Založ si blog

Hľadanie vodcov ako lotéria

Aby bolo jasné, voľačo na tento spôsob riešenia personálnych problémov odštartovala realita v našej vládnucej strane Smer DS, keď sa jej naozaj zvrchovaný a bezkonkurenčný vodca Róbert Fico dostal na listinu maródov a vlastne v tom istom momente aj práceneschopných, čo sa v réžii zodpovedných v tomto ohľade stalo viac ako len neistotou, lebo ešte aj dnes, keď sa jeho status quo pacienta Ústavu chorôb srdca už označuje termínom rekonvalescent to platí. Iba klebety a naviac nepotvrdené, naznačujú, že premiér absolvoval dvojnásobný bypass, všetko prebehlo v predpokladanej réžii a už v sobotu som sa dostal ku komentárom, čo „verejnosti tajuplným šepotom naznačovali“, že už je to všetko OK, teda zasa spoľahlivo vládne, rovno z nemocničného lôžka  a aj keď to naozaj bolo chvíľku v podobe pochybností, čo a ako je to v Smere tak naozaj, žiadna pochybnosť či nervozita nemala šancu vyvolávať nepokoj!

Spoľahlivosť tých informácií viem potvrdiť, je to chirurgický zákrok prepracovaný do posledného detailu a už pred dvadsiatimi rokmi som čas nevyhnutnej práceneschopnosti zredukoval na menej než 5 týždňov, na liečení som bol až v čase prázdnin, na Sliači, už ako keby rekreant a hoci ma práve neistota, kam naše zdravotníctvo premiéra Fica na liečenie pošle – lebo o pofidérnej úrovni Sliača sa tradujú skôr horory než chvály, o jeho návrat k dokonalému zdraviu nemám žiadne pochybnosti! Teda rovnako tak pevne verím aj všetkým jeho súkmeňovcom, ako som si dovolil pomenovať členov strany Smer, lebo čo sa dá robiť, napriek „všetkému zlému a nečakanému“ neprejavili žiadne zvláštne aktivity a v ničom sa nepodobajú politikom z iných parlamentných strán, čo kapacity a schopnosti vládnutia skúmajú aj v možnostiach vlastnej ponuky. Pokoj v strane Smer bol naozaj ukážkový,  voľajaké pochybnosti o predsedníctve v strane Smer nevyslovil ani len náznakom nikto  a aby bolo jasné aj perspektívne – základom strany je železobetón istoty daný zakladateľom  a vodcom strany v tej jedinej možnej podobe – Róbert Fico.

A pre porovnanie, partner strany Smer vo vláde, bytostne blízky, ešte z čias vládnutia kabinetu Fico I. – reč je o SNS a jej novom šéfovi Andrejovi Dankovi, čo po Jánovi Slotovi vraj odštartoval novú podobu filozofie národniarov – čestne a spravodlivo, ba vraj aj v abstinencii, prekonávajú v realite súčasnosti nielen rovnakú galibu ako Smer – práceneschopnosť svojho vodcu, ale navonok zachovávajú aj rovnaký dekor vernosti k nemu a prisahám, napriek faktu, že pamätníkov a Slotových verných je v SNS naozaj viac ako dosť, nič zvláštne, ako by sa dala pomenovať potreba hľadať nového predsedu strany, sa neprejavuje a veru aj taká originálna persóna v SNS, akou je Anton Hrnko, sa prezentuje ako garant súčasného status quo!

Až potiaľto je teda súčasná politická scéna jednotná, hovorí sa tomu kvalifikovane – poučkou, sila a moc je preukazný syndróm  poslušnosti, ale pre úplnosť, v ponuke sú naozaj aj celkom iné alternatívy. Partner SNS – #Sieť má starosti, teda po pravde, starosti má jej súčasný predseda a zakladateľ Procházka, lebo čo ako sa zatajuje na verejnosti, nič mu nepomáha, volebný výsledok strany bol katastrofálny, všetci viete, že sa považoval za lídra protismeráckej opozície a skončil – ako sa hovorí, s dokonale rozbitou fasádou očakávaní a fakt, že sa pridal spolu s Bugárom a jeho Mostom k Smeru a SNS dalo svetu dôkaz, akýže je to šikovný a prezieravý politik, lebo to očakávané, čestný sa pre opis jeho daností naozaj nehodí! Lenže aj tak, alebo napriek všetkému, sa Radoslav Procházka už s predstihom pasuje za kandidáta do súboja o post predsedu strany na septembrovom sneme.

Celkom presvedčivo reaguje a kritiku, čo je naozaj presvedčivá, akceptuje ako nespokojnosť členstva, ale neznepokojuje sa, v súčasnosti sa mu darí šíriť presvedčenie, že vraj sa mu začína vracať dôvera členstva a jeho jediný súper vo voľbách, martinský, možno už exprimátor Andrej Hrnčiar avizuje, že o post predsedu nemá žiaden záujem a ani sa mu nečudujem, metropola Turca je v peknej šlamastike a radšej nehádajme, aké to bude mať konce! V každom prípade tá očakávaná voľba bude viac ako hádankou, termín lotéria je naozaj presnejší, lebo neveľmi početná členská základňa #Siete je v svojej ponuke absolútne neznámou veličinou a každé očakávanie, či nebodaj naozaj tipovanie je márnosť a zbytočnosť. Nechcem v ničom predbiehať, Most – Híd a #Sieť, spolu s SNS a Smerom ešte vládnuť ani nezačali a hoci nemaľujem čerta stenu ako predtuchu naozaj všeličoho, naše predsedníctvo v EÚ môže naozaj priniesť na politickú scénu Slovenska aj viac ako len zázrak!

Ale predsa len je k dispozícii príležitosť nájsť zodpovedného a takpovediac predurčeného predsedu parlamentnej politickej strany,  v ponuke ako voľačo celkom relevantné – možno práve preto, že ten prívlastok parlamentná strana má v sebe ako charakteristiku minulý čas a ak hádate, že je reč o KDH, uhádli ste! Prepad KDH vo voľbách bol šokujúci, pre mňa, moju prax v spolunažívaní s nimi v priebehu mojej práce v rezorte školstva naozaj neuveriteľný, aj napriek tomu, že Ján Čarnogurský sa ako zakladateľ a v premiére aj vodca prezentoval ako voľačo až neuveriteľne proruské a Slovač odpudzujúce, už dávno dostal na deviatu koľaj podpory a Ján  Figeľ a pred ním Pavol Hrušovský, sa ho v reálnej politike  zbavili naozaj elegantne –dostal titul čestného predsedu strany a veky a vekov a k tomu nulové právomoci aj vplyv. Ale aj tak to bolo málo a výsledok volieb bol hororom – ani nie 5% a zostať mimo parlamentu – to bol pre všetkých v slovenskej politike šok a pre iných, s osobnými ambíciami v tom privodiť zvrat, príležitosť dokázať vlastné schopnosti až na hranici zázraku!

Svoje poradie dôležitosti a nádejnosti takýchto ambícií vám ponúkam naozaj zodpovedne, sú to iba traja kandidáti, každý viac ako originál ponuky a kým rozhodnutie primátora Levoče Milana Majerského považujem za prirodzený interes samého seba a členskú základňu KDH presvedčiť , že práve on je predurčený KDH prinavrátiť staus quo dôležitosti – teda post v parlamente, potom je pre mňa rozhodnutie riaditeľky gymnázia v Prievidzi, Eleonóry Porubcovej,  potvrdiť  víťazné ťaženie  primátorky mesta JUDr. Kataríny Macháčkovej v sfére politiky, lebo uznajte, stať sa šéfkou KDH by bol viacemenej zázrak, ale predstavte si, ona sama to odštartovala kritikou mužov v doterajšom vedení strany a bez zábran celkom feministicky –obchádzali ste potreby národa!

No a tá tretia kandidatúra je pre mňa prioritou, o predsednícky post v KDH sa usiluje jeho celkom nový člen, vlastne naozaj iba od včera, Alojz Hlina, profesionálny politik v podobe viac ako rôznorodej, čo sa v obsahu kresťanskej filozofie ako veriaci a životom málo hýčkaný Slovák našiel tak akosi dodatočne, ale keď som si prešiel všetky jeho aktivity proti vláde Smeru a jej spoločníkov je mi jasné, že presne tento typ politika je pre KDH nádejou nových a úspešnejších čias! Verím mu tú naozajstnosť v rozhodovaní, odvahu bitkára a ochrancu slabých a som si istý, že jemu sa fajnovosť, tak trošku vypočítavá opatrnosť a nerozhodnosť nevypomstí nezáujmom voličov tak, ako sa to stalo Figeľovi teraz, v marci, naopak, som si istý že kresťanskému hnutiu dodá istotu, pohodu, iskru a akurátnosť rozhodovania tak,  aby sa do budúcich parlamentných volieb z tejto, doteraz pevnej súčasti slovenského parlamentarizmu  zasa stala istota demokracie!

3014
1774
Posledný 02. 05. 2016, 18:10:07

Svet a my, porovnanie reality, vlastných rozhodnutí, ich dôsledkov a našej budúcnosti. . .

25.09.2017

Musím byť voči svojim čitateľom celkom úprimným prispievateľom na portál, lebo čo ako by sa mi zdalo, že som tu už spoľahlivo rozhľadený, dobre zorientovaný vo všetkom, čo je pre autora viac »

Prešov je iný než Banská Bystrica – chuť veliť tam má viac „generálov“

25.09.2017

Aby som náhodou nikoho nepomýlil, tak všetkým na Slovensku pripomeniem, že reč je o župných voľbách, alebo ak sa vám bude viac páčiť iný termín, tak voľby naplánované na 4. novembra viac »

Tak čo uhádnem, víťazstvo Merkelovej či Sagana. . .

24.09.2017

Je to veru naozaj celkom mimoriadna nedeľa, v hre je naozaj prednostne presne to, čo som sa odvážil špecifikovať v titulku ako záležitosť celkom prednostnú pre môj osobný interes, lebo čo viac »

trump, alabama, obamacare

Sedieť alebo kľačať počas hymny na americkom futbale? Neprípustné, tvrdí Trump

25.09.2017 21:57

Viac ako dvesto hráčov NFL v zápasoch tohto kola pri hymne sedelo, kľačalo alebo sa modlilo. Podľa Trumpa by malo byť státie v pozore povinné a ak to niekto nedodrží, klub by ho mal vyhodiť.

pendolino, vlak

Česi predstavili Slovákom vynovené pendolino

25.09.2017 20:00

Interiér rýchlovlaku pendolino, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Prahou a Košicami, České dráhy výrazne obnovili.

kim, trump

Nevyhlásili sme vám vojnu, odkazuje Biely dom do Pchjongjangu

25.09.2017 19:37, aktualizované: 23:16

O tom, že USA vyhlásili Pchjongjangu vojnu, hovoril severokórejský minister zahraničných vecí. Podľa Washingtonu však ide len o dezinterpretáciu.

putin

Rusko porušuje na Kryme ľudské práva, mieni OSN

25.09.2017 18:49

Podľa misie OHCHR krajina porušuje ľudské práva vnútením ruského občianstva tamojším obyvateľom a úmyselným presúvaním stoviek väzňov a zadržaných ľudí do ruských väzníc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,249
Celková čítanosť: 2014727x
Priemerná čítanosť článkov: 1613x

Autor blogu

Kategórie