Založ si blog

Vládnuť sa u nás bude ťažko, šéfovať rade EÚ tiež, keby nám aspoň futbalisti robili radosť

Teda poviem vám, taký obyčajný občan Slovenska, teda ten, čo všetky bytostné problémy diania u nás považuje viac ak samozrejme aj za svoje vlastné – lebo občan, národ a vlasť naozaj jedno jest, to nemá akurát v týchto dňoch vôbec jednoduché. Radšej sa nebudem usilovať uhádnuť, tipovať, alebo priamo podľa dôležitosti takto určenej problematiky  rozhodnúť, v akom poradí sa v tom treba angažovať, ale dobrovoľne sa priznávam, že v tento pondelok sa zrejme najviac slovenských fanúšikov rozhodlo preferovať šport – teda futbal, v podobe naozajstnej bitky s anglickou reprezentáciou, ale nebudem predbiehať, o všetkom s tým súvisiacim poviem rezultát až celkom na záver tejto úvahy, teda okolo 23.00 hodiny, keď už bude po všetkom, aby ste už od utorkového rána zdieľali naozaj presne to, s čím som napokon usínal.

Budem racionalistickým posudzovateľom našej prítomnosti, po voľbách do parlamentu v marci sa to ináč ani nedá, lebo roztrieštenosť názorov v tých politických stranách, čo sa stali súčasťou nového slovenského parlamentu bola v svojej finálnej podobe celkom neuveriteľná, ba kto sa na tom hľadaní výslednej podoby nepodieľal, ako jej priamy účastník, teda takpovediac tvorca, alebo spoluautor tých aktivít, nemal šancu to „finále uhádnuť“ vôbec! Vládna koalícia sa stvorila vedome, úsilím politikov víťazného Smeru po pripravenej dohode s SNS a šokujúcom spoločenstve s Most – Hídom a #Sieťou, poctivo vás nabádam hádať, s akým to bolo pozadím, teda čo  za to a v akej podobe sa musel Smer uskromňovať, ale všetkým je nám viac ako  jasné, že ešte sa naozaj vôbec nevládne a ktohovie, aké to bude mať napokon konce, lebo nič sa nedá robiť, kauza Kaliňák  ten pripravený a dohodnutý vládny program rozmlátila na márne čriepky beznádeje. Lebo ak už nič iné, tak od väčšiny národa, čo bola ochotná uveriť potrebe politikov, zvládať svoju názorovú rôznorodosť, aby sa dalo predsa len vládnuť, aj v tej podobe mačkopsa, sa dnes nedá chcieť, aby voľakto duševne zdravý vstúpil do spoločenstva s koalíciou tvorenou spoločenstvom Kaliňák, Bašternák a Fico, lebo „prezidentské požehnanie“ v parlamente tomu dalo jednoznačný návod na použitie! Zrušiť, zakázať, spláchnuť…, vyberte si!

Budem primerane opatrný, SNS je politikum dobre pripravené situáciu riešiť výhradne v svoj prospech, aby bolo jasné všetkým, koncesionárske poplatky sú iba penou na povrchu výhod a preferencií, ktoré bude musieť Smer v plynutí času bez výčitiek svedomia a slzičiek ľútosti prežrieť, ale prisahám, Bugár a jeho Most – Híd a Procházka a jeho #Sieť to v konečnom dôsledku musia tvrdohlavo Smeru garantovať skôr s hanbou potvrdenia zrady, než s potvrdenou odmenou za služby, lebo… A tá hádanka je v kontexte s Procházkom a jeho členskou základňou daná logikou, jeho extra myslenie ho v očiach a hlavách „väčšiny“ okolo jeho podpredsedu Hrnčiara s počtom štyria, s jedinou jemu vernou členkou celkom degraduje ako člena vládnej koalície, ale ak by ste počúvali predsedu poslaneckého klubu strany Smer  Martina Glváča bolo by vám nad slnko jasnejšie, že nič nie je na prekážku, #Sieť je spoľahlivým partnerom vládneho spoločenstva a ak smiem, tak moja istota má už teraz jasnú podobu – táto strana má svoje dni spočítané presne do tej chvíle, keď celkom zákonite padne táto „podivuhodná štvorkoalícia“!

Viete, trošku optimizmu jej predsa len ešte doprajem, lebo keď som hľadal a skúmal, čo také naozaj hodnotné a neodolateľné ponúkol Fico  členovi vládnej štvorkoalície Bélovi Bugárovi, lebo Danko a jeho SNS je naozaj záväzok naozaj cenný a hodnotný nielen finančnou obetou a som si úprimne istý, že aktivity vlády Fico III. mali byť orientované na juh Slovenska, tam, kde je Béla Bugár doma, a kde má verné členstvo aj obdivovateľov, ale čo sa dá robiť, aj konkurenciu, teda SMK a uznajte, preferencie na rozvoj regiónu –presnejšie, priame dotácie na rozvoj školstva, dopravy a vlastne na všetko, na čo si len spomeniete, budú mať jeho podpis, jeho zásluhy a som si istý, že v tom treba hľadať ten dostatok sily prekonať v sebe hanbu za podlosť zrady!

Pochopte však, viac ako samozrejme je však stále v ponuke aj možnosť, že Ficova vláda svoje sľuby nebude môcť zrealizovať a koniec Bugárovej vidiny úspechov regiónu neurobí z neho hrdinu, ale lagana prichyteného na cudzej jabloni a som si istý, že novozvolené vedenie SMK urobí všetko tak, ako bude treba, aby sa gloriola úspechov z hlavy Bugára stala tŕňovou korunou babráka aj zradcu, aby to malo poriadne grády, čo poviete?

Finále našich povinností v takomto výpočte sú viac ako jasné, od 1. júla čaká našu krajinu dlhodobo avizovaná, dôsledne pripravovaná a neuveriteľne zodpovedne očakávaná povinnosť stať sa na dobu 6 mesiacov predsedom Rady EÚ a táto úloha je originálna predovšetkým v tom, že 23. júna sa vo Veľkej Británii uskutoční referendum o zotrvaní krajiny v spoločentve Únie a nech už to bude mať akékoľvek podobu, ten začiatok pokračovania či definitívy konca bude na nás, na našej réžii a scenári, všetko bude s našim podpisom a v našej podobe a nemyslite si, že je to pre našich partnerov ľahké očakávanie. Priznám sa, pozvánka pani Merkelovej, v predchádzajúcom týždni, pre premiéra Fica, bola aktivitou viac ako očakávanou, všetci viete, ako sa jeho vláda rozhodla riešiť problematiku vysťahovalectva do Európy, aj riešenie prisťahovaleckých kvót a kto o tom akože nevie tomu pripomeniem, že Slovensko žiadneho prisťahovalca podľa kvôt neprijme, dobrovoľne tiež nie a ešte v roku 2015 podalo  na Radu EÚ, ktorej budeme teraz šéfovať, s týmto obsahom súdnu žalobu!  

A keby len to, podľa jeho presvedčenia u nás nemá islám miesto, tvrdí celkom presvedčivo, vraj každého takéhoto občana sledujeme tajnými službami a zvýšená aktivita diplomatických povinností u nás v tejto súvislosti Merkelovú presvedčila, že to všetko radšej skontroluje – pre istotu! Jej informácia bola pokojná a pre nás radostná, jej obavy nedostali jediný, nepriaznivý podnet, premiér vraj sľúbil zachovávať diplomatický dekor v každom ohľade a veril som jej, ale teraz už vôbec nie! V Prahe, pri stretnutí višegrádskych politikov už bol ako nabrúsená britva  a jeho súčasné výroky naozaj svedčia o tom, že jeho kritika EÚ je celkom nekorektná, ba priamo hanebná a radšej opatrne, než s priveľkou dôverou, ako to bude pri našom „velení tak naozaj“!

Zlé jazyky veru naozaj tvrdia, že Brusel sa tej „našej správy Rady EÚ“ tak akosi obáva, lebo Ficove aktivity sú všeobecne známe a nerobia tomu spoločenstvu dobrú reklamu, dnes je v ponuke kauza ministra vnútra Kaliňáka pre korupciu, ba až hrôza to čo len napísať – priamo mafiánstvo a aj keď je verejne  známe, že minister zahraničných vecí Lajčák je nádejným diplomatom, žiadne veľké záruky nikto zodpovedný v tejto problematike zatiaľ naozaj nedáva.

A tak už mám v ponuke iba ten futbal, bolo to ozajstné a hektické, ba veru aj pyšné a národné, na tribúne bol prezident Kiska, nielen princ Wiliam a prežíval som to s návštevou troch susedov až do radostného konca! Remíza, 0:0, v tabuľke skupiny štyri body a ak je na svete spravodlivosť, nuž potom napokon postúpime. Lúčili sme sa viac ako rozrušené spoločenstvo, tešilo nás, ako sa tí naši junáčikovia ubránili tlaku futbalistov Albionu a aby som sám seba presvedčil, že po takom zážitku nebudem vedieť usnúť, naordinoval som si 125 kolieskových kľukov a na futbal zabudnúť! Hlava našťastie poslúchla a ráno, keď som s kolieskom štartoval nástup k povinnosti cítiť sa byť mocným, prišla spomienka, že som včera pred polnocou usínal  s hymnou, čo nám zaspievalo najmenej tritisíc hrdiel pred Bonapartom na hradnom vŕšku a verte mi, utorok mi bude naozaj príjemným dňom. A nech je aj vám, s dobrým pre Slovensko sa treba podeliť viac ako štedro!

Regionálne noviny v pôvodnej podobe – je to však viac ako dobrá správa. . .

21.11.2017

Pred dvomi týždňami sme aj v našom regióne spoľahlivo zaregistrovali správu potvrdenú širokým spektrom informátorov, že rodina Matovičovov, zo západoslovenského krajského mesta Trnava, viac »

Mám síce pravdu, ale hovoria o tom iba klamári

20.11.2017

No čo už, lepšie by bolo byť akurátnym, spoľahlivým a rozhodným, čo je v praxi voľačo presne spojené s rýchlou reakciou na tvrdenie a presvedčivú lož vášho oponenta, lenže ako to už viac »

Je to naozaj pravda, už je to viac ako štvrťstoročie. . .

19.11.2017

Svoje spomienkové povinnosti na návrat krajiny, kde som naozaj od narodenia doma, k slobode a k demokracii, ako teda v kontexte s tou národnou oslavou pripadajúcou na 17. november musím celkom plnohodnotne viac »

Modravec červenoboký vták

So zmenou klímy prichádzajú na Slovensko nové druhy vtákov

21.11.2017 13:00

Na Slovensko zavítali menej časté a dokonca i nové druhy operencov, ktoré u nás neboli dosiaľ pozorované.

Strelba, kriminalita, vrazda, policia,

Vyšetrovanie policajnej streľby na auto, pri ktorej zomrel 17-ročný pasažier, ešte neskončili

21.11.2017 12:41

Unikajúce auto Seat Ibiza sa policajti za obcou Orovnica (okr. Žarnovica) v júni tohto roku snažili zastaviť výstrelom.

železnice, koľaje, vlak

Vlaky medzi Nitrou a Prahou zrýchlia a zväčšia

21.11.2017 12:37

Vlaky na trase Nitra - Praha budú jazdiť rýchlejšie a posilní sa ich kapacita. Dôvodom je veľký záujem verejnosti o tieto spoje.

babiš

Polícia znovu požiadala o vydanie Babiša na trestné stíhanie

21.11.2017 12:36

Babiša prekvapila rýchlosť a urputnosť polície, ktorá v utorok znovu požiadala o jeho vydanie na stíhanie v kauze Čapí hnízdo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,306
Celková čítanosť: 2122782x
Priemerná čítanosť článkov: 1625x

Autor blogu

Kategórie