Založ si blog

Vládnuť sa u nás bude ťažko, šéfovať rade EÚ tiež, keby nám aspoň futbalisti robili radosť

Teda poviem vám, taký obyčajný občan Slovenska, teda ten, čo všetky bytostné problémy diania u nás považuje viac ak samozrejme aj za svoje vlastné – lebo občan, národ a vlasť naozaj jedno jest, to nemá akurát v týchto dňoch vôbec jednoduché. Radšej sa nebudem usilovať uhádnuť, tipovať, alebo priamo podľa dôležitosti takto určenej problematiky  rozhodnúť, v akom poradí sa v tom treba angažovať, ale dobrovoľne sa priznávam, že v tento pondelok sa zrejme najviac slovenských fanúšikov rozhodlo preferovať šport – teda futbal, v podobe naozajstnej bitky s anglickou reprezentáciou, ale nebudem predbiehať, o všetkom s tým súvisiacim poviem rezultát až celkom na záver tejto úvahy, teda okolo 23.00 hodiny, keď už bude po všetkom, aby ste už od utorkového rána zdieľali naozaj presne to, s čím som napokon usínal.

Budem racionalistickým posudzovateľom našej prítomnosti, po voľbách do parlamentu v marci sa to ináč ani nedá, lebo roztrieštenosť názorov v tých politických stranách, čo sa stali súčasťou nového slovenského parlamentu bola v svojej finálnej podobe celkom neuveriteľná, ba kto sa na tom hľadaní výslednej podoby nepodieľal, ako jej priamy účastník, teda takpovediac tvorca, alebo spoluautor tých aktivít, nemal šancu to „finále uhádnuť“ vôbec! Vládna koalícia sa stvorila vedome, úsilím politikov víťazného Smeru po pripravenej dohode s SNS a šokujúcom spoločenstve s Most – Hídom a #Sieťou, poctivo vás nabádam hádať, s akým to bolo pozadím, teda čo  za to a v akej podobe sa musel Smer uskromňovať, ale všetkým je nám viac ako  jasné, že ešte sa naozaj vôbec nevládne a ktohovie, aké to bude mať napokon konce, lebo nič sa nedá robiť, kauza Kaliňák  ten pripravený a dohodnutý vládny program rozmlátila na márne čriepky beznádeje. Lebo ak už nič iné, tak od väčšiny národa, čo bola ochotná uveriť potrebe politikov, zvládať svoju názorovú rôznorodosť, aby sa dalo predsa len vládnuť, aj v tej podobe mačkopsa, sa dnes nedá chcieť, aby voľakto duševne zdravý vstúpil do spoločenstva s koalíciou tvorenou spoločenstvom Kaliňák, Bašternák a Fico, lebo „prezidentské požehnanie“ v parlamente tomu dalo jednoznačný návod na použitie! Zrušiť, zakázať, spláchnuť…, vyberte si!

Budem primerane opatrný, SNS je politikum dobre pripravené situáciu riešiť výhradne v svoj prospech, aby bolo jasné všetkým, koncesionárske poplatky sú iba penou na povrchu výhod a preferencií, ktoré bude musieť Smer v plynutí času bez výčitiek svedomia a slzičiek ľútosti prežrieť, ale prisahám, Bugár a jeho Most – Híd a Procházka a jeho #Sieť to v konečnom dôsledku musia tvrdohlavo Smeru garantovať skôr s hanbou potvrdenia zrady, než s potvrdenou odmenou za služby, lebo… A tá hádanka je v kontexte s Procházkom a jeho členskou základňou daná logikou, jeho extra myslenie ho v očiach a hlavách „väčšiny“ okolo jeho podpredsedu Hrnčiara s počtom štyria, s jedinou jemu vernou členkou celkom degraduje ako člena vládnej koalície, ale ak by ste počúvali predsedu poslaneckého klubu strany Smer  Martina Glváča bolo by vám nad slnko jasnejšie, že nič nie je na prekážku, #Sieť je spoľahlivým partnerom vládneho spoločenstva a ak smiem, tak moja istota má už teraz jasnú podobu – táto strana má svoje dni spočítané presne do tej chvíle, keď celkom zákonite padne táto „podivuhodná štvorkoalícia“!

Viete, trošku optimizmu jej predsa len ešte doprajem, lebo keď som hľadal a skúmal, čo také naozaj hodnotné a neodolateľné ponúkol Fico  členovi vládnej štvorkoalície Bélovi Bugárovi, lebo Danko a jeho SNS je naozaj záväzok naozaj cenný a hodnotný nielen finančnou obetou a som si úprimne istý, že aktivity vlády Fico III. mali byť orientované na juh Slovenska, tam, kde je Béla Bugár doma, a kde má verné členstvo aj obdivovateľov, ale čo sa dá robiť, aj konkurenciu, teda SMK a uznajte, preferencie na rozvoj regiónu –presnejšie, priame dotácie na rozvoj školstva, dopravy a vlastne na všetko, na čo si len spomeniete, budú mať jeho podpis, jeho zásluhy a som si istý, že v tom treba hľadať ten dostatok sily prekonať v sebe hanbu za podlosť zrady!

Pochopte však, viac ako samozrejme je však stále v ponuke aj možnosť, že Ficova vláda svoje sľuby nebude môcť zrealizovať a koniec Bugárovej vidiny úspechov regiónu neurobí z neho hrdinu, ale lagana prichyteného na cudzej jabloni a som si istý, že novozvolené vedenie SMK urobí všetko tak, ako bude treba, aby sa gloriola úspechov z hlavy Bugára stala tŕňovou korunou babráka aj zradcu, aby to malo poriadne grády, čo poviete?

Finále našich povinností v takomto výpočte sú viac ako jasné, od 1. júla čaká našu krajinu dlhodobo avizovaná, dôsledne pripravovaná a neuveriteľne zodpovedne očakávaná povinnosť stať sa na dobu 6 mesiacov predsedom Rady EÚ a táto úloha je originálna predovšetkým v tom, že 23. júna sa vo Veľkej Británii uskutoční referendum o zotrvaní krajiny v spoločentve Únie a nech už to bude mať akékoľvek podobu, ten začiatok pokračovania či definitívy konca bude na nás, na našej réžii a scenári, všetko bude s našim podpisom a v našej podobe a nemyslite si, že je to pre našich partnerov ľahké očakávanie. Priznám sa, pozvánka pani Merkelovej, v predchádzajúcom týždni, pre premiéra Fica, bola aktivitou viac ako očakávanou, všetci viete, ako sa jeho vláda rozhodla riešiť problematiku vysťahovalectva do Európy, aj riešenie prisťahovaleckých kvót a kto o tom akože nevie tomu pripomeniem, že Slovensko žiadneho prisťahovalca podľa kvôt neprijme, dobrovoľne tiež nie a ešte v roku 2015 podalo  na Radu EÚ, ktorej budeme teraz šéfovať, s týmto obsahom súdnu žalobu!  

A keby len to, podľa jeho presvedčenia u nás nemá islám miesto, tvrdí celkom presvedčivo, vraj každého takéhoto občana sledujeme tajnými službami a zvýšená aktivita diplomatických povinností u nás v tejto súvislosti Merkelovú presvedčila, že to všetko radšej skontroluje – pre istotu! Jej informácia bola pokojná a pre nás radostná, jej obavy nedostali jediný, nepriaznivý podnet, premiér vraj sľúbil zachovávať diplomatický dekor v každom ohľade a veril som jej, ale teraz už vôbec nie! V Prahe, pri stretnutí višegrádskych politikov už bol ako nabrúsená britva  a jeho súčasné výroky naozaj svedčia o tom, že jeho kritika EÚ je celkom nekorektná, ba priamo hanebná a radšej opatrne, než s priveľkou dôverou, ako to bude pri našom „velení tak naozaj“!

Zlé jazyky veru naozaj tvrdia, že Brusel sa tej „našej správy Rady EÚ“ tak akosi obáva, lebo Ficove aktivity sú všeobecne známe a nerobia tomu spoločenstvu dobrú reklamu, dnes je v ponuke kauza ministra vnútra Kaliňáka pre korupciu, ba až hrôza to čo len napísať – priamo mafiánstvo a aj keď je verejne  známe, že minister zahraničných vecí Lajčák je nádejným diplomatom, žiadne veľké záruky nikto zodpovedný v tejto problematike zatiaľ naozaj nedáva.

A tak už mám v ponuke iba ten futbal, bolo to ozajstné a hektické, ba veru aj pyšné a národné, na tribúne bol prezident Kiska, nielen princ Wiliam a prežíval som to s návštevou troch susedov až do radostného konca! Remíza, 0:0, v tabuľke skupiny štyri body a ak je na svete spravodlivosť, nuž potom napokon postúpime. Lúčili sme sa viac ako rozrušené spoločenstvo, tešilo nás, ako sa tí naši junáčikovia ubránili tlaku futbalistov Albionu a aby som sám seba presvedčil, že po takom zážitku nebudem vedieť usnúť, naordinoval som si 125 kolieskových kľukov a na futbal zabudnúť! Hlava našťastie poslúchla a ráno, keď som s kolieskom štartoval nástup k povinnosti cítiť sa byť mocným, prišla spomienka, že som včera pred polnocou usínal  s hymnou, čo nám zaspievalo najmenej tritisíc hrdiel pred Bonapartom na hradnom vŕšku a verte mi, utorok mi bude naozaj príjemným dňom. A nech je aj vám, s dobrým pre Slovensko sa treba podeliť viac ako štedro!

Osobné meditácie sú voľačo prirodzené, samozrejmé a pre mladých poučné. . .

21.01.2019

Veľkú časť nedele som strávil pri televíznej obrazovke sledovaním tenisovej mužskej dvojhry medzi Tsitsipasom a Federerom a kým začiatok toho prenosu mal radostnú ouvertúru, jej finále ma viac »

Prezidentský kandidát strany Smer Šefčovič sám seba podvádza. . .

21.01.2019

Všetci u nás celkom spoľahlivo vedia, že vedúca spoločenská sila špecifikovaná politickou stranou je u nás spoľahlivo akceptovateľná výsledkami parlamentných volieb a už naozaj viackrát viac »

Priority slovenskej politiky sú neuveriteľne dôležité aj rozsiahle. . .

20.01.2019

Tak, ako sa tento januárový týždeň blížil k víkendu s dátumom sobota 19 a nedeľa 20 bolo mi nad slnko jasnejšie, že voľajako jednoznačne sa rozhodnúť, čo bude treba určiť ako prioritu viac »

pumpa, tankovanie, benzín

Na benzínovej pumpe pri Prahe sa opitý muž polial horľavinou

21.01.2019 20:40

Okolnosti udalosti polícia preveruje.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit zasiahne aj dôchodky, slovenská vláda ich chce garantovať

21.01.2019 19:46

Medzi oblasti, ktoré treba legislatívne upraviť v prípade brexitu, patrí nárok na dôchodky.

SR Devínska Kobyla bývalá raketová základňa BAX

Mala nás chrániť pred NATO, dnes je z nej ruina

21.01.2019 19:46

Betónové silá, bunkre a kasárne stavali nad bratislavskou Dúbravkou v rokoch 1979 až 1983.

Rada Európy

Rusko zvažuje odchod z Rady Európy

21.01.2019 19:17

"Diskriminácia na politickom základe je pre nás neprijateľná," znie z Moskvy.