Založ si blog

Hádajte, koho to bol v parlamente scenár?

Voľačo na tento spôsob „organizovania rokovania parlamentu“ Slovenskej republiky tu už naozaj dávno nebolo a takéto konštatovanie som sa odhodlal vysloviť naozaj až po dlhej a zodpovednej úvahe, lebo to bolo o zdravotných sestrách a učiteľoch, mimoriadne, zvolané na návrh opozičných poslancov a aby som to presnejšie špecifikoval, malo to svoj možný štart až v čase avizovaného voľna v rokovaní parlamentu. Aby som bol celkom korektný, nepochyboval som o tom, že predseda parlamentu Pellegrini, ešte nedávno minister školstva, takéto rokovanie zvolá – to viete, takéto profesionálne väzby sa nedajú ignorovať, pochopte, národ je kritik naozaj nemilosrdný, ale tak, ako už sa reálne stalo, nebol som presvedčený o pokračovaní takto zvolanej schôdze, lebo väčšine poslancov za Smer postačovalo neprijať návrh programu jej rokovania, ale šokujúco, bolo to celkom ináč, pri jej zahájení sedelo v sále málo poslancov!

Neuveriteľné, dozvedel som sa, že jedna opozičná poslankyňa sa ospravedlnila, takže takto orientovaných ich malo v sále sedieť 66, ale sklamanie bolo mojou naozajstnou morou –parlament sa prezentoval v nedostatočnom počte, vraj aj napriek tomu, že svoju prítomnosť hlasovacím systémom potvrdili desiati členovía Smeru! Ak náhodou neviete, rokovanie parlamentu sa smie začať iba v tej chvíli, ak je  sále najmenej  76 prítomných poslancov a Pellegrini teda začiatok rokovaní posunul o tridsať minút! V laviciach sa prezentovalo iba 67 poslancov a po tej polhodinke ich ešte stále bolo  iba 72 a až po novom odklade už sa rokovanie konečne mohlo začať!  Iba predpokladám, že s tou jednou ospravedlnenou absenciou opozičných reprezentantov sedelo v sále konečne dosť a tá „smerácka desiatka“ potom všetko zachránila, ale radšej to nevyhlásim, informácie o tom neboli žiadne! Až potom, prijatie programu schôdze schválili poslanci v počte 138 a predseda Pellegrini si spoľahlivo doprial poriadnu kritiku tých meškajúcich, lebo je viac ako nezodpovedné schôdzu mimoriadne zvolať a potom načas neprísť do práce a čo sa dá robiť, moje pocity fanúšika sestričiek a učiteľov voči zodpovedným opozičným poslancom naozaj neboli pozitívne!

Ale to už som spoľahlivo vedel, že poslanci za Smer a vedenie parlamentu si všetko pripravili v podobe vyhovujúcej prednostne im, kuloármi sa šírili predpovede, že čo ako bude schôdza dlhá, žiaden opozičný návrh parlamentné plénum neprijme a realita účasti sesterských a učiteľských delegátov bola v celkom inej podobe, ako to mali naplánované! Žiaden balkón, tam ich najskôr vôbec nechceli pustiť – nech sa vraj páči do priľahlej kinosály, aj tam je možné dianie v rokovacej sále sledovať, lebo kapacita balkóna nesmie byť prekročená a to už sa všetci prítomní a aj tí najzvedavejší na Slovensku dozvedeli, že s poriadnym predstihom tam mladí poslanci Smeru, celkom iste s Pellegriniho povolením, usadili „svojich delegátov z radov nezainteresovaných civilov“! A keď som potom, už na televíznej obrazovke sledoval, ako tam svojich hostí, už tých,  vlastne oficiálne menovaných, usádzal napríklad Matovič, na všetky voľné miesta, bolo to ako paralela z čias Mečiarovho HZDS, keď všetkému vládli babky demokratky, tentoraz teda nielen v sukniach, ale aj v nohaviciach a aby bolo jasné, bol to dôkaz realizovania scenára mimoriadnej schôdze v celkom neserióznej, ba hanebnej podobe!

Na parlamentnom balkóne boli „doma a pánmi“ protežanti Smeru, v každej podobe a ak si voľačo budem z tohto rokovania pripomínať, ako „veci naozaj nezabudnuteľné“, tak potom to boli predovšetkým reči jednej z takýchto dám, hodné najmenej verejnej prezentácie nenávisti k sestričkám a učiteľom a jeden z pánov mal naozaj čo robiť, aby skrotil svoj temperment pri pokuse brániť učiteľským odborárom prezentovať sa svojou zástavou! Bolo jednoznačné, že taktika šéfa snemovne bola takto pripravená a zinscenovaná, naozaj sa nemá čím chváliť, bolo to primitívne a úbohé a nič sa nedá robiť, pred celým národom by sa mal červenať ako voľajaký lagan, takto sa verejný činiteľ správať nesmie!

Aj pokračovanie mimoriadnej schôdze bolo celkom neseriózne, sociálni demokrati – pre pokoj svojho svedomia spresním, že tí naozaj ľavicoví, zo Smeru, tak ako avizovali, nedovolili sestričkám a ani učiteľom na rokovaní vystúpiť, rovnako tak návrhy na uznesenie z rokovania, pripravené opozíciou, ako aktuálne riešenie stiuácie v zdravotníctve a školstve sa nedočkali schválenia, alebo ak chcete, tak prijatia a naopak, svoje predstavy o riešení komplexnej problematiky, až v povolebnom čase, prijali poslaci Smeru ako svoje vopred oslavované víťazstvo!

O niekoľko hodín neskôr, už som na Programovej konferenci Smeru v Banskej Bystrici, počúval naozaj plamenné slová jeho predsedu a premiéra Fica, čo nás iba v košeli, ako správne rozhorúčený nomenklatúrny káder zasypával kanonádou naozaj veľkokaliberných prognóz úspechov, iba famóznych a ešte väčších, až do roku 2020ak zostaneme vo vláde a s odpustením, naozaj sa prezentoval akurát v podobe neviniatka – to násilie a pošliapanie demokracie v slovenskom parlamente, ako keby nemali s ním a ním vedenou politickou stranou nič spoločného!

Vydržal som to počúvať, samozrejme, akceptovať už vôbec nie, z ničoho nič to všetko dostalo atmosféru spoľahlivo „utajenú“ v tom hesle Smeru Robíme pre ľudí a Chránime Slovensko, v tej až neskutočne falošnej pýche a zavádzaní a keď sa Fico prezentoval ako podkutý demokrat, čo novinárov pokoril odpoveďou, že s nimi sa vôbec nebaví, veď sú vraj zo SME a pokračoval informáciou, že v pondelok bude V4 rokovať s Bulharskom a Macedónskom o ochrane vonkajších hraníc Schengenu a vraj im aj z EÚ adresovali demarš, že čo si to dovoľujeme a  bolo mi  celkom jasné, čo je obsahom programovej konferencie strany Smer tak naozaj! Všetkým nech je jasné, kde je tu nazajstná sila a kto tak naozaj sme my, demokrati zo Smeru, čo robia pre ľud a všetko to tu  chránia a… Došiel mu dych, nedopovedal, ale bytostne cítil, že mu celé Slovensko dobre rozumie, no pre istou napokon predsa len tomu dal patričnú korunu víťazov!

 Nech je vám jasné, vládli sme tu sami, naše úspechy sú celkom nedostižné, všetko to obdivuhodné sme dosahli  iba sami, čísla to dokazujú, varujem všetkých na Slovensku pred vládou zlepenca, chcú zlikvidovať naše sociálne  balíčky a navoziť sem  emigrantov a náš program je teda jasný – potvrdili sme ho v priebehu štyroch rokov našej  „demokratickej vlády“ a jeho posledné slová boli potom celkom preukazné!

V roku 2016, voľte číslo 16 a ak sa na mňa nenahneváte,nedá mi neprezradiť vám svoje vízie,  radšej si to všetci dobre premyslite! Ešte mu síce nikde nepostavili bustu a pamätník, ale chuť pomaľovať ich a popísať, teda imaginárne, má už celkom iste veľa Slovákov, teda predovšetkým tých slobodomyseľných, milovníkov umenia a kumštu vôbec,  čo ho počúvali a ak si uvedomíte silu, jeho „osobnej demokracie“, mohlo by to byť naozaj celkom nebezpečné! Veď pochopte, tých výtvarníkov z Košíc, čo si to chceli vybaviť s bustou Biľaka vraj celkom iste odsúdia, aspoň mastnou pokutu a …

Nedopoviem, nebudem maľovať čerta na stenu, viac ako dosť hriechu už tu vyvolalo to, čo sme si ako vraj slobodný národ žijúci v demokracii prežili v piatok v parlamente, pod taktovkou Pellegriniho a tá konferencia Smeru v sobotu, v réžii premiéra Fica, k tomu všetkému napísala niekoľko výkričníkov a nič sa nedá robiť, jej obsah nám v celom svete už voľajaký ten „pomník z pochybností“ celkom iste už aj stavia. Zaslúžime si, taký bohovský a nedostižný národ nebudeme naozaj ani potom, keď by tu bol Smer aj storočie, ba veru aj s takýmto vodcom. 

Sociálna demokracia je v Česku lotéria, s akým to bude koncom?

20.02.2018

Mal by som celkom spoľahlivo patriť k tým občanom Slovenska, čo dianie, predvšetkým v sfére politických vplyvov u našich západných susedov a teda krajiny, čo bola naozaj dlho našou spoločnou viac »

Koaličné šari –vari, alebo jednota postojov je ilúzia

19.02.2018

Bolo to celkom náhodné naprogramovanie nedele, ale keď som si sadal k počítaču s úmyslom, napísať svoj blog o extra aktivitách politikov v strane Most – Híd, čo je súčasťou vládnej koalície, viac »

Správa na nedeľu je skoro produktom kázne štátu!

18.02.2018

Veru tak, je to síce so značným časovým odstupom, alebo aj ináč, s hanbou čo sa lepí na nás všetkých už viac ako dlho a s odpustením, naozaj nezaslúžene, ale pre pokoj vlastnej duše aj viac »

deti, tábor, škôlka, škola, hra, hranie, žiaci, gitara, prázdniny, hudba

Japonec získal do starostlivosti 13 detí, ktoré mu porodili náhradné matky

20.02.2018 18:37

Japonský podnikateľ chcel mať veľa potomkov, aby im v budúcnosti mohol odovzdať svoje rozsiahle imanie.

Pád záchranárskeho vrtuľníka, drucke, kaliňák,

Slovenskí ministri riešia s Kubáncami Centrum pre liečbu diabetickej nohy aj ESO

20.02.2018 18:12

Slovenskú delegáciu na Kube vedie minister vnútra Robert Kaliňák.

burka, tradičný odev

V Berlíne napadli a urážali ženu v burke

20.02.2018 18:05

Podľa polície 28-ročná žena zaútočila na obeť a strhla jej pokrývku z hlavy.

Lavrov

Lavrov: Turecko môže svoje bezpečnostné záujmy realizovať rokovaním so Sýriou

20.02.2018 18:03

Ak chce Turecko vyriešiť otázku kurdských územných nárokov, malo by spolupracovať so sýrskou vládou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,406
Celková čítanosť: 2320215x
Priemerná čítanosť článkov: 1650x

Autor blogu

Kategórie