! Ani okom nemihnul, hoci sestry a učitelia pre spoločnosť konflikt a problémy naozaj predstavujú, no našťastie, Andrej Kiska zatiaľ ten „balík protiteroristických opatrení“ nepodpísal! Príčina bola prirodzená a logická, stupeň ohrozenia pre Slovensko  je na najnižšej možnej úrovni, potreby určené rozpočtom na tento rok vo výške viac ako 600 miliónov eur ochranu verejného poriadku u nás  spoľahlivo zaručujú a ak by ste mali aj tak pochybnosti vedzte, že v celej EÚ  má Slovensko prvenstvo v podiele výdavkov na verejnú bezpečnosť a poriadok na HDP a o nič horšie to nie je ani v iných štatistikách, takže prezidentove odmietanie Ficovej falošnej propagandy  vyvolávaním strachu v národe je oprávnené.

Nikomu samozrejme nič ako presviedčanie nevnucujem, aj tak všetci vieme, že pre svojich verných a oddaných je šéf Smeru a predseda súčasnej vlády Fico voľačo ako prorok a nemýliaci sa vodca, ale čo sa dá robiť, naozaj v ničom sa rovnováha spojených nádob ako platný fyzikálny zákon takto nepotvrdzuje. Stačí byť naozaj iba spravodlivým, všeobecne a nevyhutne veru aj sám k sebe, lebo práve v tejto podobe sa faloš nášho „úspešného politika“ stáva hrobom našej demokracie naozaj in natura.

Hľa, zodpovednosť môže byť taká a aj onaká!

16.01.2019

Táto informácia je voľačo neuveriteľne dôležité, lebo verejnosti celkom jednoznačne pripomína jeden z najväčších úspechov polície, akým sa mohla pochváliť v svojej súčasnej podobe, viac »

Takéto diplomatické sústo doteraz nezvládol nikto, čo to spraví s nami?

15.01.2019

Keď sa 1. január roka 2019 stal dátumom vstupu Slovenskej republiky, teda predovšetkým jej diplomatickej sféry v oblasti medzinárodnej politiky namiesto povinností Talianska v OBSE, čo je organizácia viac »

Nuž inú možnosť som nemal, iba sa dnes predviesť na portáli ešte raz!

14.01.2019

Tá prvá príčina je daná oznamom podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča pre verejnosť SR, že „silno zvažuje kandidatúru na prezidenta“, čo mu verejne prezentovanou ponukou adresoval viac »

výbuch, sýria, izrael

Irán ani napriek hrozbám Izraela nestiahne vojakov zo Sýrie

16.01.2019 14:59

Izraelský premiér pohrozil, že izraelské jednotky budú na iránskych vojakov útočiť dovtedy, kým zo Sýrie neodídu.

Šufliarsky

Šufliarsky nevylúčil úniky informácií z GP, jeho popravu si mohol objednať aj Kočner

16.01.2019 14:27, aktualizované: 14:53

Prvý námestník generálneho prokurátora Šufliarsky informoval o prípade, v ktorom vystupuje ako poškodený. Mala sa pripravovať fyzická jeho likvidácia.

Británia, EÚ, brexit,

VIDEOKOMENTÁR: Riziko tvrdého brexitu je veľké

16.01.2019 14:24

Prehra premiérky Theresy Mayovej dostala členské krajiny únie do chaosu. Riešenie je v rukách Británie, tvrdí komentátor denníka Pravda Andrej Matišák.

Eurotunnel, Calais, Lamanšský prieliv

Na brexit bez dohody sa pripravuje aj Eurotunnel

16.01.2019 14:11

Spoločnosť Eurotunnel, ktorá prevádzkuje železničné spojenie pod kanálom La Manche, podniká kroky, aby sa tvrdý brexit neodrazil na prevádzke.