Založ si blog

Vzostup SNS je podmienený všeličím, ale Andrejom Dankom prednostne

Nechcem nikomu nič pripomínať, ale historický kredit originálnej slovenskej politiky, tak ako sme si ju celkom prirodzene – bola naozaj naša, domáca, kresťanská, takpovediac postavená na tých najhodnotejších vlastnostiach dobrých Slovákov – začali budovať jednoducho oživovaním, resuscitáciou, alebo naozaj kriesením zásad, čo nám z histórie prvej samostatnosti tohto národa, ako dedičstvo, posunul kňaz Andrej Hlinka. To viete, je v tom tak trošku viac ako len nostalgia, lebo Otec Hlinka – ako si ho s láskou, úctou a obdivom pokrstili jeho súčasníci, sa naozaj stal skutočným vodcom národa, v zložitých časoch prvej republiky veru aj parlamentným politikom a aby som nevyzeral byť ako niekto, čo ho bezbreho obdivuje a vynáša, radšej pripomeniem, že som bol predovšetkým očarený jeho občianskou akurátnosťou, lebo obaja moji dedovia ho poznali bez zbytočných fám a historiek, čo mu prinášali slávu  a ja som potom skôr vedel, ako „božsky“ ovládal kartársku filozofiu, slasti života v každom ohľade všestrannej ponuky a múdrosť dedičstva predkov a keď som v Žiline, alebo si voľačo o ňom čítam, cítim sa naozaj ako pri oltári osobnosti čo si to zaslúži!

Slovenská národná strana, tak ako ju začal oživovať, uprednostňovať a obdivovať, jej ešte donedávna predseda Ján Slota, tiež donedávna aj primátor mesta Žiliny, kde má socha Otca Hlinku miesto naozaj čestné, ba dominantné, má veľkú zásluhu na obnovovaní tradícií s jeho menom bytostne spojených a aj keď celkom ľahko uhádnete, že celkom iste v jeho životných hodnotách preferovali tie, čo boli prednostne spojené s „človečenstvom“, všetko jedno, netrvalo naozaj dlho a Slovensko Slotovu politickú prítomnosť a kultúru vnímalo presne tak, ako u jeho vzoru z histórie.

Hovorí sa tomu potom s nadhľadom, že čo je ľuďom vlastné, tomu sa nevyhýba a ak si spravodlivo pripomeniete jeho kariéru, teda samozrejme, predovšetkým tú politickú spoľahlivo zistíte, že naozaj nebol „dobrák od kosti a imúnny voči pokušeniam“, ale vo voľbách spoľahlivo odolával konkurencii a svoj post predsedu si udržoval napriek mnohým peripetiám celkom spoľahlivo! Lenže pozor, teraz už veru nie, ako sa hovorí, trpezlivosť justície, ale predovšetkým členov strany SNS celkom zlyhala a do kresla predsedu SNS sa posadil vzdelaním právnik, povolaním advokát a politik doteraz celkom šedého priemeru, taký typický fešák vysokej postavy a vlastne ničím nezviditeľnený, lenže pozor, pozor, to meno Andrej Danko sa naozaj z večera na ráno stalo stredobodom pozornosti mediálnej sféry, bol všade k videniu a k počúvaniu i čítaniu a spravodlivo, aj keď to naozaj nie je voľačo super či extra, alebo aspoň na úrovni, obsahovo to však naozaj posunul až do sveta rozprávok, kde nie je o zázraky núdza. Môžete aj hádať, či má medzi bohatými sponzora a tútora, ale v nebi takmer isto, hovorí sa!

Jasné, urobím z toho celkom všedný príbeh, v prvom rade sa nový predseda SNS Andrej Danko stal politikom najvyššieho rangu, uznajte, byť zvoleným za šéfa parlamentu je z ničoho nič stať sa druhým občanom  štátu a rád vám pripomeniem, že svoju povinnosť viesť rokovanie parlamentu začal vykonávať v novom duchu a réžii, naozaj prekvapujúco, ako absolútny frakman, ba seladón, s fajnovým slovníkom, ale viac ako účelovo vždy a za každú cenu v mene výhod koaličného spoločenstva a s odmietaním akéhokoľvek, aj Ústavou zaručeného práva pre opozíciu!

Nemá s tým vôbec problém, veci čo ako zložité realizuje naozaj elegantne, zamiloval sa do scenára s uznášaniaschopnosťou parlamentu a všetko, čo omína koalíciu odkladá na potom či na inokedy a ako sa povie, už to má nielen natrénované, ale aj zažité! Vis major je však z času na čas škodoradosť sama a veru, v tento štvrtok voľačo na tento spôsob zamiešalo karty v parlamente na svoje brdo akurát tak, že ak už nič iné, tak sa môžeme úprimne čudovať – to prinajmenej! Predsedu parlamentu Danka pozvali do Strasbourgu, ba veru aj jeho podpredsedu Bugára a ako zákon káže, nechal písomné poverenie tiež podpredsedovi Snemovne,  bývalému členovi #Siete Andrejovi Hrnčiarovi, aby plenárnu schôdzu s programom odvolávania premiéra Fica riadil.

A teraz radšej iba čítajte, nechajte si pochybnosti, výhrady a meditovanie naozaj až na potom, lebo veru tak, veci sa naozaj diali vo vlastnej réžii nevyspytateľného osudu! Tá parlamentná schôdza bola posledná, pred odchodom poslancov na dovolenky, podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová mala byť ešte neprítomná, v jej programe bola služobná cesta, ale klasická ženská akurátnosť zariadila všetko tak, že predsa len svoje poslanecké povinnosti stihla. A teraz teda opis udalostí, čo skončili naozajstným škandálom a fiaskom tej schôdze a tešme sa, aké to bude mať napokon konce, lebo radšej sa nedám zlákať k žiadnym meditáciám ani ja – iba fakty!

O 9.00 hod. Andrej Hrnčiar plenárnu schôdzu zahájil, zistil, že pre „malý počet prítomných poslancov“ je uznášanianeschopná, odročil jej pokračovanie na 10.00 hod. a odobral sa do svojej pracovne, lebo mal vraj veľa predpísaných povinností. Príchod Nicholsonovej využil celkom účelovo, požiadal ju o zastupovanie vedenia schôdze o desiatej hodine a keď mu to sľúbila, všetko vyzeralo byť celkom OK!

Krátko predtým prišla potom do rokovacej sály, zaujala predsednícke kreslo, veď ju čakali povinnosti a zistila, že v technickom vybavení pracoviska je zasunutá karta kolegu Hrnčára, ale ani sa jej nedotkla! Keď potom on vstúpil do toho priestoru, upozornila ho, že ak má splniť ich dohodu, musí si ju vziať, aby tam mohla vložiť svoju, ináč sa to realizovať nedá a on to bez otáľanie aj urobil a ako to už pri takýchto aktoch býva pravidlom, je o tom jasný dôkaz!

A tak Nicholsonová schôdzu viedla, teda technické povinnosti spojené s plnením programu a potom to už dostalo ten nepredvídateľný scenár, čo nielen ju a kolegu Hrnčiara celkom konšternoval, ale poslancov absolútne zelektrizoval. Tých z opozície viac a predovšetkým spravodlivejšie, z ničoho nič bolo jasné, že odvolávacie rokovania parlamentu je scestné rozhodnutie, informácia o nedostatočných počtoch, ako to zistil Hrnčiar je zásadný omyl a sčítavanie ľudí, kontrola prezenčných listín a aj opakovanie tých úkonov dokazovali, že poslancov je veru k dispozícii viac ako káže norma, oveľa viac, 82 fyzicky preukazne a 94 na prezenčných listinách, čo vyvolalo naozaj pohromu, hotovú Sodomu – Gomoru  a kým koaliční poslanci na Nicholsonovú  vykrikovali, že na nič z toho, čo robí nemá nárok, Hrnčiar, vedomý so svojej nezodopovednosti ratoval ex post čo sa dalo.

To viete, už nič nebude iba jednoduché, opozícia už vie, že sa plnia koaličné plány nedovoliť rokovať o veciach nepríjemných a nebezpečných a vie, že je oklamaná a podvedená, moc si zasa raz prisvojila právo zneužívať pravidlá a zákony a v krajine, kde má byť demokracia jednoznačnou normou určujúcou riadenie spoločnosti, spravodlivosť  jednoducho nefunguje!

Malo to pokračovanie, opozícia sa stretla spoločne pred mikrofónom vo foyeri parlamentu a sformovala spoločnými silami podanie na Ústavný súd a tí z koalície, predovšetkým naozaj tí, čo to majú z každého hľadiska takpovediac na svedomí sa vyhovárajú až k neuveriteľným scenárom a taký Róbert Madej dokonca verejne vyhlásil, že Nicholsonovej aktivity boli vlastne takým „malým pučom“ a pre istotu potom radšej vôbec nepoviem, ako by sa potom dal nazvať koaličný scenár podvodu na celom slovenskom národe!?

Odhodlám sa iba celkom jednoznačne skonštatovať, že v konečnom dôsledku predseda parlamentu Andrej Danko nesklamal, aj v neprítomnosti bolo cítiť jeho vynaliezavosť a taktiku a nech to bude mať napokon konce, čo iba ťažko vymyslíte, aj on bude pamätníkom! Popoludní už bol doma a nesklamal, ba ani sa nevzrušoval a poslal nám všetkým odkaz, že celkom iste to v spolupráci s Nicholsonovou dá do poriadku! No čo už, ale veriť mu už nikdy a v ničom nebudem! SNS má svoje jasné tradície a zotrvačnosť… a toto je finále, prečo nad tým vôbec meditujem!

Dobre sa držte, odborníci v tejto problematike a budúcnosti v tom vraj majú jasno, časy sú u nás vážne, zložité a neisté, ale ich predpoklady, vraj až dvojnásobne očakávanejšie než iné sú – že po tejto kríze, do ktorej sa rútime, bude našim premiérom akurát Andrej Danko! No čo, tešíte sa…?

3014
1935
Posledný 08. 07. 2016, 17:03:33

Dovládnutie vlády po voľbách nemusí byť žiadna istota!

25.04.2018

Tak akosi celkom nebadane je tu čas s nadhľadom označovaný ako polčas rozpadu, čo tak akosi až polopaticky verejnosti naznačuje, že od volieb v roku 2016 je tu nenávratne zaregistrovaná dvojročná viac »

Prezident ČR Miloš Zeman agituje, poúča aj motivuje. . .

24.04.2018

Hovorí sa, že svet je v podstate celkom maličký, teda na šírenie klebiet celkom prednostne a spoľahlivo a keď som v sobotu večer, od kamaráta z Prahy dostal „depešu o aktivitách Miloša Zemana viac »

Nastal čas veľkých očakávaní. . .

23.04.2018

Už tento týždeň je pred celým svetom udalosť, čo irituje celosvetovú verejnosť až k očakávaniam spojeným s voľačím tak významným, čo dostalo názov rokovanie o konci vojny a v tej pravej viac »

medveď biely

Uhynul jediný medveď biely narodený v tropickom pásme, podľa ochranárov tam nemal čo hľadať

25.04.2018 10:34

Medveď sa narodil v zoologickej záhrade. Trpel artritídou, mal problémy s chrupom a infekciu uší.

CZECH-GOVERNMENT/

Babiš žaluje Nový čas za článok o spolupráci s ŠtB. Chce milión eur

25.04.2018 10:05

Český premiér žaluje vydavateľa denníka Nový Čas za článok z rozhovoru s expríslušníkom ŠtB Jánom Sarkocym, ktorý ho označil za vedomého spolupracovníka.

India zznásilnenie guru Bapu

Indický súd uznal vinným zo znásilnenia známeho duchovného vodcu

25.04.2018 09:32

Súd dospel k záveru, že sedemdesiatsedemročný Bapu v roku 2013 znásilnil šestnásťročné dievča v Ášrame - na mieste duchovného rozjímania.

Trump

Sudca nariadil Trumpovi obnoviť program na ochranu mladých imigrantov

25.04.2018 09:18

Federálny sudca John D. Bates z hlavného mesta Washington vo verdikte uviedol, že rozhodnutie zrušiť program známy pod skratkou DACA bolo "nezákonné".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,478
Celková čítanosť: 2504089x
Priemerná čítanosť článkov: 1694x

Autor blogu

Kategórie