Založ si blog

Víkendové hádanky s hororovou tajničkou

Budem celkom úprimný, naozaj sa dobrovoľne priznávam, že svoje zásadné a dôležité víkendové dumy som odštartoval celkom minimalisticky! Aby bolo jasné, vedomosť, že Fico má od prezidenta Kisku k dispozícii čas až do piatku, aby sa ako víťaz volieb usiloval zlepiť s SNS – čo mu dala vyjadreniami svojho predsedu Danka nádej vymýšľať a veci dokonca  plánovať s takýmto žolíkom, že ak sa ešte voľakto v nádejnom množstve mandátov predsa len pridá, aj zázrak je ešte stále možný a vláda na čele so Smerom dostane predsa len tretí diel pokračovania, ale čo už, ako realista som v nič s takouto podobou neveril!

Zdalo sa mi byť celkom dospeláckym a rozumným riešením, že tie politické strany s akou takou pravicovou podobou myslenia sa vyjadrili dostatočne preukazne, keď avizovali rozhodnutie so Smerom o vládnutí nerokovať sa verejnosti predstavili jednoznačne a ak sa Smer SD akýmsi zázrakom nespunktuje s Kotlebom, je všetko jednoznačné a karty do hry o vládu už má SaS a Sulík vo vlastných rukách v neuveriteľne šťastnej zostave, ktorá skutočne dostane podobu stredopravého kabinetu s 87 poslaneckými mandátmi! Na budúcu nedeľa už sa to môže stať časovým medzníkom, teda dátumom, s  voľačím pre Slovensko také nádejné a perspektívne. Práve preto som si po obede sadol k počítaču s úmyslom skúmať všetky nuancy vzťahov strán MOST –HÍD a SMK, lebo moja prirodzená potreba, v myslení ľudstva hľadať predovšetkým racionalitu mi velí v členskej základni a predovšetkým u zodpovedných vodcov občanov maďarskej národnosti u nás hľadať a objavovať, prečo už nie sú prirodzený celok s rovnakými plánmi do budúcnosti?

Skúste si to vo vlastnej réžii a rýchlo zistíte, že v tom nie je vôbec žiadna záhada, skôr iba neúprimnosť k sebe samým, lebo nechuť väčšinového slovenského národa k akýmkoľvek prvkom autonómnych prejavov a túžieb slovenských občanov maďarskej národnosti je daná viac ako presvedčivo historickou zotrvačnosťou našej poroby a útlaku v plynutí rokov nášho pobytu v tomto europriestore a celkom prirodzene som potom objavil veru aj základnú príčinu, prečo je tu viac ako prekvajúco nielen SMK, ale aj MOST! Poviem to tak trošku v účelovom prejave, pekne si to vo vlastnej hierarchii hodnôt upracte individuálne, ale občan Bugár, pôvodne politik s krstným menom Vojtech, vedúca osobnosť SMK sa potichúčky stal nositeľom mena Béla, bolo to presne v tej dobe, keď sa aktivity SMK stali zásadne orientované v smere dosiahnuť autonómiu v komplexe vysnívanej dokonalosti, lenže čo sa dá robiť, naša národná hrdosť a tradície utrpenia v kontexte s  históriou sú málo náchylné sa s voľačím takým vysporiadať a ruku na srdce, predovšetkým v takejto zostave hráčov už vôbec nie!

Presne tam sa to teda rozglejilo, oddelilo a ak si potrebujete pripomenúť, čo v zlepšení slovensko – maďarských  vzťahov svojich osobných riešení predseda MOST – HÍD Bugár vynašiel – nazývam to objavom úmyselne – je to nová herarchia straníckych zásad. Orientoval sa trošku prekvapujúco na slovenských politikov, pripomínam vám martinského primátora Andreja Hrnčiara, bol prvou lastovičkou  pri budovaní jednoty slov a činov, ako „spoľahlivého propagátora spoločného hniezda“, čo nikto z SMK nepropaguje ani len náhodou a teraz teda prednostne Luciu Žitňanskú a napriek všetkému sa nehanbím priznať sa, že čo sa dá robiť, niet v tom žiadna oceľ pevnej viery! Skôr vypočítavosť a asi práve preto je to MOST – HÍD, čo hľadá cestičku suchou nohou k členskej základni SMK, práve teraz, keď sa v tejto strane zasa nedočkali poslaneckých mandátov a stratili aj vedenie a tak akosi naviac smúti aj Bugár, lebo volebný výsledok je voľačím naozaj málo pozitívnym, voľačo by bolo treba vymyslieť!!!

Veru tak, potiaľto je to celkom iste všetkým Slovákom jasné, ale práve v tejto chvíli to prišlo ako blesk z jasného neba – Béla Bugár už prišiel na to, čo všetko práve taká realita hľadania partnerov do novej podoby vládnutia ponúka, status quo aj ryba aj rak v jednej podobe riešení a ak by sa spunktoval so Smerom aj s SNS, potom už by to všetko bolo v novej podobe možností, len si to spočítajte, 75:75 a potom by to už bolo iba na Ficovi, ako to spunktuje do podoby optimizmu, koho si ešte podriadi, presvedčí,  alebo  hoci aj kúpi, lebo kdesi v svojom srdci verím, že s Kotlebom by do spolku nešiel za nič na svete, voľajaké hranice hanby predsa len má! Ale aj tak, stálosť Procházku naozaj nie je tiež žiaden železobetón, dal sa prichytiť pri čine zrady s Kaliňákom, ako nezodpovedný lagan bez hanby a zodpovednosti a čo som sám v sebe odmietal čo i len pripustiť, môže mať veru reálne základy a v tejto chvíli teda vedzte, ako zložité sú charaktery našich politikov – žiadna istota, skôr vypočítavosť a faloš!

Svojich vlastných životných parťákov som si nikdy nevyberal v takejto ponuke duševnej biedy, zrada zásadná, bytostná, neodpustiteľná, ma veru do srdca a do duše nikdy smrteľne nezasiahla a ak by to teraz malo čakať slovenský národ presne v opisovanej podobe hororového príbehu, bola by to jednoznačne morová rana našej národnej histórie! A možnosť, ako tomu zabránť je iba jedna jediná, všetkým, ktorých sa to dotýka posielam iba stručný odkaz. Ak je vo vás tak pramálo zodpovednosti, že zradiť vlastnú česť a zopovednosť dokážete vôbec prežiť, preklínam vás, z celej sily verného národovca a nikdy vám to Slovensko a jeho ľudia neodpustia! Nech je to naozaj iba tak, nič iné si vôbec nezaslúžite!

A tak akosi v predstihu sa postraším ešte viac, než aká je doteraz reálna ponuka, lebo práve teraz rokuje vedenie MOST – HÍD za zatvorenými dverami, už vedia, čo si pre Slovensko vymysleli v SNS a ja iba hádam, k čomu sa napokon prinúti Béla Bugár?! Budú to konce podoby smutnej, zradcovskej, alebo budú v tejto strane celkom spoľahlivo slovenskými občanmi s maďarskou národnosťou, čo sa za nič nemusia hanbiť a rokovať iba za zatvorenými dverami, lebo veď doteraz sme im naozaj verili, aj keď… Ale čerta na stenu nenamaľujem, úprimne sa bojím!

Nuž prerátal som sa, novinky z tejto sféry klebiet sú celkom iné, Béla Bugár svetu a predovšetkým predsedovi strany Smer hrdinsky odkázal, že ak má záujem, on a jeho súputníci sú pripravení o vytvorení spoločnej vlády rokovať, stačí sa ozvať!  A v tej chvíli to dostalo aj ten rozmer parity poslaneckých kresiel 75:75, ako som to spočítal presne v tej chvíli, keď ma podoba Bugárovej vierolomnosti napadla premiérovo a našťastie mám v talóne predsa len voľačo, na čom mu nádej vychutnať si víťazstvo nad doteraz pevnou stredopravou koalíciou spoľahlivo skrachuje – jeho podpredsedníčka v MOST – HÍD Lucia Žitňanská je Slovenka a tá sa celkom iste nestane zradcom svojho národa! Pohorší sa nad takou hanebnou zradou, znechutene si odpľuje, v Bugárovom spolku za sebou zabuchne dvere a z ničoho nič sa ten paritný podiel na vládnutí zasa zmení! Jej hlas bude zasa na strane – dovoľte mi povedať predsa len našej a stav 74:76 bude predsa len v podobe Fica a jeho sny deptajúcej!

Lenže, človek mieni, ale čo sa dá robiť, veru aj mení a tentoraz to prišlo na nás ako morová rana zo snemu národniarov. Všetci ponúkali tváre tajomné a záhadné a finále prišlo v prejave predsedu Danka! Do vlády ideme výhradne so stranou Smer SD, ak získame ešte jedného partnera, bude ro realita, ale ak sa tak  nestane, budeme zástancami riešenia celkom seriózneho, nech je tu pre Slovensko úradnícka vláda!

No teda, povedal som si a začal počítať, aké to podporujú počty. 49 kresiel poslancov Smeru, 15 poslancov SNS a to je sumár 64, teda naozaj nič, čo by bolo dôkazom voľajakej prednosti „v jazde“,, veď ak by sa so zvyškom parlamentu nestalo nič z toho, o čom som meditoval, Sulík a jeho vysnívaná ekipa by so 66 mandátmi boli aj tak väčšinou, síce skromnou, ale čo už, veď naše zvyky to hodnotia jednoznačne! Aj malé ryby sú ryby, takže  žiaden diktát voľajakého novoprišelca, čo už objavil maniere svojho predchodcu na čele SNS Slotu, to však  nie je nič viac, iba pomýlená pýcha a všetko bude výhradne na prezidentovi a na tom zvyšku parlamentnej spoločnosti, koľko v nich zostane hrdosti a odvahy! Uvidíme!

V každom prípade sa však Danko predviedol  ako samorast, lebo som nechcel použiť voľajaké „prudšie pomenovanie“, aké by si viac ako jednoznačne zaslúžil, ale uznajte, v kontexte s tým, čo som svojmu slovenskému národu predostrel ako bytostný problém, je to voľačo také smutné, boľavé a takmer bezvýchodiskové, takže stačilo! Budem dúfať v zázračnosť chvíle čo príde a všetko voľajako zázračne zreparuje, lebo až toľko zlého si tento národ vôbec nezaslúži. Zamyslime sa nad tým, to sme naozaj taká smiešna dedičnosť hrdej jánošíkovskej tradície, budeme si sami sami k hanbe a na smiech?!

Aká je budúcnosť prezidenta Kisku sa stalo hádankou

20.07.2018

Prognózy súvisiace so všetkým tým, čo sprevádza blížiaci sa koniec jeho výkonu prezidentskej funkcie SR s koncom jari 2019 eskalovali celkom neuveriteľne akurát potom, keď sa celkom jednoznačne viac »

Partnerstvo v tejto vládnej koalícii je voľačo ako podvod. . .

19.07.2018

Nebudem v ničom extra originálnym, skôr naopak, iba celkom racionálnym, ale spoluvládnutie politických strán Smer, SNS a Most – Híd, ak vedome zabudneme na toho štvrtého partnera, čo už je viac »

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Sýria nepokoje Dará vláda vlajka povstalci odchod

Nálety Asada a Ruska na oblasť Dará v Sýrii zabili 26 civilistov

20.07.2018 23:19

Skoro polovicu z obetí tvoria deti.

Masaker v rabínskej škole

Dvaja mladí Briti chystali masovú vraždu na svojej škole. Dostali dlhoročné tresty

20.07.2018 22:56

Thomas Wyllie a Alex Bolland sa inšpirovali masovou vraždou, ktorú na strednej škole v Columbine v americkom štáte Colorado spáchali v roku 1999 Dylan Klebold a Eric Harris.

trump

Trump má na krku ďalší šteklivý škandál - s modelkou z Playboya

20.07.2018 21:23

Karen McDougalová tvrdí, že s terajším americkým prezidentom prežila v roku 2016 románik v čase, keď jeho žena Melania porodila ich syna Barrona.

bezdomovec jaroslav

Bezdomovectvo budú Maďari trestať, Orbán uvalil za napomahánie migrantom vysokú daň

20.07.2018 21:04, aktualizované: 21:30

Podľa opozície politika Fideszu je o šírení strachu a nenávisti. Trestanie bezdomovcov označil Bence Tordai za nekresťanské.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,576
Celková čítanosť: 2718743x
Priemerná čítanosť článkov: 1725x

Autor blogu

Kategórie