Založ si blog

Hľadanie vodcov ako lotéria

Aby bolo jasné, voľačo na tento spôsob riešenia personálnych problémov odštartovala realita v našej vládnucej strane Smer DS, keď sa jej naozaj zvrchovaný a bezkonkurenčný vodca Róbert Fico dostal na listinu maródov a vlastne v tom istom momente aj práceneschopných, čo sa v réžii zodpovedných v tomto ohľade stalo viac ako len neistotou, lebo ešte aj dnes, keď sa jeho status quo pacienta Ústavu chorôb srdca už označuje termínom rekonvalescent to platí. Iba klebety a naviac nepotvrdené, naznačujú, že premiér absolvoval dvojnásobný bypass, všetko prebehlo v predpokladanej réžii a už v sobotu som sa dostal ku komentárom, čo „verejnosti tajuplným šepotom naznačovali“, že už je to všetko OK, teda zasa spoľahlivo vládne, rovno z nemocničného lôžka  a aj keď to naozaj bolo chvíľku v podobe pochybností, čo a ako je to v Smere tak naozaj, žiadna pochybnosť či nervozita nemala šancu vyvolávať nepokoj!

Spoľahlivosť tých informácií viem potvrdiť, je to chirurgický zákrok prepracovaný do posledného detailu a už pred dvadsiatimi rokmi som čas nevyhnutnej práceneschopnosti zredukoval na menej než 5 týždňov, na liečení som bol až v čase prázdnin, na Sliači, už ako keby rekreant a hoci ma práve neistota, kam naše zdravotníctvo premiéra Fica na liečenie pošle – lebo o pofidérnej úrovni Sliača sa tradujú skôr horory než chvály, o jeho návrat k dokonalému zdraviu nemám žiadne pochybnosti! Teda rovnako tak pevne verím aj všetkým jeho súkmeňovcom, ako som si dovolil pomenovať členov strany Smer, lebo čo sa dá robiť, napriek „všetkému zlému a nečakanému“ neprejavili žiadne zvláštne aktivity a v ničom sa nepodobajú politikom z iných parlamentných strán, čo kapacity a schopnosti vládnutia skúmajú aj v možnostiach vlastnej ponuky. Pokoj v strane Smer bol naozaj ukážkový,  voľajaké pochybnosti o predsedníctve v strane Smer nevyslovil ani len náznakom nikto  a aby bolo jasné aj perspektívne – základom strany je železobetón istoty daný zakladateľom  a vodcom strany v tej jedinej možnej podobe – Róbert Fico.

A pre porovnanie, partner strany Smer vo vláde, bytostne blízky, ešte z čias vládnutia kabinetu Fico I. – reč je o SNS a jej novom šéfovi Andrejovi Dankovi, čo po Jánovi Slotovi vraj odštartoval novú podobu filozofie národniarov – čestne a spravodlivo, ba vraj aj v abstinencii, prekonávajú v realite súčasnosti nielen rovnakú galibu ako Smer – práceneschopnosť svojho vodcu, ale navonok zachovávajú aj rovnaký dekor vernosti k nemu a prisahám, napriek faktu, že pamätníkov a Slotových verných je v SNS naozaj viac ako dosť, nič zvláštne, ako by sa dala pomenovať potreba hľadať nového predsedu strany, sa neprejavuje a veru aj taká originálna persóna v SNS, akou je Anton Hrnko, sa prezentuje ako garant súčasného status quo!

Až potiaľto je teda súčasná politická scéna jednotná, hovorí sa tomu kvalifikovane – poučkou, sila a moc je preukazný syndróm  poslušnosti, ale pre úplnosť, v ponuke sú naozaj aj celkom iné alternatívy. Partner SNS – #Sieť má starosti, teda po pravde, starosti má jej súčasný predseda a zakladateľ Procházka, lebo čo ako sa zatajuje na verejnosti, nič mu nepomáha, volebný výsledok strany bol katastrofálny, všetci viete, že sa považoval za lídra protismeráckej opozície a skončil – ako sa hovorí, s dokonale rozbitou fasádou očakávaní a fakt, že sa pridal spolu s Bugárom a jeho Mostom k Smeru a SNS dalo svetu dôkaz, akýže je to šikovný a prezieravý politik, lebo to očakávané, čestný sa pre opis jeho daností naozaj nehodí! Lenže aj tak, alebo napriek všetkému, sa Radoslav Procházka už s predstihom pasuje za kandidáta do súboja o post predsedu strany na septembrovom sneme.

Celkom presvedčivo reaguje a kritiku, čo je naozaj presvedčivá, akceptuje ako nespokojnosť členstva, ale neznepokojuje sa, v súčasnosti sa mu darí šíriť presvedčenie, že vraj sa mu začína vracať dôvera členstva a jeho jediný súper vo voľbách, martinský, možno už exprimátor Andrej Hrnčiar avizuje, že o post predsedu nemá žiaden záujem a ani sa mu nečudujem, metropola Turca je v peknej šlamastike a radšej nehádajme, aké to bude mať konce! V každom prípade tá očakávaná voľba bude viac ako hádankou, termín lotéria je naozaj presnejší, lebo neveľmi početná členská základňa #Siete je v svojej ponuke absolútne neznámou veličinou a každé očakávanie, či nebodaj naozaj tipovanie je márnosť a zbytočnosť. Nechcem v ničom predbiehať, Most – Híd a #Sieť, spolu s SNS a Smerom ešte vládnuť ani nezačali a hoci nemaľujem čerta stenu ako predtuchu naozaj všeličoho, naše predsedníctvo v EÚ môže naozaj priniesť na politickú scénu Slovenska aj viac ako len zázrak!

Ale predsa len je k dispozícii príležitosť nájsť zodpovedného a takpovediac predurčeného predsedu parlamentnej politickej strany,  v ponuke ako voľačo celkom relevantné – možno práve preto, že ten prívlastok parlamentná strana má v sebe ako charakteristiku minulý čas a ak hádate, že je reč o KDH, uhádli ste! Prepad KDH vo voľbách bol šokujúci, pre mňa, moju prax v spolunažívaní s nimi v priebehu mojej práce v rezorte školstva naozaj neuveriteľný, aj napriek tomu, že Ján Čarnogurský sa ako zakladateľ a v premiére aj vodca prezentoval ako voľačo až neuveriteľne proruské a Slovač odpudzujúce, už dávno dostal na deviatu koľaj podpory a Ján  Figeľ a pred ním Pavol Hrušovský, sa ho v reálnej politike  zbavili naozaj elegantne –dostal titul čestného predsedu strany a veky a vekov a k tomu nulové právomoci aj vplyv. Ale aj tak to bolo málo a výsledok volieb bol hororom – ani nie 5% a zostať mimo parlamentu – to bol pre všetkých v slovenskej politike šok a pre iných, s osobnými ambíciami v tom privodiť zvrat, príležitosť dokázať vlastné schopnosti až na hranici zázraku!

Svoje poradie dôležitosti a nádejnosti takýchto ambícií vám ponúkam naozaj zodpovedne, sú to iba traja kandidáti, každý viac ako originál ponuky a kým rozhodnutie primátora Levoče Milana Majerského považujem za prirodzený interes samého seba a členskú základňu KDH presvedčiť , že práve on je predurčený KDH prinavrátiť staus quo dôležitosti – teda post v parlamente, potom je pre mňa rozhodnutie riaditeľky gymnázia v Prievidzi, Eleonóry Porubcovej,  potvrdiť  víťazné ťaženie  primátorky mesta JUDr. Kataríny Macháčkovej v sfére politiky, lebo uznajte, stať sa šéfkou KDH by bol viacemenej zázrak, ale predstavte si, ona sama to odštartovala kritikou mužov v doterajšom vedení strany a bez zábran celkom feministicky –obchádzali ste potreby národa!

No a tá tretia kandidatúra je pre mňa prioritou, o predsednícky post v KDH sa usiluje jeho celkom nový člen, vlastne naozaj iba od včera, Alojz Hlina, profesionálny politik v podobe viac ako rôznorodej, čo sa v obsahu kresťanskej filozofie ako veriaci a životom málo hýčkaný Slovák našiel tak akosi dodatočne, ale keď som si prešiel všetky jeho aktivity proti vláde Smeru a jej spoločníkov je mi jasné, že presne tento typ politika je pre KDH nádejou nových a úspešnejších čias! Verím mu tú naozajstnosť v rozhodovaní, odvahu bitkára a ochrancu slabých a som si istý, že jemu sa fajnovosť, tak trošku vypočítavá opatrnosť a nerozhodnosť nevypomstí nezáujmom voličov tak, ako sa to stalo Figeľovi teraz, v marci, naopak, som si istý že kresťanskému hnutiu dodá istotu, pohodu, iskru a akurátnosť rozhodovania tak,  aby sa do budúcich parlamentných volieb z tejto, doteraz pevnej súčasti slovenského parlamentarizmu  zasa stala istota demokracie!

3014
1774
Posledný 02. 05. 2016, 18:10:07

Včera vylúčené, dnes nevyhnutné a je za tým Trump

18.01.2018

Ten titulok je špecifikovaný ako platná dogma našej vládnej filozofie súvisiacej s príchodom cudzej pracovnej sily na náš pracovný trh a nepochybujem vôbec o tom, že široká verejnosť sa viac »

Podľa mňa je táto cestička k cieľu dobrým nápadom. . .

17.01.2018

Pevne verím, že si celé Slovensko dokáže veľmi presvedčivo spomínať na prezentáciu ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Gašpara v reportáži z jednej mnohých rómskych viac »

Skúsim hádať, čo je pre nášho premiéra platná norma myslenia

16.01.2018

Po prvom kole prezidentských volieb sa situácia súvisiaca s udalosťami, čo ich sprevádzali viditeľne upokojila, všetko dostalo prijateľnú podobu viac či menej zodpovedných prognóz vecí spojených viac »

Bratislava, Bratislavský hrad, Dóm sv. Martina

Slovensko je 30. krajinou sveta v rebríčku kvality života

18.01.2018 22:21

Slovensko sa ocitlo sa medzi krajinami s "vysokým sociálnym pokrokom" pri skúmaní 50 ukazovateľov kvality života.

trump, duda

Poľský prezident Duda sa poďakoval Trumpovi, že bojuje proti falošným správam

18.01.2018 21:49

Trump ako "falošné správy" najčastejšie označuje informácie médií o sebe, s ktorými nesúhlasí. Duda sa zas sťažuje na údajné "falošné správy" šírené o poľskej vláde.

Porošenko

Rusko: Ukrajinský zákon o Donbase možno považovať za prípravu na novú vojnu

18.01.2018 20:15

Zákon vôbec nie je o reintegrácii, práve naopak, jeho cieľom je rozdeliť Ukrajinu ešte viac a odcudziť občanov žijúcich v Donbase, konštatovalo ruské ministerstvo.

Danko

Predseda NR SR sa na Bratislavskom hrade stretol s viac ako 50 diplomatmi

18.01.2018 20:04

Po 25 rokoch samostatnosti vie Slovenská republika ešte hlbšie oceniť postoj krajín, ktorého sa jej dostalo v čase, keď pomoc a ochranu najviac potrebovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,368
Celková čítanosť: 2240720x
Priemerná čítanosť článkov: 1638x

Autor blogu

Kategórie