Založ si blog

Hľadanie vodcov ako lotéria

Aby bolo jasné, voľačo na tento spôsob riešenia personálnych problémov odštartovala realita v našej vládnucej strane Smer DS, keď sa jej naozaj zvrchovaný a bezkonkurenčný vodca Róbert Fico dostal na listinu maródov a vlastne v tom istom momente aj práceneschopných, čo sa v réžii zodpovedných v tomto ohľade stalo viac ako len neistotou, lebo ešte aj dnes, keď sa jeho status quo pacienta Ústavu chorôb srdca už označuje termínom rekonvalescent to platí. Iba klebety a naviac nepotvrdené, naznačujú, že premiér absolvoval dvojnásobný bypass, všetko prebehlo v predpokladanej réžii a už v sobotu som sa dostal ku komentárom, čo „verejnosti tajuplným šepotom naznačovali“, že už je to všetko OK, teda zasa spoľahlivo vládne, rovno z nemocničného lôžka  a aj keď to naozaj bolo chvíľku v podobe pochybností, čo a ako je to v Smere tak naozaj, žiadna pochybnosť či nervozita nemala šancu vyvolávať nepokoj!

Spoľahlivosť tých informácií viem potvrdiť, je to chirurgický zákrok prepracovaný do posledného detailu a už pred dvadsiatimi rokmi som čas nevyhnutnej práceneschopnosti zredukoval na menej než 5 týždňov, na liečení som bol až v čase prázdnin, na Sliači, už ako keby rekreant a hoci ma práve neistota, kam naše zdravotníctvo premiéra Fica na liečenie pošle – lebo o pofidérnej úrovni Sliača sa tradujú skôr horory než chvály, o jeho návrat k dokonalému zdraviu nemám žiadne pochybnosti! Teda rovnako tak pevne verím aj všetkým jeho súkmeňovcom, ako som si dovolil pomenovať členov strany Smer, lebo čo sa dá robiť, napriek „všetkému zlému a nečakanému“ neprejavili žiadne zvláštne aktivity a v ničom sa nepodobajú politikom z iných parlamentných strán, čo kapacity a schopnosti vládnutia skúmajú aj v možnostiach vlastnej ponuky. Pokoj v strane Smer bol naozaj ukážkový,  voľajaké pochybnosti o predsedníctve v strane Smer nevyslovil ani len náznakom nikto  a aby bolo jasné aj perspektívne – základom strany je železobetón istoty daný zakladateľom  a vodcom strany v tej jedinej možnej podobe – Róbert Fico.

A pre porovnanie, partner strany Smer vo vláde, bytostne blízky, ešte z čias vládnutia kabinetu Fico I. – reč je o SNS a jej novom šéfovi Andrejovi Dankovi, čo po Jánovi Slotovi vraj odštartoval novú podobu filozofie národniarov – čestne a spravodlivo, ba vraj aj v abstinencii, prekonávajú v realite súčasnosti nielen rovnakú galibu ako Smer – práceneschopnosť svojho vodcu, ale navonok zachovávajú aj rovnaký dekor vernosti k nemu a prisahám, napriek faktu, že pamätníkov a Slotových verných je v SNS naozaj viac ako dosť, nič zvláštne, ako by sa dala pomenovať potreba hľadať nového predsedu strany, sa neprejavuje a veru aj taká originálna persóna v SNS, akou je Anton Hrnko, sa prezentuje ako garant súčasného status quo!

Až potiaľto je teda súčasná politická scéna jednotná, hovorí sa tomu kvalifikovane – poučkou, sila a moc je preukazný syndróm  poslušnosti, ale pre úplnosť, v ponuke sú naozaj aj celkom iné alternatívy. Partner SNS – #Sieť má starosti, teda po pravde, starosti má jej súčasný predseda a zakladateľ Procházka, lebo čo ako sa zatajuje na verejnosti, nič mu nepomáha, volebný výsledok strany bol katastrofálny, všetci viete, že sa považoval za lídra protismeráckej opozície a skončil – ako sa hovorí, s dokonale rozbitou fasádou očakávaní a fakt, že sa pridal spolu s Bugárom a jeho Mostom k Smeru a SNS dalo svetu dôkaz, akýže je to šikovný a prezieravý politik, lebo to očakávané, čestný sa pre opis jeho daností naozaj nehodí! Lenže aj tak, alebo napriek všetkému, sa Radoslav Procházka už s predstihom pasuje za kandidáta do súboja o post predsedu strany na septembrovom sneme.

Celkom presvedčivo reaguje a kritiku, čo je naozaj presvedčivá, akceptuje ako nespokojnosť členstva, ale neznepokojuje sa, v súčasnosti sa mu darí šíriť presvedčenie, že vraj sa mu začína vracať dôvera členstva a jeho jediný súper vo voľbách, martinský, možno už exprimátor Andrej Hrnčiar avizuje, že o post predsedu nemá žiaden záujem a ani sa mu nečudujem, metropola Turca je v peknej šlamastike a radšej nehádajme, aké to bude mať konce! V každom prípade tá očakávaná voľba bude viac ako hádankou, termín lotéria je naozaj presnejší, lebo neveľmi početná členská základňa #Siete je v svojej ponuke absolútne neznámou veličinou a každé očakávanie, či nebodaj naozaj tipovanie je márnosť a zbytočnosť. Nechcem v ničom predbiehať, Most – Híd a #Sieť, spolu s SNS a Smerom ešte vládnuť ani nezačali a hoci nemaľujem čerta stenu ako predtuchu naozaj všeličoho, naše predsedníctvo v EÚ môže naozaj priniesť na politickú scénu Slovenska aj viac ako len zázrak!

Ale predsa len je k dispozícii príležitosť nájsť zodpovedného a takpovediac predurčeného predsedu parlamentnej politickej strany,  v ponuke ako voľačo celkom relevantné – možno práve preto, že ten prívlastok parlamentná strana má v sebe ako charakteristiku minulý čas a ak hádate, že je reč o KDH, uhádli ste! Prepad KDH vo voľbách bol šokujúci, pre mňa, moju prax v spolunažívaní s nimi v priebehu mojej práce v rezorte školstva naozaj neuveriteľný, aj napriek tomu, že Ján Čarnogurský sa ako zakladateľ a v premiére aj vodca prezentoval ako voľačo až neuveriteľne proruské a Slovač odpudzujúce, už dávno dostal na deviatu koľaj podpory a Ján  Figeľ a pred ním Pavol Hrušovský, sa ho v reálnej politike  zbavili naozaj elegantne –dostal titul čestného predsedu strany a veky a vekov a k tomu nulové právomoci aj vplyv. Ale aj tak to bolo málo a výsledok volieb bol hororom – ani nie 5% a zostať mimo parlamentu – to bol pre všetkých v slovenskej politike šok a pre iných, s osobnými ambíciami v tom privodiť zvrat, príležitosť dokázať vlastné schopnosti až na hranici zázraku!

Svoje poradie dôležitosti a nádejnosti takýchto ambícií vám ponúkam naozaj zodpovedne, sú to iba traja kandidáti, každý viac ako originál ponuky a kým rozhodnutie primátora Levoče Milana Majerského považujem za prirodzený interes samého seba a členskú základňu KDH presvedčiť , že práve on je predurčený KDH prinavrátiť staus quo dôležitosti – teda post v parlamente, potom je pre mňa rozhodnutie riaditeľky gymnázia v Prievidzi, Eleonóry Porubcovej,  potvrdiť  víťazné ťaženie  primátorky mesta JUDr. Kataríny Macháčkovej v sfére politiky, lebo uznajte, stať sa šéfkou KDH by bol viacemenej zázrak, ale predstavte si, ona sama to odštartovala kritikou mužov v doterajšom vedení strany a bez zábran celkom feministicky –obchádzali ste potreby národa!

No a tá tretia kandidatúra je pre mňa prioritou, o predsednícky post v KDH sa usiluje jeho celkom nový člen, vlastne naozaj iba od včera, Alojz Hlina, profesionálny politik v podobe viac ako rôznorodej, čo sa v obsahu kresťanskej filozofie ako veriaci a životom málo hýčkaný Slovák našiel tak akosi dodatočne, ale keď som si prešiel všetky jeho aktivity proti vláde Smeru a jej spoločníkov je mi jasné, že presne tento typ politika je pre KDH nádejou nových a úspešnejších čias! Verím mu tú naozajstnosť v rozhodovaní, odvahu bitkára a ochrancu slabých a som si istý, že jemu sa fajnovosť, tak trošku vypočítavá opatrnosť a nerozhodnosť nevypomstí nezáujmom voličov tak, ako sa to stalo Figeľovi teraz, v marci, naopak, som si istý že kresťanskému hnutiu dodá istotu, pohodu, iskru a akurátnosť rozhodovania tak,  aby sa do budúcich parlamentných volieb z tejto, doteraz pevnej súčasti slovenského parlamentarizmu  zasa stala istota demokracie!

3014
1774
Posledný 02. 05. 2016, 18:10:07

V čom sa svojim českým bratom vôbec nepodobáme

22.07.2017

Pochopiteľne, je toho naozaj viac, okrem dobre počuteľných aj viditeľných danostiach materinského jazyka je to predovšetkým národná kultúra, nádherne starobylá, v plynutí vekov zázračne viac »

Náš „seriózny a vlastne všemocný štát a jeho premiér“ sa usilujú veci dirigovať

21.07.2017

Bude celkom nevyhnutné každého čitateľa týchto úvah presvedčiť, aby sa nespoliehal na kohokoľvek rady či odporúčania, lebo nič sa nedá robiť, ak sa hodnotí výkonnosť, spravodlivosť, viac »

Zvláštne, vôbec si nedokážeme hovoriť pravdu

20.07.2017

Fakt by som chcel poznať presné štatistické údaje o tom, ako sa u slovenských občanov tak akosi naozaj trávila informácia o udalostiach vo viacerých poľských mestách, predovšetkým však viac »

zoo, horúčavy, hasiči,

Ako cez kopirák, po horúčavách príde ochladenie

22.07.2017 08:00

Tohtoročnú tretiu vlnu horúčav vystrieda počas najbližších dní mierne ochladenie. Cez víkend pribudne oblačnosť a zvýši sa aj riziko búrok.

10-hlavna 5x

Dokedy budú veľké farmaceutické firmy prudko zvyšovať ceny liekov?

22.07.2017 08:00

Dlhodobé navyšovanie cien liekov farmaceutickými firmami vytvára enormný tlak na zdravotné systémy prakticky všetkých krajín a aj na pacientov, ktorí si za lieky doplácajú.

Veterná smršť

Veterná smršť na východnom Slovensku strhávala strechy

21.07.2017 22:08

Mimoriadnu situáciu vyhlásil starosta obce Gribov (okres Stropkov) v súvislosti so smršťou, ktorá v obci napáchala škody na obecnom i súkromnom majetku.

vladimir putin, putin

Putin: Som obyčajný človek, ktorý rád číta a počúva Mozarta

21.07.2017 21:48

Putin je obyčajný človek, ktorý žije normálny život. Sám seba tak charakterizoval v debate s mladými Rusmi, aj keď pripustil, že má trochu iné povolanie ako ostatné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,178
Celková čítanosť: 1899036x
Priemerná čítanosť článkov: 1612x

Autor blogu

Kategórie