Založ si blog

Fakľa zrodu a memento zániku – hrad Krásna Hôrka

Vo štvrtok som prežíval naozaj zvláštny deň, od rána ma v dôsledku uverejneného blogu, o neuveriteľnom, verejnom lapsuse českého novinára Palatu, čo sa už dlho pasuje za erudovaného znalca všetkého s prívlastkom naše – slovenské a práve teraz, keď sa už k životu prebúdza aj naša príroda sa prezentoval až neuveriteľne banálnym dôkazom, aký je povrchný a nezodpovedný, bombardoval interes verejnosti. Prisahám, prišiel mi aj návrh na spoločnú reláciu o problematike s tým súvisiacej, v rozhlasovej stanici mesta BB, ale ten už bol o veciach omnoho dôležitejších, presnejšie, išlo o rokovania o vytvorení novej slovenskej vlády v kontexte so spomienkou, ako v roku 2010 zázračne vznikla a neskôr hanebne zanikla vláda Ivety Radičovej. Teda presnejšie, to tiež evokoval ten článok, lebo všetci viete, že ak novú vládu nedokáže vytvoriť dohodou s poslancami politických strán zvolených do parlamentu funkčný vládny kabinet Róbert Fico – víťaz volieb, bude jeho nástupcom s využívaním takého úžasného mandátu Richard Sulík, lebo bol držiteľom druhého miesta! Nuž dal som si sľub, že pre mňa, ako verejne činný novinár Palata prestal jestvovať až do chvíle, kým nenaberie dosť odvahy a všetko Slovensku zodpovedne vysvetlí, prijme zodpovednosť aj ponesie odsúdenie, lebo nič sa nedá robiť, za chyby sa platí a za takéto zásadné zvlášť!

A voľačo ešte zásadnejšie, alebo bytostne dôležitejšie, napísal som, že budem trvať na tom, že ak má po Róbertovi Ficovi rokovanie o vytvorení našej novej vlády prevziať, naozaj zodpovedne, Richard Sulík, musí verejne vysloviť sľub, že všetky podmienky, totožné či podobné tým, aké skloňuje pred nemeckou verejnosťou v ARD a ktoré prestrihli nitku celkom nádejného života koaličnej pravicovej vlády Ivety Radičovej, s podobnou rétorikou, už jednoducho zabudne, lebo Slovensko si naozaj nezaslúži prehrávať príležitosť dočkať sa dobra a úspechu iba preto, že on je, ktohovie prečo presvedčený, že je expert, fachman a profík presne na tie odbornosti, čo nám priniesli následné štyri roky zbytočného trápenia!

Osudové poznanie naozajstnej reality tejto spomienky prišlo ako blesk z jasného neba! 10. marca 2012 sa konali mimoriadne voľby do slovenského parlamentu, vypísané prezidentom Gašparovičom s nefalšovanou pohodou, lebo „Radičovej vláda už stratila aj kredit svietiť a kúriť“, ako to s radosťou zrealizovali všetci poslanci Smeru, keď namiesto hlasovania v parlamente o podpore Grécka zatiahli za sebou roletu a Radičovej vláde bol koniec!   A presne vtedy, keď sa volebné mraky nad Slovenskom začali sťahovať, ako keby mal na nás prísť celkom ničivý tajfún, ba aj zemetrasenie, prišla neuveriteľne smutná novina, o ktorej sa namôjdušu zázračne rýchlo dozvedeli aj v USA, nielen Európa a prisahám do dnešného dňa na to nezabudli, rovnako ako aj my!!!

Hrad Krásna Hôrka, pýcha Slovenska a ozdoba Gemera, láska ľudí z Krásnohorského Podhradia vyhorel! Viac ako zbytočne, s obrovskými škodami, na vine boli dvaja maloletí občania z dediny, čo vypaľovali pod hradnými múrmi suchý porast a trávu a dnes to už mám vymyslené vo všetkých, celkom zodpovedných súvislostiach! Dobre počúvajte a v ničom mi neoponujte, bude to aj tak celkom zbytočné! Už je to čierne na bielom, to už si treba iba spoľahlivo zapamätať!

Presne takto to osud pre nás spunktoval, voľby vtedy vyhral Smer, neuveriteľne presvedčivo, s dôsledkom až neuveriteľným, prišla jeho nadvláda namiesto demokracie, tej, už z ničoho nič  opľúvanej vlády demokratického zlepenca, čo sa vlastne ani nemala za čo hanbiť, lebo… Ale to všetko je márne a zbytočné, dnes už je mi celkom jasné, že ten požiar národného bohatstva, čo je ozdobou Gemera a národnej kultúry bol fakľou zrodu našich neuveriteľných problémov a budúcim mementom tej hrôzy, čo ma presvedčivo máta až doteraz!

Aby bolo jasné, to nie je iba sumár tej spupnej prezentácie moci, čo nás morila štyri roky v podobe napríklad mnohorakej korupcie, hriechov okrádania malých veľkými, hovorím o Váhostave, podvodmi s prostriedkami eurofondov, alebo o nezodpovednosti riadenia zdravotníctva, školstva a sociálnej sféry, čo sú hriechy naozaj neodpustiteľné, ale veru aj o opravách Krásnej Hôrky, ktoré už mali byť dávno ukončené, ale nielenže nie sú, ale už dávno ich z vyššej moci ešte stále samovládneho Smeru zastavili! V živote to presne takto naozaj býva, ťažké časy národa symbolizujú veci zdanlivo s ním ani nesúvisace, ale hľa, všetko do seba akurát v tejto kauze do seba zapadá ako  tehlička k tehlička a stavba je to viacmenej hororová!

Veď voľby s výsledkom uzurpácie moci strany Smer avizoval požiar Krásnej Hôrky osudovo a presvedčivo, rovnako tak, ako aj výsledok nových volieb, s nedokončenou, ale nasľubovanou opravou škôd, čo sme všetci spolu ako národ utrpeli a posledné slovo, čo  k tomu poviem, je nové avízo od osudu. Žiaľ, celkom zlé! SaS sa vzdal nádeje dostať mandát od prezidenta Kisku, vytvoriť pravicovú vládu, lebo ako partner mu zostalo iba OĽaNO + Nova, lebo MOST – HÍD a #Sieť, lídrov Bugára a Procházku neuveriteľne zákerne zradili partnerov, ale predovšetkým svojich voličov! Je potvrdené, že hneď po voľbách sa na Úrade vlády tajne stretli s Ficom  a Kaliňákom, ba už je na svete aj podozrenie, že prvé kroky zrady vykonali ešte predtým –   spoločne sa dohodli na scenári podopretom výkonmi SNS a závermi jeho snemu, aby neboli v žiadnom podozrení a až potom dali všetkým na Slovenslu vedieť, že aj oni budú rokovať so Smerom, ak ich Fico s úlohou stvoriť koaličnú vládu osloví!!! Tiež osudové, v deň výročia vzniku Slovenského štátu sa tak stalo, jasné, už to nebolo šokujúce poznanie, ale výhradne prezradená taktika zrady a nemusíme hádať, čo také, voľačo neuveriteľne hanebné na svet prinieslo!

Zlé jazyky síce tvrdia, že celkom iste peniaze, lebo získať svoj podiel  z eurofondov je mnohomiliardové pokušenie, ba už som počul aj  klebety o podplácaní, vraj násobkom milióna, lebo nedôverčivá Slovač neverí slovám Bugára, že jeho podpredsedníčka v Moste Žitňanská by pre zradu neutiekla, presne tak, ako až traja čestní od Procházku a pre istotu doložím –uvidí sa, treba vyčkať! V každom prípade  je však viac ako isté, že Smer, MOST – HÍD a  #Sieť, pod perinou vyrobenou SNS už rokujú, verejne a vraj optimisticky,  s perspektívou vytvorenia tretej vlády Róberta Fica a je jasné, že keďže má Fico takýto mandát až do piatka, všetko sa naozaj môže stať realitou! Hanebnou, plnou falošných rozhodnutí a zrady na partneroch v politike a aj na vlastných voličoch, ale s jasným výsledkom!

Presne ten sa vraj narodil od včera obeda do neskorého večera na Úrade vlády, ešte to nemá podoby presných  mien vo vedení štátu, ale tie počty sú vraj už dané – 2 a 2 pre SNS a MOST – HÍD, plus 1 pre #Sieťcelý zvyšok balíka pre Smer SD, ale od dnešného obeda to vraj bude aj s pokračovaním do všetkých detailov, aby bolo všetkým zvedavcom presne jasné, aká je finálna cena tej zrady na partneroch v politickej orientácii a predovšetkým na vlastných voličoch, lebo prisahám, ináč sa postup Bélu Bugára a Radoslava Procházku nazvať nedá!

Ten titulok tejto smutnej dumy teda má svoje oprávnenie, nepochybujte! Ale veru aj pokračovanie, Smerom vymyslené, perinou kamufláže Danka z SNS prikrytéúčelovo zradou, s plánovaným profitom Bugára, Procházku a tých, v ich farbách, čo sa v tom vezú s nimi, naplnené skutkom a už aj potvrdené – a v tejto podobe je to menu pre celé Slovensko! Nastáva čas definitívy hľadania finálnych riešení, celý Smer SD vie celkom presne, v čom sa vezie, bude to už tretia kapitola vládnutia a jeho bohatých, individuálnych profitov, ale ten zvyšok a predovšetkým jeho zázemie si musí vystačiť zatiaľ iba s fantáziou – ako to prospeje mne? Stojí to za to, naozaj sa akurát takto musí skončiť moja pozemská púť v súboji s udržaním si dobrého mena, osobnej cti, odborného kreditu a občianskej bezúhonnosti s pokušením a nedá mi, aj mne sa žiada byť zainteresovaným, či priamo prorokom! Verte mi, neoplatí, bude to citácia zrady na nás všetkých menovite a navždy, história je v tomto ohľade nemilosrdná a aj keď je ešte stále možné, že spravodlivosť národa a jeho voličov je naozaj aj kapitál určenia zrady a hriechu v podobe verejného verdiktu odsúdenia a všetka tá špina nachystaná na expedíciu do života bude zavrhnutá a zmetená rovno do pekla zabudnutia a  tí zradcovia na tom v žiadnom prípade nezarobia!  Ale aj keď sa to nestane, to viete pokušenie máva mnoho podôb, nevadí, na nič sa nezabudne! Svedomie národa to nedovolí!

Osobné meditácie sú voľačo prirodzené, samozrejmé a pre mladých poučné. . .

21.01.2019

Veľkú časť nedele som strávil pri televíznej obrazovke sledovaním tenisovej mužskej dvojhry medzi Tsitsipasom a Federerom a kým začiatok toho prenosu mal radostnú ouvertúru, jej finále ma viac »

Prezidentský kandidát strany Smer Šefčovič sám seba podvádza. . .

21.01.2019

Všetci u nás celkom spoľahlivo vedia, že vedúca spoločenská sila špecifikovaná politickou stranou je u nás spoľahlivo akceptovateľná výsledkami parlamentných volieb a už naozaj viackrát viac »

Priority slovenskej politiky sú neuveriteľne dôležité aj rozsiahle. . .

20.01.2019

Tak, ako sa tento januárový týždeň blížil k víkendu s dátumom sobota 19 a nedeľa 20 bolo mi nad slnko jasnejšie, že voľajako jednoznačne sa rozhodnúť, čo bude treba určiť ako prioritu viac »

pumpa, tankovanie, benzín

Na benzínovej pumpe pri Prahe sa opitý muž polial horľavinou

21.01.2019 20:40

Okolnosti udalosti polícia preveruje.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit zasiahne aj dôchodky, slovenská vláda ich chce garantovať

21.01.2019 19:46

Medzi oblasti, ktoré treba legislatívne upraviť v prípade brexitu, patrí nárok na dôchodky.

SR Devínska Kobyla bývalá raketová základňa BAX

Mala nás chrániť pred NATO, dnes je z nej ruina

21.01.2019 19:46

Betónové silá, bunkre a kasárne stavali nad bratislavskou Dúbravkou v rokoch 1979 až 1983.

Rada Európy

Rusko zvažuje odchod z Rady Európy

21.01.2019 19:17

"Diskriminácia na politickom základe je pre nás neprijateľná," znie z Moskvy.