Založ si blog

Sme takí akí sme – v reálnom živote a nie v populárnej piesni!

Teda poviem vám, vážení a milí moji spoluobčania, všetko dianie spojené so začiatkom reálnej práce nového parlamentu SR ma zaujalo naozaj viac ako prvoplánovo, lebo v konečnom dôsledku tomu predchádzali zákulisné aktivity štátostrany Smer SD a zrekonštruovaných riadiacich štruktúr SNS, ktoré vôbec nie prekvapujúco výsledky volieb naozaj postavili „na hlavu“. Z celkom jasných výsledkov v podobe – štatistika nepopustí, voľby jasne vyhrali strany stredopravicové a šanca mať na Slovensku zasa raz akurát takto orientovnú vládu odštartovala široko koncipovanú aktivitu Richarda Sulíka, predsedu vo voľbách najúspešnejšej pravicovej strany SaS, s veľkým potenciálom pravdepodobnosti takýchto predpokladov. Poznáte to, čistému všetko čisté je filozofia čestných úmyslov a podľa vyznávaných zásad všetkých, vo voľbách úspešných, bolo celkom jednoznačné, že SaS, OĽaNO, Most – Híd, #Sieť a Sme rodina sa malo stať prirodzeným, že kabinet vznikne akurát v takomto zložení.

Finálna podoba vlády však dostala naozaj inú podobu, vraj aktivity Andreja Danku a ústretovosť predsedu štátostrany Smer SD Róberta Fica, v kontexte s voľačím, na Slovensku naozaj neočakávaným, že ich koaličnými partnermi sa stanú pravicové strany vodcov Bugára a Procházku, odštartovali rozhovory presne s takýmto koncom! Vyhlásenia súvisiace s prezentáciou politiky Mostu a #Siete absolvovali salto mortale premeny, nasledovali podania rúk s bývalým oponentnom na život a na smrť a nechcite ani vedieť, čo takýto zvrat priniesol za eufóriu do tábora ľavicových priaznivcov! „Stal sa zázrak, objav možnej spolupráce nezmieriteľných zásad myslenia a správy vecí verejných je realita“ a aby to naozaj nedostalo až takúto podobu hodnú zápisu do kroniky neuveriteľných udalostí v spoločenskom živote Slovenska, história bola racionálna!

Prezradilo sa, že rokovania Smeru s SNS boli nielen dôkladné, ale aj v kontexte s budúcnosťou racionálne, ani nie 24 hodín po sčítaní volebných výsledkov sa zodpovední zo Smeru tajne, ale s ponukou až rozprávkovej budúcnosti pre len len úspešných Bugára a Procházku stretli a v krátkom procese prezradenia tohto skutku sa slovenský občan všetko dozvedel. Už vieme, že s príslušnými komentármi, Most a #Sieť zradili filozofiu pravice, svojich voličov – jednoducho sú to podvodníci hodní odsúdenia a pohŕdania, ale čo sa stalo už sa neodstane – vládu bude skladať po tretí raz strana Smer DS a jej vodca Róbert Fico!

Dnes už vieme, že sa tak naozaj stalo, prezident Kiska už vymenovanej vláde pripomenul presné a pravé pozadie jej vzniku, bez okolkov pomenoval fakt, že naozaj veľa občanov s nimi od samého začiatku vôbec neúhlasí a okrem toho, že všetkým členom kabinetu zablahoželal, neváhal im však aj pripomenúť, že bude ich ostrým kritikom a oponentom, či možno podporovateľom, výhradne podľa kvality ich práce a výkonnosti!

Nuž a presne v kontexte s týmto konštatovaním si neodpustím Slovensku pripomenúť, aké naozaj zložité sú to posudzovania všetkých rozhodnutí vlády, jednotlivých ministrov a hoci je za nami už štvrťstoročie od chvíle, keď sme to ako národ svojej, vraj „spravodlivej, humánnej a sociálne ľavicovej vláde“ na novembrových námestiach spočítali síce spravodlivo, ale priveľmi veľkoryso a málo zodpovedne, už je tu zasa čas nemlčať  a radšej pripomínať, že tento národ si naozaj zaslúži viac zodpovednosti a pravdy než výhovoriek a  účelovosti! Pochopte, vychádzam z osobnej skúsenosti, zdanie pravdy a spravodlivosti, preferencia výhod a protekcie komunistom a ich filozofii bola voľačím až neuveriteľne dramatickým, čo v tej dobe  ovplyvnili život môj a mojej rodiny – a naozaj som nebol sám, bolo nás veľa, ale dočkali sme sa spravodlivosti, takže presne dnes, keď je tu v ponuke reálneho života recidíva  vlastne rovnakého hriechu, mám potrebu všetko s tým súvisiace pripomínať!

Ľavica, teda strana Smer SD a jej vedenie bude v našej krajine vládnuť v pokračovaní – celkom neserióznom a nespravodlivom, voľby prehralo v sumárnej podobe súčtov rozhodovania voličov, ale tá naozaj dlhodobá prax teórie vládnutia všetko zvrátila a slabosť charakterov ich politických oponentov priniesol súčasnosť – je tu vláda v absolútne nenormálnej podobe mačkopsa, ba ak sa niekomu žiada opakovať slová jej premiéra Fica, tak veru aj vláda neuveriteľných kompromisov!

Tomu však treba naozaj dobre rozumieť, ten kompromis je viac ako zvláštny, jeho obsahom je výhradne „pokoj zbraní“ napriek faktu, že pravica a ľavica sú viac ako prirodzene a jednoznačne nezmieriteľné pohľady na život a dianie naa Slovensku a kto mi nebude chcieť veriť,  že je to naozaj pravda a nič než pravda, tomu sa stanem informátorom. Sumarizujte si to racionálne, nie je v tom žiadna účelovosť či nebodaj škodoradosť, stačí si robiť čiaročky a urobiť finálny sumár tých celkom nepochopiteľných rozhodnutí.

Dobrovoľný záväzok tých z Mostu  a Siete, teda Bugára a Procházku je jasný – Róberta Fica, ako svojho koaličného partnera sa nikdy nebudeme pýtať na kauzu známu ako Gorila, hoci s celkom odlišnou motiváciou! Bugár z presvedčenia, že to je vec polície, vyšetrovateľov, súdov a prokuratúry a on do tejto problematiky naozaj nemá potrebu zasahovať a Procházka, hoci sa na to Fica nikdy nepýtal síce vraj zvýši tlak a posilní vyšetrovací tím Gorily aj prokuratúry, ale aj tak, on už má presnú predstavu o tom, či Fico v tom byte bol a kolu pil už dávno, ale aj tak si to nechá pre seba!!!

Možno naozaj skôr smiešne než dôležité, ale uznajte, všetky kauzy a hanebnosti spájajúce politikov strany Smer s podvodmi s DPH, čo prežili v priebehu trvania vzostupy až do nebies  v kontexte s menami Kaliňák a Počiatek, až po pád na dno vyšetrovateľa miliardového podvodu Pavla Milana, čo už nie je v polícii, ako hviezda NKÚ v prípade obvineného Chovana a všetko vlastnými slovami charakterizuje takto – nadriadení ma nepodržali! V tej istej chvíli teda všetkým pripomeniem, že Bugár a Procházka budú partnermi v koalícii so Smerom  a Ficom s potvrdením istoty, že riadiace a kontrolné orgány v polícii, vo finančnej správe, ale veru aj v zdravotníctve už nebudú pre riadenie štátu žiadnym akútnym nebezpečím a konečne tu bude „mier zbraní“, ako priamy produkt spoľahlivosti partnerstva! Bugár a Procházka nebudú na nič zvedaví, Kaliňák to na „vnútre“ zvládne  a tento spolok bude zasa hoden prívlastku šikovným patrí svet!   Jasné, to nie je paralela s prívlastkom dobrá vláda pre celý národ, ale veď to poznáte, aj malé ryby sú ryby!

A aby som nebol iba skeptik, či zvestovateľ zlých noviniek, skúsim byť zvedavcom aj v menej osobnej sfére. Vláda Smeru SD bola pre EÚ nepriateľom v priamej súdnej kauze – podali sme na Brusel žalobu pre platnosť utečeneckých kvót a keďže je teraz súčasťou vlády aj pravica, čo tento verdikt kritizovala, mám odvahu sa spýtať! Stiahne Slovenská republika predmetnú žalobu celkom samozrejme a staneme sa zasa pevnou súčasťou demokratického  spoločenstva, alebo zasa svetu pripomenieme, ako nedostačne sme humanisti!? Všetkým pripomeniem, že pred voľbami,  keď Bugár pred Slovenskom predstieral, že bude súčasťou pravicovej vlády tvrdil – žalobu by som zrušil, stiahol, negoval ju okamžite, ale aby ste ho lepšie poznali a rozumeli jeho mysleniu, na prvom zasadnutí  nového parlamentu sa bez hanby priznal k svojej pravej podobe. Trvať na takomto rozhodnutí by som mohol, ale môj kredit dôležitosti je iba 6,5%  a nech je vám jasné, že návrh na zmenený postoj Slovenska v utečeneckej kríze za Most – Híd nenájdete naozaj nikde!

Nuž teda tak, všetko je dané naozaj tým, čo je realita, všetko bude v pretrvávajúcej podobe výhradne také, ako to zaviedol Smer DS sám samučičký sám, ako v tej rozprávkovej réžii rokov 2012 – 2016 a môžeme si byť viac ako istí, že po 5. marci 2016 sa na tom nezmenilo naozaj nič!

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

„Byť v rokoch“ nie je žiadna patália. . .

14.12.2018

Štatistiky, vlastne o všetkom, sa v krajinách spoločenstva EÚ stali materiálom používaným celkom samozrejme a s dôverou a tak som s pocitom vnútornej pohody akceptoval aj tú ich podobu, čo viac »

Poučenie by malo byť vždy korektné a spoľahlivé. . .

14.12.2018

Moju úvahu o nákupe amerických stíhačiek F – 16, čo sa pôvodne nemali nakupovať, lebo ministerstvo obrany a jeho šéf Gajdoš si ten nákup vymyslelo a veru aj uskutočnilo výhradne vo vlastnej viac »

bratislava, hrad

Bratislava začne rok 2019 v rozpočtovom provizóriu

15.12.2018 10:00

Nový primátor Bratislavy plánuje preveriť finančnú kondíciu mesta a avizuje, že chcú spustiť audity na viacerých úrovniach.

shutterstock 1228672159

VIDEORECENZIA: Prvý čínsky mobil s nárokom na trón

15.12.2018 10:00

Huawei Mate 20 Pro je prvý čínsky telefón, ktorý má právo nárokovať si na titul tohtoročného kráľa mobilov.

Scott Morrison

Austrália uznáva západný Jeruzalem ako hlavné mesto Izraela

15.12.2018 09:36

Veľvyslanectvo sa však z Tel Avivu do Jeruzalema nepresťahuje dovtedy, kým sa v izraelsko-palestínskom konflikte nedosiahne mier.

euro, peniaze, mince

Rozpočet eurozóny má zblížiť krajiny s eurom, bude súčasťou rozpočtu EÚ

15.12.2018 09:21

Budúci rozpočtový nástroj pre konvergenciu a konkurencieschopnosť eurozóny bude mať za cieľ pomôcť zblížiť krajiny so spoločnou menou.