Založ si blog

Včera nedôstojné štatistiky, dnes neakceptovateľné názory

Je absolútne nepochopiteľné, ako sa vykrištalizovala slovenská spoločnosť v súčasnosti, teda presnejšie, v kontexte s tým, ako jej jednotlivé zložky vnímajú, porovnávajú a v konečnom dôsledku aj hodnotia svoje pozície v rebríčku predvolebných očakávaní, kde sa zaradia, teda konkrétne, čo preferujú ako svoje voličské rozhodovanie. Všetci viete, že ponuka možností vybrať si, kto by mal Slovensko v čase najbližších štyroch rokov viesť ako politický líder je viac ako širokospektrálna, ale ak nebudem podliehať ilúziám, že je to naozaj súperenie rovnocenných rivalov pripúšťam, že tak akosi v globále sa všetko zredukuje  na necelú desiatku politických strán, ba s dostatočnou pokorou k realite ich možností to dokážem spoľahlivo redukovať  na dva, celkom dostatočne odlišné spoločenstvá občanov.

Tým jedným, čo je v každom ohľade úspešnejší, lebo s malou prestávkou vedie SR už celé desaťročie takpovediac diktátorsky, čím charakterizujem vládnutie jednofarebnej politiky – reč je o vláde strany Smer SD a jeho konkurentom, s prívlastkom stredopravicový zlepenec je nesúrodé spoločenstvo strán s predpokladom dosiahnuť účasť v parlamente s údelom jasnej menšiny, ak sa náhodou predsa len nestane voľačo také, čo by bol zázrak! Nebudem informátorom nad rámec akútnej potreby špecifikácie ich daností a vlastností, Slovensko má všetko s tým spojené v obraze neomylne jednoznačnom, v ponuke spoľahlivého výberu aj špecifikácie a naučili sme sa o tom hovoriť ako o veciach zásadných, aj keď veru absolútne nerovnocenných!

Nerobím si žiadne ilúzie, že presne v tejto chvíli sa občan, označovaný za voliča strany Smer, dá svojimi právami, presnejšie, čo iba len svojimi možnosťami v kontexte so svojou príslušnosťou k anonymnému davu viac ako 5 miliónového spoločenstva Slovákov porovnávať s priaznivcami konkurencie, lebo nič sa nedá robiť, bolo by to naozaj márne a zbytočné – má jednoznačnú prevahu! Tá názorová dominancia, daná napríklad na tomto portáli príspevkami podporujúcimi stranu Smer je príkladná, ba povedal by som očakávaná, veď je to priestor vlastný ľavicovému denníku, ale celkom šokujúco sa korektný priestor pre autorov s iným presvedčením síce povoľuje, ba priamo ponúka, ale s komentárom, či spravodlivejšie, skôr s celkom negatívnym posudkom v podobe prinajmenej jedovatej sliny, ak už nie priamo zničujúcej kritiky s tým jednoznačným cieľom –náš oponent si zaslúži výhradne odsúdenie a nepriateľstvo!

Privykol som si, veď naozaj tu nie som osamotený a voľačo také normálne a prirodzené, ako je rešpektovanie osobnej slobody osobnosti je už aj pre Slovensko samozrejmosťou  a hoci ma z času na čas z pokoja vyruší to nepríjemné – čo je veľa, to už je naozaj na nevydržanie, dnes som sa rozhodol reagovať profesionálne serióznejšie. Nebudem nič vysvetľovať, na nič sa vyhovárať, naopak, iba celkom skromne pripomeniem, čo by sa obrancovia aktivít a rozhodnutí  politikov Smeru mali naučiť posudzovať ako hriech, nedostatok, porušenia ľudskej spolupatričnosti či priamo zákonov a akceptovať to, lebo čo sa dá robiť, politika je nielen panské huncútstvo, ale v podobe vládnutia u nás veru voľačo až v podobe nedôstojného rozkazovania!

V svojom úvodnom príspevku pred parlamentnými voľbami som voličom ponúkol trošku obchádzanej debaty o význame účasti občana na voľbách, lebo nič sa nedá robiť, výroky o ich výsledkoch, v podaní napríklad predsedu strany Smer SD Róbeta Fica, sú jednoznačne zavádzajúce, presnejšie, je to klamstvo! Ak sa volieb zúčastní polovička voličov u nás, alebo aj o voľačo viac, ako je napríklad údaj okolo 52% a kandidáti Smeru dostanú viac ako 40% podpory, to nie je dôkaz o presvedčivom víťazstve a nadobudnutí práva v správe štátu dominovať, to si spočíta aj  kofa na trhu, ale aj tak, radšej budem hovoriť o tom, čo sa nedá nevidieť a už vôbec nie zamlčať, alebo nebodaj priamo ako hriech odpustiť a v tej súvislosti už teraz kladiem otázku – verejnú, jednoznačnú – čo na to povedia tí „spravodliví a čestní“ v službách svojich šéfov a vodcov s takouto výbavou pravdy!?

Nuž po poriadku, ako sa hovorí, treba začať naozaj „od hlavy“, ak mi budete chcieť rozumieť a voličom Smeru a tých predovšetkým, čo budú krúžkom na jeho kandidátskej listine označovať Róberta Fica pripomeniem, že práve teraz je v ponuke jeho opakovaná pravda o názore na anektovanie územia Krymu, čo bol súčasťou nezávislej Ukrajiny!

Vraj pochopte a uznajte, reakcie sveta a predovšetkým toho demokratického a aj štátov EÚ, čo sme v svojej právnej jedinečnosti naozaj aj my, teda SR – odsúdenie Ruska a uvalenie hospodárskych sankcií za to je nezmysel a šokujúco skonštatoval, že tento nezmysel treba čo najskôr zrušiť, lebo … Aby bolo jasné, to je názor vyštudovaného právnika, znalca ľudských práv daných Chartou OSN a jeho rétorika – treba to zrušiť čo najskôr, nekorešpodnuje s názorom naozaj nikoho zodpovedného na verejnej politickej scéne celej zemegule! Tých voľačo viac ako 5 miliónov Slovákov je celkom isto na strane tých svetoobčanov, čo takýto prejav násilia odmietajú, lebo právo na sebaurčenie národa bolo u nás pravidelne porušované a teraz pozor – Fico žiada západ Európy, teda vedúce sily  v EÚ , aby sa radšej s Rusmi o Ukrajine a Kryme dohodli, lebo vraj má informácie o presvedčení príslušníkov tohto národa, z krajiny emigrovať!!!

A pre istotu, to už pre všetkých, nielen tých zvedavých pridám tajnosť, čo Fico tají najviac na svete, 11. februára prišiel na Slovensko, priamo za ním na Úrad vlády emisár prezidenta Putina,prezident Gazpromu, Alexej Miller, skúste si aspoň predstaviť, aká je to osobnosť v rebríčku najdôležitejších a najbohatších na svete a šokujúco, nikto sa o tom nedozvedel! Tajnosť naozaj hrobová a až ex post som si vydedukoval, prečo tak naozaj z ničoho nič Róbert Fico začal skloňovať zrušenie eurosankcií voči Rusku a už teda ani nehádajte, o čom sa akurát tento emisár Moskvy s našim premiérom Ficom rozprával!? Lebo s odpustením, ani v takejto podobe to nie sú reči márne, či zadarmo, Slováci preberte sa, prisahám, že Ficova podpora Putinovej politiky naozaj nebude voľajaká dobročinnnosť!

No povedzte –naozaj katastrofa, v kontexte s migrantami z krajín ohrozovaných vojnou voľačo nepredstaviteľné a naozaj nie je žiadnym tajomstvom, ako sa akurát táto „zodpovedná persóna s povinnosťami štátnika“  v kauze s takýmto obsahom vyjadruje, koľko normálnej ľudskosti a vzájomnosti o sebe prezrádza a nedá mi, nepovedať to nahlas – dá sa voľačo také neľudské vôbec ospravedlniť??! V jeho réžii opakovane, presvedčivo a bez výčitiek svedomia, ba tak akosi aj s nadstavbou – proti postojom väčšiny!??

Teda tak, ale je tu aj voľačo ešte viac, teda naozaj jednoznačne horšieho, čo sa nedá odpustiť naozaj nikomu, napríklad korupcia v rozsahu až pekelnom, ak si pripomeniete Váhostav, budovanie obchvatov, kšeftovanie s pozemkami, so zdravím občanov, masážne kliniky, nové zbrane, pušky, vrtuľníky, tisícky nových policajtov a fakt, že naša emigrácia je v utajení až hrozivom a naopak, problematika zdravotných sestier a učiteľov je nehodná pozornosti vlády pred voľbami a bez voľajakého extra zdôrazňovania všetkým milovníkom politiky Smeru a jeho vodcom pripomínam, že presne to je naša prítomnosť s pomenovaním – takto vyzerá zlyhávajúci štát!

Nech na to myslia presne v tej chvíli, keď to „svoje milované a preferované obhajujú“, lebo nič sa nedá robiť, hriechy tohto druhu už idú aj na ich konto, je to kolektívna vina vlastná ich vodcom sociálnej ľavice v strane Smer SD a ak sú takí čestní, za akých sa vydávajú vlastne nonstop, nech je to vo verejnosti reálne vidieť a cítiť!

Mám síce pravdu, ale hovoria o tom iba klamári

20.11.2017

No čo už, lepšie by bolo byť akurátnym, spoľahlivým a rozhodným, čo je v praxi voľačo presne spojené s rýchlou reakciou na tvrdenie a presvedčivú lož vášho oponenta, lenže ako to už viac »

Je to naozaj pravda, už je to viac ako štvrťstoročie. . .

19.11.2017

Svoje spomienkové povinnosti na návrat krajiny, kde som naozaj od narodenia doma, k slobode a k demokracii, ako teda v kontexte s tou národnou oslavou pripadajúcou na 17. november musím celkom plnohodnotne viac »

Deň boja za slobodu a demokraciu – prekvapujúco iný, ako boli o ňom predstavy

18.11.2017

Ešte veru ani nebolo poriadne rozvidnené – to je reč o piatku 17. novembri, teda celkom presne včera, čo podporila tak akosi celkom samozrejme nízka oblačnosť a nepríjemne sychravá vizáž viac »

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

kompa Gabčíkovo

Gabčíkovo: Bude kompa aj dva tunely?

20.11.2017 20:00

Odborníci zatiaľ dávajú zelenú projektu dvoch tunelov popod prívodný kanál Vodného diela Gabčíkovo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,305
Celková čítanosť: 2121653x
Priemerná čítanosť článkov: 1626x

Autor blogu

Kategórie