Založ si blog

Už už to dostáva čitateľné obrysy, ale ešte stále ma to interesuje!

Na stredu sa prezident Kiska rozhodol, veci súvisiace so vznikom tej vlády v podobe mačkopsa, ako ten spolok dedičov komunizmu, gardistov a dvoch spoločenstiev pravicových politických manierov pomenoval Richard Sulík,  pohnúť od plánov k realite, lebo zvoláva premiérové zasadnutie parlamentu – to viete, naozaj slávnostné! Výsledky volieb si naozaj spoľahlivo pamätáme, už presne vieme, ako vyzerá zasadací poriadok v parlamentnom pléne, rovnako tak nemusíme hádať, ako sa rozbehne tvorba štruktúr parlamentných výborov a bez tajomstva je dnes už veru aj meno predsedu parlamentu, lebo vodca SNS Andrej Danko sa rozhodol prijať túto česť a zodpovednosť na svoje bedrá a potom už bude všetko, čo prísť má a musí, výhradne jeho zodpovednosťou! Aby ste nemuseli naozaj nič hádať, parlament v svojej dokonalosti bude musieť Slovensku ustanoviť novú vládu, tú starú, komplexne jednofarebnú, vo farbách strany Smer DS odvolať a čo ako to jednoducho znie, je v tom v každom prípade ešte stále priveľa tajomstiev!

Tie zásadné majú na svedomí poslanci za Most – Híd a #Sieť, lebo pred Slovensko predstúpili s prezentáciou kréda „čestných pravicových politických spololočenstiev“, ktorých sa vraj celkom iste nikdy nezrieknu  a ak vraj chce strana Smer naozaj vládnuť v takejto podobe, bude to kabinet preferujúci predovšetkým ich filozofiu! Tie úvodné informácie boli celkom sci-fi, šírili sa reči, že premiérom naozaj nebude Fico, ba ešte istejšou informáciou bol koniec kariéry podpredsedu vlády a ministra vnútra Kaliňáka a hoci naozaj neviem, čo všetko sa v kontete s takýmto voľačím naozaj stalo, nikdy som neuveril ani jedinému slovíčku z takýchto vymyselných scenárov! Všetci viete, že vodcovia Bugár a Procházka naozaj potrebovali krytie svojej vypočítavosti v podobe čo najdokonalejšej, ale nikdy nenašli v sebe odvahu, voľačo na tento spôsob  fantastických riešení výslednej podoby novej vlády ani len naznačiť, to by sme naozaj nikdy neboli svedkami jej očakávaného zrodu!

Presne takto som to cítil, aj verejne hodnotil, bolo mi jasné, že tandem Fico & Kaliňák a ich ekipa verných zostane nedotknuteľná a už od prvých chvíľ svojej kritiky toho zradcovského dua som jasne predpovedal, že nová vláda bude mať podobu a predovšetkým scenár vládnutia výhradne s pečaťou politiky ľavicového Smeru a naozaj nikoho by nemali napadnúť voľajaké fantázie pripravovaných zmien! Previerkou je prvý vládny kabinet strany Smer s SNS a HZDS, jeho zásadne zdokonalená repríza vlády už jednofarebnej a divadielko v réžii Smeru a prisluhovania nového vedenia SNS s túžbou predsa len mať zasa podiel na vládnutí, ktorému ako poľutovaniahodní závisláci neodolali v črtajúcej sa pokore blížiacich sa volebných sklamaní ani Bugárovci a Procházkovci!

Moc a sila budúcej vlády Slovenska ponesie zasa meno stavebného základu istoty danej filozofiou ľavicovej správy vecí verejných – premiér Róbert Fico, pilier všetkého a všetkých.  Logickým pendantom všetkých vecí budúcich je širokospektrálne pozadie možných náhradných scenárov a možných, no predovšetkým, aspoň čo len trošíčka vierohodných výhovoriek, ako ich produkuje víac ako spoľahlivo už od nepamäti minister vnútra a celkom iste aj podpredseda vlády tiež Róbert, tentoraz Kaliňák a nepohoršujte sa, že sem ťahám voľajaké klebety súvisiace s produkciou psychológov a významom krstných mien na osobnostné kvality ich nositeľov, lebo naozaj od prvých chvíľ takto produkovaných poznatkov im verím! Aby bolo jasné, premiér je letora predsa len tak trošku háklivejšia, črtajúca sa hanba či strata prestíže mu z opatrnosti káže maskovať sa, ba naozaj aj hrať tú dávnu hru, ja nič, ja som iba muzikant, ale Kaliňák, ako správny produkt pravej „spravodajskej produkcie“ sa nedá zaskočiť naozaj ničím! Dôkazom nech je tá blamáž, keď sa cvičilo hľadanie výbušnín nastražených v civilnej leteckej linke, na všetko sa celkom neprofesionálne zabudlo a nebyť vynaliezavosti a šikovného jazýčka, no predovšetkým daností vedieť fungovať bez výčitiek svedomia akurát v osobe ministra s takouto špecializáciou už by sme boli navždy nositeľmi špecializácie – štát záškodníkov!

Nuž a v pokračovaní, tá ekipa spoločníkov je tiež spoľahlivo daná! Financie v novej vláde bude spravovať podľa svojich vlastnoručne odskúšaných pravidiel Peter Kažimír, môžete sa spoľahnúť, že nič oficiálne, ako voľajaká výčitka si na jeho adresu žiadnu cestičku nenájde, hoci kauza Váhostav patrí celkom iste k tomu najslávnejšiemu z takejto ponuky hriechov, ba aj Ján Richter, budúci aj súčasný minister rezortu Práce, sociálnych vecí a rodiny v takto špecifikovanej odbornosti vôbec v ničom nezaostáva! Za viac, ako milión svojich kolegov z radov seniorov mu nikdy neodpustím, ako nás bez hanby a výčitiek svedomia okráda pri správe penzií, ich valorizácie, vianočných či trinástych dôchodkov, aby sme boli rovnocenní s celým svetom, ako spolu s celou vládou kradne z fondov druhého piliera a keby iba raz, ale naozaj aj opakovane a bez hanby a robí zo seniorov žobrákov a tak akosi opatrnejšie, ale predsa, je na mieste evidovať aj ministra kultúry Mareka Maďariča!

Ako sa hovorí, preukazných hriechov a podvodov sa mu dá prišiť oveľa menej, ale aj tak, čokoľvek treba zakryť perinou zabudnutia je pripravený postarať sa a pomáhať a tak sa z kádrov strany Smer nesmie zabudnúť už iba na meno Miroslav Lajčák! Minister zahraničia, v tej druhej vláde Róbera Fica celkom iste iba profesionál v rezorte, s kreditom uznávanej odbornosti a hoci už akurát teraz vôbec neviem, či si takýto štatút politicky neangažovanej osobnosti udržal, jeho prax, v prezentácii potvrdzujúcej múdrosť nášho národa, predovšetkým v kontexte s jeho históriou a kvalitami humánnosti nás tak akosi nechtiac chránila pre zlou vizitkou. Uspokojím sa s konštatovaním – uvidíme, dáme sa prekvapiť, lebo ak si dobre pamätáte, tak jeho postoje a veru až neuveriteľne iná osobná prezentácia hodnotenia svetových udalostí premiéra brzdila naozaj až v podobe mlčania, takže sme občas celkom najneľudskejšou zložkou spoločenstva EÚ naozaj neboli! Bez dodatkov a komentárov, lebo ak sa predsa len svojim postojom prezentoval premiér, na slová Lajčáka sme spomínali iba v anonymite občanov bez možností mať  k dispozícíí nádeje dať sa počuť voľačo také chimérické a iluzórne,  ako hlas národa!

Poslednou persónou, ktorú som pôvodne zaznamenal, ako dôležitú akvizíciu straníckeho potenciálu Smeru do vlády s označením Fico III., bol podpredseda vlády pre investície Ľubomír Vážny. Všetci viete, teda ak vás politika vzájomnosti politikov naozaj dôležitých interesuje, že som tak akosi celkom spoľahlivo neobjavil, prečo mal ako keby z ničoho nič  toľko dôvery, že mu tento post neuveriteľných možností manipulovať s financiami domácich aj európskych zdrojov ako výsada prischol, ale teraz je mi nad slnko jasnejšie, že potenciál osobnosti s menom Peter Pellegrini, čo sa cez ministra školstva a predsedu parlamentu vyškriabala až do výšin straníckej elity, bude celkom iste v každom ohľade kompetentnejšou kádrovou rezervou! Už je na tento post v ponuke výhradne iba on a vôbec nie prekvapujúco sa o ministrovi zdravotníctva v kontexte s voľajakým kádrom strany Smer zatiaľ ani len nešpekuluje. To meno Tomáš Drucker bola voľná alternatíva úvah, ako reči o ponuke rezortu pre Bugára, alebo dokonca krízového menežéra, no napokon je z toho reálne nominácia. Ba rezort napokon dostal aj Peter Žiga, priemyslu, namiesto životného prostredia a jeho predchodca Glváč by mal byť podpredsedom parlamentu za Smer!

O nominácii Lucie Žitňanskej na post ministerky spravodlivosti sa nepochybuje, rovnako tak o László Solymósim namiesto uvoľneného postu po Žigovi zo Smeru a nepochybujem, že čo ako neľahko  sa táto nominácia realizovala, do utorka večera to bude celkom v ažurite. A dobre sa držte, cez víkend mi tamtamy klebiet a fám z dôveryhodných prameňov zabubnovali klebetu, že jediné ministerské kreslo určené #Sieti, teda to, v  rezorte dopravy, má neodolateľnú chuť obsadiť samotný Procházka, čo dedukuje zrejme jeho osobné dumy, aby sa na jeho osobu na Slovensku nezabudlo celkom a spoľahlivo, lebo uznajte, tak naozaj veru nie je dobrým príkladom občianskej pozornosti naozaj v ničom!  Napokon však „múdro“ rezignoval a nominoval Andreja Brecelyho, energetika.

Všetko sa rozhodne do zajtra, Fico prikázal najneskôr do utorka večera podpísať nielen koaličnú dohodu vo finálnej podobe, ale aj záväzky obsadzovania postov štátnych tajomníkov v súlade  s kontrolným mechanizmom, ako to určil celkom jednoznačne Smer a aj keď si nerobím žiadne ilúzie, všetko sa hotuje akurát tak, že parlament v stredu či vo štvrtok vládu Fica odvolá, nový jeho kabinet schváli a budeme mesiac čakať – s akým programovým vyhlásením na nás vybehne!

Takže ponaučenie pre všetkých, nielen pre premiéra!

13.12.2018

No čo už, voľajako treba začať veru aj vtedy, keď sa dočkáme voľačoho ako prekvapenie, čo nás takpovediac vyliečilo z presvedčenia, že je tu zasa raz aj v strane Smer SD osobnosť hodná viac »

V oblasti žurnalistiky je dohoda výhradne problémová. . .

12.12.2018

Titulok svojim spôsobom celkom jednoznačný, lebo informovať verejnosť o veciach hodných názvu problematika vecí verejných v tom najširšom možnom kontexte je jednoducho vždy najmenej v dvoch viac »

Premiér a predseda strany Smer myslia celkom odlišne. . .

11.12.2018

Presne v tej chvíli, keď sa skončil ošiaľ vyvolaný atmosférou snemu strany Smer SD v Trenčíne, v sobotu, charakterizovaný presvedčivou réžiou jeho predsedu a expremiéra Roberta Fica, čo viac »

sahara, migranti,

Tento rok bolo podľa OSN z domovov na západe Nigeru vyhnaných 52-tisíc ľudí

13.12.2018 18:21

Niger, ktorý má zhruba 22 miliónov obyvateľov, patrí medzi najchudobnejšie štáty sveta.

12TURECKO-SITA-3X

Kurdi sú opäť obeťou manipulácie

13.12.2018 18:00

Turecko plánuje vojenskú operáciu proti Kurdom v Sýrii a USA ich zase cvičia. Jedna aj druhá strana opätovne manipuluje národom štvancov, ktorí zatiaľ neúspešne sníva o vlastnom štáte.

Andrea Kalavska

Vyšetrenia na pozvánku môžu zachrániť život

13.12.2018 17:34

Časť poistencov dostane v budúcom roku adresné pozvánky na vybratú diagnostiku. Uhradia ju zdravotné poisťovne.

Británia, Rusko, Ukrajina, vlajka, ambasáda, Kyjev

Rusi vyhostili ukrajinskú novinárku. Doma je podozrivá z vlastizrady

13.12.2018 16:44

Okrem vyhostenia musí Bojková zaplatiť aj pokutu vo výške 5000 rubľov (66 eur).