Založ si blog

Britov čo nechcú EÚ je vraj väčšina, kým u nás víťazia komunisti spoľahlivo

Patrím k tej väčšine spoločnosti, čo jednoznačne preferuje múdrosť ľudí s overenou históriou, praxou, výsledkami a overenou štatistikou takejto metodiky hľadania životných istôt a vôbec sa za to nehanbím, veď pochopte, akurát takáto spoľahlivosť nás od inštinktov doviedla až po štádium logického myslenia a väčšinovo s tým naozaj väčšina súčasného človečenstva nemá žiadne problémy. Jasné, sú výnimky, ba k dispozícii je ich naporúdzi vždy viac ako dosť, ale nič sa nedá robiť, nielenže nepotvrdzujú istotu pravidla o ktorom pochybujú, ale tak akosi  naviac zo svojho autora urobia hlupáka v sfére  základných hodnôt logiky myslenia.

Bude správne, ba celkom nevyhnutné, ponúknuť jednoznačný dôkaz o tejto anomálii veď presne na tomto portáli sa iba v stredu nick simon 22 predviedol naozaj v „dokonalej podobe“, keď obhajoval výnimku, čo v žiadnom prípade nepotvrdzuje pravidlo od ktorého sa odvodzuje. Súvisí s právami a zákonmi spoločnosti, on sám ich akceptuje – dôkaz o tom je základom jeho argumentácie, ale v tej chvíli, keď potrebuje byť víťazom, na všetko logické, múdre, históriou overené  a ľudstvom akceptované zabúda. V skratke vám ten poučný príbeh rozpoviem, je naozaj preukazný a vopred pripomínam, tie myšlienkové kotrmelce v jeho pomýlenej hlave dobre a spoľahlivo evidujte ako corpus delicti   jeho účelovej omylnosti.

Bez pochybností konštatuje, že komunizmus na tomto národe vyrobil neuveriteľne veľa škôd a zločinov, spoľahlivo uvádza aj mená takýchto zločincov a konštatuje, že ak im dnes voľakto stavia pamätníky, je to celkom zlé rozhodnutie. Ak však rovnakú pravdu odhalí voľakto iní – to už je reč o  košických výtvarníkoch a na protest ich obleje červenou farbou, na ich obranu nemá žiaden argument, ba je aj konzekventnejší! 

Opísal to ako keby priamy účastník tej akcie vo Veľkom Lipníku, lebo ten „barbar“, čo sa rozhodol pamätnú tabuľu komunistického prokurátora natrieť červenou farbou, sa k vlastnej škode rozhodol nesprávne. Namiesto jednoduchého riešenia, všetko zariadiť jednoducho oblievaním z chodníka priamo z fľaše, alebo čo ja viem, priamo jej tresknutím na ten mramor s potvrdením hanby a pokory tejto krajiny a jeho ľudu, si k budove vraj priniesol neďaleko stojaci smetiak a rozhodol sa ušetriť jej fasádu. Nuž urobil chybu, pyká za ňu ešte aj dnes, zlomené rebrá a pádom dobité končatiny si to všetko čo prišlo pamätajú naozaj dobre.

Z tej budovy – vôbec nie náhodou to bol obecný úrad „čerstvo ozdobený takou hanebosťou“ vybehol chlap – pochopiteľne starosta obce, kto iný a toho škodcu a rušiteľa verejného poriadku z toho „náhradného rebríka“ zrazil na zem! Bez výčitiek svedomia a tak ako to simon 22 opisuje, v zápale spravodlivosti, mohol byť vlastne rád, že to malo iba takéto konce a nám všetkým predstavil dilemu, čo tak naozaj s tým treba urobiť! On má jasno – ten starosta sa zachoval správne, hrdinsky, o ničom netreba pochybovať a radšej ani nechcite vedieť, ako toho nešťastného výtvarníka verejnosti  priblížil! Jeho meno práve preto neuvádzam, na verejnosti by mal celkom iste problémy s hanbou, ale rovnaký nadhľad a ohľaduplnosť už nedodržím k simonovi 22 a chcem v mene Slovákov – trúfalosť, pravda, ale je na to nárok – vedieť, prečo programovo zabudol, že pamätná tabuľa na budove obecného úradu nepriateľovi vlasti a národa je v zmysle Zákona č. 125/1996 O nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému hrubým porušením zákona – čo je celkom iste primárna príčina nesúhlasu s jej umiestnením na fasáde úradnej budovy a tak akosi naviac som úprimne zvedavý aj na správnosť celej starostovej aktivity? Spravodlivosť – naozaj výhradne pofidérna a nezákonná vo vlastných rukách a réžii, ako na Divokom západe, alebo v dobách hôrnych chlapcov u nás a čo je najhoršie, jeho opis, vyvodzovanie zodpovednosti a ochrana práva je príkladom absolútnej scestnosti myslenia, lebo čo je chybou jedného – vziať spravodlivosť do vlastných rúk,  je pre toho druhého vlastne svätou povinnosťou aj s pochvalou a nič sa nedá robiť, akurát takýto hrdina je pod všetkým podpísaný ako jednoznačný vinník!

Ak sa vám podobnosť tejto scestnosti myslenia, v kontexte s blížiacim sa hlasovaním Britov o odchode či zotrvaní ich krajiny v spoločenstve EÚ nebude celkom pozdávať, budem jednoznačne oponovať! Aby bolo jasné, rozhodujúca je prítomnosť, so všetkým, čo táto realita obsahuje ako nezvratné istoty nielen spoločenstva, ale naozaj celého ľudstva, aj s ohľadom na jeho históriu a práve v tom spočíva potreba uznať dominantné prvky potvrdzujúce kvality bytia dnes!

Pochopte, zástancom zotrvania Veľkej Británie v EÚ je racionálna jednoduchosť, predovšetkým ekonomika a jej železné pravidlá potvrdzujúce bez pochybností istoty, že v EÚ je aj britská akurátnosť onakvejšia, elegantnejšia a výnosnejšia, než iba v origináli a tá dávna vznešená osamotenosť za každú cenu už veru nie je pýchou tohto kráľovstva, lebo nič sa nedá robiť, stala sa výhradne spomienkou a je vylúčené v tejto podobe zvyšku sveta konkurovať. Ani len náhodou nie a ak vychádzam z reality možností výsledkov toho hlasovania, budem poctivý racionalista. Referendum naozaj zásadne podmieňuje mentalita domáceho voliča, je bytostne závislý na historickej oddanosti k vlastnej originalite  a spoločenstvu európskeho zväzku „dvadsaťosmičky“ vyčíta nedostatok emócií a keby len to, celkom vypočítavo kalkuluje aj s tvrdením, že voľačo také nehorázne, ako diktát Bruselu je pravda k ich vlastnej škode a šokujúco, s krátiacim sa časom akurát tento aspekt výberu volebných rozhodnutí posúva kráľovstvo k odchodu z Únie naozaj cez city a slzy falošnej emócie – voľačo na spôsob pocitov – nech, ale zostaneme byť sami sebou.

Tento postoj sa vo verejnej mienke udržuje vlastne zo zotrvačnosti, to je dedičstvo vlastnej viery v mimoriadnosť národa a jeho vedenia, ale nič sa nedá robiť, aj médiá, predovšetkým tlač a televízia sa najradšej prezentujú takto, s nadhľadom to pomenujem, klasicky! Trúfam si verejne povedať, že múdry prognostik v Anglicku, racionálny politik, zodpovedný ekonóm a predovšetkým občan s nádejou udržania si vysokého životného štandardu by sa mal aj v tomto ohľade naozaj aktivizovať, dať  naozaj o sebe  a svojich zásadách počuť a okrem toho stať sa aj garantom vysokej volebnej účasti, lebo tých staromilcov vznešenej izolácie zdobí predsa len viac zotrvačnosti postojov.

A teraz sa vrátim domov, k tomu opisu udalostí, ako ich priniesla realita doby a predovšetkým postoje a názory občanov. Tých s naozajstnou mocou, tých s túžbou sa na nej podieľať a predovšetkým tých, vo väčšine občiansky všedných  a obyčajných, s túžbou žiť v spoločnosti spravodlivej a ten opísaný problém, s kauzou pamätných tabúľ služobníkov komunizmu, svojich súčasných ctiteľov a tých, čo sa dovolávajú spravodlivej zákonnosti a transformujem to do podoby politiky parlamentnej a vládnej, lebo zvrchovanosť dedičov komunistickej moci vo vláde sa takpovediac až hviezd dotýka!

Odvolávanie ministra vnútra Róberta Kaliňáka zamestnáva celú našu krajinu viac ako bytostne, je obrovskou traumou a stále znova a znova nám pripomína, že voľačo také samozrejmé, ako je demokratická rovnosť sa u nás ešte naozaj nestalo platnou zásadou v riadení spoločnosti, lebo aj keď sa nechcem opakovať, ten čo má moc má naozaj ako keby viac všetkého, než obyčajný, no čestný občan. Je to nezodpovedné, smutné a keby som sa neupodozrieval zo zľahčovania udalostí aj naozaj smiešne, ako sa Kaliňák pasuje za čestného, spravodlivého a zákony dodržiavajúceho štátnika a politika a to veru aj napriek skutočnosti, že jeho argumentácia je viac ako nedokonalý výmysel. Presne takto to vníma čím ďalej tým viac občanov a v spoločnosti je to naozaj cítiť!

Teda tak, do britského referenda ešte voľajaký ten čas na dobré očakávanie jeho koncov predsa len je, ale s odpustením, voľačomu na ten dobrý koniec u nás veriť prestávam, lebo eskalácia názorových postojov tento národ priviedla až na hranicu únosnosti, čo všetko v ponuke naozaj môže znamenať národnú krízu!

Pochopte, demokracia je u nás podľa platnosti Ústavy  a zákonov  naozaj doma, väčšinovo sme o tom bytostne presvedčeným národom a považujem za absolútne nepochopiteľné, ak nás falošná vzájomnosť vládnej väčšiny valcuje ako voľakedy ruské tanky, či ich verní služobníci, komunisti, lebo nič sa nedá robiť, pravda, Ústava aj zákony musia slúžiť výhradne spravodlivo a nikdy ináč!

Takže ponaučenie pre všetkých, nielen pre premiéra!

13.12.2018

No čo už, voľajako treba začať veru aj vtedy, keď sa dočkáme voľačoho ako prekvapenie, čo nás takpovediac vyliečilo z presvedčenia, že je tu zasa raz aj v strane Smer SD osobnosť hodná viac »

V oblasti žurnalistiky je dohoda výhradne problémová. . .

12.12.2018

Titulok svojim spôsobom celkom jednoznačný, lebo informovať verejnosť o veciach hodných názvu problematika vecí verejných v tom najširšom možnom kontexte je jednoducho vždy najmenej v dvoch viac »

Premiér a predseda strany Smer myslia celkom odlišne. . .

11.12.2018

Presne v tej chvíli, keď sa skončil ošiaľ vyvolaný atmosférou snemu strany Smer SD v Trenčíne, v sobotu, charakterizovaný presvedčivou réžiou jeho predsedu a expremiéra Roberta Fica, čo viac »

sahara, migranti,

Tento rok bolo podľa OSN z domovov na západe Nigeru vyhnaných 52-tisíc ľudí

13.12.2018 18:21

Niger, ktorý má zhruba 22 miliónov obyvateľov, patrí medzi najchudobnejšie štáty sveta.

12TURECKO-SITA-3X

Kurdi sú opäť obeťou manipulácie

13.12.2018 18:00

Turecko plánuje vojenskú operáciu proti Kurdom v Sýrii a USA ich zase cvičia. Jedna aj druhá strana opätovne manipuluje národom štvancov, ktorí zatiaľ neúspešne sníva o vlastnom štáte.

Andrea Kalavska

Vyšetrenia na pozvánku môžu zachrániť život

13.12.2018 17:34

Časť poistencov dostane v budúcom roku adresné pozvánky na vybratú diagnostiku. Uhradia ju zdravotné poisťovne.

Británia, Rusko, Ukrajina, vlajka, ambasáda, Kyjev

Rusi vyhostili ukrajinskú novinárku. Doma je podozrivá z vlastizrady

13.12.2018 16:44

Okrem vyhostenia musí Bojková zaplatiť aj pokutu vo výške 5000 rubľov (66 eur).