Založ si blog

Naozaj podivne spojené nádoby!

Prvý februárový deň roka 2016 je očakávaný viac ako s výhradami, povedal by som skôr, že s neuveriteľnou nervozitou vo viacerých domácnostiach Slovenska, predovšetkým tam, kde má svoju adresu voľajaká z tých zdravotných sestier doteraz pracujúcich v nemocnici, čo podali výpoveď, lebo ako sa hovorí, čas sa naplnil! Podľa posledných štatistík bol rezort zdravotníctva zásadne ovplyvňovaný údajom, že výpoveď sa dnešným dňom stane realitou pre 642 sestier, ktoré si svoj protest, s cieľom zvýšenia miezd nerozmysleli  a presne v tejto chvíli, ak sa nič nezmenilo, z práce odišli a táto kapitola, hľadanie korektných vzťahov zamestnávateľ – zamestnanec, sa v sfére poskytovania zdravotnej pomoci pacientom u nás stala definitívnym koncom.

Informácií, dostupných pre verejnosť bolo naozaj viac ako dosť, samozrejme, celkom kontroverzných, ale kým štrajkujúce sestry a ich odborárske zázemie boli na tom viac ako zle, v nepriaznivom svetle ostrej kritiky, to viete, oficiálne vedenie rezortu na čele s ministrom zdravotníctva, spolu s vedením jednotlivých nemocníc, najviac výpoveďami sestier ohrozených, vyvíjali na ne enormný tlak ich zrušiť, museli jedným dychom národ upokojovať – nič sa nedeje, všetko bude OK, starostlivosť o  pacientov bude dokonalá, nikto nebude vo veciach zdravia a života ohrozený!

Nebudem nič predstierať, lebo takéto vyhlásenia zodpovedných vôbec nezodpovedali realite, Slovensko spoľahlivo vie, že odchody sestier chod nemocníc poriadne skomplikujú, predovšetkým v Prešove, Žiline a v Trnave, kde na svojej výpovedi ešte v piatok, keď fungovala nemocničná správa a administratíva, trvalo spolu 305, 172 a 62 sestier  to nebude vôbec jednoduché! V Prešove som doma, informácie odtiaľ, ale aj z môjho okolia mám naozaj spoľahlivé a hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková, ktorú poznám ešte z čias, keď bola triednou môjho syna na jednom z miestnych gymnázií je seriózna a dobre čítajte, ako to verejnosti v naozaj reálnej podobe priblížila.

Dnes, to hovorím o piatku  je posledný pracovný deň mesiaca, aj preto sme sa rozhodli, že sestrám, ktoré chcú stiahnuť výpoveď, vyjdeme v ústrety  a naše personálne oddelenie bude otvorené až do 22.hodiny a pripomeniem, že už vtedy sme vedeli, že od rána do tejto nemocnice povolali ako sestry slúžiť vojakov!   Podľa „zodpovedných“ vraj nič neobvyklé, veď aj doteraz v nemocnici zamestnávali 3 sestry z armády a v konečnom dôsledku je možnosť veci zachraňovať prijatím až 39 odborníkov v uniforme a takéto aktivity skôr nasvedčujú faktu, že fantázii veci zachraňovať sa medze v Prešove nekladú. Teda pravdou bude pravdepodobne očakávanie, že výpovede sestričiek chod nemocničných slnužieb naozaj skomplikujú a dosvedčuje sa veru aj neobvyklá pohotovosť rozhodnutia Okresného súdu Bratislava II., ktorý tiež v piatok – teda naozaj s „priháraním“ akceptovateľného termínu rozhodol, že odborové združenie sestier nemôže vymáhať pokutu od tých svojich členiek, čo výpoveď zo zamestnania stiahnu! Bola to poriadna „ochrana vlastných záujmov a poriadna záťaž pre sestry“, tá pokuta bola pripravená vo výške až 3300 eur, aby to naozaj stálo za to a možno práve dnes sa dozvieme finálnu podobu tých záchranných opatrení na poslednú chvíľu – je naozaj celkom dobre možné, že čo ako odvážne a statočné sestričky ten tlak rezortu nevydržali a vzdali sa, lebo nič sa nedá robiť, strach a jeho podoba v tejto podobe vôbec nie je všednosť!

Teda tak, tieto opatrenia a naše očakávania sa v priebehu pondelka pre celé Slovensko stanú dostupnou a komplexnou informáciou, už bez pochybností a nedá mi, aby som sa nestal hlásnikom pochybností, čo v kontexte s týmito kauzami vyvolávajú skutky a rozhodnutia premiéra Fica. Realizoval ich tiež, takpovediac na poslednú chvíľku, tvrdil, keďže svoj mikrofón si vo štvrtok postavil v Nitre, že chce ochrániť jej primátora Dvonča od zbytočných problémov a starostí , ale najskôr vás upozorním na príčinu, čo ho do Nitry priviedla a čo musel celkom nevyhnutne Slovensku ako žeravú informáciu oznámiť. Rozširujeme kapacity materských škôl tak, aby sme netrpeli voľajakými obmedzeniami – čo v kontexte s jeho postojom k štrajkujúcim učiteľom znelo veru nielen účelovo, ale celkom farizejsky a výhradne vypočítavo a posiľňovanie národnej bezpečnosti podporíme investíciou štvrť miliardy eur do polície a armády a celkom nonšalantne k tomu pridal upresnenie na adresu primátora Dvonča. Pochopte, nechcem, aby pán primátor mesta Nitra musel stanovovať osobitné hodiny plávania pre migrantov s iným náboženstvom a osobitné hodiny pre ostatných občanov, čím pripomínal verejnosti nielen kauzu na plavárni  v nemeckom meste Borheim, kde migranti obťažovali miestne  kúpajúce sa krásavice, ale aj informáciu, že v Nitre má byť umiestnených 149 irackých kresťanov.

Som si istý, že Slovensko presne vie, koľko je v tej „jeho reči“ pravdy a čo je výmysel a klamstvo, veď rovnaké prognózy vyslovoval v kontexte s podobným zariadením v Humennom a radšej už na to ani nepomyslí, lebo tam sa všetko realizuje v dokonalom porozumení všetkých zainteresovaných strán a aby bolo ešte preukaznejšie, že Fico nás klame, uvediem zodpovedné vyhlásenie jeho podpredsedu v strane i vo vláde, ministra vnútra Róbera Kaliňáka! Kresťanskí utečenci z Iraku nie sú pre svoju novú domovinu naozaj žiadnym bezpečnostným rizikom a aby som jeho tvrdeniu dodal ešte väčšiu vierohodnosť pripomenim vám štatistiky s takýmto zameraním. Trestná činnosť na Slovensku od roku 2006 do roku 2015 preukazne klesá, všetci viete, že ani po teroristických  útokoch v Paríži sa v našej vlasti naozaj nič negatívne a s tým súvisiace nestalo a nehrozí a voľačo takéto účelové zneužíva akurát Fico a Smer, aby propagandisticky účelovo posilnil viaceré bezpečnostné opatrenia.

Dobre čítajte a veru aj počítajte, predovšetkým v kontexte s nákladmi spojenými s oprávnenými požiadavkami sestier v zdravotnom rezorte a štrajkujúcimi učiteľmi, čo Fico odmieta bez zaváhania, ale tam, kde mu stolička pod zadkom vôbec nehorí, lebo žiadne nebezpečie národu nehrozí,  je pripravený prijať 2500 nových policajtov a 800 vojakov, ba tých ešte viac, lebo 5. pluk špeciálneho určenia posilní nových 180 vojenských fachmanov a svoj plán okamžite realizoval v podobe zákonnej požiadavky! Ani okom nemihnul, hoci sestry a učitelia pre spoločnosť konflikt a problémy naozaj predstavujú, no našťastie, Andrej Kiska zatiaľ ten „balík protiteroristických opatrení“ nepodpísal! Príčina bola prirodzená a logická, stupeň ohrozenia pre Slovensko  je na najnižšej možnej úrovni, potreby určené rozpočtom na tento rok vo výške viac ako 600 miliónov eur ochranu verejného poriadku u nás  spoľahlivo zaručujú a ak by ste mali aj tak pochybnosti vedzte, že v celej EÚ  má Slovensko prvenstvo v podiele výdavkov na verejnú bezpečnosť a poriadok na HDP a o nič horšie to nie je ani v iných štatistikách, takže prezidentove odmietanie Ficovej falošnej propagandy  vyvolávaním strachu v národe je oprávnené.

Nikomu samozrejme nič ako presviedčanie nevnucujem, aj tak všetci vieme, že pre svojich verných a oddaných je šéf Smeru a predseda súčasnej vlády Fico voľačo ako prorok a nemýliaci sa vodca, ale čo sa dá robiť, naozaj v ničom sa rovnováha spojených nádob ako platný fyzikálny zákon takto nepotvrdzuje. Stačí byť naozaj iba spravodlivým, všeobecne a nevyhutne veru aj sám k sebe, lebo práve v tejto podobe sa faloš nášho „úspešného politika“ stáva hrobom našej demokracie naozaj in natura.

Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. . .

18.08.2018

Budem, ako sa hovorí celkom ústretový, alebo aj ináč, všetko dopovedajúci až do konca, lebo všetci viete, že takéto „životné pravdy“ sa vyznačujú v realite svojho použitia najradšej viac »

Ponáhľať sa iba primerane je naozaj dobrá rada. . .

17.08.2018

V našej republike sme ešte stále iba takí voľajakí „politickí učni“, alebo ešte presnejšie – „nedouci“, ak mi budete chcieť rozumieť a tá poučka, čo som napísal do titulku tejto viac »

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

Camorra, mafia, polícia

V Kalábrii zatkli vplyvného člena 'Ndranghety

18.08.2018 16:28

Vplyvného člena talianskej zločineckej organizácie 'Ndrangheta zatkli po tom, čo strávil tri roky na úteku, väčšinou v Nemecku.

holokaust, transport Židov

Prívrženci nacistu Hessa odvolali zhromaždenie v Berlíne. Prišlo málo ľudí

18.08.2018 16:13

Organizátori zhromaždenia neonacistov na počesť Rudolfa Hessa, svoju pôvodnú akciu v nemeckej metropole Berlín zrušili.

Elektrina, energia

V lete Slováci spotrebujú o 5 percent menej elektriny ako je priemer

18.08.2018 15:50

Na Slovensku klesá spotreba elektriny počas letných mesiacov oproti priemernému mesiacu približne o 5,5 %, v Česku o takmer 12 %.

most snp, novy most

Mosty v správe mesta sú vo vyhovujúcom stave, ubezpečuje bratislavský magistrát

18.08.2018 15:33

Všetky mostné objekty v správe hlavného mesta sú podrobované pravidelným obhliadkam.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,607
Celková čítanosť: 2790338x
Priemerná čítanosť článkov: 1736x

Autor blogu

Kategórie