Založ si blog

Naozaj podivne spojené nádoby!

Prvý februárový deň roka 2016 je očakávaný viac ako s výhradami, povedal by som skôr, že s neuveriteľnou nervozitou vo viacerých domácnostiach Slovenska, predovšetkým tam, kde má svoju adresu voľajaká z tých zdravotných sestier doteraz pracujúcich v nemocnici, čo podali výpoveď, lebo ako sa hovorí, čas sa naplnil! Podľa posledných štatistík bol rezort zdravotníctva zásadne ovplyvňovaný údajom, že výpoveď sa dnešným dňom stane realitou pre 642 sestier, ktoré si svoj protest, s cieľom zvýšenia miezd nerozmysleli  a presne v tejto chvíli, ak sa nič nezmenilo, z práce odišli a táto kapitola, hľadanie korektných vzťahov zamestnávateľ – zamestnanec, sa v sfére poskytovania zdravotnej pomoci pacientom u nás stala definitívnym koncom.

Informácií, dostupných pre verejnosť bolo naozaj viac ako dosť, samozrejme, celkom kontroverzných, ale kým štrajkujúce sestry a ich odborárske zázemie boli na tom viac ako zle, v nepriaznivom svetle ostrej kritiky, to viete, oficiálne vedenie rezortu na čele s ministrom zdravotníctva, spolu s vedením jednotlivých nemocníc, najviac výpoveďami sestier ohrozených, vyvíjali na ne enormný tlak ich zrušiť, museli jedným dychom národ upokojovať – nič sa nedeje, všetko bude OK, starostlivosť o  pacientov bude dokonalá, nikto nebude vo veciach zdravia a života ohrozený!

Nebudem nič predstierať, lebo takéto vyhlásenia zodpovedných vôbec nezodpovedali realite, Slovensko spoľahlivo vie, že odchody sestier chod nemocníc poriadne skomplikujú, predovšetkým v Prešove, Žiline a v Trnave, kde na svojej výpovedi ešte v piatok, keď fungovala nemocničná správa a administratíva, trvalo spolu 305, 172 a 62 sestier  to nebude vôbec jednoduché! V Prešove som doma, informácie odtiaľ, ale aj z môjho okolia mám naozaj spoľahlivé a hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková, ktorú poznám ešte z čias, keď bola triednou môjho syna na jednom z miestnych gymnázií je seriózna a dobre čítajte, ako to verejnosti v naozaj reálnej podobe priblížila.

Dnes, to hovorím o piatku  je posledný pracovný deň mesiaca, aj preto sme sa rozhodli, že sestrám, ktoré chcú stiahnuť výpoveď, vyjdeme v ústrety  a naše personálne oddelenie bude otvorené až do 22.hodiny a pripomeniem, že už vtedy sme vedeli, že od rána do tejto nemocnice povolali ako sestry slúžiť vojakov!   Podľa „zodpovedných“ vraj nič neobvyklé, veď aj doteraz v nemocnici zamestnávali 3 sestry z armády a v konečnom dôsledku je možnosť veci zachraňovať prijatím až 39 odborníkov v uniforme a takéto aktivity skôr nasvedčujú faktu, že fantázii veci zachraňovať sa medze v Prešove nekladú. Teda pravdou bude pravdepodobne očakávanie, že výpovede sestričiek chod nemocničných slnužieb naozaj skomplikujú a dosvedčuje sa veru aj neobvyklá pohotovosť rozhodnutia Okresného súdu Bratislava II., ktorý tiež v piatok – teda naozaj s „priháraním“ akceptovateľného termínu rozhodol, že odborové združenie sestier nemôže vymáhať pokutu od tých svojich členiek, čo výpoveď zo zamestnania stiahnu! Bola to poriadna „ochrana vlastných záujmov a poriadna záťaž pre sestry“, tá pokuta bola pripravená vo výške až 3300 eur, aby to naozaj stálo za to a možno práve dnes sa dozvieme finálnu podobu tých záchranných opatrení na poslednú chvíľu – je naozaj celkom dobre možné, že čo ako odvážne a statočné sestričky ten tlak rezortu nevydržali a vzdali sa, lebo nič sa nedá robiť, strach a jeho podoba v tejto podobe vôbec nie je všednosť!

Teda tak, tieto opatrenia a naše očakávania sa v priebehu pondelka pre celé Slovensko stanú dostupnou a komplexnou informáciou, už bez pochybností a nedá mi, aby som sa nestal hlásnikom pochybností, čo v kontexte s týmito kauzami vyvolávajú skutky a rozhodnutia premiéra Fica. Realizoval ich tiež, takpovediac na poslednú chvíľku, tvrdil, keďže svoj mikrofón si vo štvrtok postavil v Nitre, že chce ochrániť jej primátora Dvonča od zbytočných problémov a starostí , ale najskôr vás upozorním na príčinu, čo ho do Nitry priviedla a čo musel celkom nevyhnutne Slovensku ako žeravú informáciu oznámiť. Rozširujeme kapacity materských škôl tak, aby sme netrpeli voľajakými obmedzeniami – čo v kontexte s jeho postojom k štrajkujúcim učiteľom znelo veru nielen účelovo, ale celkom farizejsky a výhradne vypočítavo a posiľňovanie národnej bezpečnosti podporíme investíciou štvrť miliardy eur do polície a armády a celkom nonšalantne k tomu pridal upresnenie na adresu primátora Dvonča. Pochopte, nechcem, aby pán primátor mesta Nitra musel stanovovať osobitné hodiny plávania pre migrantov s iným náboženstvom a osobitné hodiny pre ostatných občanov, čím pripomínal verejnosti nielen kauzu na plavárni  v nemeckom meste Borheim, kde migranti obťažovali miestne  kúpajúce sa krásavice, ale aj informáciu, že v Nitre má byť umiestnených 149 irackých kresťanov.

Som si istý, že Slovensko presne vie, koľko je v tej „jeho reči“ pravdy a čo je výmysel a klamstvo, veď rovnaké prognózy vyslovoval v kontexte s podobným zariadením v Humennom a radšej už na to ani nepomyslí, lebo tam sa všetko realizuje v dokonalom porozumení všetkých zainteresovaných strán a aby bolo ešte preukaznejšie, že Fico nás klame, uvediem zodpovedné vyhlásenie jeho podpredsedu v strane i vo vláde, ministra vnútra Róbera Kaliňáka! Kresťanskí utečenci z Iraku nie sú pre svoju novú domovinu naozaj žiadnym bezpečnostným rizikom a aby som jeho tvrdeniu dodal ešte väčšiu vierohodnosť pripomenim vám štatistiky s takýmto zameraním. Trestná činnosť na Slovensku od roku 2006 do roku 2015 preukazne klesá, všetci viete, že ani po teroristických  útokoch v Paríži sa v našej vlasti naozaj nič negatívne a s tým súvisiace nestalo a nehrozí a voľačo takéto účelové zneužíva akurát Fico a Smer, aby propagandisticky účelovo posilnil viaceré bezpečnostné opatrenia.

Dobre čítajte a veru aj počítajte, predovšetkým v kontexte s nákladmi spojenými s oprávnenými požiadavkami sestier v zdravotnom rezorte a štrajkujúcimi učiteľmi, čo Fico odmieta bez zaváhania, ale tam, kde mu stolička pod zadkom vôbec nehorí, lebo žiadne nebezpečie národu nehrozí,  je pripravený prijať 2500 nových policajtov a 800 vojakov, ba tých ešte viac, lebo 5. pluk špeciálneho určenia posilní nových 180 vojenských fachmanov a svoj plán okamžite realizoval v podobe zákonnej požiadavky! Ani okom nemihnul, hoci sestry a učitelia pre spoločnosť konflikt a problémy naozaj predstavujú, no našťastie, Andrej Kiska zatiaľ ten „balík protiteroristických opatrení“ nepodpísal! Príčina bola prirodzená a logická, stupeň ohrozenia pre Slovensko  je na najnižšej možnej úrovni, potreby určené rozpočtom na tento rok vo výške viac ako 600 miliónov eur ochranu verejného poriadku u nás  spoľahlivo zaručujú a ak by ste mali aj tak pochybnosti vedzte, že v celej EÚ  má Slovensko prvenstvo v podiele výdavkov na verejnú bezpečnosť a poriadok na HDP a o nič horšie to nie je ani v iných štatistikách, takže prezidentove odmietanie Ficovej falošnej propagandy  vyvolávaním strachu v národe je oprávnené.

Nikomu samozrejme nič ako presviedčanie nevnucujem, aj tak všetci vieme, že pre svojich verných a oddaných je šéf Smeru a predseda súčasnej vlády Fico voľačo ako prorok a nemýliaci sa vodca, ale čo sa dá robiť, naozaj v ničom sa rovnováha spojených nádob ako platný fyzikálny zákon takto nepotvrdzuje. Stačí byť naozaj iba spravodlivým, všeobecne a nevyhutne veru aj sám k sebe, lebo práve v tejto podobe sa faloš nášho „úspešného politika“ stáva hrobom našej demokracie naozaj in natura.

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kg jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574323x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie