Založ si blog

Pravidlá predvolebných predpisov predpísal Smer rozkazom

Rozhodovanie o platných predvolebných praktikách je celkom jednoznačne v réžii vládnucej strany Smer a jeho zodpovedných vodcov a stratégov – ináč sa to nedá pomenovať a tentoraz – teda v tejto chvíli, je to potvrdené ich verdiktom z minulého týždňa! Zverejňovanie výsledkov agentúrnych prieskumov o volebných výsledkoch sa zakazuje v čase 14 dní pred 5. marcom, čo je dátum volieb do slovenského parlamentu a nechám na každého z vás individuálne, čo v tom rozhodnutí ako príčinu objaví a ako  si to pomenuje! Lebo bez akýchkoľvek pochybností za takýmto radikálnym rozhodnutím „voľačo dôležité a rozhodujúce“ celkom iste bude, lebo rozhodnutia strany Smer, v kontexte s voľbami neponechávajú nič náhode, alebo nebodaj zanedbávania povinností a celkom šokujúco sa blížiaci dátum volieb viac ako negatívne prejavoval v klesajúcej podobe prognóz volebných hlasov pre stranu Smer.

A tak sa už nič jednoduchšieho nedalo vymyslieť, než zákaz zverejňovať tie hanebnosti z produkcie Medianu, MVK či Focusu a časovo ich ako nebezpečie zlých prognóz redukovať, lebo uznajte ešte nedávno sa prieskumy verejnej mienky s preferenciou voličských hlasov pre kandidátov strany Smer začínali spoľahlivými 40%, ale v kontexte s tým, ako sa vyvíjali nálady na našom kontinente, predovšetkým s kauzou prisťahovalectva a kauzami hriechu a hanby v sfére riadenia vari všetkých rezortov hospodárstva, všetkému začala dominovať číslovka 3 a čo je ešte horšie, ako keby Slovensku naozaj hrozila možnosť, že príležitosť v prieskumoch dostane aj celkom hanebná „dvojka“ a uznajte, to už by bolo pre realitu strany diktujúcej politické dianie u nás hotová katastrofa! 

Je to tak trošku prognóza maľovania čerta na stenu v predstihu, lebo čo sa dá robiť, ešte na prelome rokov sa všetko vo vývoji očakávaní „chystalo“ v podobe prevahy strany Smer nad všetkým ostatným z ponuky konkurencie v podobe doterajšej praxe – Smer dokáže Slovensku vládnuť celkom spoľahlivo sám, lenže čo sa dá robiť, všetko dostalo celkom inú podobu reality a strata voličskej dôvery je preukazná viac ako presvedčivo. A ruku na srdce, nič sa nedá robiť, z pravdy hlásanej prorokmi ľavicovej filozofie s dedičstvom komunistických  istôt, predovšetkým jej hlavný guru, predseda strany Smer stratil nielen hlasy, ale predovšetkým dôveryhodnosť voliča!    

Prisahám, z ničoho nič, v Smere neboli na voľačo z takejto možnosti spoločenského vývoja pripravení, bol a stále je to naozaj šok, lebo realita volebných prognóz je v tejto chvíli jasná predovšetkým v tom, že možnosť vládnutia strany Smer v samostatnej réžii je už naozaj iba márny sen! Nebudem prorokovať, hoci to v kontexte s celkom serióznym očakávaním volebných výsledkov vyzerá na pokorné spojenie Smeru s SNS, hoci dodnes nie je vyriešená „akurátnosť“ vzájomnosti týchto politických subjektov, ešte z čias prvej Ficovej vlády, lebo emisné kauzy dodnes slovenské súdy nevyriešili a aj tak, nielen moje „počty poslaneckých kresiel“ sú pre takúto koaličnú prevahu viac ako skromné! Smer + SNS 77 kresiel, politický zlepenec, pred ktorým Slovensko osobne Róbert Fico varuje ako pred smrteľným nebezpečenstvom 73 a nič sa nedá robiť, už v tom nie je nič celkom spoľahlivé!

Všetko sa komplikuje aj našou povinnosťou byť v druhom polroku roka 2016 predsedajúcou krajinou v EÚ, všetci viete celkom spoľahlivo, ako sa prezentácia osobných názorov, predovšetkým Róberta Fica, v súvislosti s riadením procesu migrácie miliónov utečencov do Európy stala predsa len voľačím menej radikálnym, než bolo jej doterajšie“zásadné“ odmietanie a ak mi dovolíte byť tak trošku optimistom Smeru v očakávaní výsledkov volieb, prognózujem, že nový vládny kabinet bude mať podobu koaličného spolku strany Smer s celkom novou podobou SNS!  

Nesmiete si však myslieť, že je to prejav viery vo voľačo celkom mimoriadne, dotýkajúce sa zmien vo „vnútri myslenia národniarov“, hoci Andrej Danko naozaj naznačuje, že je to ináč ako v časoch „panovania Jána Slotu“, to naozaj nie, lebo slová sú slová a k činom je naozaj priďaleko, ale aj tak, pred očami celej Európy  nebude vôbec jednoduché prikyvovať Ficovi vo všetkom, čo bude chcieť realizovať, lebo v predvolebnej kortešačke chcel byť serióznym politikom a nič sa nedá robiť, hriechov a zločinov – to  nepreháňam, lebo korupcia v prevedení oficiálneho vládnutia Smeru má dokázanú realitu – je v ponuke aj s dôkazmi viac ako dosť a celkom sa znemožniť v polohe servilného služobníka by bola prehra skôr, než sa dopracuje k voľačomu solídnejšiemu! Ba ak si preberiete všetko, čo v tejto príprave volieb do parlamentu Danko o Smere a jeho postojoch a rozhodovaní deklaroval musíte pripustiť, že je to skôr kritika než chvála a bude svojim spôsobom viac ako potrebné vymyslieť vzájomné vzťahy Smer – SNS v podobe celkom novoobjavenej hry, čo najdôveryhodnejšej pre verejnosť, samozrejme so všeobecným „tajomstvom“, že akurát v tom je tá hra a predstieranie reality!

Trošku odbočím, naozaj veľa očakávaní volebných výsledkov závisí aj od takej všednosti, akou je volebná účasť! Pripomeniem vám všetkým tú, v roku 1990, keď sa viac ako rozhodujúcim spôsobom realizovala vôľa národa zbaviť sa komunistov v našom spoločenstve – volebná účasť mala podobu 3 622 650 občanov, v roku 1998, keď sa pominula dominancia HZDS  a prišla vláda Mikuláša Dzurindu to bolo 3 385 536 a veru aj v roku 2010, keď skončil vo vláde Fico a prišla na chvíľku vláda Radičovej zlepenca volebnú účasť prezentovalo viac ako dva a pol milióna voličov a dovolím si predpokladať, že čím viac voličov príde k urnám, tým istejším sa stáva predpoklad víťazstva stredopravicových  strán, lebo nič sa nedá robiť, dedičstvo komunizmu  u nás tak naozaj, teda väčšinovo, vôbec nemá nárok!

Ba ešte skôr, než začnem meditovať o tej možnej hrôze volebných výsledkov v podobe Ficových obáv, že tá ich finálna podobe bude mať podobu víťazstva strán pravicového zlepenca, Slovensko pokorne upozorním na tak trošku prekvapujúcu možnosť úspechu strany Sme rodina pána podnikateľa Kollára, čo v tej naozaj poslednej možnej uverejnenej predpovede volebných výsledkov prešiel päť percentnou podmienkou úspechu vo voľbách a môže sa stať právoplatnou súčasťou slovenského parlamentu! Je to naozaj jedna z možností osudovej vypočítavosti, lebo  podľa mňa je to politik viac ako svojský, ale nech, bol v svojom prehlásení v kontexte s touto možnosťou celkom preukazný!

Prisahám, ako podnikateľ by som zásadne podporoval iba stredopravicové strany a verte mi, ak by som sa stal poslancom parlamentu a Fico by ma pozval na rokovanie – akože čo a ako – zo slušnosti by som to akceptoval, ale viac naozaj nič! Je to celkom možná alternatíva volebných očakávaní a uvádzam ju ako potrebu byť dôsledným v každom ohľade, ale spravodlivo, v ničom nemám chuť stať sa prorokom.

Voľajaká strana sa víťazom volieb stať musí, štatistika očakávaných výsledkov nech je pre každého amatérskeho či profesionálneho prognostika vlastným dielom a svoj sen, nech je to presne tak, ako vo voľbách v roku 2010, keď síce Smer zvíťazil, ale nenašiel naozaj nikoho, kto by chcel, s jeho nekorektným spôsobom spravovania vecí verejných, svoju česť a vierohodnosť obetovať ako jeho spoluvinník a „musel to akceptovať ako rozsudok“! V mene voličov, čo je dôkaz platnosti princípu väčšiny  a nedá mi, akurát táto prirodzená múdrosť ľudstva by sa mu zasa vrátila ako bumerang pravdy rovno do jeho tvrdohlavej makovice, lebo v úsilí byť „múdrym a spravodlivým“ svet a predovšetkým nás na Slovensku presviedčal, že k nám sa žiaden migrant nikdy nedostane, jeho vôľa to nedovolí, napriek väčšinovému názorov členov EÚ!

Budem to potom brať ako priazeň osudu, také to pýcha predchádza pád vôbec nepovažujem  za malichernú zlomyseľnosť, ale  tak trošku za potvrdenie mojich očakávaní, že na novembrových námestiach v roku 1989 sa malo Slovensko s hrôzou komunistického dedičstva pokonať v každom ohľade múdrejšie, veď pochopte, boli by sme v každom ohľade prežívali menej pokračujúceho trápenia väčšiny spoločenstva.

Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. . .

18.08.2018

Budem, ako sa hovorí celkom ústretový, alebo aj ináč, všetko dopovedajúci až do konca, lebo všetci viete, že takéto „životné pravdy“ sa vyznačujú v realite svojho použitia najradšej viac »

Ponáhľať sa iba primerane je naozaj dobrá rada. . .

17.08.2018

V našej republike sme ešte stále iba takí voľajakí „politickí učni“, alebo ešte presnejšie – „nedouci“, ak mi budete chcieť rozumieť a tá poučka, čo som napísal do titulku tejto viac »

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

merkel, putin

Nord Stream 2, Ukrajina či Sýria. Merkelová má s Putinom čo preberať

18.08.2018 20:41

Nemecká kancelárka Merkelová a ruský prezident Putin uviedli, že na svojom stretnutí budú hovoriť aj o vyhliadkach na mierovú misiu OSN na východe Ukrajiny.

most, janov

Správca diaľnice v Janove predstúpil pred verejnosť. Ponúkol milióny, nie však ospravedlnenie

18.08.2018 20:23

Pred novinármi dnes popoludní prvýkrát od zrútenia časti viaduktu v Janove stálo vedenie spoločnosti, ktorá diaľnicu A10 aj s Morandiho mostom spravuje.

Erdogan

Erdogana opäť zvolili za šéfa Strany spravodlivosti a rozvoja

18.08.2018 19:35

Tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana znova zvolili za predsedu vládnucej islamsko-konzervatívnej Strany spravodlivosti a rozvoja.

počasie, leto, teplo, horúčavy

Horúčavy potrápia obyvateľov západného a južného Slovenska, SHMÚ vydal výstrahy

18.08.2018 18:46

Vysoké teploty vzduchu sa v nedeľu (19.8.) môžu vyskytnúť na území západného a južného Slovenska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,607
Celková čítanosť: 2791090x
Priemerná čítanosť článkov: 1737x

Autor blogu

Kategórie